Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nagymosás

Hozzászólások

(#101) Balage21


Balage21
tag

Szép munka!Ezt én is már hányszor végigcsináltam...Én minden gépet amit javítok így szétkapok, és kitisztítom.Addig semmi telepítgetés.Csodákra képes a kis súrolókefe :)

(#102) mcsabee


mcsabee
senior tag

Isten bizony logout cikken ilyen jól még nem szórakoztam, köszi szépen :DD .

Stay a while and listen...

(#103) Eastwood


Eastwood
tag

Nagyon jó lett a cikk.
Jót nevettem miközben olvastam. :D
Csak így tovább. :K

Eastwood

(#104) hcl válasza Vladi (#94) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A tanár is okos lehetett :D

@ZolikaDB : Én is fújtam már telefont (na AZT nem kell 6 barral tolni :D ) de annak nem lett semmi baja.
Igazából az a kérdés, hogy olajködös kenésű-e a sűrített levegős rendszer (abbain s van víz, ugye, csak kevesebb).
Bár azért valószínűleg nem a kondenzvíz miatt halt el, hanem más oka volt...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Grat, szép munka, amit hiányolok, az a kattintható, nagyobb méretű képek.

Alister from Hell

(#106) Penyus válasza Alastair' (#105) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat, linkelhetek galeriat :)Csak sajna okcsa fenykepezoim vannak, szal nagyban pocsek.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#107) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Nagyon szórakoztató kis írás. :C Csak így tovább. :R

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#108) spyke79


spyke79
tag

Azért látszik a képen kivégezte a munkát,te szétszedted a macska takarított! :DD

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#109) motorhead


motorhead
aktív tag

Én is eljátszottam már néhányszor ilyen mókát. Vettem néhány éve egy packard-bell gépet. Még amerikai volt, a táblája szerint. Billentyűzet is darabokra, sőt a monitor is!
Volt egy vegyi eljárás amit a neten halásztam, hogyan lehet újra fehérré varázsolni a régi besárgult műanyag elemeket. Érdemes utána nézni, mert a cif tényleg jól dolgozik. Túl jól :)

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#110) Penyus válasza motorhead (#109) üzenetére


Penyus
senior tag

Igen ismerem azt az eljarast. Csak kicsit draga eloallitani, meg uv lampa is kell hozza. Szal nem eroltetetm.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#111) Móci


Móci
addikt

Jó munka, érdekes cikk, kellemes kis olvasmány lett!
Különösen a képaláírások tetszettek. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#112) Szplöttyy válasza jaja1981 (#32) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

ÉN kipróbáltam, már nagyon sokszor. 8bar, kompresszor, és volt, hogy direkt "teszt" célból 5percig fújtam a procihűtő ventit... Picit forma1 hangja volt... De azóta is megy, és ha hiszed ha nem, csöndesebb....

Smoke & Torque

(#113) Petya-wh


Petya-wh
tag

Hello!

Nem CGA monitor volt az véletlenül?
Azokban volt sárga.. a Hercules zöld volt :)
(javitsatok, ha nem jol emlékszem:D )

Tényleg szép kis munka, klassz végeredménnyel :C

(#6) ,,no name" : 286SX (vagy más 800268) szépen elfut a win 3.1-3.11... de emlékeim szerint a win95 is ráment szépen :)

ASUS P5B; C2D E8500; CoolerMaster TX2; Geil UltraDual 2x1Gb Kit ; ASUS nVidia GeF6600 ; 36Gb/10.000 WD Raptor + SAM HD403LJ/400Gb SATA2

(#114) Penyus válasza Petya-wh (#113) üzenetére


Penyus
senior tag

Nem. Ez hercules. Cga palettaja az babakek cian fekete meg feher. 286bol sosem volt sx csak 286. 386nal volt sx meg dx, attol fuggoen hogy van e cache. De 286on max win 3.1 ment. 95nek 386dx proci kellett mar.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#115) DBob válasza Petya-wh (#113) üzenetére


DBob
őstag

Kijavítlak, de csak mert kérted ;)

A cga már "színes" volt. Az-az nem monochrome mint héráklész, hanem több színt is az ámuló-bámuló egyén elé tudott varázsolni. A borostyán-fekete pedig monochrome....és bizony mennyivel jobban kímélte a szemet mint a zöld-fekete.

