Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hesszan


hesszan
aktív tag

ha wifi is volna benne... egy teszt valóban jöhetne róla

Sungdurung

(#52) szamovar válasza kamikaze1983 (#48) üzenetére


szamovar
tag

Üdv! Érdeklődnék böngészésbeli tapasztalataidról, illetve GPS használatáról (sikerült rárakni valami használhatót?). :R

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#53) GombosFeri válasza szamovar (#52) üzenetére


GombosFeri
csendes tag

Öt napja van ilyen telefonom és kellemesen csalódtam benne! Sok E52 teszt után amikben azt írták, hogy a GPS-jelet 5-10 esetenként 20 perc után találja meg a készülék döntöttem úgy, hogy inkább egy 6730 classic-ot veszek. Mivel ocsóbb a készülék, így azt gondoltam még rosszabb lesz, de nem kerül annyiba. A gyári OVI Maps vagy Nokia Maps 3.0 már ki tudja hogy is nevezik a szoftvert, legrosszabb esetben másfél perc alatt talál pozíciót, kikapcsolt A-GPS-nél és netkapcsolatnál. Sygic Mcguider, hasonló eredményt ért el. Garmin Mobile XT, családiházban, szoba közepén, 10-20 másodperc és pontos is. Ezekkel a szoftverekkel gond nélkül megy a gép és pontos, gyors rajt a GPS.

egyéb:

Billentyűzet nálam nem zavaró. A kijelző mérete rendben van, csengőhangok hangosak és tiszták ellentétben a 6303 classic-al, néma kacsa volt ehhez képest!
Az akkuja, hát nem tudom, mert mivel napi szinten 10 percet lóg adatkábelen a PC-n a telepítések miatt még mindíg fullon van, de a telep megeggyezik az előző 6303 classic-oméval ezért gyanítom, hogy simán 4-5 nap átlag használat mellett amit bír.
Nem fagy, telefonálás közben jó a hangerő és a hangminőség is. Csak jót tudok írni róla, mivel (hivatalos) teszt még mindig nincs erről a készülékről, annak aki ilyet szeretne csak ajánlani tudom, ennyi pénzért végre egy korrekt telefont kap az ember.

[ Szerkesztve ]

(#54) temes33 válasza kamikaze1983 (#48) üzenetére


temes33
csendes tag

"1. Nehéz vele jó képet készíteni, mert el kell forgatni fekvőre ( hülye divat ), és amikor megnyomod az exponálót, mindig megmozdul. Na ettől lesz szép szellemkép… Gyakorlás ajánlott vagy sportfotó mód… De ha sikerül, nincs panasz ( 3.2 Mpx )."

Erre való a 2 mp időzítő ;)
Még rendes fényképezőgépemen is használom, ha látom, hogy hosszabb záridőt kell választani.

Viszont lenne egy kérdésem: Vettem egy elektronikai boltban egy kisjack-nagyjack átalakítót 270 Ft-ért, rádugtam az aktív hangfalam, de meg se mukkan, a telefonom szól... Ha rádugok egy fülest fog működni, vagy speciális nokiás átalakító kell?

Köszi!

Temes

(#55) GombosFeri válasza temes33 (#54) üzenetére


GombosFeri
csendes tag

270 Ft-os átalakítóval is megy én egy Sony fülessel használom, mert a gyári Nokia az nagyon gyenge.

(#56) temes33 válasza GombosFeri (#55) üzenetére


temes33
csendes tag

Köszi!

Akkor valami ellenállást figyelhet és nem azt, hogy van-e beledugva valami? Vagy valamit kell piszkálni a telefonon, hogy menjen? mert mondom, aktív hangfalat raktam rá, és észre se vette, tovább szólt a telefon, a hangfal meg süket...

Temes

(#57) kamikaze1983 válasza temes33 (#54) üzenetére


kamikaze1983
csendes tag

Kösz az infót, valóban jobbak a képek!
A GPS témához annyi, hogy úgy fest, "bejáratódott"... Eleinte se kép se hang, de mostanra 1 percen belül képben van! Felbarkácsoltam a Garmint, azzal már álom!
Viszont a hack még most sem megy... A HelloOX2.v2.03 esetében annyit kapok válaszul, hogy tanusítványprobléma, lépjek kapcsolatba a termék stb.! Valaki valami használható megoldással ( amihez nem kell progmatek diploma... ) tudna szolgálni?
Köszi!

