Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Hmm..a szavazáson nem erre az eredményre számítottam.

(#252) janeszgol válasza Algieba (#250) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem Wildfire S telóm volt még 2014ben. Imádtam. Valóban jobb, mint a Young S6xxx. (Itt most nem a 3 colos 5xxxről beszélek, ami igazából Galaxy Y Young, de én csak Galaxy Ynak hívom.)

Más: mindig azt szajkózzák it, hogy a MAt lefizeti a Samsung, az Apple, HMD, Huawei, meg még ki tudja ki, szóval a kapott eredménnyel tessék kopogtatni a cégeknél, hogy teljesen átállítsák a gyártósorokat. :)
Mert mi vagyunk a világ közepe.

[ Szerkesztve ]

(#253) #40359168 válasza .Szaki. (#251) üzenetére


#40359168
törölt tag

Látod, váltottál 5s-ről nagy készülékre és rögtön meglepődsz egy szavazáson. Tiszta pszichológia. :DDD

(#254) Somatom válasza #40359168 (#249) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ezért nem értem. Évek óta használok Snapi 625 -öt. Játékra valószínűleg nem alkalmas, de kompakt telót sem gamerek vesznek. Sztem, amire egy kompakt gép praktikus, arra ez a 2016 -os SOC is elég. Akkor az újabb középkategória meg pláne. Ha jól látom, akkor a szavazás eredménye is ezt támasztja alá. Általános felhasználáshoz semmi szükség csúcshardverre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#255) <Adamsky> válasza Somatom (#254) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Általános felhasználáshoz semmi szükség csúcshardverre."

Ez így igaz is (főleg a mai SoC-okat elnézve). A gond, hogy kemény árukapcsolás van. Ha, te jó minőségá házat, kijelzőt, 5Ghz-es wifi-t, NFC-t szeretnél, akkor jó eséllyel meg kell venned a "tepsit".

Az igazán kemény teszt - mármint azzal kapcsolatban, hogy mire vágyik a többség - az lenne, ha kihoznának tudásban két megegyező készüléket, melyek csak a képernyők méretében különböznének.

[ Szerkesztve ]

(#256) janeszgol válasza Somatom (#254) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, csak Snapi 625 mellé ritkán megy 4 giga ram vagy több is. Ez olyan, mint az iPhone 7 és 8. Az SoC erős, de a 2 GB ram miatt mindkét teló elavult már.

(#257) ujvendeg válasza Somatom (#186) üzenetére


ujvendeg
tag

Ne beszéljünk el egymás mellett, ha mindketten súroljuk - közelebbről vagy távolabbról - az ötvenet. Ennél egyszerűbben már nem tudok megfogalmazni egy rendkívül komplex problémát: a kiindulás, az origópont mégiscsak egy bizonyos műszaki jellemzőkkel rendelkező telefon - hordozható távbeszélő - volt; történetesen egy olyan telefon, amely kijelzővel rendelkezik, a műveleti jeleket pedig e kijelzőn az emberi ujj tapogatásával alakította végrehajtandó paranccsá. Az a nőttön növő folyamat, hogy az általad tartalomfogyasztásnak nevezett megannyi igénynek e készülék valamiképp eleget tegyen, nyilvánvalóan legfeljebb megtartotta, vagy rosszabb esetben háttérbe szorította az emlegetett készüléknek azt a tulajdonságát, hogy telefonálni is lehet vele. A kompakt telefon lényege éppen az, hogy képes - megint téged idézlek - kiszolgálni a tartalomfogyasztók igényeit (mert egy jó kompakt igenis képes erre), de képes ugyanezzel az igénnyel arányban tartani a készülék eredeti funkcióját is, hogy tudniillik itt mégiscsak egy telefonról lenne szó. (Az iránytű, a véroxigén mérő stb - mind-mind olyan majomfogó, amivel a vásárlót igyekszik egyik-másik gyártó elvakítani. Egy mobiltelefon - ez az eredeti hivatásom, hadd nyilatkozzam róla - sosem fog mérvadó, pontos adatot nyújtani a véroxigén mértékéről, nem tájékoztat hibaszázalék nélkül a pulzus-számról sem (más szóval teljesen felesleges tulajdonságai pl. az S7-nek) és egy telefon sosem kelhet versenyre egy komoly, profi pl. Nikon fényképezőgéppel: a mobiltelefon ezen tulajdonságai csak arra játszanak rá, hogy az adott készülék többet tud annál, semhogy csak telefon legyen. Az ezzel ellenkező vélekedés:gyermekes hit. Pl. egy profi módon kivitelezett lassított videofelvételhez profi kamera szükségeltetik.)
Magyarán csak ugyanazt ismételhetem: az úgynevezett okostelefon (amelyben semmiféle okosság nem rejlik) legnagyobb problémáját, azt, hogy a készülék egy töltéssel napokon, akár heteken át működőképes legyen, a gyártók nem törekednek megoldani, ehelyett lassan gépkocsikba illő méretű akkut használnak, vagy idestova évtizede topognak a probléma kapujában: a telefonok legtöbbje maximum egy-két napon át használható egyetlen töltéssel. Tehát nem a telefonfunkció és a tartalomfogyasztás arányán kellene rágódni, hanem az alapprobléma megoldását keresni, s ehhez, újra ismétlem magam, nem szükséges tévé-méretre növelni egy olyan készüléket, amelyet eredetileg ingzsebben hordható eszköznek szántak. Ugyanoda lyukadtunk ki: nincs valóságos műszaki érv a kompakt telefon ellen.

