Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) kamikaze1983 válasza ertz (#47) üzenetére


kamikaze1983
csendes tag

Hali Mindenki!
Mivel sehol nincs info a készülékről, gondolom beéritek az én „tesztemmel” is… 10 napja van nálam, amit tudok róla, leírom.
Kezdjük az elején:
Külső!
Visszafogottan elegáns, nem egy villogós mobil, a tudása az első, nem a kinézet.
Az összeszerelés precíz, pontos, az anyagok jók. Nem nyekereg, olyan, mintha egy N-es lenne. A hátlap anyaga határozottan jó! Nem csúszik, nem koszolódik, jó tapintású, kissé érdes. Az eleje… hát fényes, csúszós és minden nyomot hagy rajta, tehát a mai divatnak megfelelő.
A hátulján nyomott, az elején sajtolt formában díszeleg a Vodafone felirat, ami csak kissé zavaró, jobbal illene rá az Nseries…
Minden csatlakozó a tetején, sajna a fülesé tényleg csak 2.5. A memóriakártya fedőlapja, a hangerőszabályzók, exponálógomb és egy „saját gomb” az oldalán. Semmi nem áll ki, véletlen használat kizárva.
A sokat szidott kijelző egyáltalán nem kicsi! Pont illik a készülékhez, a nagyobb már elrántaná vagy kifordítaná a kezemből. Bekapcsolva nem igényelnél nagyobbat. A felbontás, színárnyalat, stb. ismerős, ne nyaljunk a Nokiának.
Szoftver.
Hihetetlenül gyors, nem akad, nem fagy, nem gondolkodik, bár sajna egyelőre nem hackelhető…Majd idővel! Hiába S60v3 fp2, az általam ismert hackek nem jöttek be…
A variálhatóság ismerős, jobban személyre szabható, mint egy Pc…
A gyári navi hulladék, kb. 15 perc, míg megtalálja, hol vagy és alapból csak gyalogos üzemmód megy… az autós fizetős. Ki gondolná? Más navit még nem raktam ( a hack miatt… ).
A médiakezelés kisujjból megy, mindegy, hogy zene, kép vagy videó. A többit lásd más s60v3 fp2 tesztnél…
Három zavaró dolog van:
1. Nehéz vele jó képet készíteni, mert el kell forgatni fekvőre ( hülye divat ), és amikor megnyomod az exponálót, mindig megmozdul. Na ettől lesz szép szellemkép… Gyakorlás ajánlott vagy sportfotó mód… De ha sikerül, nincs panasz ( 3.2 Mpx ).
2. A külső hangszórók hátul alul vannak elhelyezve egymás mellett, így kissé nem tökéletes a hangzás, de nem Xpress a kicsike. Egy jobb fülessel határozottan élvezhető. A beépített effekteket viszont veszettül jól nyomja, ha fekszik az asztalon! ( 3D csengőhangok… )
3. A gombokat nagyok szokni kell! A felső traktus könnyen és jól kezelhető, a legalsó sor viszont sehogy nem esik kézre. Nem süllyed eleget a gomb, többször ellenőriznem kellett, hogy megnyomtam, vagy nem.
Mint mondtam, ezek eleinte zavaróak, de megszokhatók. Minden szériának vannak apróbb betegségei.
Akku.
Na ezt nem gondoltam volna! A tesóihoz képest ( Nseries ) határozottan meglepett a kis akksi. Első töltés után 4,5 napig nyomorgattam ( értsd 2óra duma+játék+zene+beállítgatások+navi próba ), míg igényelte a következőt. Most ismét annyi után kérte a töltőt, bár még egy fél napot szerintem bírt volna. Mondjuk ez meglepett..
Kiábrándító csak a doboza és a tartalma volt… A doboz kicsi és van benne: 1 db Ovi CD ( az enyémben hibás!!! ), 1 db töltő, 1 db 6730 classic, 1 db erősen gyatra füles, 1 db USB adatkábel( kb. 12,5 cm… ), 1 db kezelési útmutató, valamint némi szóróanyag a navihoz. Ja és a telefonba pofátlanul raktak egy 512-es kártyát!!! ( Öcsém 1 éve vett 5310-et, abban 2gigás volt és fasza füles! ) Na ennyit a Vodafone okos üzletpolitikájáról és a limitszériás hipermegaszuperbónuszokról…
Maga a készülék szerintem nagyon kellemes. Annyit tud, mint az N-esek, csak nem olyan hivalkodó, alig butább az új E szériától, de megfizethetőbb! Akinek pedig hiányzik a giroszkóp, vegyen N-est, akinek pedig a Wifi, vegyen E-st. Szerintem nem ér mindez plusz 20-40 ezret…
JJJJA!
A motyó MADE IN HUNGARY, tehát Tiszaújvárosban a Jabilban szerelték!
Ha van még konkrét kérdés, szívesen válaszolok!
Remélem segítettem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.