(#58) kamikaze1983


kamikaze1983
csendes tag

Ja még 1 kérdés! A Ti csomagotok is annyira szegényes volt, mint az enyém??? Vagy csak nagyon az elején vettem és rajtam spóroltak?

(#59) GombosFeri válasza temes33 (#56) üzenetére


GombosFeri
csendes tag

Nem tudom miért nem jó a te átalakítód, a működési elvet nem ismerem sajnos, de az tény, hogy párszáz forintos egyszerű kínai átalakítóval simán megy nekem!

(#60) GombosFeri válasza kamikaze1983 (#58) üzenetére


GombosFeri
csendes tag

Azt, hogy "szegényes" ezt hogy érted??? Teló, akksi, töltö, USB kábel, OVI szoftver, headset, 1GB micro SD térképpel és egy rettenetesen hosszú USB kábel " kb. 10cm" nekem ez volt a doboz tartalma!

(#61) kamikaze1983 válasza GombosFeri (#60) üzenetére


kamikaze1983
csendes tag

A szegényes számomra azt jelenti, hogy egy nagyon gyatra headset, és csupán 512-es kártya, valamint egy hibás CD...
Akkor magyarul jól kifogtam...
Éljenek az összeszerelők és csomagolók!!!

Valami infó a hackről???
Fontos lenne!!!

[ Szerkesztve ]

(#62) olmi


olmi
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretnék egy ilyen készüléket venni és két kérdésem lenne ahhoz akinek már van:
- le lehet-e vele fényképezni egy A4-es méretű dokumentumot (10-12-es betűmérettel) úgy, hogy az számítógépen visszanézve olvasható legyen?
- meg lehet-e nyitni vele dokumentumokat (elég ha megnézhető, nem okvetlenül szerkesztésre) pdf, Word?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#63) olmi válasza olmi (#62) üzenetére


olmi
csendes tag

Tárgytalan. E66-os lett helyette.

[ Szerkesztve ]

(#64) lantika válasza kamikaze1983 (#48) üzenetére


lantika
tag

Komáromban a Foxconn is ontja a nokiákat,tehát annyira ne legyél biztos a Tiszaújvárosi gyártásban... :K

[lantika]

(#65) fess


fess
őstag

sziasztok
tudtok ajánlani hozzá 1 jó gps szoftvert,ami nem fizetős? :) ha lehet 1 linket is kérnék hozzá.előre is köszi

(#66) szojakatona


szojakatona
csendes tag

Sziasztok!

A héten vettünk egy új fehér nokia 6730-as mobiltelefonkészüléket ;) és olyan észrevételünk van, hogy játék közben lefagy, de úgy, hogy pár óra múlva lehet csak újra bekapcsolni.
1-2x rezeg de annyi. Nektek van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

(#67) meroly válasza szojakatona (#66) üzenetére


meroly
veterán

Egy szoftver frissítés talán segít rajta.
Akku amúgy hogy bírja?

Impossible is nothing

(#68) szojakatona válasza meroly (#67) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Szia

Mikor elvittük a vásárolt helyre, azt mondták a legújabb szoftver van rajta. Viszont lehet azért tényleg újra kéne rakni.
Hívás közben is néha lefagy. Az akksija sztem (barátnőmé a teló) 4-5 napig bírja.

(#69) meroly válasza szojakatona (#68) üzenetére


meroly
veterán

Sokszor nem biztos hogy a legújabb a legjobb. E51-em volt és mikor vittem be gsm boltba mondta a srác hogy visszarak egyel régebbi szoftot mert az kiforrottabb. Ezzel meg is oldódott a problémám (hogy mi volt azt már ne kérdezd).
Barátnőd hozzávetőlegesen mennyit telefonál egy nap? Ha abbol indulok ki, hogy a gyengébbik nemhez tartozik akkor (remélem) jó sokat és úgy birja a 4-5 napot. Fehér van neki?

Impossible is nothing

(#70) szojakatona válasza meroly (#69) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Azt mondja nem sokat beszél, inkább játszik. Pár sms-t ír. Amit ma mutatott, hogy világosabb felületnél, amikor belép egy menübe pl vagy játszik :) a pannon felirat látszik.
Ez elég érdekes.
Azt tudom, hogy a legújabb szoftver van rajta. Érdemes bemenni vmi teló boltba és megkérdezni melyik a legjobb rá? Elvileg symbianos op rendszer és a 023.010
szoftververzió van rajta.

