Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) DroiDMester válasza atosan (#850) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ma pontosan ezzel próbáltam, a múltkor pedig a NOKIA oldaláról leszedettel!

Nem lenne itt semmi gond ha a szemét HMD nem tiltaná le a Boot Loader feloldást, mert a többi android ONE telóknál nem így van, ott simán kitudod nyitni a saját felelősségedre, de itt NOKIA.nál nem lehet mert HMD. nem engedi, így tiltva van!

Mert ha kilehetne nyitni a BL.t akkor simán bármilyen verziójú ROM ot fel lehetne rakni Fastboot alól!

[ Szerkesztve ]

(#852) atosan válasza DroiDMester (#851) üzenetére


atosan
addikt

Megy az xda-n a petíció, csak megenyhül előbb utóbb a HMD. Az számít milyen adb kezelő programot használ az ember a pc-n? Vagy az nem kavarhat be?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#853) DroiDMester válasza atosan (#852) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A sok próbálkozásokban csak lett valami, próbáltam MANUÁLISAN A partícióról B re váltani mert ott ugye még a régi OREO rendszer van, de bootloop lett mert nem nyomtam utána DATA törlést! Aztán hagytam úgy sokáig bootloop ba (vagy 15-20.percet) és MEGJAVÍTOTTA magát, valahogy átmásolta a még működő partícióról az OREO 8.1 et és törölte a retek Android Pét :C vissza mentem a gyári Recovery menübe és nyomtam egy Format DATA.t és most minden heppy :D :D :D :D :D

le is frissítette magát a friss Júliusi update.re

*******************************************************************************
Más: XDA.n és a Nokia oldalán is lett indítva már hónapokkal ezelőtt petíció de HMD.szarik rá!

ADB ből pedig mindég a legfrissebb SDK Platform Tools -t használom jelenleg 28.0.0 nál jár a június verzió

[ Szerkesztve ]

(#854) atosan válasza DroiDMester (#849) üzenetére


atosan
addikt

Én ez alapján csináltam, ezzel a minimal adb-vel, ez pedig a rom.

Akkor ez már tárgytalan :) Jó hogy megoldódott :D

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#855) vittgen válasza atosan (#854) üzenetére


vittgen
aktív tag

Bocsi srácok....
...de magyarázzátok már meg nekem...: Miért kell telepítgetni mindenféle szart a kiválóan működő helyére??
Aztán meg megy az agyalás,hogy hogyan csináljátok vissza! :N :(

(#856) DroiDMester válasza vittgen (#855) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Bocsy, de előbb te magyarázd el milyen mindenféle szar.ra gondolsz?

(#857) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

Újra lehet rendelni a Telekomtól kiszállítással a telefont. Nagyon gondolkozom rajta, hogy csak megveszem részletre a 735-ösöm helyett.

(#858) gegekutas


gegekutas
aktív tag

Sziasztok! Huawei p10-et, érdemes erre lecserélni? Elsősorban a kamera, érdekelne!

(#859) atosan válasza gegekutas (#858) üzenetére


atosan
addikt

Szia, szerintem érdemes. Ha a kamera a lényeg, akkor nem tudom, nem ismerem a p10 fotóképességeit. Mate 10 liteom volt, annak sem volt rossz a kamerája meg ezé sem az. Ismerősnek volt P9, miután kijött a P10 folyton arra panaszkodott hogy a frissítések elkaszálták a P9 kameráját, mindig picit rontottak rajta. P10-nél nem tudom mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#860) gegekutas válasza atosan (#859) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Ugyan az a helyzet, mindenki várja a következő frissítéssel a nagy csodát, de az elmarad. Valami mindig elő jön, az egyik hiba megoldódik, jön másik. Nem nagy de zavaró. Ezért gondoltam, eredeti, nem gyártó által átdolgozott droidos készülékre. 😁

(#861) atosan válasza gegekutas (#860) üzenetére


atosan
addikt

Viszont a kamera Nokia átdolgozás, szerintem nem rossz, de működik a google kamera portolt változata is.

