Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Ádám16 válasza #40359168 (#300) üzenetére


Ádám16
addikt

?
6s prociját, kameráját kapta, márciusban jött, a mobilos Apple event pedig szeptemberben szokott lenni.
Az SE épp azért volt bestbuy, mert csúcshardverrel szerelt kompakt telefon volt, elérhető áron. A 7 fél évre rá jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#302) szkaroly válasza ujvendeg (#298) üzenetére


szkaroly
senior tag

Olvasd el a 176-os hozzászólást mert továbbra sem érted mit akarok mondani. Nagyobb képernyőnél kényelmesebb a böngészés, videózás. Néha fényképez párat. Megy a face, insta, messenger. Felhasználók többségének ez elég. Azt se tudják mi az hogy amoled, ips, kirin, snapdragon, nfc, usb-c, rengetegen vannak akik még az ujjlenyomatukat is lusták hozzáadni. Nemhiába döglődnek a pc és a tablet eladások. Ezek sok funcióját átvették a nagyképernyős telefonok.

Poco X3 Pro

(#303) fattyu válasza szkaroly (#302) üzenetére


fattyu
veterán

érdekes logikai ugrás.

véletlen sem azért döglődik a pc piac mert 8 éves vas untig elég a hc gémingen kívül mindenre... :D

azért mert a telefonok.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#304) szkaroly válasza fattyu (#303) üzenetére


szkaroly
senior tag

Véletlenül sem azért döglödik a piac mert a többségnek nincs szüksége a pc-re. :U

Poco X3 Pro

(#305) Tikakukac válasza szkaroly (#304) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha PC alatt desktopot értesz, jah. Gémerek és munkaállomást nyúzók vannak, a többiek lassan totál kiesnek a desktop vonalról.
Helyette van laptop. Dögivel. Hidd el, pörög a biznisz ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#306) #81524480 válasza match123 (#220) üzenetére


#81524480
törölt tag

"(visitva talan 3al is, bar az mar necces)"

Hol lenne necces? :F
Átlag juzernek akár 1,5 GB RAM is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#307) Juhaszatti válasza szkaroly (#304) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az előre összerakott PC piac döglődik. Amit összerakva árul a Tesco, vagy akármelyik másik bolt. Ezzel szemben a PC alkatrészpiac virágzik, abból nem fogy kevesebb.
Nem egész gépet vesznek az emberek, hanem a meglévőt bővítik.

[ Szerkesztve ]

(#308) match123 válasza #81524480 (#306) üzenetére


match123
tag

Sajat felhasznalasbol indultam ki. Nalam a 2 gigasok gyari rommal elegge idegesitoek voltak. A huawei-ek 3al is. Persze egy romcsere utan egesz jol eldocognek 2vel is javareszt, azert mondtam a 4 gigat, mert azzal tuti nem lesz semmi gondja senkinek, gyari rommal se, es elerheto arban lehet olyanokat kapni.

Minden telefonnal megfogadom hogy nem romolgatok, hanem azert is ugy fogom hasznalni, ahogy a gyarto kitalalta. Egyszer csak eljutnak oda hogy jo lesz, de altalaban max 1 honap utan gyalulom oket.

(#309) #81524480 válasza match123 (#308) üzenetére


#81524480
törölt tag

Milyen felhasználási igényeid vannak?
Nekem pl. 3 GB teljesen elég, EMUI alatt. :)

(#310) JoeCockBill válasza Tikakukac (#305) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

tök érdekes, de arra lettem figyelmes hogy az ismerőseim többsége már egyáltalán nem használ számítógépet. a legtöbbnek van egy régi laptopja bedobva a sarokba, amit akkoriban használtak utoljára mikor még nem lehetett tv-n youtube-ozni. mára mindent mobilon csinálnak. filmre sorozatra meg smart tv valamilyen streaming szolgáltatással. igazából nekem kicsit fura, de tényleg semmi szükségük számítógépre így belegondolva. persze ehhez nyilván viszonylag nagy képernyős telefon kell

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#311) joey04 válasza Nimda (#284) üzenetére


joey04
titán

Apple mércével nem ment jól a SE, pedig (szintén Apple mércével) nagyon alacsony áron ment.

