Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) Doosa


Doosa
aktív tag

Meg tudja valaki mondani, milyen elérési útvonalat kell beállítani, ha külső HDD-re szeretnék transmissionnal letölteni?
Pl a belsőre így néz ki /i-data/md0/...
Azt tudom, hogy a külső az úgy kezdődik hogy /e-data... de utána?

(#9452) spiky03 válasza Anonymus23 (#9450) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor lehet nem bolygatom, és várok még. :)

Szerencsére az IP címmel is megy a telón a TM és nekem az kell csak. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9453) Anonymus23 válasza spiky03 (#9452) üzenetére


Anonymus23
veterán

De amit leírt betyarr, az kb fél perc, és már működik is az új átirányított címen.
Nekem pont jól jött, mert így visszaírhattam a régi megszokott névre a ddns.net elérésnél ;)

Nem írták mikorra lesz meg, csak dolgoznak rajta.

;) - The Power of the Light Side

(#9454) veze válasza Doosa (#9451) üzenetére


veze
őstag

nézd meg az ffp log fileban milyen egyedi azonosito számmal csatolta fel a külsö vinyót ( vagy ssh alatt az mc-vel , ha fel van az téve nálad) Látni fogsz egy sok számból betüből álló karaktersorozatot..
Azt ird meg az md0 helyére
tehát: /e-data/ vinyó azonositó/... további könyvtárszerkezet a szokványos módom

(#9455) betyarr válasza Anonymus23 (#9453) üzenetére


betyarr
veterán

nálam már működik a noip is,nem kell már a másik.legalábbis ma már működött.de ki tudja mi lesz még.

(#9456) Anonymus23 válasza betyarr (#9455) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én ha engedik, akkor maradok a ddns.net-nél, ha már ott gyorsabb voltam mint az, aki a korábbi nevemet (dyndns-nél is ezt használtam) régebben lefoglalta a no-ip.biz-nél ;]

Végül is a telefonban, tableten és a laptopon kell csak átírni a hostot :DDD

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#9457) Anonymus23 válasza Avicularia (#9445) üzenetére


Anonymus23
veterán

Milyen routered van?

;) - The Power of the Light Side

(#9458) L4ller


L4ller
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki a következő jelenséggel?:

A Smart TV-m filmnézés közben leválasztotta a NASt.

Azóta nem érem el a rajta lévő tartalmat, a webes admin felületre belépve közli, hogy le van választva a kötet. Maga a vinyó pörög, viszont a LEdje folyamatosan világít. Bedöglött volna a vinyóm? Többször újraindítottam, de nem jutottam előrébb. Azt szándékozom tenni, hogy kiveszem belőle a winchestert, és egy asztali gépben kipróbálom.

Van valami ötletetek? A vinyó amit adtak hozzá WD cav blue 500-as, és kb. 1,5 éves.

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#9459) L4ller válasza L4ller (#9458) üzenetére


L4ller
tag

Hali!

Asztali gépben kipróbálva a vinyót, lát egy ext2 és egy xfs fájlrendszert, de az xfs-t nem engedi csatolni.

Ebben a formában le tudom menteni valamilyen módon a képeimet a vinyóról? Utána megpróbálnám valahogyan életre bírni a nast...

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#9460) reepamester válasza L4ller (#9459) üzenetére


reepamester
csendes tag

Hali !
Ha jól tudom egy UBUNTU linux tud cd ről bootolni és usb cuccokat is felismer tehát csak dobd be a gépbe a HDD és cd ről kell indítani a linuxot és letudod menteni a cuccaidat úgy hogy nem csinál kárt a merevlemezben mármint a fájlokban :D

(#9461) Anonymus23 válasza L4ller (#9459) üzenetére


Anonymus23
veterán

Korábban már volt róla szó, hogy a TC-nek van EXT pluginje, amivel fel lehet csatolni, csak 32 bites TC kell hozzá.
Én nem próbáltam, mert akkorra mire meglett ez az infó, már végeztem a másolásokkal :)

;) - The Power of the Light Side

(#9462) #79335424 válasza Anonymus23 (#9461) üzenetére


#79335424
törölt tag

De az XFS -en lesz az, ami neki kell.

L4ller:
Ha nem megy, mert az UBI sem kezelné, akkor ugyanezzel a CD -s, vagy USB -s módszerrel XP Puppy 528. Én ezzel költöztem NSA210 -ből, ami XFS -t használ. Szóval a Puppy biztos, hogy írja-olvassa az XFS -t. Alapból van az asztalon egy DoubleCommander, ami egy az egyben TC.

