Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) D4ni válasza z123456789 (#250) üzenetére


D4ni
őstag

Én iPhone 7-ről jöttem át , és alapvetően jobb érzéssel nyúlok ehhez mint eddig bármelyiknél felsőkategóriás telefonjaimhoz (kivéve az első genes moto x és g :)) )

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#252) ghiottone válasza z123456789 (#250) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
Atrix 2 óta Motorola telókat hasznàlok a megbízhatóságuk miatt. Volt 1-2 próbállkozás màs màrka készülékeivel, de max. 1 bónap használat utàn adtam el azokat.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#253) z123456789 válasza ghiottone (#252) üzenetére


z123456789
addikt

+D4ni.

Nekem is már a 2 Moto. Volt pár kilengésem, de rájöttem, jó lesz ez nekem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#254) D4ni


D4ni
őstag

ezzel kapcsolatban bárkinek tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#255) pit stop válasza D4ni (#254) üzenetére


pit stop
addikt

Vezetékesnél tud annyival többet, hogy megéri felárat?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#256) D4ni válasza pit stop (#255) üzenetére


D4ni
őstag

Pont az a lényeg ,hogy teljesen vezeték nélküli legyen

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#257) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Üdv!
Xiaomi Mi A1 és Moto G5 Plus közt vacillálok. Az A1-gyel teljesen képben vagyok, a Moto-ról találtam kevés infót.

Ezek a szempontjaim

A1 előny: könnyű root, van google camera mod(!), IR távirányító, compass sensor, 7-9 órás képernyőidő, gyorsabb frissítés, nagyobb felhasználó tábor-->többen fejlesztenek rá
hátrány: nagy méret

G5p előny: f1,7, kisebb méret
hátrány: nincs iránytű, egy tizessel drágább, lassabb frissítések

Tudtok működő Google camera modról?
Mennyire könnyű rootolni?
Itt 4-6 órás képernyőidőkről olvastam, mennyire lehet fölé menni jó lefedettségnél 4g-n átlag használattal? (chat, böngésző, kamera, youtube)

Előre is hálám! :)

[ Szerkesztve ]

(#258) Tewe013 válasza Nandivagyok (#257) üzenetére


Tewe013
őstag

Nálam a képernyő idő mindig 6-7 óra körül alakul és 2-3 naponta töltöm, ebben van chrome, FB, Messenger és wi-fi-n YouTube.

(#259) panav3 válasza Nandivagyok (#257) üzenetére


panav3
csendes tag

Én is a két telefon között vacilláltam, de végül a Xiaomit elvetettem, nekem főleg a kamera a lényeg, meg a garancia. Az M1 fórumon is inkább a Moto-t ajánlották ha a kamera számít, két év garival olcsóbb is. Black Friday-ben reménykedem, hátha mondjuk az MM-ben leakciózzák és lesz rá hitel. Ha nem akkor alza... :)

(#260) pit stop válasza Nandivagyok (#257) üzenetére


pit stop
addikt

Root-ról nem tudok nyilatkozni, távirányító volt az előző telefonomban - 2 alkalommal használtam.
Képernyőidő tegnap nekem 6 óra után állt az akksi még 35-40%-on, tehát kb. 8 óra kijön, de csak annyit vettem észre, hogy jól bírja az akksi (ebben volt youtube, fb, net).
Motonak szinte gyári droid van fenn, így nem tudom hogy lehetne sokkal lassabb a frissítés (Xiaomi-nál halllottam már gondokat amúgy, Motonál nem nagyon ezzel kapcsolatban). Felhasználói kör szerintem hasonló, csak Moto Európában sohasem volt igazán erős, inkább Amerikában és Ázsiában.
Iránytű hiányát nem érzékeltem, pedig navigálni többször szoktam vele.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#261) D4ni válasza pit stop (#260) üzenetére


D4ni
őstag

Meg főleg Indiában

Nandivagyok:
A xiaominál sokan panaszkodnak a mikrofon minőségére, kamera minőségére illetve a kijelző sárgulására. Az android one program jóvoltából legalább a frissítésekkel nem lesz baj. A moto mindenből átlagos, amit tud a biztonsággal , normálisan tudja. Nem ígér többet. A Xiaomi kiszereléstől függően erősebb ajánlat, bár kétlem minőségben ugyan azt a szintet képviselné. Ennek ellenére kiprobálnám én is.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#262) ghiottone válasza Nandivagyok (#257) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kétszer próbáltam Xiaomit; Redmi Note 3 Pro és Mi 5s. Függetlenül a MIUI-tól az olcsósàgnak sajnos ára van, ami a minőségben megmutatkozik - gyengébb antenna és jelerősség, gyengébb hangszóró és beszédminőség, gyengébb anyagminőség, pocsék kameraszoftver, pulzáló fókusz videófelvételnél. És ezek sajnos a fórumokba beleolvasva mindegyik Xiaominál jelentkeznek. :(((

Lehet a biztonsági frissítések lassabban jönnek ki és a G széria csak 1 főverzió frissítést fog kapni, de más minőség és megbízhatóság szempontjából jobbak a Motorolák.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#263) Lovi24 válasza panav3 (#259) üzenetére


Lovi24
senior tag

Mm-ben ma még 10%kedvezmény van Motokra regisztrált vásárlóknak.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#264) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Köszi mindenkinek!
Hajlok a Moto-ra, elkapott egy kis Defy-os nosztalgia is még az őskorból. :D
De a bitang akksi, jobb kamera és kisebb méret mellett talán az a fránya iránytű már nem fog számítani.

