Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [N€T0X|N:] Cicc

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Jó tanács. Állatorvos és ivartalanítsd. Agybajt fogsz tőle kapni ha rájön.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Narxis válasza Xaels (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Ivartalanítás mindenképp ajánlott.

Thanos was right.

(#3) N€T0X|N válasza Xaels (#1) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az még odébb van. Szűk három hónapos.

Sent from my keyBoard

(#4) Xaels válasza N€T0X|N (#3) üzenetére


Xaels
félisten

Akkor amint eljön az ideje érdemes. Nekünk is volt, talált cica tudnék mesélni. Ha meg kiengeded akkor méginkább. Nálunk simán bejöttek a lakásba a környékbeli kandúrok mikor tüzelés volt. Nem jó móka hidd el.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) greenity


greenity
aktív tag

Sok jó élményt és kitartást hozzá, kezdetben 1 majd 2 cicussal éltem együtt, mondjuk a gazdin is múlt, de megfogadtam, hogy nálunk a lakásban soha soha többet, kertes háznál persze más, ott nekünk is volt az előző háznál több is, amíg nem jött meg az új, most már 8 éves kutyulink

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) N€T0X|N válasza Xaels (#4) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ja, hát persze, nem is ellenkezésnek szántam. :R Volt már hölgy cicus a háznál korábban. Jó dolog a kismacska-alom. Egyszer. :D Ha eljön az ideje, doktor nénihez megyünk mi is (járt már, csak nem velem).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#7) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sok élményt hozzá!
Én speciel utálom a ciculikat, lévén hogy a szomszédnak születésem óta folyamatosan 10+ ilyen lénye van... nekünk meg egy kuvaszunk. :D

(#8) Klaus Duran válasza f(x)=exp(x) (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

El kell engedni a kuvaszt hogy játsszon velük. :U

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#9) f(x)=exp(x) válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ki van neki alakítva egy 15x25 méteres hely, javarészt ott van. Ha kijön, általában sétáltatni viszem. Ha meg kiengedem, a macskák a közelébe se jönnek, sőt, még távolába se. Egyszer, amikor az egyik nagyon lazán sétált át az udvaron, ráengedtem, azzal el is játszott...

(#10) Petyyyyy válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Troll :D

Bár nálunk is kuvasz van a macska mellett, de jól megvannak.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11) Klaus Duran válasza Petyyyyy (#10) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nagyapámnál is a macska veri a jugoszláv farkasölőt. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12) cskamacska válasza Klaus Duran (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

Neked is gyermektelen 70+ szomszédaid lehetnek, ha a törött kezeid helyett nem TTS tollbamondással trollkodsz. :P

más

Sok kitartást a macsekhoz! :R Oltatni viszont el ne felejtsd, már pici kortól lehet, és kismacskáknál macskanátha, parvó(fertőző bélgyulladás) halálos tud lenni, nagyobb korban a FIP, a FIV, és a FeLV ami hosszabb lappangás után napok alatt elviszi. Kb 2x10000 forint környéke a kombinált+leukózis elleni oltás amit mindenképp ajánlatos beadatni, ezzel sok fejfájást meg lehet spórolni, nem is beszélve a későbbi állatorvosi díjról ami el is viszi a spórolást.

Egy ivartalanított, oltatott macska viszont simán megél 10-15 évet, a család sokáig örömét lelheti benne. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) ncc1701


ncc1701
veterán

Nagyon szép cicó. :)

Miénket múlt héten mérgezték meg fagyállóval, 6 éves, csudaszép, bújós, szuper kedves szürke cirmi volt. Rohadjon le a keze az illetőnek. :(

(#14) bambano válasza N€T0X|N (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért ha ilyen céllal dokihoz viszed, a művelet előtt nem árt nagyon precízen tisztázni, hogy ki a beteg és ki a kísérő :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) N€T0X|N válasza bambano (#14) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igyekszem észben tartani. :D

Sent from my keyBoard

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Foglalkozz vele sokat és beszélj hozzá. Később "érteni fogja", hogy mit mondasz neki, és érezni fogja milyen hangulatban vagy. Probléma mentes, hozzád alkalmazkodó és hűséges társ lesz sokáig.

Persze ha nem akarsz ennyi időt szánni rá akkor is mutasd meg neki mit szabad és mit nem, könnyebben ki fogtok jönni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) ncc1701 válasza #16939776 (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha a szomszédok is úgy akarják... Amúgy ja, marha sok mindenre meg lehet tanítani őket.