(#9463) spiky03


spiky03
veterán

Nah feltámadt a no-ip. :)
Újra megy. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#9464) Avicularia válasza Anonymus23 (#9457) üzenetére


Avicularia
veterán

TP-Link 3600~os

(#9465) Anonymus23 válasza Avicularia (#9464) üzenetére


Anonymus23
veterán

Akkor hasonló, nekem most az eggyel nagyobb tesója (4300-as) van, ami LAN szempontból elvileg dettó ugyanaz a hardver.

;) - The Power of the Light Side

(#9466) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nekem is egy Nsa310 van. Eddig teljesen jól működött előlapi usb-n van ffp és fut rajta a Transmission.
A hátlapi usb-be be van dugva egy külső 2Tb winyó. Tegnap bepirosodott az usb led a nas-on de még jól működött minden. Újra indítottam hátha bezöldül de azóta nem is látja a külső winyót és a led is piros.
Előlapi usb-n szintén bepirosodik. A Pc felismeri a winyót ha összedugom vele úgyhogy gondolom az jó.
Esetleg valakinek van valami ötlete?

(#9467) Anonymus23 válasza mike784 (#9466) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha a szgép látja a vinyót, akkor nézd meg a smart adatokat, mert nem csak akkor piros, ha már halott, de akkor is ha szerinte közel jár az elhalálozáshoz.

;) - The Power of the Light Side

(#9468) Avicularia


Avicularia
veterán

Tegnap betoltam egy 3 terás wd red-et a bent lévő 2 terás samsung mellé. Mikor kicseréltem a nas-t elfelejtettem a samsungot bedugni dokkolóba és megnézni hd sentinellel a smart értékeket, de most megtettem. 3 éves volt a wincsi februárban és múlt év márciusától 24/7-be ment. 100/100-as, szóval elég jól bírja.
Megcsinált a NAS egy JBOD tömböt amiben egyben látszik a két wincsi. A kérdésem az lenne, ha netán valamelyik wincsi elhalálozna, akkor az adatok menthetőek a másikról vagy veszett minden mintha RAID0-ban lett volna?

(#9469) mike784 válasza Anonymus23 (#9467) üzenetére


mike784
tag

Köszi! A winyó a rossz. A HDD Sentinel szerint 57%-os. Mentem a dolgokat és viszem vissza gariba. Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#9470) veze válasza Avicularia (#9468) üzenetére


veze
őstag

Elvileg igen, mert bár egyként látod de nem raid tömbként kezeli, külön külön irja. Bár azt nem tudom hogy milyen sorrendben, ide is oda is egy egy tartalmat..vagy előbb az egyik megtelik utana folytatja a másikon..
amig egyben látod, nem tudod mi melyikre kerül, csak ha kivennéd és külön megnéznéd..(vagy egyet hagysz benne..)

(#9471) Avicularia válasza veze (#9470) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha bootolok egy linux mint-et pendriveról, akkor szerinted azzal meg lehet nézni, ha beteszem a wincsiket dokkolóba? Midnight commanderban is csak md0 látszik.

[ Szerkesztve ]

(#9472) veze válasza Avicularia (#9471) üzenetére


veze
őstag

szerintem, igen

(#9473) Milli82 válasza Doosa (#9451) üzenetére


Milli82
tag

Azt tudni kell, ha nem USB, hanem e-Sata, akkor nem externalként csatolja a meghajtót.

#9006-os hozzászólásom olvasd el.

Asus AC85P - DS118

(#9474) happy555


happy555
aktív tag

Sziasztok!
Lehet ezzel a masinával olyat, hogy weboldalam tárolja és fizetett domain-ek ide irányítódnak?
Esetleg levelezést is kezel?
(Nem fizetnék tárhelyszolgáltatást. ...)

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#9475) L4ller válasza reepamester (#9460) üzenetére


L4ller
tag

reepamester: Köszi! ubi nem rossz, de peppermint live usb-vel próbáltam, az nem csatolta, bár a lemezek közt látta.

Somatom, köszi a tippet, kipróbálom, puppyt is használtam már, nem lesz teljesen ismeretlen.

