Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nagymosás

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

nem semmi! grat a nagymosáshoz! :)
jó hogy ennyi kép van és vicces aláfirkantások is tetszenek!
csak így tovább!

*Sn0w

(#2) brumesz


brumesz
aktív tag

ez egy nagyon korrekt kis írás, tetszett ahogy "elmesélted". szórakoztató :)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#3) DarkByte


DarkByte
addikt

Azt hittem úgy egy az egyben bevágtad a csap alá :DDD (a meglepő az lett volna hogy kibírja). Az pedig ott egy Conner vinyó? Legalább is nekem van egy 120MB -osom otthon és annak is ilyen az alja. Ezekről még nem sajnálták a rendes elektronikát. :) Máig emlékszem a jellegzetes kelepelő hangjára a felpörgésnél. Good old times (most pedig leszedek egy C64 emulátort a laposra :D).

[ Szerkesztve ]

(#4) CSorBA


CSorBA
őstag

Tényleg mókás volt, szórakoztató írás :)

(#5) DBob


DBob
őstag

Szép munka, nekem ennyi türelmem nem szokott lenni ha a külső elemek tisztításáról van szó. Úgy látom jó kezekben van a cucc, vigyázzál rá ;)
Amúgy az elektronika részt is lehet mosni, semmi baja nem lesz. Természetesen erre is vonatkozik a "hagyd száradni" elv.

(#7) proof88 válasza DBob (#5) üzenetére


proof88
addikt

Én is meg szoktam fürdetni a vga-kártyát, meg alaplapot is, nem szokott baja lenni, kicsit megtörölgetem, aztán hagyom száradni, ilyen időben ez simán megy. :K

(#8) ^Clown válasza proof88 (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, simán ki lehet mosni őket, de késő tavasztó kora őszig, mert ha nem szárad ki rendesen, akkor bye-bye :)

Köszi, élvezet volt olvasni :)

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

grat... nosztalgiahangulatom támadt :C nekem zöld-fekete herculesem volt még a 486dx2-mhöz meg asszem 8mega edo ram+80megás vinyó (wd caviar?)

ilyen házból egyébként nagyon jó "homemade" grillsütőt lehet moddingolni pillanatok alatt... párszor hasonló megoldással rendeztünk kertipartit :))

2. oldalon csavarok alatt: "hajnalamosak" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Fecogame válasza ,,no name" (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

Win7 :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) Konflikt


Konflikt
addikt

jo sok szabadidod van: )
amugy egy az egyben ilyen volt egykor az AMD 5x86, 133MHz-s gepem haza. bar az nem volt ilyen tiszta.
es most mit kezdsz a geppel, miutan kimostad?: )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#12) Badman 4ever válasza Konflikt (#11) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tuningolja? :U
Jó lett a végeredmény, én is így takarítok gépeket. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#13) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Jó kis írás, komoly kis masina, egy igazi veterán! :DDD

Azért látom nálad is megtalálja a macska a helyét, az enyém is táska és szatyormániás :DDD : [link]

(#14) Zoz


Zoz
őstag

Apró megjegyzés: a CMOS elem még nem elem volt ezekben az időkben, hanem akkumulátor. Kb a 486DX4-es időkben kezdetek terjedni azok az alaplapok amiken már tényleg csak elem volt.

(#15) Penyus


Penyus
senior tag

Koszonom az elismero szavakat :) Mint irtam a cikkben is gyujto vagyok, szoval rengeteg ilyen gepem van. Van zold fekete herculesem is, csak most ez volt keznel. Oprendszernek pedig DOS 5.0 van rajta, de elviszi a Win 3.1-et is. De aki hasznalta anno az tudja hogy csak a legvegso esetben inditottuk el, akkor meg a dos es a norton commander volt az etalon.

CMOS elem: Hat igazabol par osszefoliazott NiCd akksi valoban. De rengeteg olyan alaplapom van amit ez az "idozitett bomba" nyirt ki :(

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#16) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Egy kis pimpelés és egy két ügyesebb boltos eladhatná, mint ilyen régebbi készletekből "beragadt" nettop! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Korrekt meló! Szép lett a gép, igazi veterán :)
:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) 4d


4d
aktív tag

Jópofa írás! Jó dolog ha valaki fordíthat időt ilyen műveletekre. Asszem elköltözöm vidékre.
:R

(#19) Penyus válasza 4d (#18) üzenetére


Penyus
senior tag

Pesten a belvarosban is muveltem a dolgot mikor ott laktam:) Zuhanyzoban lemostan a cuccost, aztan a kozos belso udvarra kitettem szaradni:) Aki beteg az mindenhol beteg :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#20) Daveedka


Daveedka
tag

remek írás :C és egy nagy UP a gépnek :) :R

(#21) jaja1981 válasza Penyus (#19) üzenetére


jaja1981
addikt

Csendben jegyezném meg, hogy a táp kompresszorral való kifújása nem javalt.
MERT!
A kompresszor levegőjével úgy megtudjuk forgatni a ventilátort, hogy a csapágyazása sérülhet!!!
Ezt mindenkinek mondom!
Szét kell szedni azt is, és szépen ecsettel kiporolni.

