Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) INGJOKE válasza Alg (#100) üzenetére


INGJOKE
veterán

Gondolom neked minden kínai márka "dzunka" vagy hogy hívod, szóval a te igényeid még nehezebben tudják kielégíteni. (mondjuk azt remélem tudod, hogy a nem kínai gyártók telefonjába is nagyon sok "dzunka" alkatrész van...)

(#102) bakoczay válasza INGJOKE (#101) üzenetére


bakoczay
lelkes újonc

Tudjuk-tudjuk, mutasd a készüléket.

Most itt gariról, szervizháttérről meg stb. nincs is szó. Elég egy készülék a listádból, ami megfelel egy elvárható 2019-es színvonalnak. Pl. mint full kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#103) #16820480 válasza fattyu (#90) üzenetére


#16820480
törölt tag

Annyira nem vészes azért a 2500-as akksi egy akkora és olyan felbontású kijelzőhöz. Egy sima csúcsmodellben meg 3000 van, vagy 3300, arányaiban hasonló üzemidőket tud az is. Amúgy is a Sony telefonok üzemideje általában jó szokott lenni.
Akkor ezek szerint a legtöbb embernek kisebb problémát jelent a használhatatlan méretűnek mondott képernyő, mint az átlagos akkumulátor?

(#104) Vanir válasza INGJOKE (#101) üzenetére


Vanir
veterán

Olvasni tanuljunk már meg legalább, dzunka nem nagyon létezik, dzsunkáról már hallottam.
Az én igényeim nem nagyok (lásd #76), viszont így sem létezik rá épkézláb opció. :N Pedig nem ódzkodom a kínai telefonoktól sem, sőt...

#90: Ugyanez. Nem hinném, hogy annyira elenyésző kivétel vagyunk ilyen igényekkel, hogy ennyire le kéne tojnia minket a gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

(#105) Alg válasza INGJOKE (#101) üzenetére


Alg
veterán

Gondolom te is mindenkinek Essential, Wiko, Archos meg Allview telefonokat ajánlasz, sőt te is ilyet szoktál venni mindig ;]

De nyugodtan ide lehet venni a Motorolát meg a ZTE-t is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#106) Somatom válasza Samott (#95) üzenetére


Somatom
veterán

Azt, hogy akiknek a kicsi kijelzős teló lenne praktikus, azok valójában nincsenek is rászorulva, hiszen körülveszik őket olyan eszközök, amiken a mobilon végzendő tevékenységeiket sokkal praktikusabb végezniük. Telefonálni pedig egy butateló is elég, abból meg van kicsi.

Na, ezért most leszkapsz. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#107) gproject válasza INGJOKE (#97) üzenetére


gproject
aktív tag

ez az egy -mar ha eltekintunk a dupla notchtol, ami izles kerdese- elfogadhato, bar az akkuja kicsi.
a legnagyobb baj vele, hogy csak(?) japanban kaphato

azt amugy megtudom erteni gyartoi szemszogbol, hogy egy ekkora keszulekbe joval nehezebb -netan lehetetlen- minden igenyt kielegito hardvert belepakolni. mert ugye minimum 10-20%-kal csak kisebb hely van egy kompakt hazban, mint egy 5,5" felettiben

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#108) bakoczay válasza Somatom (#106) üzenetére


bakoczay
lelkes újonc

Azoknak, akik mobilak és multitaskingolnak. Nem a telójuk, ők maguk. Ehhez általában kell némi élettapasztalat.

INGJOKE
Még igazad is lehetne, hogy ezért nincs ilyen teló, de te már az igényt is vitatod, illetve azt is, hogy ne lennének készülékek. Nyilván nem véletlenül nincsenek ilyen, de nem azért mert nem szeretnének sokan, sőt elegen. Csak mert relatíve drága volna, keveset lehetne keresni vele, illetve valóban sokféle kompromisszumot kíván.
Tehát igény van (nem többségi vagy hasonló mértékű, de jelentős), telefon meg nincs. Magyarázat is biztosan van, de nem az, hogy a két tényt elvitatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#109) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az Essential? Amerikai gyártóra se hallottam még ezt a kifejezést. :D
Nem minden kis cég dzsunka.
A Motorola meg Lenovo brand, ami minden csak nem dzsunka.
A többivel egyetértek, de azt hiszem a "dzsunka mobil" definíciója elég szubjektív :P

(#110) <Lacy85> válasza INGJOKE (#92) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igaz én abszolút nem vagyok pici teló párti, de ez a lista kicsit vicces.
LG G2, Xperia Z, Galaxy S3, stb. Igazi best buy készülékek így 2019-ben. :D

Oké, ne legyen idei, de még a tavalyihoz se ragaszkodjunk. Ha 2017-től nézed, akkor így fest a listád.
Tényleg rengeteg telefon az elmúlt 2 évből.

