Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) ALI_G válasza ALI_G (#2549) üzenetére


ALI_G
veterán

ja megvan, 3 új menüelem az alkalmazások közt :C

(#2552) gti16v válasza kelzsoca (#2465) üzenetére


gti16v
őstag

az akkor sem ide való előlap, ami a gigatel honlapján van. nézd meg jobban a képet.....

más...haver 3-4 órán keresztül tette fel a ivs- fóliát (saját beválassa szerint,nem egy nagy a kéz ügyessége)

na mindegy, megvárta a 24 órát ...tényleg megváltozott a teló fogása....és én egy kulccsal össze vissza karcoltam,gyengén majd, erősen a hátlapját(azért csak azt,mert nem az én telóm, és ha elb@szom akkor ,egyszerűen csak oda adtam volna az enyémet),szóval majdem minden karc eltűnt szinte azonnal,a mélyebbek másnapra......a hátlap alatta meg 100 % hogy nem sérült.

Úgy hogy én is felrakom az enyémet,csak megvárom míg kész a telefonom (a feljebb irt okok miatt) nehogy olyan alkatrészt keljen cserélni amire fólia kerül....

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2553) zso79


zso79
őstag

Kollégák! Csak óvatosan a 20-as fw-vel!!! Nekem szépen gallyra vágta a vasat, a szervizben azt mondták ilyen fw nincs is :Y , miért nem ellenőriztem a honlapon, központi szerviz lesz belőle! A honlapon még most is fent van, hogy ez a legújabb :W :W FOTA-n frissítettem, látszólag minden frankó, de: biztonsági kódot kér nyakra-főre és nem fogadja az el, névjegyzékben duplán szerepel minden. :W :W

(#2554) hossszú válasza zso79 (#2553) üzenetére


hossszú
őstag

Most akartam éppen frissiteni de most megilyesztettél :U

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2555) ALI_G válasza zso79 (#2553) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem minden oké. Ha NSU engedi leszedni, akkor az hivatalos. Ez 100 %.

Honnan van a te telód? :F

(#2556) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

vicces: nekem vodafone függő a telefonom, ennek ellenére fennt van a frissítés, és semmi gáz nincs, kivéve a keresés menüpont rendszerhibáját. ezeket a szótár stb dolgokat hol érem el?

(#2557) gti16v válasza zso79 (#2553) üzenetére


gti16v
őstag

erre oda figyeltél?

és a szervíz,meg alapvetően a nokia nem napra kész...ezektől függetlenül,azért hiszek neked...

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2558) varti válasza zso79 (#2553) üzenetére


varti
csendes tag

én most frissítettem NSU-val, semmi baja nincs a telónak, nem kért biztonsági kódot, meg ilyeneket, minden flottul üzemel. cserébe viszont piszok gyors lett :)

(#2559) kp78 válasza zsolidodd (#2556) üzenetére


kp78
addikt

Függő egyáltalán a Te telód? Mert volt már rá példa, hogy elfelejtették a lock-ot beletenni vmelyik telefonjukba a vodások.
Lehet, hogy vmi hasonló történt most is? Próbáld ki egy másik sim-mel, ha tudod.
Az enyémet most sem engedte frissíteni :(

(#2560) kelzsoca válasza gti16v (#2552) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt a kép nézze meg mindenki:

Elmondanád mi az ami nem stimmel vele?

Csak azt ne mondd hogy nincs kivágva a gomboknak hely, mert hülyét kapok :DDD

(#2561) gti16v válasza kelzsoca (#2560) üzenetére


gti16v
őstag

na most már jó ,rajzoltam rá gomb kivágást alulra  :-)

pedig az nem tetszik,de rajzoltam rá :-)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2562) varti


varti
csendes tag

hogyan tudnám a gps kapcsolatot bontani? kipróbáltam a geotaggingot fotózásnál, és bennmaradt a gps kapcsolat, azután is, hogy a fényképezés beállításainál kiszedtem a geotagging opciót. jobbra fenn, meg ha bekattintok, megjelenik a kapcsolatoknál, hogy gps elérhető, de kattintgatok rá, mint a félőrült, és nem tudok vele semmit sem csinálni

(#2563) gti16v válasza varti (#2562) üzenetére


gti16v
őstag

háttérben nem fut semmi? taskmannal nézd meg.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2564) varti válasza gti16v (#2563) üzenetére


varti
csendes tag

most szétkapcsolt magától. na mindegy...