293: a csúcs készülékek között sem ment jól. sehogy sem.

---

btw szerintetek ha ez ekkora buli lenne, akkor nem ugranának rá a gyártók? mindig bepróbálkoznak, aztán visszakoznak. mert nem kell. van ilyen. nekem is van olyan kategória amit hanyagolnak, kivezettek, de tudomásul vettem, hogy attól, hogy nekem jó, még a többség sajnos szart rá, ez van. van egy hangos kisebbség aki hiányolja, de ennyi.

(#312) -Skylake- válasza SkyLine3000 (#57) üzenetére


-Skylake-
addikt

Fu de kibaszott ostoba egy ember vagy.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#313) pusszycat válasza Tikakukac (#305) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Desktop-ot nekem nehezebben lehetne eladni, mint egy zsiráfot. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#314) janeszgol válasza #81524480 (#306) üzenetére


janeszgol
félisten

Az átlag juzernek biztosan, de a rendszernek nem. Ma már a 3 giga ram is kevés, ha valóban mindenesnek használod a telefonod.

(#315) #16820480 válasza kutkut (#291) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, most egy példa volt csak a Redmi. Az, hogy neked mondjuk egy A5 is nagy, más kérdés. Csomóan még A5-A3 méretért sírtak tavaly, hogy miért nem jött új modell. De amúgy is ott van mindig az 1-2 éves csúcsmodell, amit már elérhetőbb áron lehet kapni, és bőven megeszi a középkategóriát.

Másik témához: lásd fentebb: ha túl drága, akkor várok, amíg olcsóbb lesz, fél év múlva 150, aztán még pár hónap és 100...

(#316) elfelejtette válasza #16820480 (#315) üzenetére


elfelejtette
veterán

Tehát nem kellsírni, hogy nincs kisméretű telefon, várjunk még 2 évet, hogy elérhető mértékre csökkenjen az ára, és ezzel együtt a szoftver is elavult legyen, valamint éljünk együtt azzal, hogy innentől kezdve bármilyen hardverhiba előjöhet, kezdve a házilag nem cserélhető aksi degradálódásával, mert ugye naponta tölteni kell, és 2 év az már kb. 700 töltési ciklus...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#317) Tikakukac válasza JoeCockBill (#310) üzenetére


Tikakukac
titán

Érdemes ilyenkor logot nézni :K

Nálunk az autó ilyen. Ki ment ennyit a kocsival? Senki, hát gyalog voltam csak, meg bringa meg robogó, de kocsi az nem. Aztán 1 hét alatt elment 30 liter benzin. Öhöm, jah.

A nagy képernyő nem oldja meg a rendszer limitáltságát. Ha 50"-ra felviszed akkor sem lesz előrébb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#318) Somatom válasza Tikakukac (#317) üzenetére


Somatom
veterán

Pont azt magyarázta, hogy az emberek többségének szerinted limitált igényeit kielégíti egy limitált rendszer. Sokkal szívesebben használom pl. a Gmail -t, vagy a Térképet Androidos kliensben, mint webes felületen. Ha laptopokkal foglalkozol, akkor nyilván olyan emberekkel találkozol, akiknek arra van szükségük. De, a többség nem ilyen. Évekkel ezelőtt kiszálltam a Windows -ból. Nemrég a 80 éves nagynéném PC -jére húztam a Win helyett egy Androidot és tökéletesen elvan vele. Mi kell neki? Mail, chat, Youtube, stb. Ezt a limitált rendszer is tudja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#319) #16820480 válasza elfelejtette (#316) üzenetére


#16820480
törölt tag

1-2 éves modelleket lehet újonnan venni, az nulla töltési ciklus.
Sírni meg lehet, csak éppen semmit nem ér (itt legalább is), meg lassan már lejárt lemez minden egyes hír alatt ugyanazt az 5-10 embert olvasni, hogy 4"-ban kellene, miért ilyen nagy.

