Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

Kezdek elveszni tdp ügyben. :DDD
Én is alulfeszelve használom, a procihűtő be van állítva legkisebb fordulatra és csak 45 foknál emel, eddig még nem emelt, bár ugye nem is igp-t használok. Dvd író idle 5-6w? Az kemény, lehet ki kéne iktatnom azt is aztán külsőként használni, úgy is szökőévente használom.
Akkor sacc per kb az én gépem terhelve 160w környéke +40w körül a monitor és a többi, sok.

[ Szerkesztve ]

(#2) MZperX75 válasza westcoastog (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem az is meglepő volt ,hogy a 3 venti alap és maxon felvesz +5-7W-ot!

[ Szerkesztve ]

(#3) westcoastog válasza MZperX75 (#2) üzenetére


westcoastog
veterán

Nálam is be van kötve 3db 8 centis arctic f8 5v-ra kötve, ez vajon mennyit ehet.
Azon vagyok hol lehet legjobban faragni a gép fogyasztásán, vga-t is próbáltam alulfeszelni, de csak olyan csekély mértékben lehet hogy semmi értelme.
Monitort is nem rég vettem, de lehet jobb volna egy fele fogyasztású monitor, de arra megint dobni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#4) MZperX75 válasza westcoastog (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

SSD -vel egy jó 7-8W-ot faragsz,talán a DVD írót kikötöd az is egy jó pár Watt.
VGA kártya nélkül ajánlanám a pico tápot vagy paneltápot.

Egy jó minőségű 120W-os 95% hatékonyságú paneltáppal és 1db SSD-vel szerintem
idle10-12W-ot lehet faragni,talán load nálam nem 92W hanem csk 75-80W lenne alap órajelen alap feszen.

Így is a Brazosomnál nagyság rendel többet eszik !
ott egy +65W-os paneltáppal MSI E-350 4Giga ram +ugyanez a HDD.

idle 19.6W
load:29.6W

2 vinyóval +DVD íróval idle 37W,load 48-52W

A teszt 2. felében kitérek egy komplett rendszer fogyasztására is.

A Benq 24" monitorom 28-30W között fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#5) westcoastog válasza MZperX75 (#4) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet kikötöm aztán majd megoldom a külső tápot neki. :)
Legközelebbi gépemet majd úgy építem hogy a lehető legkevesebbet fogyassza/legjobb teljesítmény mellett. :)
Nekem is volt ledes monitorom, benq, csak gyárilag hibás volt, és nem akarták cserélni gariban, túladtam rajta, és vettem ezt a dög dell monitort, tipikus fogyasztásnak 45w-t adtak meg rá.

[ Szerkesztve ]

(#6) MZperX75 válasza westcoastog (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem szeretném lelőni a poént,de a végkövetkeztetésem azért nagymértékben el fogja keseríteni azokat az emberkéket akik alulfeszelik a rendszert,drága táppal operálnak stb.

A büdös életbe nem spórolsz annyit a fogyasztáscsökkenéssel,mint amennyit egy táp vásárlással kiad az ember.

5-10W napi 8-10 óra üzemnél aminek 90% idle ,ott 10x5W=50W
50Wx30nap =1500W 1.5KW =3x50Ft az az 150Ft-os megtakarítással jár ennél a rendszernél.

évi 1500-1800Ft =egy jó paneltáp 15.000Ft.

(#7) westcoastog válasza MZperX75 (#6) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor gondolom nekem sem kell agyon törnöm magam ezen a fogyasztás dolgon?
Mert annyit nem lehet vele nyerni.
Új konfig összeállítása impossibru, iszonyat sokat kéne ráfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#8) MZperX75 válasza westcoastog (#7) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#9) westcoastog válasza MZperX75 (#8) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor még talán kedvem támad bepattintani a gépbe egy k-s llano-t.

(#10) MZperX75 válasza westcoastog (#9) üzenetére


MZperX75
addikt

Sokat gondolkodtam én is ,hogy cserélem 3820-amat egy 3870k-ra,de nem látom értelmét a platformdisign miatt teljesen új házat hűtőt kellene vennem.

nincs értelme 20.000ft rádobnom hogy legyen 10% gyorsabb rendszerem +20% többet fogyasztó

Azon gondolkozz ,hogy IGP nélküli Athlon 750k olcsón 17.000Ft-ért beszerzel,A 3820-at eladod
ugyanennyiért kapsz érte kb,és lesz egy jó egy X4-est ami alapból 3.0ghz-en megy,amit 3.4-3.5 tunningolhatod kapsz plussz teljesítmény,t úgy is ott HD7770-ed,igp-re nincs szükséget a HD7770 a kategóriájában a legjobban fogyasztó kari.
Számosra pénz ráfordítása nélkül ez lenne a nyerő,de ez csak az én véleményem

[ Szerkesztve ]

(#11) westcoastog válasza MZperX75 (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

750k fm2-es.
athlon 651k

[ Szerkesztve ]

(#12) MZperX75 válasza westcoastog (#11) üzenetére


MZperX75
addikt

:R

(#13) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, köszi a tesztet.
lesz mit összeraknom öcsémnek sulikezdésre ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) MZperX75 válasza - = Zk = - (#13) üzenetére


MZperX75
addikt

A játéktesztek fele nincs meg+a lehető legmagasabb fogyasztásra akarom rábírni a rendszert,egy játékteszt alulfeszelve,+játszani a legalacsonyabb fogyasztással.

A komplett rendszerfogyasztások 2 kijelzővel(projektor+24" monitor)

Filmlejátszás alacsony fogyasztással. :))

Plusz Konklúzió ,magáról a platformról (Llano+Trinity) az áráról,alapfelhasználásáról és persze az alulfeszelésekről.

Stb lesz még mit írnom+rengeteg teszt kép a rendszerről stb.

A driverekkel kapcsolatos kiegészítések mivel a cikk erre nem tér ki.....pótolva lesz 1-2 hét és kerek lesz a sztori.

[ Szerkesztve ]

(#15) - = Zk = - válasza MZperX75 (#14) üzenetére


- = Zk = -
félisten

alakul az! ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) MZperX75


MZperX75
addikt

:))

(#17) stratova


stratova
veterán

Korábban akartam már kérdezni, úresjárati fogyasztást minden ezt célzó funkció (pl. C6 state) bekapcsolásával mérted?

Ami a tesztet illeti kellően, de még éppen nem ilyesztően részletes lett :) jól fogyasztható, köszönet érte!

[ Szerkesztve ]

(#18) MZperX75 válasza stratova (#17) üzenetére


MZperX75
addikt

C6 state? Lila fingom nincs mi az ,valószínű nincs bekapcsolva a teszt alatt,azt hol tudom?

15W-al evett többet mint a PH tesztek alatt alap órajelen,a tápnak meg a vinyónak tudhatom be....

(#19) stratova válasza MZperX75 (#18) üzenetére


stratova
veterán

Llano C6 state:
All four of Llano's cores share the same voltage supply, but each core has a power switch associated with it. Whenever one of the cores becomes idle and enters the C6 power state, all power to that core is shut off. Even on what may feel like a busy system to the end user, there could be billions of cycles of unused time on multiple cores, a huge target for power savings.

Additionally, Llano is capable of entering a package-level C6 sleep state when all four cores are idle. In this state, voltage is lowered across the entire CPU rail, saving even more power.

A CPU rész üresjárati fogyasztását csökkenti, kézikönyv 44.o.

[ Szerkesztve ]

(#20) MZperX75 válasza stratova (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

Köszi! Olvasom :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.