[ Szerkesztve ]

(#111) volandy válasza Somatom (#106) üzenetére


volandy
senior tag

+1

(#112) Alg válasza Somatom (#106) üzenetére


Alg
veterán

De igazából aki nagy kijelzőset használ annak se kell az okostelefon mert ahol akkora nyugi van hogy előveszi és szépen két kézzel használja ott ugyanúgy felcsaphatna egy laptopot vagy elővehetne egy tabletet is.

Olyanok vagytok mint az Apple, ezerrel győzköditek a többit arról hogy nem, nekik nincs igazából arra szükségük, jó az mindenkinek ami most van a piacon. Tudod, ha túl nagy a telefon az nem a telefon hibája, csak "rosszul fogod".

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#113) Samott válasza bakoczay (#102) üzenetére


Samott
addikt

Csak annyit valtoztattam a keresesi feltetelein hogy a megjelenes evet legalabb 2017-re tettem, igy van 7 talalat:

Iphone 8
Redmi 4 (4X)
Galaxy A3 (2017)
Xperia XZ2 Compact
Xperia XZ1 Compact
Sharp Aquos R2 compact
Palm Palm

A Palm-ot ok maguk se gondoltak komolyan, a Sharp nem hiszem hogy kaphato itt, a Xiaomi elvileg nem rossz, Galaxy A3 lehet akar jo is (bar mindketto ket eves model). A Sony-k rendben vannak. Iphone meg getto, ok meg nagyobb sz.rban vannak hogy csak egybol valaszthatnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#114) Foglalt név válasza #16820480 (#63) üzenetére


Foglalt név
addikt

Már többször leírtam, de nekifutok mégegyszer(nem az iSE-ről, mert nekem telefonról kényszermegoldás írni, legyen bármekkora).
Teljesen igazad van, nem itt van a baj. Nem is új keletű a dolog, már nálunk is beépült a nyelvbe a szólás fordítása: osztd meg és uralkodj. Mindig fel lehet úgy osztani bármit, hogy a neked kényelmes legyen többségben. Viszont mivel globális piacról beszélsz te is, ezért mondjuk az emlegetett iPhone SE, igaz hogy 10% alatti részesedéssel bírt, mégis több magyarországnyi hús-vér ember igényét személtette. Ilyen alapon mondhatnák, hogy elég az angol+kínai nyelvekkel foglalkozni, mert a globális piac nagy részét lefedi. Én rendben is lennék vele, mert hülyét kapok a magyarításoktól, de feltételezem a lokalizálás nélkül lenne prüszkölés rendesen kis hazánkban. Pedig sem számban, sem vásárlóerőben sincs sehol, a kisebb telefonra vágyókkal szemben. Ezért kéne talán egy kicsit toleránsabbnak lenni egymás igényeivel szemben. Mert holnap lehet, hogy éppen valami olyanra kerül a sor, amiben te vagy kisebbség és a többségnek mindegy. Akkor majd nagyon jól jönne a támogatásuk.

(#115) Samott válasza Somatom (#106) üzenetére


Samott
addikt

Mert akinek van gepe otthon az utkozben mar ne is internetezzen? Nonszesz amit irsz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116) Egon válasza Foglalt név (#114) üzenetére


Egon
nagyúr

+1000.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#117) lócitrom válasza Alg (#112) üzenetére


lócitrom
őstag

meg eleve az nem vita, hogy kb. többen leszögezik, hogy ez az egész csak egyik irányba lejthet, a nagy kijelző felé. hordok akkor magammal tévét, mert abba az irányba lejt, megelőzöm a trendeket.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#118) Samott válasza Foglalt név (#114) üzenetére


Samott
addikt

Az Iphone SE esetunkben irrelevans, annak nem a merete miatt kellett pusztulnia hanem mert alacsony volt rajta a haszonkulcs. Csokkeno eladasok mellett csakugy lehet novekedni, ha nagyobb haszonnal adjak el a kevesebb telefont. Abba nem fer bele egy ilyen model.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119) match123


match123
tag

Rinyapina topic Opus X(+1)...

