Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iSonic


iSonic
addikt

Jó kis szerkezet nagyon tetszik, csak ez mennyibe fáj az embernek?

(#2) alamuszi


alamuszi
senior tag

Kösz a cikket.
Szuper darab, és végre a Dell is fekete jól látható billentyűzetet használ, nem azt a förtelmet, amit az XPS 1530-nál használt.
Igazából én a Business vonalért rajongom inkább, de ez a masina is nagyon bejön.
Most egy Vostro 1015-öt nyúzok, de ez is jó.
Ha a billentyűzet után a Dell még leszokna ezekről a fényes külső, műanyagokról, akkor lenne káánaán.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#3) Gicz válasza iSonic (#1) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem nem véletlenül nem írta bele... ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) luw2win válasza iSonic (#1) üzenetére


luw2win
őstag

Notebookreview szerint : 1,164$ azaz, 215000 Ft, ami szvsz Mo-n megüti a 250k-t.

Annyiért jó kis gép
Nekem most érett be a notebookvásárlás, és nem hd4xxxből szeretnénk választani, hanem hd5xxxből, valami alacsonyfogyasztásút egy tigris platformal. :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5) alamuszi válasza luw2win (#4) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ne vicceljünk már: Magyarország :D
Egy Vicc ez az ország, de annak is inkább horrorparódia, ezt itt szvsz nem lehet, kapni, DE, HA esetleg lehetne kapni, akkor is 400 k környéke lenne. Magyar nagyker, Magyar állam, Magyar kereskedő = másfél kétszeres ár, a normálishoz képest. :D

Ha én írnék cikket ilyen új cuccról, én sem írnék árat, mert nagyon sokan vannak, akiknek nem érdeke, hogy kiderüljön, mi folyik itt kishazánkban.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#6) forras2


forras2
őstag

Köszi az írást! :R
Tényleg jó kis gép, szívesen fognék 1 ilyet a kezembe én is! :C

(#7) iSonic


iSonic
addikt

250ezer forintért ez egy piszok jó gép :)

(#8) madarasz92 válasza iSonic (#7) üzenetére


madarasz92
őstag

Az biztos annyiért nem drága..

(#9) mv


mv
aktív tag

Szerintem ebben az árkategóriában elvárható lenne a jó minőségű anyaghasználat, mindazonáltal lenyűgöz az a teljesítmény, amit a billentyűzet alá zsúfoltak.

Használd egészséggel!

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#10) Skizz válasza alamuszi (#5) üzenetére


Skizz
addikt

Téged sem az eszedért fizetnek.

Korrekt cikk, köszönjük.

(#11) SWiNEBoY

Bevállalnám... :DD

(#12) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

(Szerintem érdemes lett volna legfeljebb 2-3 megapixeles felbontású fotókat feltölteni, így több perc, míg levánszorognak az imageshack-ről.)

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#13) Rocko007 válasza luw2win (#4) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ez kb 400-430e Ft, itthon

(#14) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Jó masina, csak kár, hogy HD4650 van benne, a 70-es jobban mutatna, de i7-hez erősebb vga kellene...

(#15) Madárpók válasza Rocko007 (#13) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A cikkben le van írva hogy itthon nem is lehet kapni.

(#16) alamuszi válasza Skizz (#10) üzenetére


alamuszi
senior tag

"Téged sem az eszedért fizetnek."

köszi! A jó indulatú megjegyzést :D

Tudom, hogy benne a cikkben, hogy nem lehet kapni itthon, azért írtam, hogy "DE, HA", mert ha megnézed Express hirdetésekben 400 k -ért árulják itthon is, persze nem legálisan.
De sajnos különböző okoknál fogva ez mégis így van, Ha még nem is látod reálisnak a hozzászólásomat. De miután beírtam meg is erősítettek pár hozzászólással később a tippemben.
Én is szerettem volna venni egy Dell studio 1555-t. Még 2 hónapja, csak kikértem egy dell szerviz véleményét hogy lehet -e merevlemezt 7200-asra cserélni esetleg ramot bővíteni, esetleg megtennék ezt Ők, a garancia miatt, mert a virtuális gépekhez az jó jöhet.
Mire közölte a Getronix központi szerviz, hogy nem. Várjam meg a Dell Studio 1557-et, kinn már el is felejtették, hogy tesztelték, itt még nem hogy megjelent, azt sem tudják, hogy mikor fog megjelenni.
Szóval sajna ez van, így vettem egy olcsó Vostro 1015-öt, mert ha már az nincs és ahogy a cikk írója írta nem is lesz előreláthatólag a közeljövőben, sem a tesztben szereplő, sem a 1557 itthon.