(#71) szojakatona válasza meroly (#69) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Ja, bocsi fehér van neki

(#72) Beck86 válasza kamikaze1983 (#57) üzenetére


Beck86
csendes tag

Szia

most olvastam a Nokia 6730 ról irt leveledet
én pénteken tervezek egy ilyet venni
s csak azt szeretném megkérdezni hogy még mindig az mondod hogy meg éri
jó mondjuk én 25.000 ért veszem

de azért megkérdem
nem tom hogy ilyened van e még

ja s a GPS az csak ugy lehet használni ha fizetsz érte vagy semmi ilyesmi csak belelépek s ennyi vagy előkel fizetni valami mobilos kapcsolat

ja s nekem ez lesz az elsö Symbiános telom
remélem meg tudom tanulni:)))

válaszaid elöre is köszönöm :)))

(#73) meroly válasza Beck86 (#72) üzenetére


meroly
veterán

25k szerintem nagyon jó ár érte. Függetlenül veszed?

szojakatona: az a pannon felirat halványan ott van a háttérben vagy rendesen látszik? Ha halványan, akkor lehet kijelzőhiba (8800-mon látszott egy idő után az óra mindig, mert a képernyővédő beégette).

Impossible is nothing

(#74) szojakatona válasza meroly (#73) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Halványan látszik, de csak világos tónusoknál, mint fehér színnél. mi a teendő vele szerinted? Új telónál kijelzőhiba....
Valahogy utána kéne járni, hogy melyik a jó szoftver hozzá.

(#75) meroly válasza szojakatona (#74) üzenetére


meroly
veterán

Hát én megkérdezném, főleg ha van még rá garancia. Új telefonnál elég furcsa, hogy beég a pixel, a 8800mon egy év után lett ilyen.

Impossible is nothing

(#76) szojakatona válasza meroly (#75) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Persze, hogy van rá gari kb 1 hónapos. Holnap visszavisszük. Amúgy a nyugatinál a leila gsm-nél vettük.
Ismerősömék vettek már ott telót és semmi bajuk nem volt.

Amúgy nokia boltba elvittük a 6730-ast és IMEI kód alapján az Emirátusokban lett megvéve és Kazahsztánba lett eladva. :)

Persze biztos, hogy trükk sztem, mert lopott lehet az egész.

(#77) meroly válasza szojakatona (#76) üzenetére


meroly
veterán

Ja vigyétek, egy próbát megér, de ha nokia garancia van rá, akkor nokia mintaboltba vigyétek inkább.
Akkor szép világlátott telefonotok van ;)

Impossible is nothing

(#78) szojakatona válasza meroly (#77) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Sztem bolti 1 év gari 2év szoftver. Abban sem vok biztos, hogy körbe járta a világot, alapból magyar gyártmány. Lehet a gyárból hozták és feltörték az imei kódját nem?

(#79) meroly válasza szojakatona (#78) üzenetére


meroly
veterán

Nemtom, ezen ne agyaljunk. :)
Vidd be akkor a boltba és meglátjuk mit mondanak rá.

Impossible is nothing

(#80) szojakatona válasza meroly (#79) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Na ja, holnap meglátjuk. Már engem idegesít, hogy bnőmet zavarja. Amúgy minden hibátlanul működik a telefonon-ban.

(#81) szojakatona válasza meroly (#79) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Ma éjjel 1-kor meg is halt a telefon.

(#82) meroly válasza szojakatona (#81) üzenetére


meroly
veterán

Nemmondod? Hogyan múlt ki szegényke?

Impossible is nothing

(#83) szojakatona válasza meroly (#82) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Bekapcsol, kéri az ország régiót, majd utána kiírja angolul hogy vegye fel a kapcsolatot az eladójával, mert vmi nem jó. Azt már bnőm tudja megmondani micsoda. Most otthon van. Miután kiírta stop tábla szintű jelzés és megáll lefagy mozdulatlan. Kikapcsolni nehézkes számára. Holnap délután megyünk érte kb 6-7 fele tudok konkrétabbat mondani.
Azt elfelejtette bnőm mondani, hogy rossz a kijelző is. Igaz mondhattam volna én is de ő beszélt ő tudja mi a baja.

Elvileg szoftvert frissítenek majd rajta.