(#120) #16820480 válasza Foglalt név (#114) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is kisebbség vagyok jelenleg is, mert például nem szeretnék 2-300 ezret kiadni egy telefonért, de a legtöbb gyártó pedig úgy gondolja, hoyg ennyit kérnek. Ettől függetlenül én ezt elfogadom, mert úgy néz ki a többségnek ez teljesen oké, hiszen nincsen drasztikus visszaesés eladásokban.

Látszani is szokott amúgy, amikor olyan igényekhez nyúlnak a cégek, ami nem népszerű, vagy keveseknek kell. Lásd a magyar lokalizációt, ami elég sok esetben botrányos tud lenni. Gondolom a többi kis nyelv is hasonló, a top 5 meg remekül meg van csinálva.

(#121) bear_ válasza match123 (#119) üzenetére


bear_
aktív tag

Ha lehetne kapni megfelelő méretű telefont nem lenne rinya, de mivel nem lehet ezért megy a rinya. Konklúzió: lenne rá igény.

[ Szerkesztve ]

(#122) Nimda válasza Samott (#113) üzenetére


Nimda
addikt

A listából a Redmi 4 (X) már nem kapható. A Sonyk is kifutó típusok, egyedül az i8 ami elfogadható, de még drága (nekem). A többi említésre sem méltó.

[ Szerkesztve ]

(#123) Vanir válasza match123 (#119) üzenetére


Vanir
veterán

Si tacuisses, philosophus mansisses; N+1.

(#124) Somatom válasza Alg (#112) üzenetére


Somatom
veterán

Aki +10 ezer Km -eket utazik havonta, az jól meggondolja, hogy mit vigyen magával. Ahhoz még egy laptop is nagy, nehéz, úgyhogy az ember nem cipeli, hacsak nem muszáj.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#125) Somatom válasza Samott (#115) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ezt írtam. Hanem azt, hogy nincs rászorulva. Ergo, könnyebben köt kompromisszumot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126) South Velen


South Velen
addikt

Van igény a kisebb készülékekre, ezt a topikból is láthatjuk.

Viszont nem akkora, hogy megérje emiatt kisebb készüléket fejleszteni és gyártani.

Ennyi, nincs ezen mit túlbonyolítani.

(#127) South Velen válasza Alg (#112) üzenetére


South Velen
addikt

Volt Mi Max 3-am is, a metrón mindig állok ajtónak dőlve, és simán azon olvasgattam/neteztem/messengereztem/írtam/tanultam mindig.
Nem nagyon tudok rájönni, hogy egy laptoppal hogy tudtam volna ezt megtenni.

Most 6" körüli telefonom van, sokat kellett szokni, hogy tudjak rajta írni a 6.9" (íráshoz) kényelme után.

Én nem vitatom, hogy neked ez az irány nem jó, én is csak azt mondom, hogy kisebbségben vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#128) Samott válasza Somatom (#125) üzenetére


Samott
addikt

Egy percig nem erzetem, hogy barmifele kompromisszumot kelett kotnom azert, mert csak 4.6-os a telefonom kijelzoje. Tokeletesen megfelel arra, amire szuksegem van. Mobilabb mint egy peklapat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#129) Somatom válasza Samott (#128) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. Én úgy értettem, hogy számukra nem olyan nagy kompromisszum egy péklapát, hiszen nincsenek rászorulva az eszközre. Talán a gyártók is így gondolják. Akinek igazán fontos a mobilitás, annak jobb a péklapát, akinek meg nem, az könnyebben megalkuszik vele. Ha nincs más, akkor úgyis megveszi. Akkor meg minek mást gyártani?
Persze, értem, amit írsz/írtok. Csak próbálom olyan szempontból nézni, amiből nem is olyan logikátlan a gyártók gondolatmenete.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130) match123 válasza bear_ (#121) üzenetére


match123
tag

Ha lenne megfelelő méretű, akkor azon menne a rinya, hogy kicsi a felbontás, kicsi az akksi, miért nincs jack/infra/nfc/8 kamera/sztereo előlapi (!) hangszóró, miért van keret, miért nem a kijelzőben van az ujjlenyomatolvasó, és ha ezeknek mind megfelelne nadjisten egy készülék akkor jön hogy "Ha 200 dollárért adnák talán kéne, addig marad az XY" (csak azért hogy le tudja írni hogy éppen milyen telefonja van).
Persze ezek szándékosan eltúlzott példák, de a hozzászólások (nem csak ebben a topicban) 80%-a legalább erről szól.