És tudod ezt lehet fogni az áfára a bétára a vevőre,a mindenre, meg főleg rám :) , de akkor is, ha valami Amerikába 1200$, Nyugat - Európába 1000 eruró, Akkor nálunk miért 2000 - 2500$ vagy 1500 - 1600 $ csak azt ne mond, hogy az Áfa, mert ez nem 25 %, hanem minimum 50 % vagy több.
Mindegy is csak megjegyeztem.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#17) Stiky


Stiky
senior tag

Jó kis gép. Tökéletes leváltása lehet egy asztali konfignak. Persze nem itthon a horrorárak miatt. :(

Touchpad-nél amit írtál: „Első furcsa dolog, hogy nem a gép közepén található, hanem a billentyűzet (numerikus nélkül) közepe alatt."
Ez mindig így van. Csak amelyik notin nincs numerikus rész annál nem tűnik fel, mert középre esik.
Egyébként azért csinálják így, hogy a kétkezes gépeléskor ne a tenyered alatt legyen. :B

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#18) Perdedor


Perdedor
tag

Jó kis gép, de már akkor dobhattak volna bele BD drive-ot is, meg 5xxx-es Radeont.
Bár én nem vennék kereskedőnél. Ha lenne rá cashem akkor ebay. 800 juróért már hozzá lehet jutni hasonló tudású laptophoz (Asus G71) postaköltséggel.
Az 1gyel korábbi generációs alkatrészekből felépülő Dell Studio 1737 is hasonló összegért van.
Akkor inkább a G71-et választanám :DDD

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#19) Perdedor


Perdedor
tag

Illetve a G71ben még nem i7, hanem csak C2D van, de mind1.
A lényeg akkor sem változik.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#20) Rover623 válasza Skizz (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Kereskedő-e vagy...?
Szerintem nem...;]
Az amerikai dollárban fellelhető árakat Európai értékesítésnél szinte egy az egyben lehet érteni...Euróban... ;)
Nálunk meg még erre jön az ÁFA...
1164USD > 1164EUR ~ 310.000HUF + ÁFA ~ 390.000 HUF
Szóval igencsak "ül" a 400.000-es becslés... :P

S mielőtt megkérdezed: sok éves gyakorlat alapján lett felállítva ez a hevenyészett ökölszabály...és sajnos még mindig elég jó becslést ad...:(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#21) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

200-250 között nem lenne rossz noti. :N

De a grafikus teljesítménytől (a sajátomhoz mérve) nem vagyok elájulva. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) spyduck


spyduck
nagyúr

A DELL XPS 1640 a legkisebb I7-es procival HD4670-el 384.000ft.

(#23) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

nagyon jó kis gép, volt szerencsém karácsonykor kipróbálni
az egyik Angol rokonom itthon töltötte a karácsonyt és neki pont egy ilyen Studio-ja volt
nagyon gyors, nem is kicsit
viszont aki azt hiszi h itthon megkapja ezt 250 ezerért az ébredjen fel
meglehet nézni h ennyi pénzért még consumer notiból sem kap ilyen cuccot nem h Dell-ből :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#24) lezso6 válasza Speeedfire (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát nem tudom mennyire DELL, ha recseg. Ha tényleg 400 ropi, akkor azért elvárható, hogy ne recsegjen, ha kicsit radikálisabb módon fogom meg. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) Speeedfire válasza lezso6 (#24) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nekem eddig 2 dell volt a kezemben 1ik sem recsegett
egy studio xp-s meg 1 sima xps

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#26) lezso6 válasza Speeedfire (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Maga a cikkíró írta, hogy "A sok műanyagnak megvan a hátránya is természetesen. Néhol reccsen, roppan egyet a gép, de viszonylag elhanyagolható a dolog."