A win95 pedig már a 386osomra se ment rá szépen, pedig volt benne jó sok memória (386oshoz képest), az elérhető leggyorsabb dx proci volt benne (tehát nem csak belül, kívül is 32 bites buszon át kommunikált), és mellé egy jónak mondható 387-es koproc volt. Mindezt megspékelve egy kvarccserével, aka. tuning, csak ma már "lámerbiztosabb" mint akkor volt. És így, hogy elvert jó pár alacsonyabb kategóriás 486os konfigot, így nem ment nagyon-nem-szépen rajta a win95

(#116) Petya-wh válasza DBob (#115) üzenetére


Petya-wh
tag

:R

szoszoo.. rég volt :)

volt pedig velük dolgom, de manapság már nekem sem kerülnek ilyesmik a kezembe :N

386 már jobban rémlik, én is beszereztem 387-es cooprocit :) (vmi matematikai segédprocinak mondták)

Elvileg nekem is van még egy ilyen config(!) megöriztem, mert gépcserekor kiakarta dobni az "uj"állpotu gépet a tulaj, amivel gyakorlatilag kb 1.5 évvel ezelöttig dolgozott :D (könyvelö)

ASUS P5B; C2D E8500; CoolerMaster TX2; Geil UltraDual 2x1Gb Kit ; ASUS nVidia GeF6600 ; 36Gb/10.000 WD Raptor + SAM HD403LJ/400Gb SATA2

(#117) NewMacUser


NewMacUser
csendes tag

Pont ugyanilyen volt a legelső gépem, 40 megás hdd-vel, csak az 486 volt azt hiszem. Valami DX33. 11 évesen hol érdekelt? :D

|,,| I need someone to show me the things in life that I cant find, I cant see the things that make true happiness, I must be blind |,,|

(#118) 14adam


14adam
addikt

Nekem is kikéne tisztítani a nagy dögömet.Néhány vezérlőkártya :)

(#119) Penyus válasza 14adam (#118) üzenetére


Penyus
senior tag

Hu banyek! Tudod mi van a birtokodban?!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#120) 14adam válasza Penyus (#119) üzenetére


14adam
addikt

Hát nemnagyon,de eladó a kicsike.Persze adigra énis szépen lenyalnám mindenhol a port róla :)

(#121) Penyus válasza 14adam (#120) üzenetére


Penyus
senior tag

[link] Ez lenne az.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#122) DEV_NULL válasza jaja1981 (#21) üzenetére


DEV_NULL
őstag

:C :C

Évek óta az összes gépem (tápot is) kompresszorral fújom ki 3-4 barral, soha semmi baj nem történt egy ventivel sem..

(#123) hcl válasza 14adam (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Basszus! Egy VDT terminál :)
Ilyet a szegedi számítógépmúzeumban láttam :)

@Penyus : Azért már na! 386sx = Single-word external = 16 bites kifelé, 32 bites belül!
386DX=Double-word external=32 bites kívül-belül.

486-nál is ezt jelentette.

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) 14adam válasza hcl (#123) üzenetére


14adam
addikt

Baszzus :Y

(#125) Geffry


Geffry
aktív tag

Gratula! Kellemes nosztalgiahullám futott végig a hátamon az írástól :)

Egyszer én is igyekeztem kipofozni egy garázsban fellelt 286-ost... abban döglött bogarak is voltak... neked bezzeg egy egész macska...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#126) Penyus válasza Geffry (#125) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat enis lapatoltam mar egerszart ki gepbol. Meg egertetemeket. De megsem akartam ilyen durvasagokat emlegetni a cikkben.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#127) DBob válasza hcl (#123) üzenetére


DBob
őstag

486os kívül belül 32-bites volt sx dx esetén is. Ott a differencia az integrált coproci megléte/kikapcsolása volt. De megtartották a minőségi különbséget jelölő sx/dx neveket.

(#128) lolmár


lolmár
csendes tag

Ez szép..:)
1MB ram...:D
tetszik.

Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát.

(#129) Endreas


Endreas
tag

Jó kis cucc volt a maga idejében.. Amikor már 486-osunk volt akkor jött a jókis dublespace és 40M vinyóból lett pszeudo-80M ;)
És szép a kutyád is! ;)

Kérdezz.

(#130) commerato válasza ,,no name" (#6) üzenetére


commerato
csendes tag

szerintem maximum DOS 6.22. de csak tipp. Windows meg akkor nemigen volt ismert vagy talan nem is letezett most megnem keresem bill mikor baszott ki velunk :). De talan meg a dosshell is kesobb jott.

