Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha esetleg más is belevágna a scanner telepítésbe, de más nyomtatója van, ajánlom figyelembe ezt az oldalt: [link] Szépen listázza az eddig ismert sane kompatibilis scannereket.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#2) UnA válasza Mr Dini (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Érdekes kaland volt :)

A frissítésről: nekem egy Canon printer / scanner eszközöm van, és ezt szerencsére el lehet érni mindenféle varázslat nélkül is Ubuntuból is, de ahhoz a gyártó semmilyen frissítést nem adott ki öt éve. Szóval ez nem igazán az erősségük...

(#3) Mr Dini válasza UnA (#2) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezeket a Samsung printereket is viszonylag fájdalommentesen el lehet érni egy x64-es asztali ubunturól. De ha egy kis fogyasztású Raspberryvel szeretnél nyomtatni, akkor meg vagy lőve.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#4) PSti


PSti
tag
LOGOUT blog

Csak annyit tennék hozzá, hogy szép munka! :R

(#5) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Köszi a részletes beszámolót :) . Engem agy Canon nyomtató bosszant, aminek nincs ARM meghajtója, bár ahogy láttam a kommenteket x86-on új Linux alatt sem egyszerű az élet.

Raspberry 3-on próbáltam box86-al futtatni az x86-is binárisokat, bár még nem működik, maga az alkalmazás nagyon tetszik.

A HP multifunkcionális bezzeg probléma nélkül működik a natív ARM-os hplip driverrel.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#6) viraga


viraga
tag

Le a kalappal. Nagyon jó. Még ilyet! :R

Sajnos gyakran érzem azt, hogy a Logouton sincs már az a jó értelemben vett bütykölős, hekkelős, szerelős tartalom, amiért anno megszerettem. Gondolom azért mert egyrészt minden van készen, vedd meg és örülj, másrészt mintha az emberekből is kiveszne ez a "csakazértismegcsinálom" hozzáállás, beletörődünk abba, hogy "áhh, ezt úgysem lehet megcsinálni / az én időm többet ér / majd veszek újat". :(

A TV-megoldásodnál is csak pislogtam, és ilyenkor az jut eszembe, hogy ha te kívülállóként kvázi feltörve a rendszert meg tudsz oldani ilyeneket, akkor a gyártónak mibe is telne?...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.