(#131) joey04


joey04
titán

Igaza van. Mindig előkerül a téma, jönnek a szavazások mint ez is, jönnek az eredmények, hogy van rá igény, aztán amikor valakitől jön 1-1 ilyen modell, az mindig bukta, de az tuti, hogy nem hoz megváltást. Sőt, a sima modellek nagyobb verziói (legyen az plus, vagy bármilyen más névvel ellátott modell) sokszor jobban fogynak.

(#132) rjg válasza Samott (#118) üzenetére


rjg
őstag

Ha csak az árrés volt rajta kevés, akkor az elmúlt három évben kihozhattak volna újabb szériákat. Akár az X designjával, kisebb méretben, de ugyanazzal a vassal, sokkal magasabb árréssel. Mégsem tették.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#133) Samott válasza match123 (#130) üzenetére


Samott
addikt

Egyik telefonom se volt tokeletes, megis megvettem oket. De mara mar csak a S10e maradt es bar az se tokeletes (szerintem tul magasan van az ujjlenyomatolvaso es a kameraluk se a kedvencem) azt tudom csak valasztani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134) Samott válasza rjg (#132) üzenetére


Samott
addikt

Most irta Somatom: "Ha nincs más, akkor úgyis megveszi. Akkor meg minek mást gyártani?" Igaza van, nem tudunk ellene tenni. Csak jelezni, hogy igeny lenne, csak lesz.rjak a gyartok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#135) Emericus Max válasza Matjisom (#49) üzenetére


Emericus Max
tag

Ott a Mi Mix 3 a Xiaomitól, azon nincs noccs. igenis vannak ilyen telefonok, tehát választhatsz és nincs a noccs rád erőltetve. De vannak más gyártónál is noccs nélküli telefonok...

(#136) match123 válasza Samott (#133) üzenetére


match123
tag

Hasonlóképp vagyok én is, mindegyikkel volt valami bajom, valamelyikkel több/komolyabb, valamelyikkel kisebbek. Az S8e elég jól összerakott teló, úgyhogy azon fognak hisztizni hogy miért kerül annyiba mint bármelyik flagship manapság, mert bár ugyan az van benne mint egy flagship-ben, de kisebb, legyen olcsóbb...

A legtöbb ember aki arra panaszkodik hogy nagy, meg nehéz egykezesen használni, kényelmetlen ki be pakolgatni a villamoson a zsebében, azok minek akarnak snapdragon 855-öt 12 giga ramot meg mindent egy flagshipből? 2 megálló között akarnak real racing-ezni? Simán elég lenne egy olyan HW ami egy 50-60 ezres redmi-ben van arra ami tényleg életszerű ilyen használatnál.

Na amiatt, hogy kicsi méretben miért nincs pl egy redmi note 5 szerű HW-el szerelt androidos teló 4.5-5.5" között (fenti határ csak akkor ha eléggé leveszik a keretet a minimumra), már jogosan lehetne hisztizni.

Az iPhone SE lenne esetleg hasonló, de akinek nem opció az iOS, vagy szimplán csak nem szereti, annak semmi értelmes alternatíva nincs. Magánvéleményem hogy sztem az SE is javarészt azért fogyott jól, mert "olcsó" volt és iPhone, nem a mérete miatt.

Kis nosztalgiaként érdemes elolvasni ennek a cikknek az első pár sorát: [link]

(#137) A2lite válasza Algieba (#14) üzenetére


A2lite
csendes tag

Imàdtam én is

(#138) Samott válasza match123 (#136) üzenetére


Samott
addikt

Azert akarunk korszeru telefont, amiert mas is: hogy ne csak aznap legyen jo, hanem harom ev mulva is. Z5C-m van, amikor megjelent flagship hardvert kapott... ami miatt a mai napig hasznalhato. Miert ne jarhatna ez egy kisebb telefonhoz is?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#139) INGJOKE válasza Samott (#138) üzenetére


INGJOKE
veterán

A feleségemnek is volt z1c-je utána z5c-t vettem neki. Előbb azért sírtatok, hogy nem mai darab. Akkora keret van rajta, hogy szörnyű már nézni is. A z5c-t miért nem cserélted már le. A feleségemnek most p10 van, de gondolom az már hatalmas.😂

