Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-16 16:06:53

LOGOUT.hu

..:: Motorola Moto G ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) S-eye válasza powerwade (#3597) üzenetére


S-eye
senior tag

Pl ha van egy külföldi kártyád is, de sokaknak van céges kártyája is.

LOL, pont ugyanezt mondta más is :)

[ Szerkesztve ]

(#3602) powerwade válasza Rudiaszarvas (#3599) üzenetére


powerwade
senior tag

Valóban! Ezek elég ütős érvek mellette. Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#3603) bigmafa válasza powerwade (#3597) üzenetére


bigmafa
tag

Te most provokalsz? Nyilvan senkinek sincs ra szuksege, ezert gyart ujabban egyre tobb gyarto ilyet.

-ceges-magan
-sok kulfoldi tartozkodas
-nyilvanos(hirdetesek)-haveroknak

Ennyi elso korben...

(#3604) powerwade válasza bigmafa (#3603) üzenetére


powerwade
senior tag

Nyilvan provokalok, miutan igy kezdtem a mondandomat: "Csak kiváncsiságból, nem trollkodásból" ... Szamomra egyik se opcio, ezert nem is jutott eszembe semmi ertelme, es gondoltam megkerdezem azokat akik ilyen telefonokat hasznalnak, hogy ok pl. megis mire.

[ Szerkesztve ]

(#3605) bigmafa válasza bigmafa (#3603) üzenetére


bigmafa
tag

(Ehh, elkéstem, de szerkeszteni már nem tudom, az off is lemaradt ráadásul...)

Egyébként a provokáláshoz - egymás után két ilyen kérdés, azt hittem szándékos :) Plusz beesett a "hol tudnék olcsón telefont szerezni", amit feljebb "megjósoltak", jó kis egybeesés :)

[ Szerkesztve ]

(#3606) -Faceless- válasza Brain75 (#3600) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nincsen M.O.-on csak ez a két bolt. Egyenlőre máshol nem lehet beszerezni...

(#3607) namyang válasza Rudiaszarvas (#3593) üzenetére


namyang
tag

A feltételezésed szerintem többé kevésbé helyes. Nekem telwfonválasztásnál igencsak legfőbb szempont, h jól bírja az akksi. Ha elmegyek hétvégére kirándulni, akkor egy telefont szeretnék vinni,nem hármat. Ha elmegyek egy napot túrázni, örülnék ha a tracking kibírná nap végéig (persze több napos túránál ilyenről nem is álmodok még, defyben legalább tudtam cserélni az akksit :) )
Ha este azt látom, h 15%, de hirtelen mennem kell valahova, akkor tudjam,h az a telefon bizony kihúzza nekem még reggelig, ha nem keverednék haza.
Nem a hétköznapi használatban van szükségem jó akksira, mert otthon is gép elött ülök,melóban is gép elött ülök, éjszaka meg ott a töltő az ágy mellett, márha otthon alszom.
Tehát kb 95%ban nincs rá szükség, de a maradék 5%ban viszont iszonyat szívás,ha nem bírja.
Persze ezek csak az én igényeim, de nekem tényleg fontos az akksiidő.

Szerk: uhh, bocs kicsit hosszú lett, de épp várakozom, és belendültem...

[ Szerkesztve ]

(#3608) Rudiaszarvas válasza namyang (#3607) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Nekem is fontos az akksi idő, mivel én is hasonlóan aktív életet élek..... DE itt nem is erről volt szó hogy mikor lenne jobb ha még bírja szuflával az akkumulátor...... Hanem hogy drasztikusan esik a töltöttségi szint.... 8% óránként az sok..... az azt jelenti hogy fél napot bír a telefon.... Ez nyilván idegesít és keresed rá a megoldást....
Többnapos túrára akkutöltő nélkül.... sajnos még nem tartunk ott..... :R

(#3609) powerwade válasza Rudiaszarvas (#3608) üzenetére


powerwade
senior tag

15k mAh hordozható powerbank az smafu ? :)

(#3610) dkface


dkface
aktív tag

Még nem volt róla szó, ti ki próbáltátok már a KitKatban debütált vadiúj runtime-ot az ART-ot? (Akik nem tudják miről van szó: engedélyezni kell a developer optionst aztán átváltani a run-timeot elég hosszú procedúra). Én most azzal nyomatom és azon kívül , hogy visszazuhant az Antutu pontszám 11ezerre , talán az alkalmazások egy fokkal gyorsabban töltődnek be. Nálatok? Tapasztalotok?