Még lenne egy kérdéscsokrom, ha nem gond. :)
-Itt is havonta jönnek a biztonsági frissítések és még Oreo érkezik, utána marad az xda közösség támogatása?
-Valaki megnézné hogy van-e camera2.api támogatás, illetve mennyi a leghosszabb engedélyezett záridő a gyári appban?
-Van konkrét eu-s vagy bármilyen modellszám amire figyelni kell váráslásnál? (XT1685?)

Hálám!

[ Szerkesztve ]

(#265) ghiottone válasza Nandivagyok (#264) üzenetére


ghiottone
nagyúr

camera2api-t eddig csak az X⁴-ben láttam, még a Z² Play se kapott ilyen tamogatást, pedig, abban is a G5 plus kameraszenzora van (imx362).

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#266) D4ni válasza Nandivagyok (#264) üzenetére


D4ni
őstag

Záridő max 1/3, Camera 2 api nincs támogatva, ha úgy döntesz rootal van rá megoldás úgy láttam.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#267) panav3 válasza Lovi24 (#263) üzenetére


panav3
csendes tag

Láttam köszi, de még így sincs 80 alatt. Kicsit még várok vele, elvileg még most jönnek az akciók év végén, annyira meg nem sürgős. Aki tud olcsón gyári garival ne fogja vissza magát... :D

(#268) ghiottone válasza panav3 (#267) üzenetére


ghiottone
nagyúr

225 euró cakk-pakk a német amazonon ingyen szállítással, gyártói garanciával.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#269) panav3 válasza ghiottone (#268) üzenetére


panav3
csendes tag

Nem nagyon szoktam rendelni netről, hogy van a garancia ilyenkor? Vissza kell küldeni?

(#270) gzbotii válasza panav3 (#269) üzenetére


gzbotii
veterán

Elküldöd/beviszed itt TMX-hez.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#271) Lovi24 válasza panav3 (#269) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ha az Amazonról rendeled és gariztatni kell,akkor a visszaküldéssel jobban jársz. A visszaküldés árát is kifizetik és nem vacakolnak javítással ,hanem vagy küldenek egy újat vagy visszaadják az árát ( amit Te választasz ) .

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#272) pit stop


pit stop
addikt

Rádugom a gépre a telefon (win 7), és nem látja. Vagy pontosabban látja, de hiába kattintok rá semmilyen mappát nem látok a telefonon. Mit kéne beállítanom ehhez?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#273) ghiottone válasza pit stop (#272) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Értesítési sáv lehúz, töltésről mtp-re vált.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#274) salapp


salapp
addikt

Vannak mostanra kiderült nyűgök a G5S Plus kapcsán? (melegedés, ghost-bekapcsolás vagy mittudomén)
Még mindig nem döntöttem el, hogy maradjon-e a G3 és hozzá használt MILC palacsinta obival vagy egy Moto. Túrákon, városlátogatás során szeretnék jobb képeket csinálni, de nem akarok plusz súlyt vonszolni magammal.
Reménykedem, hogy esetleg black friday kapcsán német amazonon lesz jóárasítva.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#275) pit stop válasza ghiottone (#273) üzenetére


pit stop
addikt

Elvileg az volt beállítva, csak a fejlesztői menüben.
Kivettem SD kártyát, mert eszembe jutott, hogy az volt, hogy meghülyítette korábbi telefonom. Most már látja; és most már SD kártyát is látja telefonba miután visszatettem :R
Megijedtem, mert Huawei-nél olvastam ilyen gondot, és ahhoz szervíz kellett :D

(#274) salapp: Én csak sima G5 Plus-ról tudok nyilatkozni, de korában szintén LG-m volt, csak G4 - így melegedésnél tudom miről beszélsz. Itt nincs semmilyen melegedés.
Újraindulásom sem volt még.
Facebook szokott rakoncátlankodni, de azt olvastam áruházban, hogy az utóbbi frissítéseknél más típusnál is, így az nem specifikusan telefon gondja.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#276) salapp válasza pit stop (#275) üzenetére


salapp
addikt

Köszönöm. FB nem érdekes, sosem voltam tag (a digitális kor halottnak tekint, tudom, kibírom).
Fotók terén vannak tapasztalataid?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#277) pit stop válasza salapp (#276) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem elfogadható képeket lő - nekem ez volt még szempont a mellett, hogy ne menjen egy ingerküszöb fölé telefon ára.
Ha gondolod írj privátban egy mail címet pár tájképet átküldök, úgy is pont most találtam meg, hogy csináltam olyanokat is a nyáron :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#278) Tewe013


Tewe013
őstag

Egy-két kép:
1.
2.
3.