(#18) #16939776 válasza ncc1701 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha figyelsz rá, tudod mik a szokásai és van kommunikáció a szomszéddal kisebb az esélye hogy kárt tesznek benne, csak úgy.
Így van, meg lehet tanítani arra is, hogy hogyan viszonyuljon a mozgó kocsikhoz, így még el sem ütik, ha elkóborol napközben. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Lauda


Lauda
félisten

Cicaaaa.... :C

;]

(#20) Klaus Duran válasza cskamacska (#12) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Miért is lennék TROLL? Azon kívül hogy benne van az aláírásomban. :)

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#21) #73173120


#73173120
törölt tag

Ahogy látom, a tied is félhosszú szőrrel bír :) készülj fel, hogy minden, de minden csupa macskaszőr lesz.

Egyébként meg, jó egészséget és hosszú életet a ciccnek :) és legyen társad soká.

(#22) ncc1701 válasza #16939776 (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, de esetemben nem tudni, ki a mérgező paraszt. Már szétszórtunk vagy 300 szórólapot a környéken, döbbenet, de vagy 8-10 emberke jelentkezett, vkinek már a 4. macsekját mérgezték meg. Ha rájönnénk ki az, nem lenne szükség a rendőrökre, az tuti.

(#23) Petyyyyy válasza #73173120 (#21) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Cuki. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24) futo001 válasza Petyyyyy (#23) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Imádom a macskákat. :D

Nekem is van 1, még otthon találtam egy bokor alatt télen Bicskén. Aztán lakott Budapesten, Budaörsön, Tatabányán, Tabon, ismét Tatabányán és most Galway-ben. Hiába mondják, hogy a macska helyhez kötődik, ha elmegyünk hétvégére és netán visszük magunkkal, ott is ki van endegve és mindig otthon van éjszakára.

Amúgy eleinte szobacica volt, aztán nagyon vágyott ki, így mikor kertesházba költöztem, kimehetett. Eleinte aggódtam, de felesleges volt (persze nem teljesen, egyszer elütötte egy autó, de megúszta).
Itt is van kert és tavaly augusztus óta rászokott, hogy kikéredzkedjen ha hajtja a szükség, nem használja az almot, de azért ki van téve neki biztos ami biztos. Talán ennek örülök a legjobban, útáltam mikor szaglott a lakásvolt, ha hazaértem. :D

Ivartalanítva van, onnan számítva kb 2 év volt, mire lenyugodott és nem vadászott emberre és nem tartott vacsi utáni örjöngést a lakásban.

Jó, ha egyedül van az ember, de akkor is, mikor nem. :D

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#25) #16939776 válasza ncc1701 (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az állatorvos meg tudja mondani a tünetekből, hogy mi okozta a halálukat. Az is lehet, hogy az illető nem is tud róla, csak az egerek/patkányok ellen rakott ki mérget, amivel közvetetten a cicákat is megöli.
Szerintem az állatorvossal kellene beszélni, hátha tudja, hogy kinek van baja az egerekkel/patkányokkal, mert mondjuk dézsmálják a terményét...
Ha valaki szándékosan mérgezi a cicákat a telkén, annak tuti nincs semmilyen állata ami ott szabadon jár, viszont van szép kertje, ami népszerű lehet a cicáknál... És ez azon a területen belül van, ami körül a szórólapra válaszolók is laknak.

Találjátok meg az okot/illetőt mihamarabb!

[ Szerkesztve ]

(#26) f(x)=exp(x) válasza #73173120 (#21) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Na én ezt biztos nem engedném meg a képzeletbeli macskámnak. :D Egyébként szép cicus!

(#27) Petyyyyy válasza futo001 (#24) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én is nagy macskás vagyok.
Néha az ágyam szélén alszik vagy a forgószékben, de megesik hogy besunnyog reggel és a fejem mellé telepedik. Éjszaka 4-5 körül addig lökdös az orrával a homlokomon meg az orromon, míg fel nem kelt. Csak hogy jelezze megjött. Majd egy simi és alszik. :D
Az meg nem kérdés, hogy jól van nevelve: együtt kajálunk hétvégén mikor otthon vagyok. Az asztalhoz ülve közelít jobbbról, felnéz-farokcsóva. Biccentek neki és felugrik a lábamra. Első mancsokat felteszi az asztalra és ül a lábamon míg eszem. Mancsnyújtással jelez a kanálban/villán lévő kívánt falat felé.
Ha hívja a természet, akkor meg az ajtó elé ül és nyávog üvölti a tigris, hogy release me. :)
Falusi kertes ház, sokat van kint.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#28) futo001 válasza Petyyyyy (#27) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Az aranyos lehet, ahogy esztek. :D Érdekes, de minket teljesen békénhagy, ha eszünk, néha kér egy falat húst, aztán ennyi.
Mondjuk a másik macskám sárgadinnyét kuncsorgott állandóan. :F