[ Szerkesztve ]

(#3611) kelly416 válasza mobilizmo (#3592) üzenetére


kelly416
veterán

Igazából alig-alig fogom használni azt az egyet, ami megmarad. Szerintem felteszem hardveraprora mindhármat 3000Ft/1tok+1pen+1fólia áron, és amelyiket viszik, azt viszik. Annyira kell a tok, hogy amikor motorozni/motoros találkozóra/motorral nyaralni megyek, és elkap egy nagyobbacska eső, akkor nyugodt szívvel be tudjam hajítani a dobozba anélkül, hogy azon izguljak, "jajj, most csúszkálni fog, egy-egy bukkanón odakoccan, milyen lesz, mire kiszedem".

Sajnálom, hogy Neked nem jött be a tok, de fel a fejjel, csak találsz majd valami élhető megoldást. Elvégre van már 1000+1 kiegészítő, és ha nem is gyári, de igazán jókat lehet találni.

(#3612) mobilizmo válasza kelly416 (#3611) üzenetére


mobilizmo
addikt

A legnagyobb probléma, hogy nem lehet megtapogatni, nézegetni, mielőtt megveszed. Ezért is lenne jobb ha a telefon itthon is hivatalosan megjelenne.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3613) mobilizmo válasza mobilizmo (#3612) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lejárt a szerkesztési időm.
PartneroGSM web oldalán nem látok kiegészítőket.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3614) contaxg válasza Rudiaszarvas (#3608) üzenetére


contaxg
veterán

:(( Nalunk akkor merül ennyire a cucc ha lemerüt a gyerek ipodja és lenyúlja a telcsimet facebookozni :O <3

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3615) Rudiaszarvas válasza powerwade (#3609) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Tudod hogy gondoltam... peace :R

(#3616) Rudiaszarvas válasza contaxg (#3614) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Nah igen...... :C

(#3617) g-matte válasza powerwade (#3597) üzenetére


g-matte
csendes tag

Lehet hogy én vagyok olcsójános, vagy csak mert még nem volt okostelefonom,
de én pl. azért szeretnék Dual-t mert akkor az egyiken menne a telefonálás,
a másikon meg szabadon választhatok csak net-es csomagot, amiből van pre-paid ahol olcsóbb a Gb/Ft arány, és ha nem használnám egy adott hónapban, akkor nem kerül semmibe...
[Domino Web]

Meg hátha jól jön még máskor:)

Amúgy ha olcsóbb lesz a Moto X, akkor lehet megdönti a fenti elméletet:)

(#3618) dusanek


dusanek
csendes tag

Megvan a "G"… Expansys, papírok kiküldése után, pénteken elfogadták, hétfõn már itt is volt.
Sim nélkül, wifin nézelõdés… teccik :K … minden áron frissíteni akart…engedtem.…
Root-ot, magyarítást szeretnék rávarázsolni… Android 4.4.2 van rajta, 174.44.9.falcon_umts.Retail.en.GB.
Win8 laptop segítségével az összefoglaló alapján ez megoldható? Az XDA nekem túl angol :W
A válaszokat elõre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3619) ghiottone válasza dusanek (#3618) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem. "-Magyarítás tesztelve és működik US Romon" retail.en.gb-n nem fog menni. :(

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#3620) zsirfecske válasza dusanek (#3618) üzenetére


zsirfecske
addikt

expansys-ról szerintem még senkinek nem jött meg ilyen sok idő alatt :P amúgy miért onnan vetted drágán, ha root/magyarítás miatt rögtön kidobnád a gyári garanciát?!

g-matte:
azért arra figyelj hogy a dual-os telóknál általában nem mindkét slot tud 3g netezni egyik csak hanghívásra való. lehet itt nem így van, majd megmondják az okosabbak.