(#320) JoeCockBill válasza Somatom (#318) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen, az átlag júzerek által legtöbbet használt weboldalnak van külön applikációja, ami sok esetben kényelmesebb kezelhető mint számítógépen böngészőből. sőt, így pl egy instagram erősen limitált.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#321) Tikakukac válasza Somatom (#318) üzenetére


Tikakukac
titán

Óh, nem csak azzal, az csak a főbb csapásirány. :B

Ha kielégíti, akkor kielégíti. Amikor meg nem, akkor beindul az ipari szopóroller és indul a tákolás. Ezt onnan tudom, hogy járok oktatni is, akár 80 év feletti nénikhez is. Nem azért van laptop meg asztali, mert az ipad vagy az okosteló kevés lenne. Hanem mert közüzemi számlás felületet láttál már mobilon vagy tabon? Nem? Majd megmutatom neked. Én a magam hamarabb kötnék hurkot a nyakamra, mintsem telón azt kibogarásszam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#322) Somatom válasza Tikakukac (#321) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy mi lehet a különbség. Még telón is asztali kliens módban használom a böngészőket. Tapicskolósan Opera -t használok, de ebben egy ideje elqrták az egérvezérlést, úgyhogy ahhoz Firefoxot állítottam be neki. Sztem ugyanazt látom egy webes felületen, mint Wines, vagy Linuxos Firefox alatt.
Másképp oldjuk meg a számlafizetést, de küldj légyszi egy linket erről a közüzemi izéről, mert kíváncsi vagyok arra, hogy mi lehet a különbség!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#323) Lami66 válasza Tikakukac (#321) üzenetére


Lami66
őstag

Közüzemi izé?
Telefonról rendezem a telenort, a gázműveket (óraállás lejelentést is), úpécét, a navos dolgokat, a kormányablakot, anyám mosógépcsere pályázatát. Pedig van otthon laptop is.

(#324) Somatom válasza Lami66 (#323) üzenetére


Somatom
veterán

Ebből nekem csak a Telenor ismerős, de a Wallet sztem is nagyon jó.
Erste -s vagyok és a kliensalkalmazása sajnos nem kezel Eurós számlákat, de webes felületen is tökéletesen tudok telóról bankolni. Nem hiszem, hogy bárminek a befizetése problémát okozna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#325) pusszycat válasza Somatom (#322) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Pedig marha kényelmes megoldás már 3-4 éve így fizetem a számlákat. Visszanézhető akár 1 évre is. Papiron már nem is jön számla. Óvom a környezetet. Nem kell kártyaadatokat sem megadni. A fizetés telefonon és banki alkalmazáson történik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#326) Somatom válasza pusszycat (#325) üzenetére


Somatom
veterán

Félreértettél. Nem telós probléma miatt csináljuk másképp a számlafizetést.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#327) Tikakukac válasza Lami66 (#323) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor majd csinálok egy képernyőrögzítést, elküldöm a videót, eljössz és megmutatod hogyan kell, mert ide én kevés vagyok. Lehet egy mestert kéne tolni infóból, ott már felkészítenek internethasználatra, jelen tudásom kevés.

Mert ugye minden funkció hibátlan működik és véletlenül sem szopok ezzel. Mert ugye nem. Ezeket ki szoktam találni, mások is kitalálják, mert ez a hobbink. Hagyjuk már :B
Írtam fentebb is: tudok olyat, aki szakdogát telón gépelt le. Sőt, van/volt nekünk webes ZH-nk is. Nem egy ember telón csinálta. Igaz, hogy az üveg lekopott a telóról a sok scroll miatt és a legördülő menüknél nyüszítettek, de hát bakker, telefonon, nagy kijelző, mindenre jó!

Somatom: Fogalmam sincs. Majd legközelebb ha megyek, akkor megcsináljuk a képernyőfelvételt utána pedig jól meg lehet mondani, hogy "hát ha a jailbreak felmegy, meg a fejlesztői módban aktiválod a hangyakuki always ON opciót és 3-at magad mögé suhantasz egy csokor levendulával, akkor menni fog és nem ragad be fixre adott oldalra a lap".