De mindegy, nem nekem találták ki a gépet, az biztos. Valószínűleg a Core i7 dobja meg az árát a gépnek. Én ennyi pénzért már nem vennék consumer kategóriát. :R (sőt, semmi pénzért se :DDD )

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Speeedfire válasza lezso6 (#26) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

én sem vennék desktop lapost, mivel arra ott a desktop pc
ezért vettem üzleti notit :))
eddig semmi gond vele (kopp-kopp)
amúgy meg nem is lenne rá keretem :(

mondjuk én annyira nem szorongattam azt a dell-t mint a saját notimat
enyém meg sem nyikkan ha csak az egyik sarkánál fogva emelem meg
ami elég sűrűn megtörténik, főleg ha hajnalban megyek haza bebaszcsizva

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28) spyduck válasza lezso6 (#26) üzenetére


spyduck
nagyúr

Valószínűleg a Core i7 dobja meg az árát
Nagyon jól látod. Aki most megveszi majd csak a fejtét fogja mikor hirtelen 100k-t esik az ára mert megjelenik egy újabb processzor. Minek a 4mag????
Egy P8600-nál hova kell több teljesítmény?

(#29) Speeedfire válasza spyduck (#28) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

rendereléshez, tervező programokhoz jól jöhet :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30) cellpeti


cellpeti
veterán

Jó kis gép,és nincs is rossz árba,sőt,nagyon jó árba van.

Nekem mondjuk nagy egy kicsit. 17.3", a mostani 14,1" képest!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31) Speeedfire válasza cellpeti (#30) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

400 körüli árával jó? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#32) lezso6 válasza Speeedfire (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A nagykernek jó...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) Speeedfire válasza lezso6 (#32) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

mivel én nem vok nagyker, nekem igazán rossz :Y

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34) .Anakin.


.Anakin.
tag

@Perdedor: BD-t konfigolhatsz bele a webshopba, 5xxx Radeon? ugyan már, most jelent meg az első.

200ezerért max amerikába kapni meg azt a notebookot. Európába mindig egy az egybe USD->EUR árat számolj. Akcióban volt 850 EUR. T6600-os 1745-öt akartam ennyiért, de bejött akcióba ez a speckó.
Magyarországon a 400k környéke bőven reális ár sajnos. Ez van, de itt mindig drágább mint pár országgal jobbra.

@lezso6: Melyik nagykernek van? Érdelek.
@Speeedfire: Szerintem reális ár itthon.

(#35) rekid válasza .Anakin. (#34) üzenetére


rekid
addikt

Nem szeretem a csillogo villogo consumer laptopokat. De el kell ismerni szep teljesítménye van az biztos.
Nem tudom én azert csalodott vagyok a dell miatt 2-3-4száz ezer forintos laposainak hajlik a billentyuzete... -ezt ugye a cikkiro is említi.Azert szerintem erre igazan odalehetne figyelni es sokkal minosegibb hatast ernenek el.
Természetesen, használd egészséggel a laptopot !

Gyáva népnek nincs hazája!

(#36) alamuszi válasza rekid (#35) üzenetére


alamuszi
senior tag

Szia, sajnos az én Dell Vostro 1015-ömnek is hajlik a billengyűzete, de nem zavaró, ellenben a háza elég masszív, Aminek örülök. Tulajdonképpen ebben az is benne van, hogy a cikkben szereplő Dell kinn minőségileg egy középkategóriás notebook, amint az az árából is látszik, Az hogy nálunk sajnos 215 000 ezerért csak egy alsókategóriás multimédianotebookot lehet kapni, sajnos benne van.
Az pedig, hogy itt ez a Noti az egyik csúcs közeli legalábbis, ha az árát nézzük, ez meg nem a Dell hibája. Ennyiért kinn egy igen jó minőségű munkaállomás notebookot lehet megvenni, aminél meg nincsenek ilyen problémák. Ezen nem kell elcsodálkozni. (Precision, W700, 8730P stb). Sajna ez M.O. specifikus probléma.
Ha legkedvezőbben, és legolcsóbban akarsz kijönni, akkor ott van Szlovákia, ott is jobban jársz az adó miatt. Na nem annyira, mint USA-ban, de csak, ha azt nézzük, hogy az adó a Fele mint itt és nem annyira lehúzósak a nagykerek, mint itt akkor legalább 15 - 20%-t tudsz spórolni egy notebook, adott esetekben.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#37) dabadab válasza lezso6 (#24) üzenetére


dabadab
titán

Egy 17"-es gep az recsegni fog meg hajlani, mert egesz egyszeruen tul nagy ahhoz, hogy normalis merevseget el lehessen erni mindenfele speci (es draga) anyagok nelkul.