(#2565) bazsika89 válasza gti16v (#2561) üzenetére


bazsika89
tag

Én érdeklődtem a Gigatel-nél és válaszban azt kaptam vissza, amit már itt valaki elmagyarázott. Az előlap jó és abba van belepattintva az érintőpanel amely alá vannak a gombok illesztve és nem mellesleg 10e forint. Szóval a fólia a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#2566) FReak_


FReak_
tag

Hali!
Érdeklődni szeretnék , hogy van-e köztetek olyasvalaki aki új előfizetéssel vásárolt a T-nél 5800-át?
Ugyanis pont ma akartam vásárolni egyet,dominos kártyáról váltottam volna át,és 45000 Ft előleget kértek tőlem :F
A kérdésem a következő:ezt a 45000-et a kezdőrészleten (24960 Ft) felül kellene fizetnem?
Ha igen akkor ez marha sok :(
Üdv.
FReak_

steam id : FЯeak_

(#2567) gti16v


gti16v
őstag

Kíváncsi vagyok a 20 as fw-nél mi tartotta vissza a mérnököket attól,hogy a dupla mással hangzok kezelését kijavítsák….

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#2568) zso79 válasza ALI_G (#2555) üzenetére


zso79
őstag

Csak a tisztánlátás végett: több szervizt is felhívtam, sehol nincs hivatalos információjuk a 20-ast fw létezéséről! A telefonom meg sima 0570122 RUSSIAN BLUE HUNGARY, mint itt nagyon sok embernek. Szinte minden fórumon panaszkodnak miatta. Van aki írta, hogy NSU-val újrarakta és megjavult. Ezt említettem a szervizesnek is. Azt mondta, hogy a 6120-ra is jött ki hibás fw, amit visszavontak, úgyhogy ha most is ez történik, akkor akinek már fent van nem fog tudni otthon frissíteni többet...

(#2569) TheMarci válasza gti16v (#2567) üzenetére


TheMarci
addikt

Hát, hogy legyen valami új a 21 es szoft ban is :)

Jó ez a párhuzamos fórumozás. :DDD

Do You Dream?

(#2570) toldy


toldy
őstag

helo, van egy kis gondom ( és hülye voltam mert nem néztem fel elöbb a fórumra)
szal kíváncsíságból megnéztem és nsu talált új softot, naivan elindítottam a frissítést ( másolatot csináltam, teló töltőn közbe stb mindent ahogy írnak, javasolnak) az elöbb bejött egy ablak h megszakadt a kapcsolat és hogy mit csináljak ( húzzam le akku ki stb) de az elején pedig azt írta hogy egyes upater verzióknál előfurdulhat hogy azt írja ki megszűnt a kapcsolat, most akkor mit csináljak? :F egyébként kinek hány mb? a frissítés?

szerk, a gépet közben direkt nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2571) toldy


toldy
őstag

itt, a telón most minden vissza jött de az updeter még mindig azt hiszi hogy nem jó a kapcsolat
szerk: a telón minden ok de az updater most azt írja h szoftver frissítése folyamatban
( bocsi hogy ilyen vagyok de ez az első nokia updaterem és elég parás eddig az SE féle megoldáshoz képest)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2572) bazsika89


bazsika89
tag

Találtam valami érdekességet, no comment...:
[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#2573) ALI_G válasza toldy (#2571) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem 130 MB volt, elég hamar feltelepült, szinte észre se vettem (mással foglalkoztam).
ha folyamatban van szerinte, akkor várjál. Majd egyértelmű lesz, ha kész van.

(#2574) hossszú


hossszú
őstag

A T függő telóra mivel lehet ráerőszakolni az új softot? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2575) toldy válasza ALI_G (#2573) üzenetére


toldy
őstag

nekem is 130 mb volt, egyébként most van egy olyan h a teló kész van, teljesen jó minden funkció ( és új soft van rajta) de az updater még mindig "frissít" de a teló semmi ilyet nem csinál volt egy újra indulás, időt , dátumot is beállítottam már nem tudom mi van :F

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2576) bazsika89 válasza hossszú (#2574) üzenetére


bazsika89
tag

T-függőre még sehogy. Nokia hivatalos oldalán ki is írja ha beütöd a telefon "kódját" akkor kiírja h még nem elérhető frissítés.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#2577) ALI_G válasza bazsika89 (#2572) üzenetére


ALI_G
veterán

origo egy fos :((( Főleg ez a cikk. Nem kellett volna iphone mániással cikket íratni.

(#2578) TheMarci válasza hossszú (#2574) üzenetére


TheMarci
addikt

NSU-val sikerült nekem.

Do You Dream?

(#2579) hossszú válasza TheMarci (#2578) üzenetére


hossszú
őstag

Meg tudnád mondani mi a telod product kódja?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2580) TheMarci válasza hossszú (#2579) üzenetére


TheMarci
addikt

Hát, azt most sajna nemnagyon tudom, mert NSS, meg Phoenix nincs ezen a gépemen. Van más megoldás rá?

Do You Dream?