[ Szerkesztve ]

(#258) Thom! válasza janeszgol (#256) üzenetére


Thom!
veterán

Miért ne volna elég 2GB RAM?

(#259) .Szaki. válasza #40359168 (#253) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem, azon lepődtem meg, hogy a döntő többség a kompakt akár középkategóriásra szavazott, nem pedig a kompakt csúcsra. :)

(#260) m_makai


m_makai
tag

Ilyen amikor iparági vezető trollkodik, nyilván kell valami reakció arra hogy a legtöbb médium az S10e-nek örül a legjobban. Szerintem marketing szinten csúszott el a dolog. Ugyanis influencer szinten, folyamatosan jött hogy a nagyobb kijelző jobb, és a vékony telefon szebb. Ha valakinek van tervezési/fejlesztési tapasztalat akkor ossza meg, de szerintem nem tudták megoldani,hogy 5''-en kávamenetesen elférjen a telóban minden technika, és a hűtés is meg legyen oldva. Nem lehet egymásra tenni dolgokat, egymás mellet meg így fér el. Rakjunk elé nagy kijelzőt és akkor eladható lesz...

(#261) Somatom válasza janeszgol (#256) üzenetére


Somatom
veterán

Eddig 3GB -tal használtam és monitorra kiadott screen mirroring -gal símán vitte a freeform multiwindow módot.
Az előbb írtam az új telómról, ami ugyanez a SOC, csak 4/64 -es és a legfrissebb Android fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#262) ujvendeg válasza janeszgol (#256) üzenetére


ujvendeg
tag

Kolléga Úr!
4 GB operatív memória
64 GB tárhely
5 inch kijelző
265 ezer feletti AnTuTu pontszám
135 mm x 65 mm x 12 mm - mindez nem elég egy kompakt telefonhoz?
Ezek ugyanis a Sony Xperia XZ2 Compact adatai.
Tapasztalatból mondom: sűvít....

(#263) #40359168 válasza .Szaki. (#259) üzenetére


#40359168
törölt tag

Igazából életszerűen gondolkodva a tömegeknek elég is a középkategória, árban sokkal jobb, teljesítményben bőven sok a hétköznapokra. Itt a Mobilarenán olyanok beszélgetnek, akik jellemzően képben vannak a rendszerekkel, gyartókkal, de amíg a fórumon kívül mindennaposak az olyan kérdések, hogy “Azt írja a telefon, hogy nem tudja frissíteni a Vibert, mert nincs elegendő memória, mit csináljak?”, tényleg érdemes nagyon odafigyelni az 50-100ezres kategóriára. Én a magam részéről amúgy szívesen használnám az 5s-emet tíz év múlva is, ha hozná azt, amit most, de ugye egy-két év, és egyre kevesebb alkalmazásom fog frissülni. Akkor pedig jön a 7 vagy a 8, aztán majd meglátjuk, mik lesznek a lehetőségek, ha azok is kifújnak.