Én értem a megközelítést, akinek jó, biztosan jó. Én meg emberek problémáinak megoldásával foglalkozom. Nem ipari környezet. Az átlag kapás paraszt szintjén. És meg lennék penetrálva pénisszel erősen ha ma valaki azt mondaná globál, hogy gyerekek, akkor iOS meg droid és csók a családnak. Mert akkor a problémák sem lesznek ám elhárítva, no-no.

De OFF end, ez másik tészta, itt arról kéne szónak lennie, hogy a nagy kijelző megoldja a problámádat. Nem. Az egy újabb problémát generál, a hordozhatatlanságot meg kényelmetlenséget. Attól pedig, hogy 10"-os telóval jársz még ugyanúgy nem fogja 100%-ig kiváltani a Win/OSX platformokat. Lásd fentebb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#328) Somatom válasza Tikakukac (#327) üzenetére


Somatom
veterán

De, igen! Az Android teljesen ki tudja váltani a Windows -t. Eddig nagynénémnek is ez a véleménye. Pedig, róla igazán nem lehet elmondani, hogy elfogult lenne. :)
Az elégedettség kulcsa az, hogy mire akarod használni és az a helyzet, hogy az emberek többsége a PC -t, a Win -t sem használja különb dolgokra, mint amit a telója is tud.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#329) Tikakukac válasza Somatom (#328) üzenetére


Tikakukac
titán

De, igen! Az Android teljesen ki tudja váltani a Windows -t.

Egy szűk metszetét tudja kiváltani teljesen. Azokét, akiknek egyébként egy USB-s Ubuntu is elég lenne évek óta.
Amikor meg nem tudja, akkor 2 ág van: az egyik, aki inkább hagyja. Nem működik mobilon desktop nézetben sem (ha egyáltalán tudja, hogy van ilyen) a webshop? Akkor megrendelem máshonnan, lehet drágábban, lehet nem annyi a szállítás, de azt kibogarászni már nem akarja.
A másik aki meg ráfeszül és elkezdi beletolni az órákat a guglizásba. Aztán vagy menni fog, vagy 1-es pont activated.

Én mindenkit bátorítok amúgy a cserére. Nekem a lakhatásom ezekből van megoldva évek óta. A nem létező problémák elhárításából. Szóval a jelenség lehet mégis létezik. Vagy a szép szememért fizetnek. Bármelyik megeshet.

És akkor OFF tényleg vége. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#330) JoeCockBill válasza Tikakukac (#329) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

100%-os, teljes meggyőződésem hogy tévedsz.

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#331) jasper07


jasper07
tag

Nemtudom, nekem abszolút átlagos, vagy még annál is kissebb kezem\tenyerem van, de én nagyon megszoktam hogy 6 colos telefonom van, és semmiféle kényelmetlenséget nem okoz, nem is váltanék már kissebbre.

(#332) lived1986


lived1986
csendes tag

Én épp a minap vettem kezembe a Nokia N8-somat.
Emlékszem hogy anno úgy reklámozták hogy a legnagyobb kijelzős Nokia.
Hát mos a 3,5" kijelző sehol sincs már.... sajnos.
Pedig én is néha igényelném egy kisebb kijelzős készüléket. Kényelemsebben elfér a zsebben, kevesebbet fogyaszt, jobban kézre áll.
Na nem mondom hogy ilyen kicsi legyen, de egy 4-4,5" max. kijelzős készülékek jók lennének a mostani specifikációkkal.
Nem mellesleg engem a vékonysági dolog se érdekel. Inkább legyen valamivel vastagabb, de akkor lenne szufla az akksiban.
A Nokia N8-t egyébként a formája miatt is szeretem.
Ja és most itt van az új trend, a káva mentes kijelző..... Engem valahogy ez se izgat.
Én tényleg már csak azért veszem a telefonjaimat hogy amit minimálisan ki kell szolgálniuk engem az legyen meg bennük és kész. Nem is veszek drága készüléket, mert felesleges.