[ Szerkesztve ]

(#279) salapp válasza Tewe013 (#278) üzenetére


salapp
addikt

Ez akkor a G5 Plus. Gondolom, rosszabb nem lehet elvileg a G5S Plus sem kamerában.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#280) D4ni


D4ni
őstag

Észrevettem, hogy új ikonja lett a fényképezőnek. Úgy néz ki frissült. Nálatok is?

-megjelent a segédvonalak funkció
-mostmár van videó - fénykép gyorsikon a gyors váltáshoz
-gyorsabban indul
-valamivel fluidabb lett az exponálás/fókusz

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#281) rendesadam


rendesadam
tag

Sziasztok!
Azt olvastam, hogy az iránytű kimaradt; a hiánya mennyire érezhető a mindennapokban?

(#282) Tewe013 válasza rendesadam (#281) üzenetére


Tewe013
őstag

Én 3 hónap alatt még nem éreztem hiányát.

(#283) ghiottone válasza rendesadam (#281) üzenetére


ghiottone
nagyúr

nem vészes

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#284) pit stop válasza rendesadam (#281) üzenetére


pit stop
addikt

Ha egy helyben állsz és forogsz körbe, akkor nem fordul abba az irányba amerre állsz. De ha elindulsz, akkor megtalálja merre mész.
Kocsival pedig gond nélkül navigálok.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#285) rendesadam válasza pit stop (#284) üzenetére


rendesadam
tag

Értem, köszi a válaszokat.

(#286) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Sosem törtem még el telefonom kijelzőjét, hát a pár hónapos G5-ömnél sikerült. :(((
Tud valaki ajánlani DIY kijelző csere videót, illetve linket kijelzőhöz?
Esetleg hivatalos Moto szervízzel volt valakinek dolga ilyen ügyben? Kivel, és milyenek a tapasztalatok?
Itt a PH-n ismertek esetleg valakit, aki javít ilyeneket?

Előre is köszi, ha kapok választ. :R

(#287) D4ni válasza z123456789 (#286) üzenetére


D4ni
őstag

Mivel aránylag friss a telefon, mindenképp a gyári szervizzel javíttatnám mivel úgy megmarad a garancia.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#288) z123456789 válasza D4ni (#287) üzenetére


z123456789
addikt

A gyári szervíz konkrétan melyik is? :)

(#289) pit stop válasza z123456789 (#288) üzenetére


pit stop
addikt

Itt megtalálod, 3. a sorban. Van telefonszám is, biztos rá lehet kérdezni a költségvonzatára :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#290) gzbotii válasza pit stop (#289) üzenetére


gzbotii
veterán

Kérdezni lehet, de nagyon hozzavateleges arat mondanak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#291) z123456789 válasza pit stop (#289) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi szépen. :R

(#292) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Moto G5s - 169 euró a német amazonon, G5 Plus - 219 euró ugyanitt. Az olasz amazonon a G5s Plus 199 euró.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#293) panav3 válasza ghiottone (#292) üzenetére


panav3
csendes tag

Moto X4 315 euro, kezdek elbizonytalanodni melyiket kellene.... :) Sajnos a Black Friday elég gyenge volt, még várok a vétellel.

(#294) ghiottone válasza panav3 (#293) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Majdnem 2 hónap használat után nyugodtan állítom, hogy nem lősz mellé, ha X⁴-et választol.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#295) gzbotii


gzbotii
veterán

Vett itt valaki MMbol Motot? Honnan származó készüléket forgalmaznak (Ázsiai, német, stb)?

Valaki esetleg tud dobni egy IMEI számot? Akár priviben, hogy ezt tudjam megnézni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#296) panav3 válasza ghiottone (#292) üzenetére


panav3
csendes tag

Decemberben az amazonon g5 plus 200 euro alatt volt, de most visszamentek az árak 200 fölé bőven. Fog szerinted lentebb menni? 190-ért akartam rendelni, de sajnos nem tudtam volna átvenni.

(#297) ghiottone válasza panav3 (#296) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Jó kérdés. Ki tudja mekkora még a készlet + nemsokára itt a G6 is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#298) pit stop válasza ghiottone (#297) üzenetére


pit stop
addikt

Mondjuk mire G6 ideér lesz legalább negyed vagy inkább fél év....

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#299) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Ha lezárva van, és csak a kijelző mozgatásos órát nézitek teljesen fekete a kép?
Felső rész kb. 1/4-e világos fekete, többi sötétebb,nem emlékszem hogy ilyen volt-e,vagy hiba...

(#300) pit stop válasza konci79 (#299) üzenetére


pit stop
addikt

Maga a háttér nem teljesen fekete. Felső rész olyan árnyalattal van, amilyen színű a kör.
Család női tagjának rózsaszines, mert olyan színű a kör; nálam kicsi ilyen sötétkék, mert a kör is ilyen kékes.
Lefelé pedig átmegy feketébe.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.