[ Szerkesztve ]

(#140) Somatom válasza match123 (#136) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egy jó kérdés, bennem is megfogalmazódott. Mihez kell csúcshardver? Játékhoz, VR -hez, videószerkesztéshez, multiwindow módhoz. Egyikhez sem praktikus a kis kijelző. Harmadik éve használtam Snapi 625 -öt, 3GB RAM -mal és semmi bajom sem volt a teljesítményével. Kicsit "elfáradt", úgyhogy ideiglenesnek vettem egy kicioccó csájnafont. Ebben is Snapi 625 van (9 -es Android -dal) és gyönyörűen szalad rajta minden. Akinek az otthoni és az irodai gépe közötti időre kell egy kompakt teló, annak miért nem elég egy középkategóriás Snapi 6xx, 7xx?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141) bear_ válasza Somatom (#140) üzenetére


bear_
aktív tag

Nekem bőven elég lenne. Nem is szeretném kifizetni a felárat a csúcshardverért.

(#142) #40359168 válasza Ricardo (#25) üzenetére


#40359168
törölt tag

Az SE eladásai jó eséllyel azért se pörögtek nagyon, mert az 5s konkrétan a mai napig egy tökjól használható készülék. Most is épp arról pötyögök, pont ma rendeltem bele új akkut és eszemben sincs lecserélni, amíg kapja a friss iOS verziókat. És ha jól sejtem, vannak így ezzel jópáran.

(#143) bakoczay válasza Somatom (#140) üzenetére


bakoczay
lelkes újonc

Elég a középkategóriás, de nem olyan időtálló.Amúgy meg olyan sincs. A másik, hogy valaki igényes, és meg is teheti, szereti a prémiumtermékeket. Vagy csak jó kamerát akar, gyorsabb adatátvitelt stb-stb. És persze a SOC és az egyéb feature-ök nem feltétlenül függnek össze, de általában mégis. Pl. Kirin 710 jelenleg elég átlagfelhasználásra, de pl. nem tudja BT 5.0-át, se Galileót.
Nekem is volt Snapi 625 3 Gb RAM-mal, hát azért már távol van attól, amit állítasz, pedig agyonoptimalizáltam. Simán használható, de erősen kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

(#144) Samott válasza INGJOKE (#139) üzenetére


Samott
addikt

De pont ez a kerdes, hogy mire tudnam lecserelni. Nincs ilyen telefon manapsag.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#145) atike


atike
nagyúr

Van értelme a kisméretű telefonnak. A kisméretű okostelefon már kérdésesebb. Kellene egy félokos telefon kategória... :DDD Azaz telefon + email + pár közösségi funkció, normális kamera... Abból lehetne kisebb is.De akik ténylegesen kihasználják az okos mivoltát - tartalomfogyasztás, játék, millió egy egyéb - azoknak igenis a minél nagyobb célszerű és hátrány a kisebb méret.

Szerintem.

(#146) judas13


judas13
addikt

Mit szívott ez előtte?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#147) fattyu válasza atike (#145) üzenetére


fattyu
veterán

'De akik ténylegesen kihasználják az okos mivoltát - tartalomfogyasztás, játék, millió egy egyéb - azoknak igenis a minél nagyobb célszerű és hátrány a kisebb méret.'

imádom amikor valaki az emberiség nevében kinyilatkozik. :W

értse már meg mindenki hogy másnak más fontos más lenne az ideális. én se mondom hogy 5 col zéró káva, snapi 845 és 1cm vastagság de NAGY akku a tökéletes mindenkinek. de nekem ez lenne a vágyam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#148) elfelejtette válasza fattyu (#147) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az is jó, mikor a "rétegigény" kifejezést használják. Egy 8milliárdos piacon ha csak 1%-nak van ilyen igénye (és jellemzően nem lenne benne kínai állampolgár, és szerintem 30 év alatti sem), akkor is 80milliós igényről beszélünk...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#149) <Lacy85> válasza elfelejtette (#148) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor pl. a Sony miért nem ad el évente 80 milliókat a compact szériából? Főleg kb. konkurencia nélkül...

(#150) INGJOKE válasza elfelejtette (#148) üzenetére


INGJOKE
veterán

Valószínűleg nincs az 1% se. 😂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.