(#333) Tikakukac válasza JoeCockBill (#330) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt a tapasztalataid mutatják, az eladási adatok vagy csak úgy nyeh? :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#334) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

A kínai piacról el tudom képzelni, hiszen még a BMW is óriás veséket gyárt. Inkább tanulna kína egy kis kifinomult stílust.
Egyébként pedig kamuzik. Sosem láttam, se halottam se nem találkoztam kérdőívvel, ami végül reprezentálná a felhasználói igényeket. Az eladási statisztikák nem reprezentálják pontosan, hogy a telefont melyik paraméterei miatt vették meg. El nem tudom képzelni, hogy ezen kívól más statisztikai adatokból dolgoznak-e, vagy ha igen, az nem reprezentatív jellegű.
A nagy kijelző egy bizonyos mértékben az eladás ösztönzésére kell, mert alapvatően úgy működünk, hogy nagyobb, a több, az erősebb az jobb... vagy nem. De ez már életszemléleti kérdés.

Jevons paradox

(#335) gusthy válasza Lacee1986 (#7) üzenetére


gusthy
veterán

Speciel a 10 és a 10e között nincs akkora méretbeli különbség, ott a 10+ ami baromi nagy.

(#336) gusthy válasza Somatom (#328) üzenetére


gusthy
veterán

Azért azt megnézném, hogy Androidon hogyan fejlesztesz vállalati Java alkalmazásokat, vagy hogyan csinálsz komolyabb grafikai munkákat. Esetleg miként bérszámfejtesz, könyvelsz, és még sorolhatnám.

(#337) Somatom válasza gusthy (#336) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan ugyanúgy, ahogy Win, vagy Linux alatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#338) Tikakukac válasza Somatom (#337) üzenetére


Tikakukac
titán

Tehát akkor ha mirrorba kötöm a droidos gépedet és az asztalimat és elkezdek dolgozni, akkor a végén mind a két gép ugyanazt köpi ki a végén?

Érdekel, tetszik az elszántságod. Mikor csináljuk? :DDD :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#339) Somatom válasza Tikakukac (#338) üzenetére


Somatom
veterán

Nézd már meg, hogy mire válaszoltam! Én nem dolgozom a géppel, mint ahogy az emberek többsége sem. A telóval már inkább. Viszont, hiába próbálnék meg a gépeddel dolgozni. Tegyük fel, hogy sikerülne valahogy becipelni és üzembe helyezni a kamion fülkéjében! Erősen hiányozna a GPS modul és a rendőr csúnyán megbüntetne, mert a monitor kitakarná a szélvédőt (a laptopért is büntet). Fényképezni sem tudnék vele, pedig az is kellene a munkámhoz. Tehát, akkor levonhatjuk a konzekvenciát, hogy a PC teljesen alkalmatlan a munkára?
Ez ugyanannyira sántítana, mint amit Ti írtok. A PH fórumának látogatói eleve rossz minta a társadalom egészének a szempontjából. Itt sűrűbben fordul elő olyan, akinek valamilyen formában munkaeszköz a PC. De, az emberek többségének nem az. Nagynénémnek is praktikusabb lenne egy tablet, csak rossz a keze és nem tudja vele kezelni az érintőképernyőt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#340) janeszgol


janeszgol
félisten

Kicsit elment a téma más irányba, amit sajnálok. Kár, hogy sokan már nem követik a topicot vagy csak nagyon csöndben vannak.
Én még azt vettem észre, hogy minél nagyobb az eszköz, annál szorosabban fogom. Ti nem? Már egy S8at is. Szinte kapaszkodom belé. Ez baromi kényelmetlen egy idő után. Persze otthon a fotelban nem az.

(#341) pusszycat válasza janeszgol (#340) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ha nagyobb vagy hosszabb a telo könnyen hanyatt vágja vagy akarja magát a kezedben ezt én is tapasztaltam. Van kisebb 140 cm telom is az nem akar kiesni a kezemből. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#342) #16820480 válasza janeszgol (#340) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én pont fordítva, a kis telefonra rámarkolok, mert adja magát a formája, nagy telefonnál csak az ujjaimon fekszik igazából, esetleg megtámasztom a kisujjammal alulról, ha kicsit függőlegesen tartom.