(#2581) bazsika89 válasza TheMarci (#2580) üzenetére


bazsika89
tag

Hátlapot lekapod, kiveszed az aksit és ott van, CODE néven, 7 számjegy.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#2582) hossszú válasza TheMarci (#2580) üzenetére


hossszú
őstag

Az akksi alatt megtalálod a IMEI alatt :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2583) toldy


toldy
őstag

Az NSU még mindig "frissít" :((( Valamikor 8 körül kezdtem, ez létezik? közben atelón már játszottam is meg minden.
TheMarci : akku alatt lehet megnézni, lassú voltam

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2584) TheMarci


TheMarci
addikt

Ja, hogy van HW-es megoldás is :D
0577176 a kód.

Do You Dream?

(#2585) TheMarci válasza toldy (#2583) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem közben az xp feldobott egy ablakot, hogy a telót felismerte, és nyomni kellett egy bezárt rajta.

Do You Dream?

(#2586) toldy válasza TheMarci (#2585) üzenetére


toldy
őstag

izé, nekem win7 van :U

Az élet nem habostorta.

(#2587) bazsika89 válasza TheMarci (#2584) üzenetére


bazsika89
tag

Akkor neked nagy mákod van. Elvileg nem lehetne neked se frissíteni:[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#2588) hossszú válasza TheMarci (#2584) üzenetére


hossszú
őstag

Ezzel a kóddal frissitett a 20-as softra? Ezt nem értem. :(
[I]Latest available software for Nokia 5800 XpressMusic, product code 0577176
Version: 10.0.010

[/I]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2589) TheMarci


TheMarci
addikt

Most kezd érdekes lenni a dolog :D

Do You Dream?

(#2590) zsolidodd válasza ALI_G (#2577) üzenetére


zsolidodd
senior tag

nem értem miért kell minden érintős telefont az iphonhoz hasonlítani. én piszkáltam mindkét verziót, mindenféle előítélet nélkül, és engem nem győzött meg, számomra semmi extra nincs benne, kivéve az anyag és kijelzőminőséget....

(#2591) varti válasza bazsika89 (#2572) üzenetére


varti
csendes tag

ezt a cikket olvastam, mikor kijött, és már akkor undorító hangvételűnek ítéltem. olyan emberekkel kéne cikket iratni, akik nem elvakultak, és ismerik valamennyire mobilipar történetét.

olvastam már olyan cikket is az ifonról - hozzáteszem ismert, "nívós" oldalon -, ahol az első érintőkijelzős telefonnak nevezték. :) az ilyeneknek csak gratulálni tudok

(#2592) kelzsoca válasza gti16v (#2561) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor újra:

Kedves Nokia 5800 tulajdonosok!

Olvasgattam a topicot, és páran nem jól tudjátok mi a helyzet az elő/hátlap témában
Mivel nekem is volt ilyen telefonom 1 hétig, ezért saját tapasztalatból írom a következőket:

Mivel alapból teljesen nyikorgó-nyekergő volt az előlap, én leszedtem és megnéztem!
Az előlap egy egyszerű vékony műanyag keret (ahogy ez a Gigatel oldalán is látható)
Tehát azért nem láttok kivágást, mert igazából csak egy keret az előlap, amire azt gondolnátok 1-2 ezer forintból cserélhető (érintőpanel) az igazából 10.000Ft-ot kóstál, tehát ha megkarcolódik akkor azt nem tudod megoldani egy előlap cserével :(

Most ezek után én úgy gondolom érdemes elgondolkozni mégis valami fólián, ami védeni tudja a kijelzőt (bár hozzátenném, eléggé karcmentes anyagból készült, de biztosan meg lehet karcolni)

Tehát szétszedés után van egy műanyag előlap keret, ebben van bepattintva az érintő panel, és ez alatt látható az aktív kijelző, valahogy így kell elképzelni a telefont az előlap leszedése után!
Remélem tudtam pár embernek segíteni, hogy a drága telefonját valamiképpen védeni tudja :)

(#2593) varti válasza kelzsoca (#2592) üzenetére


varti
csendes tag

megerősíthetem, ma jártam egy nokia boltban ezt megérdeklődni

(#2594) #07144704


#07144704
törölt tag

Én nem rég frissítettem a telót és minden szuper. Akik meg azt állítják hogy a szervízben vagy bárhol azt modták neki, hogy nem létezik a 20-as fw, azoknak annyit ajánlanék hogy a teló dobozában lévő cd feltelepítése után próbálkozzon a "Nokia Software Updater"-rel, az hivatalos és naprakész.

[ Szerkesztve ]

(#2595) zso79 válasza #07144704 (#2594) üzenetére


zso79
őstag

...várjuk ki a végét!

