Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Somatom válasza Tikakukac (#347) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnálom, hogy nem látod az összefüggést a használati szokások és a kijelző mérete között. Pedig, már írták korábban is. Pl. a webes felületek mobilos nézete erősen korlátozó tényező. Asztali nézet viszont szenvedős kis kijelzős telón.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#352) Tikakukac válasza Somatom (#351) üzenetére


Tikakukac
titán

Én pedig azt sajnálom, hogy emberek 5k-s óradíjjal fognak tejelni minden egyes alkalommal, mikor megveszik a tepsifont csakis azért, mert azt hitték ezzel le lesz váltva tablet-laptop-asztali és minden más, mert hát ők semmi érdekeset nem csinálnak, elég a'.

De a döntés ott van, ebbe nem szólok bele. Jó nagy zsebet mindenkinek!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#353) pusszycat válasza Tikakukac (#352) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Nekem nyáron van,h csak a kezemben fér el mert nagyobb mint a rövid nadrágom. Még lehetne nyakba akasztani, csak akkor meg úgy nézek ki mint egy birka kolomppal. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#354) Somatom válasza pusszycat (#353) üzenetére


Somatom
veterán

"nagyobb mint a rövid nadrágom"

Azt nem rövid nadrágnak hívják, hanem tangának. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#355) fattyu válasza janeszgol (#350) üzenetére


fattyu
veterán

erre szoktam mondani:

miért nincs póráz a kutyán?
a gyerekén sincs.
de hát az gyerek.
oké akkor most én behívom a kutyákat, maga a gyereket és amelyik nem jön vissza arra teszünk pórázt.

Mint mindenben itt sem kell általánosítani.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#356) pusszycat válasza Somatom (#354) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ugyan már a tangának nincs zsebe. Mégis csak rövid nadrág lesz az. Ha zsebre vágom fele bent fele kint. És zavar a járásban ahogy dobálja magát.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#357) SlyChocolate válasza Tec4nikus (#349) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ott a szó Nálad!
Ez már egy "zombi társadalom" lett......

(#358) tikhunter válasza INGJOKE (#92) üzenetére


tikhunter
tag

Hozzáadtam a szűrőhöz még a min 3000 mAh-s aksit és már csak 20 találatot ad a bizonyos oldal 90% ban a Xiaomi telefonjait.
Nekem pedig a rendelkezésre állás kulcsfontosságú lenne.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#359) Fred23


Fred23
nagyúr

14288 szavazat alapján:

Nagyjából reális lehet.

(#360) Thom! válasza Fred23 (#359) üzenetére


Thom!
veterán

Nem is értem... :W

(#361) #16820480 válasza Tec4nikus (#346) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért, mert ők tényleg okostelefonként használják. A napi 2-3 órás ingázás alatt azon olvasnak, néznek filmeket-sorozatokat, neteznek, játszanak, küldözgetnek üzenetet, vásárolnak, foglalnak időpontot, telefonnal fizetnek, utalnak pénzt, stb. Plusz rengeteg munkahelyen nem engednek netre az irodai gépeddel, vagy csak nagyon korlátozott oldalakat tudsz megnyitni, így marad nap közben is a telefon. Ebből ha csak a fele teljesül, már akkor megéri egy nagyobb képernyő.

janeszgol: Ahány gyalogos nyomogatja a telefonját séta közben, annyi autós is vezetés közben, ami azért sokkal veszélyesebb dolog. Reggelente a villamosról látni jól, hogy minden második autós szinte telefonál, játszik, írogat vezetés közben (nem csak a pirosnál) :(

(#362) joey04 válasza janeszgol (#348) üzenetére


joey04
titán

Szerintem ezt is ésszel kell csinálni. Amikor nem voltak elterjedve az okosmobilok meg a mobilnet, én minden nap járattam a sportot, meg a Gamestart (igazából ma is szeretem a nyomtatott sajtót), és séta közben is olvastam az újságot. Ha úton kellett átmennem, akkor addig felfüggesztettem. Ezt csinálom manapság a mobillal. Tömegközlekedésen meg minden másodpercben van valami a kezemben amivel lefoglalom magam, legyen az újság, vagy telefon, mert különben halálra unom magam.