(#264) szkaroly válasza ujvendeg (#257) üzenetére


szkaroly
senior tag

Még mindíg nem érted a lényeget. Az emberek 99 %-ának nincs szüksége komoly fényképezőgépre, megteszi a mobil is. Minek vegyen félmillióért akkor? Nem kell pc sem. Ott a mobil. Akinek professzionális igényei vannak az persze más. Ami az akkut illeti, 4000-es méretnek elégnek kell lennie egy napra. A mostani gyorstöltésekkel 70-80 perc alatt tele van. Ennyit mindenki kibír szerintem.

Poco X3 Pro

(#265) janeszgol válasza ujvendeg (#262) üzenetére


janeszgol
félisten

Az jó is. Az XZ2 Compact számomra az évtized meglepetése.

(#266) #16820480 válasza .Szaki. (#259) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az a 60% vehetne simán XZ2 Compactot például, és meg lennének oldva a problémái.

(#267) #40359168 válasza #16820480 (#266) üzenetére


#40359168
törölt tag

És aki iOS-t használ?

(#268) Ádám16 válasza #16820480 (#266) üzenetére


Ádám16
addikt

Én vennék, ha nem lennének kijelzőproblémái, és nem lenne a háta bumfurdi, gagyi műanyag.

Nekem az a fura, hogy nagyon megy az S10e-nél, hogy végre megint kapható kompakt telefon, miközben ott az iPhone X, Xs, ami kb ugyanakkora. :U

(#269) Samott válasza #40359168 (#267) üzenetére


Samott
addikt

Annak van nagyobb gondja is ennel. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#270) Samott válasza #16820480 (#266) üzenetére


Samott
addikt

Igen, en ugy terveztem iden cserelek, es nagyon vartam az idei verziot belole. De az XZ4C nem jott. Mondjuk jovore lehet hogy mas Sony mobil se lesz mar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#271) #40359168 válasza Samott (#269) üzenetére


#40359168
törölt tag

Igaz, pl. gyakran kell wifit keresgélnie, ha OTA frissítené a rendszert a 4-5 éves telefonján.

(#272) Somatom válasza Ádám16 (#268) üzenetére


Somatom
veterán

Alma, körte. Nyilván azért választ vki csúcsvasat, hogy kihasználja a képességeit. iPhone -on nincs DeX mód, nem lehet rajta Linuxot futtatni, nincs fizikai dual SIM, mikroSD. Talán még egy nyomorult torrent szervert sem lehet rajta futtatni. Ha ezek nem lennének fontosak a usernek, akkor egy középkategóriás vas is elég lenne neki. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#273) Samott válasza #40359168 (#271) üzenetére


Samott
addikt

Ugy ertettem, hogy be van zarva egy gyarto rendszerere, sokkal kisebb valasztekbol tud csak valasztani. Ha az apple nem akar kis keszuleket gyartani, nem tud mashoz fordulni. Getto.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#274) Ádám16 válasza Somatom (#272) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem nagyon tévedsz.
1000-ből 1 ember, ha használ DeX-t, Linuxot, a microSD is inkább kifelé megy a divatból sajnos, a fizikai dualSIM ok, de pár év múlva az is kuriózum lesz az eSIM mellett szerintem.

A legtöbb embernek meglátásom szerint egy középkategóriás vas is elég lenne, mégis rengeteg embernél van csúcsSamsung, csúcsXiaomi, csúcsHuawei, stb.

(#275) Somatom válasza Ádám16 (#274) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem. Az emberek csak nem olyan ostobák, hogy fölöslegesen vásároljanak flagshipeket. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#276) #16820480 válasza #40359168 (#267) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az vesz egy sima iphone 7-et vagy 8-at, az sem nagyobb (sőt, még vékonyabb is).

Ádám16: Ezek a problémák szerintem fel vannak fújva mindig kicsit. A Nexus 4-em sem sárgult, a OP telefonjaim sem kékültek-lilultak, égtek be, és így tovább.

Samott: Még jöhet később az év során. Egy Xperia 10 házba rakott Xperia 1 elég menő lenne. Sőt, SD710-zel, meg kisebb felbontású kijelzővel is beérném, csak maradjon a hármas kamera, RAM és tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#277) joey04 válasza ujvendeg (#168) üzenetére


joey04
titán

Hivatásom, egyéb kötelezettségeim következtében naponta rengeteg emberrel beszélek, s nap mint nap új arcokkal is - ha úgy alakul, és szóba jön ez a téma, szinte kivétel nélkül minden 27-30 év feletti hölgy vagy úr, a vérmérséklete szerint, igenis abszolút határozottan teszi szóvá, hogy nagyon, de nagyon elege van a tablet-méretű telefonokból.