Amúgy már épp gondolkodtam, h nagyobb vinyó kéne a vasba,meg azon is, hogy hozzájutottam egy gyönyörű Dell brand géphez, fekvőházas, és b.szott jól néz ki, hogy belefaragom abba a NAS lelkét, ezzel egyedi külsőt kölcsönözve neki, és jobb szellőzést.
De most a legfontosabb, hogy a családi képek biztonságban legyenek :)

Majd beszámolok a tapasztalatokról és a fejleményekről. Üdv!(Hajrá Costa Rica :) )

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#9476) Tonyk válasza happy555 (#9474) üzenetére


Tonyk
veterán

megoldható igen (php, mysql van rajta) ha fix ip-d van az "átiránytást" a domin regisztrátornál tudod beállítani, dynamic ip esetében valami ddns szolgáltató, esetlegesen a saját szolgáltatód közreműködésével.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9477) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Van mód rá, hogy az ffp-t ne pendriveon, hanem a HDD-n tároljam és sem újraindulás sem más után nem lesz vele gond!?
Egy nagy ventit akarok az elejére rakni és a pendrive útban van!
Ha jól tudom a pendrive hátul nem lesz jó, illetve USB-re szeretném kötni a ventit is, mert ez a 3pines micro pin ez valami szörnyű...(Nem kapni sehol hozzá itthon csatit!)

(#9478) BBalu válasza 8nemesis8 (#9477) üzenetére


BBalu
tag

Hello!

Csak maga a témaindító cikk és a topik fele szól arról h h kell merevlemezre telepíteni.

Hátul miért is baj a pendrive?

Igaz, soha nem csináltam, erről is van egy csomó hsz, de ha levágod a régiről és az újra forrasztod, elméletben működnie kellene, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#9479) 8nemesis8 válasza BBalu (#9478) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

gondolom updatelt volt a cikk, mert korábban tuti nem volt fent.
Amikor vettem közel 2 éve akkor telepítettem, azóta 1szer újra és frissítések vannak, nem kellett piszkálni.

Hátul azért baj, mert nekem most speciel kell az usb, mert oda kötném a ventit, jobbnak látom.
Nem akarom levágni a kis ventiről a csatit, akkor bukom a garanciát! (Én még 5 évvel vettem!)

Szerk.:
Ha jól látom nem fogom megúszni az újratelepítést, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#9480) Gelmi válasza 8nemesis8 (#9479) üzenetére


Gelmi
tag

Szia !

Lehet én nem olvasok jól a sorok között :(
Most akkor minek a garanciáját félted ?
A Nas-ét vagy a ventillátorét ?
Én 1-2 ezer forintos ventiért nem agodnék :)

Írod hogy : "Egy nagy ventit akarok az elejére rakni és a pendrive útban van!"

Az új ventit hogy tennéd az elejére :F

Ha már fúrsz faragsz ezt előbb olvasd el : [link]

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#9481) 8nemesis8 válasza Gelmi (#9480) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

A Nas gariját féltem természetesen.
Most ki van a "bele", vagyis kb fél éve úgy van az asztalomon, hogy egy noctua 12cm-es van rákötve és az nagyon komolyan lehűti, de így porosodik és van építek hozzá egy házat vagy csak simán fel akarom rá erősíteni a ventit valahogyan az elejére!

A gondom a mostani megoldással az, hogy a csatlakozás nagyon szarul illeszkedik és takarítás közben, ha meglököm a ventit véletlen vagy felemelem, akkor néha nem érintkezik a 3 micro pines csatlakozónál.
Ezért jött az ötlet, hogy legyen USB, de tegnap megnéztem és alig tudja az 5V meghajtani, szinte nem is hűt!

Köszi a leírásod átolvasom és kigondolom hogyan legyen!

(#9482) Gelmi válasza 8nemesis8 (#9481) üzenetére


Gelmi
tag

Sok sikert hozzá! :K

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#9483) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Valakinek volt már olyan problámája 320 v2-vel hogy total commanderben nem akart másolni a NAS egyik mappájából a másikba, mert írásvédettnek észlelte a forrást, és a célt is? És valóban azok a mappák, de hiába veszem ki az írásvédettséget, utána sem.
A NAS filekezelőjében tudok másolni, de nem értem hogy eddig működött, most meg nem a TC-s módszer. :F
Illetve az FTP-met elérem böngészőből, total commanderből meg nem. Kapcsolathívási hibát jelez. Eddig ez is működött.
Net szolgáltató váltás volt, eddig kábeles, most rádiós net van. (Csak azért gondoltam hogy jelzem, mert más dolgokban is voltat problémák ez miatt)
Valakinek valam ötlete? :F

Előre is köszi!