[ Szerkesztve ]

(#363) HarleyCustom válasza #16820480 (#361) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Uccsó bekezdésre +1:K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#364) janeszgol válasza #16820480 (#361) üzenetére


janeszgol
félisten

Persze hogy gáz. Azért nem tértem ki erre, mert a gyalogosokkal érintkezem inkább. De aki vezetés közben nyomogatja, az a legalja. Látni én is szoktam a villamosból.

joey04 +1. Ritkán veszem elő séta közben az okostelóm tartalmat olvasni (99%ban hívást intézek), de ha mégis, akkor kinézek valamit és megállok. Legyen ez egy buszmegálló, pad vagy csak az utca egy olyan része, ami nincs útban másoknak (nem a közepén).

[ Szerkesztve ]

(#365) tabela


tabela
tag

Szerintem pedig ez egy létező igény. Pl. az én igényem... A magam részéről kifejezetten keresem a kis méretű, de kompromisszum mentes telefonokat. (47 éves, 189 magas férfi vagyok)
Korábban volt majdnem az összes Sony Compact-om, de sajnos a Sony valahogy nem akarja követni a piacot kijelző/előlap arány dolgában. Volt Samsung Alpha is, de az azért inkább közepes hardverrel volt szerelve és vételi problémák is akadtak vele bőven. Az S6 Edge-et pl. nagyon szerettem, főleg a green emerald színe és az elfogadható mérete miatt, de aztán eljárt az idő felette. Próbáltam különféle iphone-okat is, de nem tudtam megszeretni őket (mindig is taszított az Apple féle tömeghiphózis, főleg a rengeteg tök egyértelmű lehúzási céllal beépített korlátozás, amiről megmagyarázzák, hogy az nekem jó). Az Essential PH-1 pedig egy idő után a Qi töltés (ill. annak hiánya) miatt ment a fiókba.
Az S10e-t drágállottam persze, de annyira örültem, hogy egy csúcskészülékből végre kiadtak kisebb méretű változatot, hogy úgy döntöttem, mégis lecsapok rá. Nem bántam meg, nagyon bejött, most egy ideig ez lesz a favorit... Csak egy kicsivel lehetne még kisebb. :D

[ Szerkesztve ]

(#366) joey04 válasza tabela (#365) üzenetére


joey04
titán

Minden igény létező, a legéletképtelenebb termékekből is eladnak valamennyit. Itt az a kérdés, hogy mekkora ez az igény. Mivel minden gyártó elzárkózik, ezért kicsi.

(#367) tabela válasza joey04 (#366) üzenetére


tabela
tag

Azért nagyon jó, hogy az Apple kihozta az XR-t, mert a Samu szerintem kifejezetten erre válaszul jelentette meg az S10e-t. Ez a két készülék pedig végre hozott egy kis frissítést ebben a méret-tartományban. Aztán hogy mennyire lesz tartós ez a trend, hogy legyen a flagship-eknek kisebb méretű, de nem agyonbutított variánsa, az nyilván az eladásoktól függ majd. A Xiaomi-s úr nyilatkozata nem ebbe az irányba mutat. Azért én drukkolok... Sajnos az ehhez szükséges extra termék-fejlesztés költségét valószínűleg csak a nagyok engedhetik meg maguknak, kár hogy a Xiaomi ezt nem vállalja fel.

[ Szerkesztve ]

(#368) joey04 válasza tabela (#367) üzenetére


joey04
titán

Xr vs S10e méret szempontjából?! Ez hogy jött össze? A Xr nagyobb az alapmodellhez képest (Xs), az S10e kisebb az alapmodellhez képest (S10).