Ez szép és jó, de az eladási adatok ezt nem támasztják alá. Az embereknek a nagy telefon kell. Pont. tekerheted akárhogy. nem azt mondom, hogy ez jó vagy rossz, hanem tény.

(#278) Nimda válasza joey04 (#277) üzenetére


Nimda
addikt

Ha nincs más kisebb, nincs miből válogatni, akkor persze hogy a számok ezt mutatják, mert kénytelen a tepsiket venni mindenki. Ezért becsapóak a statisztikák.

[ Szerkesztve ]

(#279) fattyu válasza joey04 (#277) üzenetére


fattyu
veterán

igen csak ahogy ez is le lett már írva.

nem gyártunk többé kenyeret. kifli van és pont. hát fogy a kifli mert mi mást vegyen a nép de morog hogy kenyér kéne. a pék válasza meg hogy de htr a kiflit viszik kenyeret meg egyet se adok el.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#280) Samott válasza #16820480 (#276) üzenetére


Samott
addikt

A remeny hal meg utoljara. Legalabb szivarogna valami, az XZ4C-rol kepek voltak, tokot kapni hozza az alin es megse jott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#281) joey04 válasza Nimda (#278) üzenetére


joey04
titán

és 279:

voltak próbálkozások, pont azért kellett volna kiugró eredményeket elérnie egy sony compactnak, vagy iphone se-nek, mert rajtuk kívül nem volt más. mégsem hozták a számokat. ráadásul ahogy mondtam, manapság már a sima verziók "plus" változatai azok, amikre nagyobb az igény. szóval az elérhető választékból is a nagyobbat akarják az emberek.

ahogy ez is le volt már írva.

[ Szerkesztve ]

(#282) Lami66 válasza fattyu (#279) üzenetére


Lami66
őstag

Megkérdezhetem, hogy ha pici okostelefont akarsz venni akkor miért egy Mix2s-t vettél? (ha jól olvastam, azt említetted egyik hozzászólásnál) A Mix2s 150 mm hosszú. Annál vannak kisebb telefonok.

(#283) #16820480 válasza fattyu (#279) üzenetére


#16820480
törölt tag

Csak ez nem így történt, hogy egyik napról másikra nem volt kisebb telefon és kész. Hanem lehetett kapni kenyeret. Aztán kiflit is, ami óriási siker volt. Aztán csináltak másfajta kifliket is, többnyire mind népszerű volt, és egyre többen vették, míg kenyeret egyre kevesebbet. És a pékek meg egy idő után nem árulnak nagyon kenyeret, mert nem érdekük, hogy rájuk száradjon, amikor gyárthatnak kiflit is, amit meg el tudnak adni.

Samott: Mondjuk hogy tok van hozzá, még nem jelent semmit. Lehet, hogy volt olyan formában, ami a linkelt képen is van, de fejlesztés közben elkaszálták, mert jött egy új vezetőség, akik más irányvonalat céloztak meg (21:9, mozis-videós vonal), és ebben egyelőre nem mutatna nagyon jól a kompakt. Vagy csak nem lettek kész vele az új irányvonalhoz igazítva. Vagy tényleg nem lesz. Ezek bármelyike szerintem egyaránt elképzelhető.

(#284) Nimda válasza joey04 (#281) üzenetére


Nimda
addikt

Azért az iPhone SE elég népszerű volt az 5S-el egyetemben. Emlékszem, eleinte még nem is győzték a gyártást, hamar kifogytak a készletek.

(#285) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Pedig lenne igény kissebb méretű készülékekre, nah mindegy. :U

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#286) kutkut válasza #16820480 (#283) üzenetére


kutkut
addikt

Még mindig hibás a gondolatmenet. Ha maradunk a kiflis hasonlatnál, inkább így lenne hitelesebb:
Lehetett kapni kenyeret. Aztán jött a kifli, amit más alapanyagokból sütöttek, megszórták szemámmaggal, sajttal, mindenfélével, így finomabb lett. Közben ezek az extrák a kenyérbe nem kerültek be, és nem kerülnek bele még most sem.
Ezt kéne megérteni, hogy ha csak méretben térne el 1-1 modell, akkor lehetne jogosan összevetni, melyik fogy jobban. De a nagyobb kijelzős változatokba általában erősebb proci, több RAM, jobb kamera kerül. Így az összehasonlítás egyszerűen nem fair. :)

Jönnek itt sokan az S10E-vel... Az sem teljesen ugyanaz, mint az S10. Pl. "zoom kamera" nincs benne (aminek több értelme lenne, mint a széles látószögnek). iPhone-oknál meg az optikai képstabilizálás maradt ki az "ugyanolyan" kistesóból, hát köszi.