(#9484) zambozoli


zambozoli
senior tag

Feltett a 310-esem egy ilyen firmware-t: V4.70(AFK.1)
És elvileg ez az utolsó, funkcióbővítéses!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#9485) vanRobert válasza zambozoli (#9484) üzenetére


vanRobert
tag

Már majdnem ráugrottam, amikor észrevettem, hogy 310-re van, és nem 310S-re.
Milyen funkciókkal bővült?
Reméljük hamarosan jön 310S-re is.

(#9486) shteer válasza zambozoli (#9484) üzenetére


shteer
titán

áprilisi a 4.70
vagy ez nem ugyanaz a 4.70? :)

..szerintem jónak tűnik

(#9487) zambozoli válasza shteer (#9486) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nem mert a vége (AFK.1)C0.
Ennyi változott csak:

Funkció frissítés már nem lesz több a 310-esre csak hibajavítás.

Üdv:ZZ

(#9488) 8nemesis8 válasza zambozoli (#9487) üzenetére


8nemesis8
veterán

FFP-be be tud zavarni?
Vagy csak kihúzom frissítek leállítom visszadugom a pendriveot és mehet tovább?

(#9489) zambozoli válasza 8nemesis8 (#9488) üzenetére


zambozoli
senior tag

A pen-est nem tudom, nekem a vinyón van az ffp, de ott nem okozott semmi gondot.
Ha már a 4.70 van fenn és az ownCloud-ot nem használod felesleges felrakni.
Nálam annyi volt, hogy a a phyton process pörgette egy darabig a procit 100%-on, de fél óra várakozás és két reboot megoldotta, azóta nyugton van.

Üdv:ZZ

(#9490) 8nemesis8 válasza zambozoli (#9489) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor még várom a tapasztalatod, hogy biztosan bug mentes e!?
Ha az akkor frissítek én is sztem!

(#9491) melan


melan
senior tag

Sziasztok! 320-as Nasról osztok filmet az itthoni hálózaton, amit egy Samsung TV-n (nem okosTV) nézek. Ha a Twonkyban a by folder van megadva, akkor mindent le tudok játszani, MKV-t is, más beállításnál nem. A problémám, hogy néha-néha "elfelejti" ezt a beállítást, és alap média nézetre vált vissza a Twonky. Ilyenkor mindig újra visszaállítom... A kérdés, hogyan lehetne ezt alapértelmezetté tenni, mondjuk a Twonky valamelyik fájljában? Vagy jobb ötlet? (Minidlna-t próbáltam, de nekem a twonky is jó lenne, ha ez menne...)

(#9492) veze válasza melan (#9491) üzenetére


veze
őstag

nálam a twonky nem kezelte a feliratot (LG tv smartos) minidlna-val meg igen..

(#9493) betyarr


betyarr
veterán

mit gondoltok,mekkora a max net sebesség,amit még a 310 hardvere még gond nélkül elbír?mondjuk egy 200/50-est elvisz?no meg a TM?vajon bírja?

[ Szerkesztve ]

(#9494) shteer válasza betyarr (#9493) üzenetére


shteer
titán

7MB korul maximalizalodik a letoltes

..szerintem jónak tűnik

(#9495) kene84 válasza betyarr (#9493) üzenetére


kene84
senior tag

Nekem már a 100/50-et sem tudja kihajtani.
Közelében nincsen.

(#9496) betyarr


betyarr
veterán

tyűű,ettől többre gondoltam volna :Y
köszi mind2töknek :R

(#9497) betyarr


betyarr
veterán

és esetleg azt tudja valaki,hogy a 325v2 az mennyit bír?

(#9498) shteer válasza betyarr (#9497) üzenetére


shteer
titán

9MB fölött kicsivel

..szerintem jónak tűnik

(#9499) betyarr válasza shteer (#9498) üzenetére


betyarr
veterán

huhhh :Y komoly :F

(#9500) shteer válasza betyarr (#9499) üzenetére


shteer
titán

Avicularia kolléga tesztelte gyors nettel, ha visszakeresel láthatod a beszámolóját - nekem csak 30-as upc.m van, nem a 325v2 a korlátozó tényező

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.