Maine coon

(#862) gegekutas válasza atosan (#861) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Gondolkodom rajta, köszi az infókat.

(#863) Szabcsizz válasza gegekutas (#858) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ha a kamera fontos számodra, akkor visszalépés lesz a Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#864) vittgen válasza DroiDMester (#856) üzenetére


vittgen
aktív tag

Például az Android "P"

(#865) atosan válasza vittgen (#864) üzenetére


atosan
addikt

Nem lesz az olyan szar, meg most sem annyira. Nekem semmi nem omlott össze, alkalmazás kompatibilitási gondok még vannak. Személy szerint marha kíváncsi voltam milyenélőben, annak ellenére, hogy lehetnek bajok a visszaúttal.

Maine coon

(#866) vittgen válasza atosan (#865) üzenetére


vittgen
aktív tag

" lehetnek bajok a visszaúttal"

Engem éppen ez tántorít el a kísérletezéstől!
..na meg az,hogy én csak felhasználó vagyok és nem kenem-vágom a témát!! :N

(#867) chipesz válasza atosan (#865) üzenetére


chipesz
őstag

Igazából én is kíváncsi voltam rá, hogy milyen élőben, de nem akartam ezt a procedúrát végigzongorázni a manuális telepítéssel, még ha OTA lenne, talán. Így Android Studio + Android Emulator PC-n lett a nyerő :D

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#868) atosan válasza DroiDMester (#853) üzenetére


atosan
addikt

Most, hogy sikeresen visszatértél oreóra, új beta jött ki a Nokiánál, OTA-n is frissíthető és vissza is állítható. Megint más lett a navi gombok formája, eltűnt a gesztus. A környezeti kijelző állandóra van állítva alapból, van visszajelzés alkalmazás, egyelőre asszem ennyi a látványos változás.

Maine coon

(#869) DroiDMester válasza atosan (#868) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Bakker, kár volt ezt belinkelned, mert most megint ki kell próbálnom! :DDD

Már jön lefelé OTA.n

Már települ is...

Ahogy nézem a manuális vissza állítás 8.1 re maradt a régi fájl(B2N-213B-0-00WW-B05-update.zip) szóval ez megint szívás lesz nálam tutira!

De remélhetőleg OTA.n nem lesz gond a vissza állással! :D

A nav bar ról pedig: én örülök hogy vissza tették(és remélem a végleges verzióban is ez lesz) a hagyományos 3gomot, az a tologatós csúszkás vacak nekem nagyon nem jött be!

[ Szerkesztve ]

(#870) atosan válasza DroiDMester (#869) üzenetére


atosan
addikt

Na az nekem sem. Most már végre van hangja a videónak, előzőnél az volt a legnagyobb bajom. Remélem az akksi is jobban fog teljesíteni.
Néztem egy videót, ott a nav bár maradt ugyan az a stílus, szerintem itt a Nokia nyúlt bele, ami dícséretes.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#871) DroiDMester válasza atosan (#870) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Príma, a manuális vissza állítás NEM MEGY!!!!!!!!!!! :O :O :O Tudnám miért ilyen f@szkapapok hogy beraknak egy áprilisi OREO 8.1 et a vissza állításhoz persze hogy a gyári RECOVERY nem enged régebbi verziót feltenni..........

Most próbálom OTA.val(érdekes mert ugyan azt az áprilisi V2.13B oreo.t tölti le amivel manuálisan nem megy) a vissza állást! remélem az működik!

[ Szerkesztve ]

(#872) atosan válasza DroiDMester (#871) üzenetére


atosan
addikt

Feltetted aztán húzod is le az oreót?

Maine coon

(#873) DroiDMester válasza atosan (#872) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vissza fogom tenni a Friss P.t, de most arra voltam kíváncsi hogy működik e a vissza állás!