(#343) gianni85 válasza #16820480 (#342) üzenetére


gianni85
veterán

ugyanez. Mivel már az 5"-t sem érem át keresztben egy kézzel, így az ujjaimmal tarom és a legtávolabbi felső/külső sarok eléréséhez még bedöntöm a tenyerembe. Mondjuk nekem nincs nagy tenyerem... az ismerőseim 4"-os iphone SE-t tudom rendesen megfogva egy kézzel használni. Az 5" használatát már elsajátítottam, és megszoktam...talán az 5,5" is menne még, de az felett már esélytelen. Az meg totál kényelmetlen, hogy állandóan két kézzel használjam...

(#344) #16820480 válasza gianni85 (#343) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha egy 5,5" 16:9-es képernyő menne, akkor menne egy 6-6,3"-os 18:9 is. Egyedül azzal van néha bajom, hogy én ilyen swipe írásmódot használok, és túl nagy távolságokat kell áthidalni a széles kijelző miatt. Ezért is szimpi az új Xperia vonal, mert keskenyebb, a magasság nem zavar annyira, főleg ha mondjuk az egyik alsó vezérlőgombra rá lehet tenni az értesítési sáv lehúzását (pl. hosszan nyomva).

(#345) Thom! válasza gianni85 (#343) üzenetére


Thom!
veterán

A lényeget leírtad.
Csak az a baj nem a magyar piac igényeit fogják alapul venni.

(#346) Tec4nikus válasza Thom! (#345) üzenetére


Tec4nikus
lelkes újonc

Mert csak a magyar piacon vannak kis kezű emberek?
Ott van ázsia. Apró talpú nép úgy általában. A kezük is apró. Mégis 10 emberből 10,5-nek akkora péklapátja van, hogy két tenyerét is elfedi.

(#347) Tikakukac válasza Somatom (#339) üzenetére


Tikakukac
titán

Fenti cím megvan? Jó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#348) janeszgol válasza Tec4nikus (#346) üzenetére


janeszgol
félisten

Én egy előnyét látom a péklapátoknak, hogy leszoknak az emberek az utcán való mobilozásról. Beülnek valahova, illetve otthon, meg a munkahelyen persze oké, de ha az utcán menet közben (és esetleg a tömegközlekedésen?) nem nyomogatják, akkor befejezem a sirámom a kicsi telefonokért és akkor legyenek ezek a lapátok.
Félreértés ne essék, jó látni, ahogy olvasgatnak, csevegnek, használják a technológiát, csak hogy is mondjam. Nehéz téma ez. Ne ez legyen a legfontosabb az ember életében. Fontos, de ne a legfontosabb!
Szerintem így lehet a legjobban kifejezni, és akkor korrekt maradtam.

[ Szerkesztve ]

(#349) Tec4nikus válasza janeszgol (#348) üzenetére


Tec4nikus
lelkes újonc

Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Ha ezt hozza el a péklapát telefonok korszaka akkor ezzel én is kieggyeznék. Engem is nagyon zavar az az utcai telefon nyomogatás. Autósként sokkal nagyobb koncentrációt igényel a zombi gyalogosok épségének védelme. Mennek vakon tökön uborkán át én meg kapkodom a fejem, hogy kit ne üssek el vagy vészfékezzek és hátulról ne jöjjenek belém. Konkrétan röhej tényleg.

(#350) janeszgol válasza Tec4nikus (#349) üzenetére


janeszgol
félisten

Szokták mondani, ha hülye haljon meg! Nos még ha hülye is, ne haljon meg. (Lásd a 17 éves srácot, akit elütött a vonat.)
A másik. Az oké, hogy esetleg kimutatják, hogy nem te, mint autós voltál a hibás, hogy elütöttél egy ilyen zombit, de attól még a biztosítód be tehet rosszabb kategóriába. Tehát anyagi veszteséged lett. Ez olyan, mint a póráz nélküli kutyasétáltatás. Veréssel büntetném. Egy: a kutyának baja esik. 2: az autóban ülőknek, az utcán sétálóknak baja eshet, ha a kutya balesetet okoz és elszenveded vagy próbálod elkerülni. 3: ha senkinek nem is esett baja, a biztosítód miatt pénzveszteséged lehet.

Senkinek nem jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.