DRM is theft

(#38) rekid válasza alamuszi (#36) üzenetére


rekid
addikt

Értem amit mondasz igazad van, viszont a 130ezres uj acereknek nem csinal ilyet. Elvileg a billentyűzetet használod legtöbbször és ha mar elsőre csalódást vált ki akkor nekem mondhatja bárki hogy durafinish a haz (Latitude) nem lesz nyugodt a lelkem. Hiába tudom hogy korrekt gépeket gyárt hosszútávon.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#39) alamuszi válasza rekid (#38) üzenetére


alamuszi
senior tag

Én ezt mindig úgy szoktam kiküszöbölni, hogy megnézem a gép Service Manual -ját, ahol van a gépről robbantott rajz, ha a billentyűzet alatt, van valami ami fogja, akkor nem zavar, hogy hajlik. Amúgy a Delleknék, a Latutude E6400 -nál is hajlik a billentyűzet, mivel a Dell billentyűzetei, az újak legalábbis, alul gumírozottak, hogy kényelmesebb legyen használni, valamint a kéz ütéseit a gumírozott réteg fogja fel, nem a műanyag, ami a billentyűzet alatt van. Ezért lehet úgy érezni, hogy hajlik egy picit a billentyűzet, de ha mát úgy hajlik, mint at Acer Aspire 5720-nál, na az gáz, :D.
Egy Acer és egy Dell robbantott rajza között azért van különbség.
A Durafinish a HP technológiája.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#40) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ez a mobility 4xxx elég jól szerepelt. :C

(#41) rekid válasza alamuszi (#39) üzenetére


rekid
addikt

Nem tudtam erről a gumirozott reszröl érdekes, elgondolás nem rossz.
Igen igazad van, mg-al vázat akartam irni :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#42) cucka


cucka
addikt

Horpadós billentyűzet, recsegős műanyagok, lötyögős akksi? Azért a régebbi Dell gépek ennél jobb minőségűek voltak emlékeim szerintem. (És most ne beszéljünk a nagyon rossz portkiosztástól, közepesen béna billentyűzetről). Sajnálom, hogy a Dell is ennyire sokat engedett a minőségből és beáll az Acer, FSC, stb. dzsunkagyártók sorába.

A cikkben szó van a touchpad elhelyezéséről (illetve értetlenkedés). Nos, ezeket mindig úgy rakják oda, hogy tízujjas gépelésnél pont a két kéz közé essen. A legtöbb gépen el van tolva balra, itt a numpad miatt ez látványosabb.

[ Szerkesztve ]

(#43) dabadab válasza cucka (#42) üzenetére


dabadab
titán

Azert ne felejtsd el, hogy ez egy olcso konzumer kasztni (telerakva draga chipekkel), sok koze nincs a business vonalhoz.

DRM is theft

(#44) alamuszi válasza cucka (#42) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez azért nem most kezdődött, hanem a Dell 1501-el még valamikor 3 éve, szóval a Dell már akkor beállt ebbe a sorba. Az utolsó jobb Consumer notija az Inspiron 6400 volt. Azóta folyamatosan romlik. Az utolsó Inspiron széria pedig meg egyenesen krimi. A ragasztásoknál jön le a műanyag meg ilyenek.
De erre találták ki a Vostro-t. igénytelen, kellően gyors a mindennapi munkához. Igaz nem alkalmas Multimédiára, mint az Inspironok.
De egy Dolog még van, méghozzá a 3 év jótállás, ez még mindig nagy fegyvertény.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#45) Napfénysüti válasza cucka (#42) üzenetére

Úgy néz ki ők is lejjebb adnak a minőségből. Mindent a nagyobb nyereségért aki megveszi annak ez úgyse számít. Kár érte. :(

Més que un club!