(#266) sheratan:
"Igen, az a 60% vehetne simán XZ2 Compactot például, és meg lennének oldva a problémái"

Azért megnézném az arcodat fordított helyzetben (te keresnél lámpással egy nagy kijelzős telefont a sok kompakt között), és valaki benyögné neked, hogy vehetnél simán XZ2-t például, és meg lennének oldva a problémáid...

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#287) fattyu válasza Lami66 (#282) üzenetére


fattyu
veterán

sony nálam kipontozta magát. nem bízom bennük, biztosítással még szóba jöhetett volna de amikor telefont vettem nem volt a szolgáltatómnál kínálatban. biztosítás nélkül pedig mióta spontán tört a kijelzőüveg a z3cmen köszönöm nem. iossel engem vallatni lehet.

na mi maradt? kompakt telefon? főleg esetleg erős chipsettel? mert volt snapi 625öm. üzemidőben imádtam. aztán a fél egy éves droiddal sajnos előjött hogy keveset eszik csak nem megy....

a nagy semmi maradt amit lehetett választani.

a mix2s elviselhető. a mai nagy izék között egészen kompaktnak és elviselhetőnek tűnik. tudok élni vele? azt csinálom. vágyom ugyanerre ugyanezzel a tudással MINDEN fícsörével 5 colos kijelzővel? igen. hiányzik a z3c mérete? igen,

amugy. pl a samu 10e tetszik. nem zavar a kameraluk, szépnek mondható meg minden. csak samu sem játszik. mert root nélkül nem élek, a knox flaggel meg megtagadják a garanciát. szóval igen mondhatjuk hogy aki mást választ annak nem a kicsiség az ELSŐDLEGES és EGYETLEN szempont. ez igaz. ezzel az erővel nokia 8210 azt ámen....

Sheratan: valóban nagyon le volt egyszerüsítve. de akkor kifejtem. a 3féle kenyér többnyire nem volt megsütve, néha kimaradt a liszt, néha a víz, néha égett volt a széle, míg a kifli folyamatosan változatosan és egész jó minőségben volt jelen a piacon. nahát a kenyér nem fogyott. a gyártó meg elkönyvelte hogy nem kell ezeknek kenyér.

kellene a kenyér csak ne legyen szarabb mint a kifli.

és hülye is voltam mert a kis telónak kellett volna kiflinek lenni :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#288) #16820480 válasza kutkut (#286) üzenetére


#16820480
törölt tag

Na de nem is lényeges a te verziód igazából, ha csak az itteni (kisebb telefonok irányába elfogult) embereket nézzük, a jelentős többségnek nem kell csúcskompakt, hanem vagy középkategóriás kompakt kell, vagy eleve jó a nagyobb kijelző. Középkategóriás kompaktok pedig évekig voltak, ott a fél Redmi széria, a Samsung A széria, és így tovább.

Az XZ2 amúgy egy tök jó telefon, és nagyon szemeztem vele, egyedül az árával nem voltam kibékülve, ezért vettem mást. Az Xperia 1 is amúgy marhára tetszik, de a 850€ körüli árazás nekem már túl magas sajnos. Ez persze akkor sem változna jelentősen, ha kisebb lenne a telefon sajnos, mert egy 750€ árcédula még mindig bőven túl sok.