(#369) kutkut válasza tabela (#367) üzenetére


kutkut
addikt

Nem lesz tartós. Hiába nincs agyonbutítva, ha azért valamivel mégiscsak "butább"... Akár csak annyival, hogy nem 8, hanem "csak" 7 kamera van benne. Aki flagshipet akar, az mindenből a legjobbat akarja (attól függetlenül, hogy szüksége is van-e rá, vagy sem). Éppen ezért nem jósolok nagy sikert az S10e-nek.

Meizu MX3 32GB

(#370) beyruth82


beyruth82
veterán

Teljesen igaza van.Nincs igény a kicsi telefonokra.Csak mi hisszük mert itt lenne rá kereslet.Ahogy a sony telefonokra is.Az is csak itt ilyen népszerű nálunk a világ nagyobbik felén a kutyának nem kell. :DDD :DDD :DDD

(#371) carr


carr
őstag

Nagy faszom van, felesleges nagy telefont vennem. Ha lenne kisebb kijelzős redmi (most redmi 4x van 2017 június óta), tuti az felé mennék.
Engem zavar hogy nem tudom egy kézzel használni normálisan ezeket a szarokat.
Pedig nincs kis kezem.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#372) ironbed válasza Fred23 (#10) üzenetére


ironbed
aktív tag

+1

(#373) ironbed válasza INGJOKE (#92) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem a 140-es magasságnál fontosabb a 70 mm-es szélesség mint max. és a 3 GB RAM is.
Azzal az 5mm plusszal így pontosan 45 telefon fér csak bele. Elég kevés... :O

[link]

[ Szerkesztve ]

(#374) ironbed válasza TTomax (#16) üzenetére


ironbed
aktív tag

Jól mondod! :C

(#375) -Skylake- válasza carr (#371) üzenetére


-Skylake-
addikt

Elarulnad megis mi a korrelacio a faszod merete es a telefonod kijelzoje kozott ? En egy 27" es egy 32" monitort hasznalok egyszerre, akkor nekem most kicsi faszom van, mert nagy kijelzoim vannak ? Ja a telefonom is 6"+, a TV meg 65. Mi a limit ? Mekkora kijelzoket nezegethet egy nagy faszu ember ? Konkretan az elettol elmegy a kedvem mikor elolvasok egy ilyen ko ostoba hsz-t mint a tied.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#376) TeeJay válasza Fred23 (#359) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyértelmű, régen az volt a menő kinek van kisebb telefonja, ma az a menő kinek van nagyobb Kijelző ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#377) tabela válasza joey04 (#368) üzenetére


tabela
tag

Ezek szerint, az XS-re gondoltam. [link]

(#378) Tikakukac válasza -Skylake- (#375) üzenetére


Tikakukac
titán

Konkretan az elettol elmegy a kedvem mikor elolvasok egy ilyen ko ostoba hsz-t mint a tied.

Ezzel az aláírással mondjuk elég érdekes egy ilyen reakció. Életedben nem hallottad még a frusztrált és kivagyi emberekre ezt a szófordulatot a kukival? Pedig elég általános jelző.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#379) janeszgol válasza Tikakukac (#378) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt hittem már azt írod az idézett mondat után, hogy "miért kicsi a kukid?". :D

Skylake: te ennyire komolyan veszed ezt? Nem tudom hány éves vagy, de egy kor felett az ember letojja mekkora van neki. A tapasztalattal fordítottan arányos ezen fontosság. A csajokra szintén vonatkozik ez. :)

Megvilágítom egy példával. Szokták mondani, hogy amelyik férfi a jegygyűrű kivételével gyűrűt hord, az nem hetero. (Szokták ezt megszorításként a hüvelykujjra érteni.) Tehát ha én felveszek egy gyűrűt, akkor nem vagyok hetero. Ha leveszem, akkor hetero vagyok, mivel a kiindulásom a hetero. Érzed ezt a döbbenetes emberi logikát? Na a teló mérete és a pöcs mérete közötti összefüggés is ez.
Az embernél intelligensebb, okosabb, primitívebb, ostobább nincs a világon. A természet csúcsa és a legalja egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#380) joey04 válasza tabela (#377) üzenetére