(#131) commerato


commerato
csendes tag

jezusom kicsit nem figyeltem.... 10 hsz-ig olvastam a topikot. :W

(#132) hokuszpk válasza ,,no name" (#6) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ms-dos 3.3; 5.0, windows 3.0

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#133) hcl válasza DBob (#127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja tényleg. A 486SLC volt 16 bites és koprocc nélkül, de az 386 lapba ment bele. Olyanom volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#134) Sotho válasza Vladi (#94) üzenetére


Sotho
őstag

Hja, a késleltető művonal higanyának lágy ringatózása, az volt ám az igazi! Régi szép idők. :D

(#79) dokar : ;]

(#135) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Szép cikk! Mondjuk a mostani logout írások óta arra vártam, hogy bedobod a mosógépbe :D na majd bacsis :DD Jah és különösképpen vonzódok a géphez nekem ő volt az első pc-m nem volt szerencsém c64el kezdeni, de próbáltam már :DDD

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#136) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes ez a "mosható, nem mosható?" kérdés. :))

Mikor kifolyt a GlikoShell-es víz a blokkom csatlakozójánál, rácsöpögött a forró VGA-ra, és zöld trutyi száradt rá, akkor olyan "ennek már úgy is mindegy" alapon leszereltem a hűtését, és ugyan így zuhany alatt, körömkefével, és kézmosó szappannal megfürdettem. Utána hajszárítóztam rajta, száradni hagytam, összeszereltem, és végül jó lett. Ez egy HD 4870x2 volt, nem egy 3dfx vagy S3 :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#137) Teszla_


Teszla_
senior tag

Apámnak is ilyen házban volt az első 286-os gépe :)
De aztán szépen lassan, fokozatosan felfejlődött Cyrix 200Mhz-ig és csak utána lett lecserélve a gép. De hogy mi lett a régivel, azt nem tudom.

A cikk hatására én is előkapom az első gépemet (mivel még meg van), egy Cyrix 75Mhz-es AST gépet :DD

Ez a VDT már nekem túlontúl régi. Ebből már nem tudnám megmondani, hogy melyik alkatrésze mire való.

(#138) Penyus válasza janos666 (#136) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat igen lehet ezt. Meg enis csinaltam mar. Csak ugye publikusan nem biztatjuk a nepet ilyen orultsegekre

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#139) hcl válasza janos666 (#136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aha. Majd linkelek ázott telefont. Az elektronika nem szereti azt a vizet, ami nem desztillált.

De legjobb tiszta alkohollal vagy izopropillal mosni, attól nem rohad szét.

&Teszla _ : Na ja, ez nem is számítógép, hanem csak terminál :) Mainframe-re lehet csatlakoztatni, és azon multi-user (Unix :) ) környezetben karakteres képernyőn mókázni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) Penyus válasza hcl (#139) üzenetére


Penyus
senior tag

Ja, megrohad meg megeg a panel. De a cikkben szereplo alaplapnak szerintem teljesen elegvolt az ecset :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#141) janos666 válasza hcl (#139) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt mond a VGA-mnak, hátha eszébe jut, hogy zöld négyzeteket kéne rajzolnia kép helyett. :))

Tudom hogy némely elektronikai kütyük érzékenyek erre, főleg a telefonokra és laptopokra jellemző (talán nem véletlen, hisz ezek könnyebben találkoznak vízzel, mint a PC-k, kár lenne nem kihagyni az alkalmat a késztetett cserére :D). Viszont sok mindent lehet mosni a csap alatt. Én pl. a távirányítókat is ott szoktam, ha valaki leönti cukros, szeszes szarral, és beragadnak a gombok. Szétszedem alkatrészekre, mindent csap alá, aztán jól van...

De telefonnal is csináltam ezt régen. Nagyapám ejtett egyszer pocsolyába valami nem túl olcsó telefont. Azon is segített a csapvizes mosás. :DDD

Na persze, van amit én is inkább tiszta szesszel törlök át. De egy nagy nyák, ami tele van ragadva porrol, glikollal, stb. arra mégse fogok kilocsolni fél litert. Mert ugye alkohol nyomtalanul párolog, csak hát nem marad minden a kendőn, főleg ha vagy a vattát, vagy az alkoholt sajnálod, és akkor gyakorlatilag inkább homogén rétegben fested át a nyákot az alkollal oldott kosszal...

Bár a VGA-m van olyan drága, hogy csinálhattam volna neki fürdőt pár deci sebbenzinből, de így is jó...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#142) hcl válasza janos666 (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, van olyan cumó amin nem azonnal jelentkezik a rohadás, hanem később... Meg persze van olyan is, amin egyáltalán nem, de utóbbi a kevesebb.