akksi %:
google nem véletlen nem tette bele a százalékos kijelzést még a kitkat-be se, nyilatkoztak erről korábban. nem akarják hogy az emberek folyton az akksit nézegessék. persze ha extrém merül, érdemes utánajárni valami külön alkalmazással és leszedni az okozó appot, de amúgy egy ilyen jó üzemidejű telónál kb. felesleges. pl nexus5-nél ha a piros sáv előtti uccsó csíknál van az indikátor a status barban már érdemes lehet megnézni a %-ot hogy lehessen tervezni az akksiidővel, de moto g-nél szerintem még olyankor se kell nagyon izgulni :)

[ Szerkesztve ]

(#3621) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Partnero GSM-en kívül itthon más nem is árulja? Expansys-t látom még, de az nem egészen itthoni... Bár ami kéne (egy SIM-es 16GB-os), az pont nincs (partneronál)... Két SIM-es azért nem kell, mert többet fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3622) kelly416 válasza mobilizmo (#3612) üzenetére


kelly416
veterán

De ez sajnos a legtöbb ebay-es és egyéb hasonló árúval így van. Hacsak nincs olyan szerencséd, hogy valaki már rendelt egy olyant/hasonlót amit Te is szeretnél és össze is tudtok futni, marad a lutri. :((( De ezért van hivatalosan a 8 napos elállási idő itthon. Sajna a fent említett beszerzésekkel ez már (hiányos a tudásom) vagy nem megoldható, vagy csak drága a posta miatt.

(#3623) Brain75 válasza RootRulez (#3621) üzenetére


Brain75
senior tag

Én tegnap kérdeztem és volt nekik 1 sim-es 16G-os.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#3624) dusanek válasza ghiottone (#3619) üzenetére


dusanek
csendes tag

Oó, akkor hogy tudom megoldani, szerintetek…

(#3625) ghiottone válasza dusanek (#3624) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A magyarításra értettem, hogy nem. A root az mehet. Win8-nál írták, hogy megy a folyamat - ha jól emlékszem.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#3626) dusanek válasza zsirfecske (#3620) üzenetére


dusanek
csendes tag

Ott tünt akkor a legolcsóbbnak. USA-ból vámmal többe lett volna.
Nem vagyok már fiatal, nincs az ismeretségi körömben külföldön dolgozó ismerõs.
Gari… hm, most Defy+ van. Független, de T-nél vettem. Rögtön root, magyarítás. Semmi baj nem volt sosem
vele. Illetve kétszer hangszóró csere, majd két év alatt. Bízni szoktam a megvásárolt dolgaimban, eddig bejött.

(#3627) dusanek válasza dusanek (#3618) üzenetére


dusanek
csendes tag

Igazából a root nem annyira izgat, inkább a teljes magyarítás kellene, az angollal hadilábon állok…
Itt ugyebár nem sört kell kérni… Végsõ esetben, meg hiába mutogatok neki :N . Bár lehet, ha a front kamerát bekapcsolom…azé ez mán csak 4.4.2 :DD

(#3628) Teasüti válasza kelly416 (#3611) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Cseppálló a telefon... Engem nem fog zavarni egy eső emiatt.

(#3629) ghiottone válasza dusanek (#3627) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A retail.en.GB 4.4.2-re átakarom szerkeszteni az US romra felrakható nyelvi csomagban lévő appokat, de max. jövő hét szerdán érek el odáig, és még akkor sem biztos, hogy működni fog. Amúgy is vártam, hogy kijöjjön az eredeti, flashelhető rom, de az végre van.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#3630) balazs.b9311


balazs.b9311
tag

A Motorola hivatalos oldaláról megoldható a rendelés itthonra ,mert a 8gb-os csak 179 dolcsi (nővéremnek simán megfelene) :)) ?