joey04
titán

De szerintem nem méret alapján készítenek riválist. Még droidon belül legyen, de itt 2 külön rendszerről beszélünk. AZ a döntő, nem az, hogy melyik mekkora. Az iPhone meg állandóan jól fogy, még ha kárálnak, akkor is. Egy modell nem fogyott jól (vagyis 2, mert volt egy 5c), az az iPhone SE. Ami kicsi volt. Pedig Apple mércével mérve olcsó is volt. A régi szériánál pedig hír volt, hogy a Plus verzió jobban fogy, mint a sima. Mindenki a nagyobbra ment rá. Samunál szintén volt ilyesmi. Az itteni topikok látogatottságán is látható, hogy az s10e érdekli a legkevésbé az embereket (ettől még egy jó készülék), vagy ott a felhozott gsmarena szavazás:

Egyszerűen a nagy készülékek kellenek az emberek döntő többségének.

[ Szerkesztve ]

(#381) Wajk


Wajk
addikt

ez már sokszor előjött ez a téma, és érdekes módon a Péklapátok pártja nagy százalékban nem értette meg a Kiskészüléket Akarók pártját. Amit nem egészen értek, hogy miért fájna az embereknek ha lennének ilyen készülékek és miért kezdik el felsorolni a nagyképernyő előnyeit. (Amit igen, mi is tudunk.)

Én meg újra nem állok neki, hogy miért jó az egy kezes kis mobil, mert azt is tudja mindenki.

És talán elég okos mindenki ahhoz, hogy eldöntse mi kell neki. Vagy nem. :) De ebből is "vallási" háborút indítani és leszólni azt aki nem a többséghez tartozik... :U

u.i.: azért arra kíváncsi lennék, ha egy gyártó meglépne egy 5"-os kávamentes modellt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#382) Somatom válasza Wajk (#381) üzenetére


Somatom
veterán

A nagy kijelző ránevel a helyes kézben tartásra. Régebben az Apple már próbálkozott ilyesmivel. Ha jól emlékszem, ott az antenna elvezetésével variáltak. Ha rosszul tartottad a telót, akkor nem volt jel. Sajnos, a userek úgy értelmezték hogy ez bug, nem pedig feature. Ebből a szempontból a kijelzőnöveléses módszer jobbnak tűnik. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#383) Egon válasza Somatom (#382) üzenetére


Egon
nagyúr

A fő kérdésre nem válaszoltál: miért fáj neked (nektek), hogy másoknak mások a preferenciái? Miért nem lehet megérteni, hogy sokan (lásd szavazás) a kis kijelző előnyeit részesítenénk előnyben? Miért okozna problémát nektek, ha lennének ilyen készülékek is a piacon?
Egyébként a hozzászólások kereken 10%-a a tiéd a topicban (már kb. mindenkinek elmondtad ugyanazt többféleképpen: vettük, hogy a nagy gépjárművek (kamionok) mellett a tepsifonokra buksz: ez általában valami kis méret kompenzációja szokott lenni... ;] ). Ez vallásháború részedről, vagy fizet valaki a nagy kijelzők reklámozásáért? :U

Általánosságban, nem neked. Szerintem azért (is) nem lettek sikeresek a kisméretű modellek a közelmúltban, mert alig volt választék, és ami volt (van), abból sok modell nem igazán bejövős a többségnek (az ára vagy az egyéb jellemzői miatt). Rendkívül álságos a gyártók hozzáállása: kb. olyan, mintha piacra dobnának (mondjuk) egy 4.5 colos modellt, de csak libaf*szöld színben, majd utána nem lennének ilyen készülékek, mondván a korábbit sem vitték... :W