(#46) alamuszi válasza Napfénysüti (#45) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ezt diktálta a Piac. Egyszerűen ha nem áll be a sorba úgy jár, mint az IBM a ThinkPad-al. Az IBM is csak fejlesztett, de annyit egyszerűen nem tudott eladni, hogy ez nyereséges is legyen. Ebben az is benne van, hogy az emberek nagy része az elmúlt 5 évben kezdett Notebookot venni, emlékszem még azokra az időkre, mikor a HP, vagy a Dell Magyarországon nem is árult Notebook-ot vagy nagyon nehezen volt hozzáférhető, pláne a komoly üzleti kategória. Mert nem volt rá igény. Mikor pedig, itt is elkezdtek venni az emberek notikat, akkor pedig, nagyon sokaknak nem lett volna pénzük, 250 - 300 ezer Ft-os notebookokra.
Az Acer pont ezért lett ekkora, mert olcsón, de még elviselhető (Na nem jó) minőségeget adott, ami sokak meg tudtak fizetni. Az Acer ismerte fel először ezt, ki is használta (Pedig azok a három számból álló TravelMate-k, milyen jók is voltak).
Ehhez meg hozzájön itt az Áfa, meg a Béfa, meg a nagyker, meg a kisker haszna, és akkor esélye sincs, hogy jó minőséghez jusson elviselhető áron a Magyar ember, pláne notebook szinten.
Szerintem ezért van ez így.
A Dell-t nem lehet hibáztatni, nem tehet róla, hogy ami máshol 10 Ft, az itt 13 - 15 Ft-ba kerül. Ergo ami máshol a legolcsóbb, itt épp hogy meg tudják venni az emberek.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#47) spyduck válasza alamuszi (#44) üzenetére


spyduck
nagyúr

erre találták ki a Vostro-t
Haverom 1 hónapos Vostro-ja úgy nyikorog mint ha egy 150 éves hajópadlón járkálna. A 1015 joval erősebb felépítésű de egy idő után az is elkezd nyikorogni. Sztem ezek a Vostro-k már úgy szarok, ahogy vannak :( [link]

Amúgy ezt javíthatják garanciálisan?

szerk:

Ehhez meg hozzájön itt az Áfa, meg a Béfa, meg a nagyker, meg a kisker haszna, és akkor esélye sincs, hogy jó minőséghez jusson elviselhető áron a Magyar ember, pláne notebook szinten.
Én ezért részesítem előnyben az ASIS\RENEW programot. Te mégis ellene voltál..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) alamuszi válasza spyduck (#47) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ellene is leszek mindaddig, ameddig nem tisztázódik pontosan a gépek mibenléte, honnan, kitől, milyen módon jutottak, el a boltba, vagy vissza a boltba. Valamint ameddig, ez a program nem nyújt nagyobb szabadságot a kereskedőtől, addig nem bízom benne. Az egy dolog, hogy a NB store nagyon korrekt, és vevőcentrikus, De ez sajnos kevés Magyarországon
De azért gondolj már bele, hogy mit írsz le.
6570-es Proci
320 Gb Vinyó
2 Gb ram

3 ÉV GARANCIA. Ami nem csak adott boltokban érvényes.

Bruttó 130 000 -ezerért.

Nekem most 1015-öm van, de nem várom el, hogy annyit bírjon, mint egy T61, mert nem fog, de egy olyan gép aminek nem ismerem pontosan az előéletét nem kell.
Lehet fikázni hogy ropog, megy mocorog, meg ilyenek, de azért belegondoltál, hogy ennek a gépnek a Celeronos változata 100 000 Ft alatt van, és ami fontos ÚJ.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#49) dabadab válasza alamuszi (#48) üzenetére


dabadab
titán

"egy olyan gép aminek nem ismerem pontosan az előéletét nem kell"

Hat nem tudom, ha adott egy korrektul osszerakott gep, aminel van valami apro esely arra, hogy vmi nem stimmel, meg egy masik, amirol tudom, hogy eleve vacak, mert olyannak epitettek meg... nekem nem tunik tul nehez dontesnek.
Laptopokat meg CPU es HDD alapjan hasonlitgatni... hat... azert nem ezek a legfontosabb parameterek.

DRM is theft

(#50) rekid válasza alamuszi (#48) üzenetére


rekid
addikt

Mind két oldalt megértem. Az asis 8530w sokkal jobb és minosegibb mint az ÚJ dell (altalad irt tipus). NEM egy kategória. El kell fogadni. És igy nem sok ertelme van a hasonlitgatasnak. Nagy fegyvertény a 3 év. Felismerte a dell hogy ezzel tud életben maradni és felvenni az acerekkel a versenyt. Muszály volt meglepnie különben kakukk.
Ez olyan mint hogy veszel egy fullos suzukit ujan vagy veszel egy 4 éves audit (ami lehet alig futott de lehet kihajtottak a lelket). Mindkettőnek meg van a maga előnye és hátránya. mindenki döntsön sajat feje utan nem nagyon van "jobb" döntés. Kinek mi a fontos.

Gyáva népnek nincs hazája!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.