(#289) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Van egy jópár nő ismerősöm, barátom, akiknek tepsi telefonja van pl: iphone 6S plus, iphone 7 plus, 8 plus, S9+, XR, P20 Pro a hugomnak és a kezük kissebb mint az enyém. Ugye ezek már kétkezes telefonok, nem lehet átérni őket kényelmesen egy kézzel, mégis megveszik és használják, ugyanakkor hallom amikor anyáznak hogy lehúzza a zsebüket meg nem fér be a farzsebbe, mert kilóg :DDD Akkor minek veszitek meg? Mert jól néz ki....Fuck logic. Nekem az iPhone 7 mérete bőven elég, az ennél nagyon 7 plus meg kifejezetten hatalmas és számomra már túl sok. Viszont az XS méretre megfelelő lenne mint következő telefon.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#290) Lami66 válasza Nimda (#284) üzenetére


Lami66
őstag

Az 5S és az 5 SE nagyon jól fogytak, nagyjából addig amíg nem igazán volt méretben nagyobb iphone. Valóban volt olyan, hogy az eladott iphone-ok fele 5-ös volt kb 2014/2015-ben. Aztán elkezdett változni az Apple termékkínálat.
Kis eladási statisztika következik. Íme egy diagram, amely az eladott iphone-ok mennyiségi összetételét mutatja (sajnos csak USA eladások). Az 5-ös telefonok részesedését balról a harmadik (enyhe zöld) diagram részlet mutatja....ide jutott az 5-ös széria 2015-ös 50%-ról. Csak saccolni lehet, de kb. 8 %. Ebből jól látszik, hogy SE2-t várni teljesen hiú ábránd.

[ Szerkesztve ]

(#291) kutkut válasza #16820480 (#288) üzenetére


kutkut
addikt

A középkategóriában ugyanúgy megvannak ezek a különbségek.

Redmi széria? A Note kapott Snapi 625-öt, a kisebb kijelzős Snapi 430-at... Eközben árban hasonló szinten mozogtak.

OK, hogy nem kell csúcshardver, de ha ugyanannyiért kapsz kevesebbet fogyasztó CPU-t, +1GB RAM-ot, élesebb kijelzőt, stb., akkor azért már elgondolkodsz, hogy bevállald a nagyobbat a kényelmetlenségeivel együtt, mert úgy többet kapsz a pénzedért. És szerintem az itteni fórumozók többsége (meg úgy kb. mindenki) elsődlegesen ár/érték alapján vásárol. És b@ssza az ember csőrét, ha ugyanannyiért kaphatna szebbet, jobbat, modernebbet, miközben csak 1 feltételről kéne lemondania.

Galaxy A szériát hagyjuk, szerintem már az A5 sem volt kompakt, és az is több, mint 2 éves modell...

Másik téma:

Na, ez az! Képzeld el, hogy van kb. 2 telefon, ami szóba jöhet, abból az egyik nem tetszik, a másik meg 200k...

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#292) Juhaszatti válasza Mr.Grincs (#289) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A nők általában a nagyobbat veszik, a buszon is a legnagyobb tepsiket látni általában náluk, és páromnak is 8 Plusa van.
Szerintem egyszerű a magyarázat amúgy. Se a női farmerokon, se a többi női ruhán nincs normális nagy oldalzseb, amiben bármilyen telefon kényelmesen elférne. Ezért rakják sokan a farzsebükbe, de a legtöbben a táskájukban hordják ami mindig náluk van, és ott aztán tökmindegy mekkora az a telefon. Ráadásul már a sima iPhone-ok, vagy hasonló méretű társaik sem mindig egykezesek számukra, amilyen kicsi kacsójuk tud lenni. Ha meg úgyis 2 kézzel kell használni azt a telefont, akkor már legyen minél nagyobb kijelzője.. :D

(#293) elfelejtette válasza joey04 (#281) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kiugró eredményt nem lehet elérni egy kompakt modellel, ha csúcs hardver van benne, és az ára emiatt a nagy átlag ingerküszöbe fölött van, ezért sem volt nyerő az XZ2C, meg a többi, már fentebb említett Sony-s problémák miatt. Nekem is jó lenne kisméretű telefon, de én sem adnék 200k-ért Pixel3-at...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#294) Tikakukac válasza Juhaszatti (#292) üzenetére


Tikakukac
titán

Anyáméknál a 6 fős melóhelyen 2 embernek van gigafonja, többi szifon SE meg egyéb 5" körüli droid :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#295) Fred23 válasza Thom! (#258) üzenetére


Fred23
nagyúr

Media Markt-ban lévő Android One-os Nokia 8 Sirocco, mégpedig RAM-zabáló extra programok feltelepítése nélkül:

[ Szerkesztve ]

(#296) Juhaszatti válasza Tikakukac (#294) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Na, az már majdnem a fele.. :P
Nyilván nem mindenki amúgy, de elég jellemző jelenség amit leírtam.