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#384) Somatom válasza Egon (#383) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyen esetben nem kell a gyártókra várni. Van más módszer is. Közösségi finanszírozás. Ha megfelelő tőkével kopogtatsz Kínában, akkor olyan vasat pakolnak neked össze, amilyet szeretnél. Sok sikeres cég indult így. A piaci rés úgy érzed, hogy adott, a hülye gyártók nem élnek vele, a közösség adott, ez a bomba bíznisz!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#385) Egon válasza Somatom (#384) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs kizárva, hogy lesz ilyen, bár a magam részéről vélhetőleg az eccerűbb megoldásra fogok szavazni: az eddigi 100K-s fájdalomküszöböt kicsit megemelve, veszek majd egy iPhone 7-t (az asszonynak olyan van; kézbe fogva számomra (nyilván szubjektíve) az tűnik ideális méretnek - a jelenlegi 5 colos Huawei P9-emet kicsit nagynak érzem).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#386) Upo válasza #16820480 (#52) üzenetére


Upo
addikt

Csak amikor még volt használható méretű redmi a note mellett, akkor nem ugyanaz volt benne a hardver, a note jobb volt. Én csak azért vettem fanyalogva redmi note 4-et, mert olyan hardverrel nem volt sima redmi, egyébként azt vettem volna. Még most is a note4-et használom, és még most is azt mondom hogy nagy, de semmi értelmes nincs helyette ami nem 6 jegyű összeg. Ja, és nem csak a noccsot hanem a kávamentes hülyeséget is útálom, kezelhetőségben is rosszabb hogy mindig belenyúlkálsz véletlenül, és sérülékenyebb is a kijelző.
Volt amúgy egy redmi 4 prime egyébként, 5", full hd kijelző, 4000-es akku, sd625, szinte note4 hardver, csak a kínai belpiac miatt a 3G/4G frekik nem igazán európába valók. De még így is erősen gondolkodtam rajta. De sajnos kinyomtak egy adagot belőle és kész. Elkapkodták és nem lett utánpótlás, persze pár hét után nyomtak a shopok egy laza +50$-t az árára. Akkor próbáltam kivárni, hátha visszamegy az ára, de helyette elfogyott. Pedig még kijelző védő üveget is rendeltem hozzá, amik a mai napig megvannak.

Lényeg a lényeg, ha lett volna ugyanolyan hardver a kicsiben, akkor adnám a megállapításodat, de hogy 1-2 gigával kevesebb rammal, 1-el kisebb procival adták a kicsit, igazából nem is kell csodálkozni hogy nem azt vették meg. Bár a redmi 4x azért szerintem elég népszerű volt, ha abból is lett volna 4/64-es akkor még inkább, és az nem is lett volna egy nagy tervezői munka (másik dobozból kellett volna kivenni a beültető gépnek a ram és nand flash szalagokat).

De ergonómiára a mai napig a legjobb telefon amim volt (és még meg is van), az az első szériás moto g, 4.7" kijelzővel, egyszerűen tökéletes. Nem véletlen, hogy amikor az alma előjött a tepsi változattal, akkor a kisebb is pont ez a méret volt, ők is azt találták hogy használhatóságra az a legjobb, de a divat miatt (ami bármilyen észszerűséget felül tud írni) meg kellett a nagyot is csinálni, aztán ezzel a mesterségesen erőltetett igénnyel bezsebelték a profitot. Az a baj, hogy a világot meghatározó amerikai piac már rég leszámolt a praktikummal, minden a magamutogatásról szól, ilyen piacról az értelmes ember meg egyre inkább kiszorul.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#387) #16820480 válasza Upo (#386) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az állításod igaz arra a pár fórumozó kockára, akik ide járnak, de a legtöbb ember nem tudja mi az a SoC, mennyi a RAM, nem is érdekli, csak megveszi a neki tetsző telefont, általában külsőségek meg márkanév alapján.
Szóval az eladásokon nem kellene látszania a hardverkülönbségeknek annyira.

Amúgy nem sérülékenyebb a szélekig kiérő kijelző, így is úgy is az egész előlap egy darab üveg, ami a szélekig kiér (már vagy 10 éve minden telefonon), az hogy meddig ér alatta a megjelenítő felület már részletkérdés, ha élére ejted, reped az egész szilánkosra.
Belenyúlni is akkor sikerül, ha marokra próbálja fogni az ember, mint egy baltanyelet.