Nem használom már lassan ~2 hónapja a N7+.t, vettem egy Mi Mix2S.t, így bátran tudok kísérletezni az N7+al szerencsére nem kell szalonképes állapotba lennie reggelre, hogy tudjak melóba indulni vele. :)

(#874) DroiDMester válasza atosan (#872) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nos OTA.n leszedte az áprilisi Oreo 8.1et amit fel is telepített sikeresen!

szóval OTA.n működik a vissza lépés OREO rendszerre! Reméljük ezt nem veszik el és későbbiekben is lehet majd manuálisan OTA frissítés kérni magadnak, hogy vissza szeretnél lépni OREO rendszerre!

(#875) atosan válasza DroiDMester (#874) üzenetére


atosan
addikt

Ez jó hír.
Nem jött be a Nokia? Én éppen Xiaomiról váltottam, igaz más liga a Redmi Note 5A prime.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#876) DroiDMester válasza atosan (#875) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De nagyon jó kis teló, de én nemtudok létezni, TWRP és ROOT nélkül(próbáltam magam rákényszeríteni de kb ~1hónap szenvedés után rájöttem hogy nem jó ez így nekem). És hát pont ez a 2 dolog jelenleg nem elérhető(még) N7+ra.

Szóval már csak a fiókba porosodik az N7+(pedig vettem hozzá rengeteg tokot meg kijelzőre TG fóliát, hátlapra meg karbon fóliát), el kellene adnom, mert csak áll benne a pénzem!

[ Szerkesztve ]

(#877) chipesz válasza atosan (#868) üzenetére


chipesz
őstag

Nem az van, hogy csak alapból OFF-on van a gesztusvezérlés? Korábban ki/be lehetett kapcsolni a Settings/System/Gestures-nél.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#878) atosan válasza chipesz (#877) üzenetére


atosan
addikt

Most megnéztem, nincs ott olyan, de nekem nem is hiányzik. Nem volt rossz, de inkább a hagyományos módszer.

Maine coon

(#879) atosan válasza DroiDMester (#876) üzenetére


atosan
addikt

Így már érthető :D Egy időben nekem is követelmény volt, de valahogy elmaradt, most már így jobb nekem.

Maine coon

(#880) chipesz válasza atosan (#878) üzenetére


chipesz
őstag

Valóban nincs ott, megnéztem én is. Feltettem most ezt a frisset, de kb negyed óra után már elkezdtem leszedni a downgrade-et, mert irritált, hogy a status bar-on a 4G felirat rá van csúszva a térerőjelző ikonra :D

Azért még pofozni kell ezt. Remélem a gesztusvezérlés a véglegesbe vissza fog kerülni. Opcióként legalább, hogy mindenki igényét kielégítsék.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#881) chipesz válasza chipesz (#880) üzenetére


chipesz
őstag

Azt csak most vettem észre, hogy a visszaállt 8.1-en csak az Áprilisi biztonsági csomag van, holott előtte már júliusi is fent volt és Update-et nem talál. A másik hogy a Face unlock funkciót sem találom már. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#882) gaga1


gaga1
tag

vegre megerkezett a telefon. az normalis,hogy piros a kijelzo szèle?

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#883) atosan válasza chipesz (#881) üzenetére


atosan
addikt

Esetleg ezt nézd át. Manuális visszaállásnál is áprilisi volt és jöttek rendesen a frissítések egész júliusig, ez volt 2 napja. Volt face unlock?

gaga1 az inkább vörös réz (ez most egybe vagy külön írandó :F ).

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#884) gaga1 válasza atosan (#883) üzenetére


gaga1
tag

nem a keret szine hanem a kijelzo. ha állitva tartom akkor az also(a navigacios sàv) es felso széle. ha fektetve akkor a jobb oldal es a felso.