(#84) meroly válasza szojakatona (#83) üzenetére


meroly
veterán

Az szép, lehet letiltották, főleg hogy mintha azt írtad volna nem biztos forrásból származhat?
Kíváncsi leszek, majd írd meg mi történt.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#85) szojakatona válasza meroly (#84) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Arra én is gyanakszom. CSak kb 3 hétig bírta. Meg vajon ki tilthatja le ? és hogyan?

(#86) meroly válasza szojakatona (#85) üzenetére


meroly
veterán

Hát az eredeti tulaj IMEI alapján. De ha jól tudom, attól hogy Kazahsztánban letiltották, itton még működik. Nincs egyezség a szolgáltatók közt a tiltott IMEI számokról.

Impossible is nothing

(#87) szojakatona válasza meroly (#86) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Érdekes volt, amikor meglátta a nő kiírt feliratot nézett. Namost először azt mondta 1 óra alatt megvan a szoftverfrissítés tegnap, jöjjünk vissza holnap (péntek) késő délután.

Addig mit csinálnak? kicserélik másik telóra? :)

(#88) meroly válasza szojakatona (#87) üzenetére


meroly
veterán

Hát én ennek csak örülnék.
Amúgy beletelik egy fél órába mire megvan, csak gondolom nem a tiétek az egyetlen telefon, ami a szervizükben van (ha egy jólmenő bolt akkor akár 10-20 darab is lehet egyszerre, ami ugye 10-20 óra :) )

Impossible is nothing

(#89) szojakatona válasza meroly (#88) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Igazából azt mondta, hogy visszaviszi raktárba vagy hova ahonnan hozatta. Hogy ott mit csinálhatnak vele.... DE érdekes, mert akárhány boltba voltunk mindenki azt mondta 1 órán belül megvan, kihozzák a telót egy központból raktárból.
Egyik azt mondta Szentendrén van.

(#90) meroly válasza szojakatona (#89) üzenetére


meroly
veterán

Akkor ebből úgy néz ki csere lesz. :K

Impossible is nothing

(#91) szojakatona válasza meroly (#90) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Szerintem is csere gyanús, de majd megnézzük újra a west end nokia boltban mi a pontos koordinátája a telónak :D plusz fel kéne írni az imei számot ha legközelebb újra cserés lesz. hátha tényleg kicserélik.

(#92) meroly válasza szojakatona (#91) üzenetére


meroly
veterán

Hogyhogy mi a pontos koordinátája? Ezt nem értem :B

Impossible is nothing

(#93) szojakatona válasza meroly (#92) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Hogy hol vették.

Elmentünk a telóért azt mondták 1,5 óra múlva mehetünk majd mondták, hogy elfelejtettek érte menni adnak cserébe cseretelót de mondtuk, hogy van és akkro hétfőn adnak cserébe vmi tokot.
Sztem tuti kicserélik a telefont.

(#94) meroly válasza szojakatona (#93) üzenetére


meroly
veterán

Hát elég sok a keverés ennél a boltnál, remélem nem lesz bajotok belőle.

Impossible is nothing

(#95) szojakatona válasza meroly (#94) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Hallottál esetleg mástól is valamit?

(#96) meroly válasza szojakatona (#95) üzenetére


meroly
veterán

Mire gondolsz? Mivel kapcsolatban?

Impossible is nothing

(#97) szojakatona válasza meroly (#96) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Boltról érdeklődöm, hogy mástól hallottál-e vmi negatív véleményt.

(#98) meroly válasza szojakatona (#97) üzenetére


meroly
veterán

Nem tudom, nem írtad le melyik bolt, de itt nézz körül.

Impossible is nothing

(#99) szojakatona válasza meroly (#98) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Pár sorral lejjebb írtam, hogy a nyuagtinál a leila gsm-be vettük. Ezeket azért elolvasom köszi.

Viszont !! van egy sony laptopom és az lcd kijelzője nem jó. Hol lehetne olcsón venni?
10,6"-os a kijelző

(#100) meroly válasza szojakatona (#99) üzenetére


meroly
veterán

Nem pesti vagyok, úgyhogy ezt a boltot nem ismerem.
A kijelzős kérdésre meg, bár nem ide tartozik, de vaterán nézz körül. Vagy kérdezd meg infos topikban: sony vaio topik, notebook alkatrész, stb....

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.