"LG G2 White & Moto G Black"

(#3631) robagp válasza Benoe77 (#3423) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Úgy csináltam, ahogy írtad, unroot-oltam a telót, és most sikerült félig téglásítanom.
Csak a "bootloader unlocked" feliratig jön be, vagy el tudom indítani flash módban.
Innen merre tovább?
Az oldalon megadott módon leszedtem azt a firmware-t, majd mindent úgy csináltam, mint ott.
A gond ott kezdődött, hogy abban a zip-ben nincs sparsechunk se 0 se 1 se 2
Így azt a 4.4.2 zip-ből másoltam be.
Lehet ez a gond?

[ Szerkesztve ]

(#3632) Al3xT válasza robagp (#3631) üzenetére


Al3xT
tag

Lehet az lenne a legjobb, ha feltenned a gyari 4.3-as ROM-ot fastboottal.

A Modaco forumon van egy nagyon jo leiras a szukseges file-okkal egyutt (Linuxhoz is, ha jol emlekszem).

új Motorola Moto E eladó

(#3633) RootRulez válasza Brain75 (#3623) üzenetére


RootRulez
félisten

:(

═════════════════════════════════════════

(#3634) ghiottone válasza robagp (#3631) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Na avval szépen el is szúrtad, hogy bemásolgattad. :W Az összefoglalóban szerinted miért van leírva pontól-pontra a flashelés menete? Külön kitérve rá, hogy az .xml végű romoknál mi az eljárás és a .tar.gz-nél mit kell csinálni?
Milyen rom volt fent? Mit akartál felrakni?

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#3635) Benoe77 válasza robagp (#3631) üzenetére


Benoe77
őstag

Honnan van a telefonod, milyen országból való?

(#3636) kelly416 válasza Teasüti (#3628) üzenetére


kelly416
veterán

Az lehet, de a legutóbbi Erdélyi utunkon 3 óra kemény eső vert minket, beázott a bukóm is (rövidnadrág-póló, mert csak körbemotoroztuk a Bözödi tavat, úgyhogy a többi már mellékes). Előtte évben pedig pont egész úton (legalább 6 óra) szuttyogott az a ganyé esőnek nem mondható, de mindent eláztató borzalmasság, ott a bőrkabátom belső zsebében átázott a bőr irattárcám. Első kirándulásunk a Balatonra vezetett 3-4 éve, akkor Csongrádtól Dunaföldváron túlig vert minket az ég. Ilyen szempontból nem vagyunk szerencsések. ;] Ennek nem akarom kitenni a telefonomat, a dobozban meg vagy iszonyat szűk a hely, vagy semmi nincs. Általában.

(#3637) robagp válasza ghiottone (#3634) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Ne akartam semmilyen rom-ot felrakni, azt írtátok unroot-olnom kell, és frissítenem, hogy megszűnjön ez a sok baj a telefonnal. Mivel már a fényképező sem működött, így kénytelen voltam valamit csinálni a masinával.
Az előző leírásomban ott a link. Betű szerint úgy csináltam, azzal a rom-al amit ott megadtak.
Az a rom volt a telómon is /azért is választottam azt a leírást/. Viszont kicsomagolva az a 3 file nem volt benne.
Mivel nem volt írva sehol, hogy nézzem át meg van-e minden file, így csak akkor jöttem rá, mikor odáig eljutottam, akkor meg már mindegy, ezért beleraktam azt a 3 filet, hogy befejezhessem az unroot-ot.

Al3xT:
Azzal a leírással az a gond, hogy nekem nem tesco-s rom volt rajta!

Mint régebben írtam, engem nem érdekel semmilyen rom, nem akarom cserélgatni!
Egyetlen egy normálisan működő gyári rom-ot keresek, ami úgy működik, ahogy írkáltok róla.
Rootolnom kell sajnos, így az is fontos, hogy root-olva is jól működjön!

[ Szerkesztve ]

(#3638) SzGySz


SzGySz
csendes tag

Látom, sokan panszkodtok az angol nyelvi hiányosságokra, probáljátok ki a Playről ingyen letölthető friss, DUOLINGO programot, szerintem nagyon jo, játékos, mindenkinek a hasznára lehet !!!!!

Mottó: - Elmélet az, ha az ember mindent tud, de semmi nem klappol! - Gyakorlat az, ha minden klappol, de senki nem tudja miért! - Nálunk a kettőt egyesítették, ezért semmi sem klappol, és senki nem tudja miért!