(#388) carr válasza -Skylake- (#375) üzenetére


carr
őstag

Tika leírta amire próbáltam rámutatni.
Köszi kukac! ;)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#389) Rover623 válasza tabela (#365) üzenetére


Rover623
félisten

"Volt Samsung Alpha is, de az azért inkább közepes hardverrel volt szerelve" :F
Gyakorlatilag az S5-nek felelt meg a hardver, csak HD felbontású kijelzővel.
Márpedig az S sorozat akkor és most is a csúcs készülékeket jelentette/jelenti a Samsungnál.
Az Alpha 2014 augusztusában jelent meg, az S6 pedig 2015 áprilisában.
Tehát a megjelenésekor erős hardvernek számított igencsak!

Nekem is volt. Imádtam a méretét, a kijelzőjét.
Szar volt a rádiója, akku problémái voltak, korrodálódtak a csatlakozók fémfelületei.
Nagyon sajnáltam letenni.
S6 edge lett az utódja. Szerintem nen járt el fölötte az idő...persze én nem játszom! :U
Az azóta megjelent SoC-ok közül a következők erősebbek: Snapi 660, 710, 835, 845, 855, Exynos 889x, 9810, Kirin 970, 980

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#390) beyruth82 válasza Rover623 (#389) üzenetére


beyruth82
veterán

Így van. Galaxy alpha az csúcskategória volt egyértelműen

(#391) kutkut válasza #16820480 (#387) üzenetére


kutkut
addikt

Átlagfelhasználónak valóban nem kell tudnia a specifikációkat, elég ha a eladó tudja, aki készségesen segít választani:

"Mindkettő nagyon jó telefon, de ez - mutat a nagyobbra - egy picit jobb. Gyorsabb, szebb fotókat lő, tovább bírja az akku... És most az XY előfizetéssel ugyanannyiba kerül."

Melyik átlagfelhasználó nem érzi ezután azt, hogy megcsinálta az év üzletét?! :)

Meizu MX3 32GB

(#392) joey04 válasza Wajk (#381) üzenetére


joey04
titán

A "neveléssel" én sem értek egyet, ha valakinek kicsi kell, akkor nem szabad neki erőltetni a nagyot. :DDD

Viszont sokan ara próbálnak inkább rámutatni, hogy a gyártók azért nem gyártanak kis telefonokat, mert a nagyokra van igény, mert a sima készülékekből is a felpumpált verziók a népszerűbbek évek óta. Ami meg a korábban felsorolt nagy kijelző előnyei miatt vannak. Szóval ez inkább csak magyarázat, mintsem rábeszélés a többség részéről szvsz.

(#393) Nimda válasza kutkut (#391) üzenetére


Nimda
addikt

Ezekszerint a gyártók diktálnak, szándékosan tolják az arcunkba a tepsiket, jobb speckóval. Aztán megy a félrebeszélés, hogy nincs igény a kisméretű telókra. Persze ezt meg is lehet fordítani, hogy azért gyengébbek mert nincs kereslet rá, ...micsoda üzletpolitika. Vagy fogjunk mindent az eladókra. :)

[ Szerkesztve ]

(#394) .Szaki. válasza #16820480 (#387) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez is adhat okot arra, hogy a nagyobb telefonok jobban mennek.

Három részre bontanám ezt a dolgot:

1. Az itt fórumozó kockák nagy része tisztában van ezekkel a fogalmakkal és ezért veszik a nagyobbat.

2. A gyártók sem segítenek igazán, mert sok esetben a megfelelő tudást csak a nagyobb modellbe teszik így ezt a kompromisszumot (ami szemmel láthatóan a többségnek vállalható) meg kell hozni.