(#2596) Karma válasza #07144704 (#2594) üzenetére


Karma
félisten

A képminőség javult valamit?
Az az 5800, amit volt szerencsém megnyomogatni (még 1x-es firmware-rel), nagyon ocsmány, zajos képeket csinált).

“All nothings are not equal.”

(#2597) wyctor0328


wyctor0328
csendes tag

ez az origós cikk szerintem komolytalan és nevetséges egyszerre. Én próbáltam már iPhone-t, és lassan már 2 hete van meg az 5800-m, és mindenféle elfogultság nélkül állítom, hogy az 5800-t kényelmesebb kezelni ujjal. Engem nagyon zavart, hogy hiába forgattam az iPhone-t, nem akart megjelenni teljes kijelzőn a qwerty, és mivel nekem igencsak nagy ujjaim vannak, ezért én mindig félregépeltem mindent az iPhone-on, míg az 5800-val ez nagyon nagyon ritkán fordul elő, akkor is az esetek 60%-ában az érintéskorrigáló kijavítja a saját hibámat.
Rengeteg más szempontból pedig nem is versenyezhet az iPhone az 5800-val, vegyük csak az iPhone rengeteg korlátozását, a térképszoftverének (remélem bátran kimondhatom, mert nekem nagyon nem volt szimpatikus) bóvliságát, stb.
Lehet, hogy a készüléház minősége jobb, és menőbb manapság egy iPhone-t előkapni a zsebből az utcán, mint egy Nokia 5800-t, de ez nem indokolja azt, hogy egy cikkben az 5800-t így lehúzzák (azt meg pláne nem, hogy a iPhone ára ennyivel magasabb legyen az 5800-nál).

hozzáteszem, hogy a készülék megvásárlása előtt ha lett volna pénzem iPhone-ra vagy Omniára, valószínűleg ezek közül valamelyiket vettem volna, mert nem volt lehetőségem kipróbálni egy 5800-t előtte. De mivel az anyagiak korlátoztak, ezért "csak" az 5800-ra tellett, de utólag nagyon nagyon örülök neki, hogy nem volt pénzem iPhone-t vagy Omniát venni.

u.i.: a MobilePaint egy nagyon jó unaloműző órákon/munkahelyen, stylussal egész jó rajzokat lehet készíteni a tanárokról/főnökről.(ezt próbálják megcsinálni az iPhone-on stylus nélkül...)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#2598) Zune


Zune
csendes tag

Szerintem csak a t-mobile (origo--->t-online--->t-mobile) miatt írt ijen lehúzó cikket a fazon. Nekik akkor jó ha a nép zsíros előfizettéssel vesz egy telót. És nem csinálnak konkurenciát házon belül. De ez csak az én összeesküvés elméletem. ;]

A zsenialitásnak vannak határai, bezzeg a hülyeség az nem ilyen korlátozott.

(#2599) bacsy


bacsy
csendes tag

Hát én ma sajnos csalódtam az 5800-ban. Igazából ezt akarom/tam venni eddig, de a vodánál megtapicskoltam és valahogy nem volt akkora flash, mint ahogy itt végig olvastam a topic elejétől. Mondjuk ami a legjobban zavart, hogy az érintő nagyon nem vette be, amit akartam. Rengetegszer kellett még1x rányomnom valamire (persze nem azoknál a menüknél, ahol amúgyis 2x kell nyomni a gombot). Aztán lehet, hogy az a készülék volt gagyi vagy csak bátortalanul nyomkodtam, de az tény, h egy iphone-nál nem volt ez az érzésem. Remélem meg tudtok cáfolni, bár eddig végig csak jót olvastam az érzékenységről! Na majd máshol is kipróbálom, ha lesz lehetőségem :)

(#2600) wyctor0328 válasza Zune (#2598) üzenetére


wyctor0328
csendes tag

valamelyik korábbi (#2000 körüli) hozzászólásomban ezt már én is megemlítettem, elképzelhető, hogy a T nem akar házon belül akkora konkurenciát csinálni az iPhone-nak, ezért ahol csak tudja, lehúzza az ellenfelet, pl origon... de szerintem az ára is eléggé drága ahhoz képest, hogy a vodánál ennyiért 3000-es előfizetéses csomagban adják, T-nél meg az is ennyiért veszi, aki 5-10 ezreket fizet, de már ez is lejárt lemez, sokszor kiveséztük.

a srácnak, aki nem elégedett az érzékenységgel: nem tudom, hogy a vodás mennyiben különbözik a T-stől, nekem T-től van a telefonom, és semmi gondom nincs az érzékenységével...
és mint azt az előbb is említettem, szövegbevitelben szerintem az 5800 messze üti az iPhone-t (és akkor még a kézírást meg sem említettem).

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.