(#22) 5. Bartha


5. Bartha
csendes tag

Szia!
Először is gratulálok!
Jó látni, hogy valaki megbecsüli a régi vasakat!
Én denaturált szeszt szoktam használni az alplaphoz,
mert sokkal gyorsabban szárad és jobban oldja a koszt is.
A megsárgult műanyagokat ciffel lehet egy kicsit polírozni!

(#23) dacccs


dacccs
csendes tag

Nagyon állat!! Egy 8088-asról is feltehetnél majd valamit érdekességképpen :D :D

(#24) Noddy


Noddy
senior tag

Na már csak a billentyűzetet kell lemosni. :D

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#25) Lars


Lars
őstag

Kiváló munka, remek gép.
Kérek még képet a biosról, a norton commanderről, meg mondjuk egy kis California games-es képet is ha lehet :U
Egyszer ha lesz sok szabadidőm, veszek egy ilyen gépet, és játszani fogok rajta orrvérzésig.
Régi szép idők.
Nekem MFM-es 5.25-ös seagate winyó volt a 286-osomban, valamilyen okból kifolyólag 16-bites mfm vezérlővel ( ne kérdezzétek, én sem értettem ) valamint egy sárga fekete monitorral, amihez volt egy spéci kapcsolós videókártyám. ( CGA/ Hercules ) Mai napig nem értem hogy sikerült neki mindkettőt megjeleníteni, de tényleg működött :D
Köszönöm az emlékezést :R

(#26) hcl válasza jaja1981 (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

???? És ha a csapágyazása sérült, akkor valószínű zörögni fog. hallottál már 286-os, vagy XT tápot?
Na annak alapból mindegy, olyan durva hangja van.

Napi szinten fújkálok ventiket, attól még egy sem halt be, hogy megfújtam.
Amúgy meg ha sérült a csapágyazás? Meg kell olajozni. Vagy csere.

@Lars : A CGA és a Hercules nem sokban különbözik, mármint felbontásban igen, de mind a kettő digitális, szóval nem volt különösebb kunszt hibrid monitort és videokártyát gyártani.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Bubu79 válasza Noddy (#24) üzenetére


Bubu79
addikt

:K Szétszedve, gombonként sikálni ;]

Az enyémre is ráférne már, de a legutóbbi alkalom olyan traumát okozott, hogy még most is felsírok, ha éjszaka eszembe jut :DD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#28) Penyus válasza Noddy (#24) üzenetére


Penyus
senior tag

Most csak a gepre fokuszaltam. A monitor meg a bill csak ki lett emelve a kupacbol.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#29) Penyus válasza Lars (#25) üzenetére


Penyus
senior tag

A kovetkezo cikkem ugyanennek a gepnek a szoftveres reszerol fog szolni ;) :K

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#30) anulu


anulu
félisten

ez tetszett :) pontosan uilyen házam és tápom volt. hozzátenném, h a táp a mai napíg működik ('91-ben lett véve!!!), havernál van, a 266-os P1 MMX linux serverét hajtja :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) dzsambo


dzsambo
tag

Gratula a nagymosáshoz. Tetszett a cikk és a stílusod is. Készíthetnél egy bemutatót a gyűjteményedről. Csak igy tovább. :R

A megsárgult alkatrészekhez én is a ciffet ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#32) jaja1981 válasza hcl (#26) üzenetére


jaja1981
addikt

hcl:
Köszönöm az oltást, de próbáld ki, hogy a 6bár-os kompresszorral telibe fújod a ventit.
Lehet leröpül a lapátkereke.

Ésszel persze nyugodtan lehet csinálni, de csak ésszel.

(#33) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nagyon jó írás, jót szórakoztam rajta! Az egeret nem a macska vitte el? :DDD (ok tudom^^)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#34) Penyus válasza dzsambo (#31) üzenetére


Penyus
senior tag

Huhh, hat tervezem. De az tobb 100 pcbol es nempcbol all. Evekre elore mevan vele a munkam.

Cif sajnos hajlamos karcolni mint a cikkben is irtam. Es egyenletlen feluleteket hagy maga utan. De volt mar haz amit azzal hoztam rendbe. De az aztan idoigenyes, meg minden reszhez ugyanolyan erointenzitassal kell hozzaferni, mert ha nem rondabb lesz a vegeredmeny mint a kiindulas.