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#885) chipesz válasza gaga1 (#884) üzenetére


chipesz
őstag

Ha ilyen, akkor be van kapcsolva a Battery saver. Értesítési függönyt lehúzva ki tudod kapcsolni. 15%-os töltöttségnél automatikusan bekapcsol.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#886) chipesz válasza atosan (#883) üzenetére


chipesz
őstag

Köszi, kipróbálom majd. Igen volt Face unlock a Settings/Security & Location/Smart Lock alatt. De most eltűnt a menüpont. Amikor megvettem a telefont akkor nem volt rajta, de amint bekapcsoltam rögtön jelzett, hogy frissíthető és azzal rákerült.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#887) gaga1 válasza chipesz (#885) üzenetére


gaga1
tag

ilyen. de meg 50%-om van. köszi👍

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#888) atosan válasza chipesz (#886) üzenetére


atosan
addikt

Ott van p alatt is, eddig észre sem vettem. Dupla kopp vagy kikapcsoló gomb megnyom és kéne működnie miután beállítottam a búrám?

Maine coon

(#889) chipesz válasza atosan (#888) üzenetére


chipesz
őstag

Aha, mondjuk én jobban szeretném ha nem kellene még megnyomni egy kis ikont a zárképernyőn, mikor felismerte az arcomat, hanem rögtön a home screen jelenne meg. 😀

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#890) gaga1


gaga1
tag

legelso benyomasok: rohadt nehéz, a kamera nagyon közelre elvesziti az élességet,szép,nagy,gyors,nagyon gyorsan tölt. pár kép alapjàn kb. olyan képet csinal mint a p9 lite. ha esetleg valakit erdekel, tudok csinalni összehasonlítás a p9 lite, p smart es nokia kozt. gyorsasag es fenykepezo

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#891) atosan válasza gaga1 (#890) üzenetére


atosan
addikt

Nekem nem kell 😁 Mate 10 lite, Galaxy A8 2018 és Xiaomi Redmi Note 5A prime után nem kérdés melyik a gyorsabb. De megnézem, ha csinálsz egy tesztet vagy videót.

Maine coon

(#892) Neonflake


Neonflake
tag

Sziasztok!

Tapasztalta e valaki a készülékével a következőt: feloldás után nem reagál az érintő, illetve használat közben egyszer csak nem reagál az érintő. A képernyő ki/be kapcsolása megoldja a problémát. Nagyon bosszantò, nem egyedi eset elvileg és a Nokia support ígért hozzá javítást. Nem olvastam végig ne haragudjatok az előzményeket ha valaki említette volna csak érdekelne, hogy más is tapasztalta e.

[ Szerkesztve ]

(#893) gaga1 válasza atosan (#891) üzenetére


gaga1
tag

a mate 10 lite is a listamon volt mint lehetseges befuto. a nokia a kozepkategoriaban szerintem a leggyorsabb. rengeteg osszehasonlito videot neztem meg. az s 9- ig veri a samukat is

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#894) atosan válasza gaga1 (#893) üzenetére


atosan
addikt

Azon felül a Mate 10 lite-nak marha rossz a kijelzője, fakó is meg alig látni.

Neonflake Szerencsére nem volt ilyenben részem, ha tényleg szoftveres hiba, én folyton nyaggatnám őket.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#895) szabi__memo válasza DroiDMester (#876) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még mindig nincs rá se root se twrp? De durva

(#896) DroiDMester válasza szabi__memo (#895) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Root van(magisk) és TWRP is van már vagy 3.hónapja!

A gond az hogy BootLoadert nem lehet nyitni(hivatalosan), a nélkül meg hogy lehetne twrp vagy root?

[ Szerkesztve ]

(#897) szabi__memo válasza DroiDMester (#896) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát van rá minden csak nem lehet használni?:)

(#898) gaga1 válasza atosan (#894) üzenetére


gaga1
tag

akkor vegkepp orulok,hogy igy döntöttem 😀

Szelvedojavitas,lampapolirozas,autoalkatreszek

(#899) ( V ) válasza szabi__memo (#897) üzenetére


( V )
veterán

zárt bootloader 😢

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#900) ( V ) válasza DroiDMester (#876) üzenetére


( V )
veterán

neked amúgy mi az ami miatt kell a root + custom recovery?

nekem csak a xposed + GB ill. a tasker egyes funkciók miatt lenne jó, de azért így se vészes.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.