Nem kívánom semminek a halálát, deelég sok vízáztatta dolgot láttam, tehát mielőtt elharapózna itt a csapban mostadás + valaki kimosná a core2-t a mosógépben :D inkább vészmadárkodok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) csizs válasza ,,no name" (#6) üzenetére


csizs
aktív tag

a win 1.0 nem volt operációs rendszer, valszeg dos ment rajta.

1x éve a prohardveren!

(#144) sigmoid válasza Petya-wh (#116) üzenetére


sigmoid
tag

"386 már jobban rémlik, én is beszereztem 387-es cooprocit (vmi matematikai segédprocinak mondták)"

Bizony, mert az is volt. :) A 386-os és régebbi Intel procik nem tudtak maguktól lebegőpontos számokat kezelni. A lebegőpontos számítást az integer aritmetikával emulálta mindenki kódból, el lehet képzelni milyen istentelenül lassú lehetett.
Na a 387-es koproci egy lebegőpontos műveletvégző egység volt.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#145) arpii


arpii
aktív tag

Szerintem elvinné a Dos 6.22-t is, bár amikor még aktívan használtam a 286-osomat, még nem értettem hozzá annyira, hogy tudjam, hogy mit bír a gép :D Túl sok kísérletezési kedvem sem volt hozzá, mert még vinyóm sem volt benne. Indítólemezzel indítottam, aztán a játéklemez behelyezése után szépen parancssorból indítottam a játékot.
Apropó! Nekem is ilyen házam van, csak most egy 486-os van benne. Az előző generációk pedig a szekrényben szépen, gondosan becsomagolva. :))

[ Szerkesztve ]

(#146) Penyus válasza arpii (#145) üzenetére


Penyus
senior tag

Persze siman elviszi a Dos 6.22-t is. De igazabol az 5.0 a koru ra :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#147) DBob válasza hcl (#142) üzenetére


DBob
őstag

Én rengeteg mindenemet mostam eddig, főleg azért mert itt nincs rendes földelés. Ilyenkor a kapacitív feszosztó miatt a tápban a földpontok 110V feszültségre kerülnek (kimérhető, érezhető). A ház, a nyákok (így az alaplap) egy része, stb.
Amíg nem volt itthon "rendes" földelés (most sincs érintésvédelmileg hitelesített, de annyi van hogy földpotenciálra köti a dolgokat) addig gyakori volt hogy a nem megfelelő feszültség miatt kialakult parazita statikus töltéseket így tudtam kisütni az alkatrészekből, amik nagyon sokáig képesek megragadni a vezetősávok közt. Így javult meg több videó-, háló-, hangkártya és stb nálam. Olyanok is, amiket az ember kapásból kidobna, mert olyan hibát produkál. Egyik kedvencem, hogy anno hálókártyát 10x detektálta bios mint pnp eszköz és a win 10x rakta volna fel a drivert hozzá. Vaterán vásárolt "hol megy-hol nem" kártyákat mind így "javítottam meg". És ezen nem segít a desztillált víz, mert az nem vezeti az áramot.

A rohadást meg nem tudom mire vélni. Nincs semmi a panelon ami rohadhatna. Se paradicsom, se uborka, se semmi. A nyák és a rajta lévő alkatrészek pedig nem rohadnak a víztől, különben bajban lennének a levegő páratartalma miatt is. Létezik olyan nyák ami jelentős nedvszívó képességgel bír, de ezeket réges-rég nem használják, számítástechnikában annál is régebb óta. Mindössze ami marad a beavatkozás után, az a száradó cseppek utáni halvány vízkő karikák/foltok. De ez is megelőzhető ha még a legelején le-lerázod róla a nagyját így nem tud cseppekbe összeállni.

Attól meg nem kell félni hogy az emberek a c2d gépüket víz alá nyomják. Ettől nem lesz gyorsabb semmi, tuningra nem alkalmas. Viszont ha egy hardwareről már lemondott az ember, és nem tudja mi baja lehet, egy próbát megér. Rosszabb nem lesz ugyanis ;)

(#148) hemaka


hemaka
nagyúr

De régen láttam már 268-os gépet. Jó volt újra látni egyet, főleg ilyen szép tisztán. :D

(#149) Penyus válasza hemaka (#148) üzenetére


Penyus
senior tag

Meg fogsz is latni! Nemsoka jon rola a kovetkezo cikk! :D

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#150) Cyberb0b válasza Penyus (#149) üzenetére


Cyberb0b
tag

Helyes helyes következőkben valami core i7 et mossunk ki :DD

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nagymosás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.