(#3639) Bors77


Bors77
csendes tag

Sziasztok!

Én is pár napja birtokolok egy moto g. Nekem eddig bejött. Viszont usb kapcsolat sehogy nem sikerül windows 8.1 alatt. Felraktam a drivereket, látja is a telefont de mtp hibát ír. Valakinek ötlet, tapasztalat?
Vagy marad az airdroid.

(#3640) powerwade válasza SzGySz (#3638) üzenetére


powerwade
senior tag

Ez eléggé off volt... :) btw, szerintem aki eddig se tudott angolul jól/sehogy, annak a doulingo se lesz megváltás.

(#3641) SzGySz válasza powerwade (#3640) üzenetére


SzGySz
csendes tag

De valahol el kell kezdeni, és arra szerintem ez egy kiválló lehetőség !! Hangsúlyozom, LEHETŐSÉG, akiben van vállakozó szellem, és hajlam a tanulásra !!

[ Szerkesztve ]

Mottó: - Elmélet az, ha az ember mindent tud, de semmi nem klappol! - Gyakorlat az, ha minden klappol, de senki nem tudja miért! - Nálunk a kettőt egyesítették, ezért semmi sem klappol, és senki nem tudja miért!

(#3642) Al3xT válasza robagp (#3637) üzenetére


Al3xT
tag

(Elvileg)Teljesen mindegy milyen ROM volt/van rajta, amennyiben EU/Global telefonod van (XT1032). Kb. 1-2 perc alatt felmegy a gyari ROM, utana pedig siman magatol felmegy az OTA 4.4.2.

[ Szerkesztve ]

új Motorola Moto E eladó

(#3643) zsirfecske válasza dusanek (#3626) üzenetére


zsirfecske
addikt

ez oké, gari miatt én is onnan vettem volna (illetve haveromnak onnan is vettük) ha nem járom meg korábban a razr cordon szervizzel.

szóval részemről is inkább expansys mint egy gsm bódé, mert az legalább megbízható, profi cég és nem trükköznek.

és nem szívfájdításként, de itt aprón mindig volt 50k (8gb) és 60k (16g) verzió. ez persze vsz függetlenített tesco behozva, de ha nyitod úgyis mindegy.

(#3644) SzGySz


SzGySz
csendes tag

Bocsánat a kérdésért, Opera Mobilon keresztül vagyok a fórumon, hogy tudok a topickba képet illeszteni??

Mottó: - Elmélet az, ha az ember mindent tud, de semmi nem klappol! - Gyakorlat az, ha minden klappol, de senki nem tudja miért! - Nálunk a kettőt egyesítették, ezért semmi sem klappol, és senki nem tudja miért!

(#3645) bigmafa válasza SzGySz (#3638) üzenetére


bigmafa
tag

Hahh, én ugyan nem, végre nem kell átállítani a telefont magyarra a család miatt :) Bár kétségkívül szórakoztató játék visszafejteni, vajon mit jelent az "akkumulátor készenlét - 10%" az akkuhasználati statisztikában...

(#3646) robagp válasza Al3xT (#3642) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Néztem a linket amit küldtél, de az csak egy fórum moto g főoldala.
Nézegettem hol lehet a leírás amiről beszéltél, de nem találtam.
El tudnád küldeni mégegyszer a linket?

(#3647) htctopaz válasza Al3xT (#3632) üzenetére


htctopaz
tag

a modaco-n levö 4.3-ra törtenö visszaállitás hibátlanul müködik, nem kell semmit átirni.

(#3648) robagp válasza htctopaz (#3647) üzenetére


robagp
tag

Értem, de hol van az a leírás?
Én csak a 4.4.2-est találtam meg.
Nem kell visszaállítani 4.3 van rajta.
Csak nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#3649) Al3xT válasza robagp (#3646) üzenetére


Al3xT
tag

Ezt keresd: "How to flash to the standard UK ROM"

új Motorola Moto E eladó

(#3650) robagp válasza Al3xT (#3649) üzenetére


robagp
tag

Sikerült felrakni. Most szedi a 4.4.2-t.
Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.