Nálunk eleinte aludhatott az ágyban, de túl sok volt a szőr. Akkor megtanulta, hogy nem szabad.
Majd szereztem egy kis plédet, rá van terítve a takaróra, és valamiért egyből tudta, hogy az az övé. Így aludhat az ágyon. Csak akkor nem tartja be a szabályt, ha a pléd lecsúszott és nem fér el a feneke rajta. :D

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#29) ncc1701 válasza #16939776 (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

2 állatorvosnál is voltunk vele, nem adtuk fel, ráköltöttem megint vagy 30eft-ot, de nem tudtak segíteni, el kellett altatni sajna. Mondtam pedig nekik, h ha azt mondják, h 1M, akkor másnapra hozom a zsetont, de sajna nem pénz kérdése a dolog... Mindkettő szerint 100% fagyálló. Veséjének annyi volt, plusz már egyenesen sem tudott járni, haluzott, nem ivott/evett. :( Most meg olyan üres nélküle a lakás/kert, nagyon hozzánk nőtt 6 év alatt...
Ja, rendőrségi feljelentéshez pedig el kellett volna vinni a tábornok utcába, ahol csináltatni kellett volna hivatalos boncolást, h legyen bizonyíték a fagyállómérgezésre, ami alapján lehetett volna indítani ismeretlen tettes ellen feljelentést, amit ugye 2 hónap után lezárnak/nem foglalkoznak vele úgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#30) ncc1701 válasza Petyyyyy (#27) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk, mikor kaja volt, leült az egyik székre, tisztára, mint egy ember, és várta a kaját. Azt persze az asztalon nem kapott, de némi husi mindíg hullott neki. :)

(#31) N€T0X|N válasza ncc1701 (#29) üzenetére


N€T0X|N
őstag

:( Nekünk az egyik cicánk szerencsére túlélte a fagyállót (otthon nyalt be belőle vastagon). De az egy igazi túlélőmacska, esett már fejre is három méter magasról, meg ilyenek. Pár életet elhasznált már. :))

Fagyállóval az a baj, hogy szeretik... nem tudom a rendőrség mit mozdulna erre, de sok jót nem jósolnék az ügynek.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#32) stickermajom válasza ncc1701 (#29) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk a kutyát szúrták meg mérgezett késsel, két hétig volt életveszélyes állapotban, aztán vagy fél évet lábadozott. Többször műtötték, hogy az elhalt bőrt eltávolítsák és rendbe hozzák úgy ahogy.
Mint kiderült nem ez az első eset, a környéken több kutya elpusztult már, a legutóbb savval öntöttek le egyet.. Utóbbi szerencsére megúszta, mert vastag volt a bundája, a nagy része lecsorgott róla.

Több szomszéd összeállt, a jegyzőnek tettek bejelentést. Meg is jelent egy felhívás a helyi médiában, még több eset derült ki, de tehetetlenek. Közterület felügyelet járőrözik azóta nagyobb erőkkel, de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#33) ncc1701 válasza N€T0X|N (#31) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk az egyik doktornő ránézésre ilyen 50+, azt mondta, még cicát nem látott, amelyik túlélte volna. Volt 1 kutya, ami megúszta, a gazdi szerelte a kocsit, leeresztette a fagyállót, és bement a házba kávézni, míg lecsöpög. Utána látta, h a kutya issza, mikor kiment. Az a baj vele, h mire a tünetek előjönnek, a veséknek már annyi. Vese nélkül pedig nehezen lehet élni.

(#32) stickermajom : Nem is értem az ilyen embereket. Még azzal szórakoznak, h kolbász darabba beszúrnak egy szöget, és odadobják a kutyának...Az ilyennek a seggébe küldenék egy adag púrhabot, oszt menjen amerre akar.

[ Szerkesztve ]

(#34) Petyyyyy válasza futo001 (#28) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Így tolja a kis disznaj:

[kép]
[kép]

Ez a héten készült. Szakadtam ezen a mighty fejen egy órát, de minimum megfejeltem volna. Azért ez túlzás. Kérdeztem hugimat, hogy ezt meg hogy? Mondta hogy benyit a konyhába és ez... :D

[kép]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35) ncc1701 válasza Petyyyyy (#34) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennél már csak az a jobb, mikor egy kupac sült hús mellett csinálja ugyanezt. :)

(#36) futo001 válasza Petyyyyy (#34) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nagyon nagy :C

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#37) kissd01


kissd01
tag

Szép cica, biztos szerető kis állatka lesz belőle! :)

Annó nem szerettem a cicákat de asszonykám által nagyon megszerettem őket és el sem tudnám már képzelni nélkülük az életem. Két macsek van, akik ki-be járnak a ha úgy tartja kedvük. Panelban nevelkedtek, iszonyat volt amit leműveltek 2év alatt de mára már megnyugodtak! :D

Itt a két gaz(ember és asszony) :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [N€T0X|N:] Cicc
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.