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#35) NoLF


NoLF
addikt

"A csavarokat érdemes összegyűjteni valamiben, mert hajnalamosak eltűnni, és éjszaka a talpunk alatt előkerülni."

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36) Lars válasza Penyus (#29) üzenetére


Lars
őstag

Előre köszönöm a következő cikkedet :R

(#37) Szakbarbár válasza jaja1981 (#32) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Esetleg érdemes kitámasztani vagy ha könnyen hozzáférhető helyen van a ventilátor akkor kézzel lefogni amíg fújja.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#38) Bubu79 válasza jaja1981 (#32) üzenetére


Bubu79
addikt

Megvolt.

A kompresszor egy Szovjet típus, K-500 fedőnév alatt fut, óránként 22-25000m3 levegőt tol 6,5-7 bar-os nyomáson. ennek egy végpontjánál takarítottam ki az összes ventimet, de nem igazán vettem észre, hogy bajuk lett volna tőle ( 1 collos csű leágazás :) ).

Jahm, persze - a kezemben voltak és fogtam a lapátokat - ennyi a titka :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#39) hcl válasza jaja1981 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ember, mondom hogy naponta csinálok ilyet. 6bar-os ipari sűrített levegővel.
Amúgy lapátkerék repülés még nem volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Penyus válasza NoLF (#35) üzenetére


Penyus
senior tag

Javitottam, koszi!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#41) sh4d0w válasza hcl (#26) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nekem porszívóval sikerült kicsinálni GF256 ventillátorát... Előtte nem zörgött, utána igen.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#42) Penyus


Penyus
senior tag

Szerintem annyi a lenyeg a ventiknel hogy finoman esszel. Es meg kell fogni. Akkor semmi gond nem lehet. Enis rengeteg gepet pucoltam mar igy ki. Es soha semmi baj nem volt.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#43) jaja1981 válasza Bubu79 (#38) üzenetére


jaja1981
addikt

Ezt mondom, hogy ésszel.
HA lefogod, vagy kitámasztod nem lehet baj.
Ennyi. Vita lezárva.

(#44) peti_s


peti_s
addikt

Tényleg szebb lett. :) Már csak a billentyűzetet kéne lemosni. ;) :DD Gratula az első cikkedhez !! :R

(#45) Penyus válasza peti_s (#44) üzenetére


Penyus
senior tag

Igen, a bill az mas teszta. Azt csak leemeltem a halom tetejerol. Egyebkent azt is mostam mar ki rengeteget, gombonkent :) Jo idotoltes.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#46) nightmare13 válasza Penyus (#42) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nekem is volt egy jó öreg 286-osom, de szerintem az egy kicsit újabb kiadású volt a cikkben szereplő gépnél, mert nekem már nem volt hozzá ilyen I/O kártyám, hanem alaplapi csatik voltak, meg az már asszem nem is herkuleses vidikarival volt, hanem cga-s. Fúú, de nagyon bírtam azt a gépet :) valahol még megvan a lap, mert keményen fel lett upgradelve anno 386-á :D

Grat a cikkhez, további kitartást a "nagytakarításokhoz"!
Jah, és persze még sok hasonló írást!

ÜDV: Bálint
:R:R:R

[ Szerkesztve ]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#47) dzsambo válasza Penyus (#34) üzenetére


dzsambo
tag

Ba..us :Y nem gondoltam volna, hogy ekkora a gyűjteményed. Egy múzeumnak is elég lenne.

Én eddig nem vettem észre, hogy karcolna. Most jutott eszembe még egy megoldás izopropil alkohol és rövid szörű ecset (bár lehet, hogy inkább makacsabb koszra)

(#48) hcl válasza sh4d0w (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az lehet hogy a benne levő por miatt nem zörgött :D De nem is forgott volna sokáig akkor már.

A 4cm-s ventik már jó ideje 0 minőségűek. Az Nvidia meg kritikán aluliakat rakott a kártyáira mindig is.

Gf4mx - fél év után beállt a venti, hogy nem is lehetett forgatni
8600ge - fél év után zörgött
Ezek a saját kártyáim. Hogy másokén miket láttam, azt el se mesélem :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Már csak a macskáért érdemes volt elolvasni a cikket. :D :C

(#50) peti_s válasza Penyus (#45) üzenetére


peti_s
addikt

Akinek van rá ideje. :) Én csak egy alkoholos ronggyal szoktam áttörölni, nekem az is elég. :) Amúgy nem hittem volna hogy ilyen fehér lesz. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Nagymosás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.