(#297) #40359168 válasza Lami66 (#290) üzenetére


#40359168
törölt tag

“Az 5S és az 5 SE nagyon jól fogytak, nagyjából addig amíg nem igazán volt méretben nagyobb iphone.”
Két dolog: 5SE nincs, csak sima SE, ez a kisebbik hiba, a másik, hogy az SE a 7-tel egy évben jelent meg, amikor már két éve létezett 4,7 és 5,5”-es iPhone (gy.k. 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus), és így tudott jó eladásokat produkálni. Nem hiszem, hogy veszteséges lenne, ha most fognák magukat, és az iPod Touch 6 házába beledobnák az A12-t meg az XR kameráját és kiadnák SE2-ként. A vevők valszeg azt se bánnák, ha nem Face ID-t kapna, hanem a 7-8-nál jól bevált Touch ID-t, és nem hiányolná(n)k a vezetéknélküli töltést se.

(#298) ujvendeg válasza szkaroly (#264) üzenetére


ujvendeg
tag

Ön uram komoly tévedés áldozata: a munkámhoz, mint sok más embernek, elengedhetetlenül szükségem van komoly teljesítményű pc-re, nem kevés, hatalmas terjedelmű és bonyolult programmal. Továbbá ugyancsak félmunkát tudnék végezni egy professzionális fényképezőgép nélkül. Egy szóval sem vontam kétségbe, nem is céloztam olyasmire, hogy a mobiltelefon nélkülözze a fotózás vagy a videózás lehetőségét. A probléma nem itt van. Hanem ott, hogy a mobiltelefon méretének növelésével automatikusan nem válik profibb képkészítő eszközzé a telefon: ennek olyan bonyolult műszaki velejárói vannak, hogy egy professzionális fényképezőgépet sem lehet egy határon túl kisebbre zsugorítani, sőt majdnem az ellenkezője igaz. Én végig arról beszéltem, hogy az okosnak mondott, de a legkevésbé sem okos műszaki eszköz eredetileg egy ingzsebben hordható tárgynak, történetesen különböző hasznos alkalmazásokkal ellátott telefonnak készült - s mivel ma is gyártanak (ha csak egy-két telefongyár vállalja is ezt) kompakt méretű, és szinte a szükségesnél nagyobb teljesítményű telefont, az egészen nyilvánvaló, hogy a telefonméret nem műszaki kérdés, hanem, mint minden a mai időkben, haszon kérdése: a gyártók úgy vélik, hogy a legnagyobb létszámú fogyasztói kör, az ifjú embereké, sokkal hajlamosabb évente, másfél évente telefont cserélni, mint a meglettebb korúak, így aztán a divatot diktálva, és nem az igényeket figyelembe véve, "akár tetszik, akár nem" alapon a méretnövelés mellett teszik le a garast. Egyszer már itt leírtam, még egyszer megteszem, mert több mint beszédes, hogy éppen az egyelőre első számú telefongyártó tett egy próbalépést, szeretnék látni, mekkora hasznot remélhetnek, ha óriási méretű telefonjukat legalábbis az átlagnál kisebb méretben is forgalomba hozzák. Mindamellett a mobilgyártásnak az elektromos energia hosszútávú akkumulálása a fő problémája - s mivel ezt egyelőre a gyártók gyakorlatba átvihető szinten képtelenek megoldani, a legtöbb gyártó pótcselekvésekre kényszerül az újdonságmánia jegyében. Itt egy kolléga óva intett engem, hogy nem értem a tartalomfogyasztást. Innen is üzenem, a nagy telefongyártó csuklóra szerelhető, karperec-szerű telefonnal kísérletezik: ezek szerint majd tartalomfogyasztás közben mindenki ide-oda tekergetni fogja a saját karját? Tényleg nem nevetséges ez? És nem pótcselekvés?

(#299) Lami66 válasza #40359168 (#297) üzenetére


Lami66
őstag

Látom, a lényeg nem jött át.
Nézd meg alaposan az alsó grafikont. A 7-esek 80%, az összes többi 20 %.

[ Szerkesztve ]

(#300) #40359168 válasza Lami66 (#299) üzenetére


#40359168
törölt tag

Elég nagy szelet az, és az SE még csak nem is kapott annyira izmos hardvert, plusz a dizájn is egy az egyben az 5s-é volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.