3. Aki nem ért hozzá, az szerintem azt mondja, hogy legyenek nagyok a számok, akkor ez majd biztosan jó lesz, így ők is a nagyobb modellt fogják választani. Vagy megkérdezik a kocka ismerősüket, aki nyilván sznob lesz ezen a téren és ő maga fogja rábeszélni a nagyobbra, mert minden más csak egy gyenge vacak a meglátása szerint. :DDD

(#395) kutkut válasza Nimda (#393) üzenetére


kutkut
addikt

Azért valamennyire érthető. Nagyobb kijelző alá egyszerűbb bepakolni ugyanannyi kamerát, ugyanakkora akkut, erősebb SOC-et (ami komolyabb, nagyobb hűtést igényel). Ugyanakkor nem tetszik ez az irány, hogy a minőség helyett a mennyiségre megyünk rá.

Meizu MX3 32GB

(#396) -Skylake- válasza Egon (#383) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Szerintem azért (is) nem lettek sikeresek a kisméretű modellek a közelmúltban, mert alig volt választék, és ami volt (van), abból sok modell nem igazán bejövős a többségnek"

Akkor mivel magyarazod azt, hogy a kutyanak nem kello iphone SE amugy pont ugyan az a meret/forma/szin mint a 2-3 evvel elotte megjelent iphone 5-5s amiert ugye napokkal elobb lesatraztak az alma ele? Az egyetlen kulonbseg, hogy mikor az iphone SE jott akkor mar volt egy 4,7"es i6s es egy 5,5"os i6s+. A szamok maguert beszelnek. Tovabba amit felreertesz te is meg itt tobben, hogy nekunk (legalabbis nekem szemelyesen) tokre nem lenne baj, ha lenne iphone SE meretu csucstelo. Nekem szemelyesen azzal van bajom, hogy ugy allitjatok be mintha az egesz vilag erre vagyna, mikozben lathatoan a userek nagyobb resze meg 2 nagy kozul is a nagyobbat keresi, lasd s10+ vagy xs max. Letezo igeny amirol beszeltek, csak nemhogy nem nagy hanem egyenesen annyira kicsi, hogy mar egyetlen gyartot sem foglalkoztatja. Hidd el, ha lenne egy betoltetlen piaci res a 4" high end telefonok piacan, akkor azt valamelyik gigaceg a tobb 100 piaci elemzojevel eszrevette volna es most szarra keresnek magukat. De ilyen res nincsen.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#397) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Naív és buta a kérdés, igazi klikkvadász írás.

Abszolút lényegtelen a magyar piac véleménye, sőt, Európa véleménye is. Kína és India véleménye számít, ott van komoly növekedési potenciál; ott pedig a nagy kijelzőre van igény. Akinek ez nem tetszik Európában, az ne vegyen Xiaomit, kb. így vannak vele.

[ Szerkesztve ]

(#398) fattyu válasza kutkut (#395) üzenetére


fattyu
veterán

pont ugyanannyira odaférne minden ha nem ragaszkodnánk ahhoz hogy 6mm vastag lehet maximum.

Persze van kivétel :D A sony tud 13 miliméterbe is 2800maht tenni :))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#399) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Nekem amúgy az a kedvencem, mikor azt hozzák fel érvként a kisebb telefonok ellen, hogy a miniatürizálás miatt lenne drágább. Holott amit mi szeretnénk, az volt évekig a standard méret, és a nagyobb volt a drágább. Akkor most nehogy már a kisebb legyen a drágább... :W

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#400) Nimda válasza kutkut (#395) üzenetére


Nimda
addikt

A nagyobb akku még oké, mert a kapacitás méretekkel jár. De pl. az XZ2 kompakt a korábbi csúcs 845-el simán megy relatíve kis házban, a 855 még új, de ha komoly hűtés kell neki, az már régen baj. Ugyanebbe beleférne két kamera is, a többi csak parasztvakítás. Érdekes amúgy, hogy a méret nő, de mégis ha "több hely van" valamelyik gyártó elhagyja a jack aljzatot. Amúgy meg ha már nagy kijelző, vannak alsó kategóriás óriások, ahol már eleve megbukik a dolog. A mennyiségi gyártás sajnos nem csak a mobilpiacra jellemző. A minőség nem számít már, ha elromlik, elavul, vegyél újat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.