Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dave™ válasza MCGaiwer (#34) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez adó, semmi köze a szerződésedhez meg a szolgáltatódhoz. Adóalany vagy és fizeted kérdés nélkül. Vagy nem telefonálsz, ez esetben nem kell. Másból nem választhatsz, ha Magyarországon kívánsz élni a továbbiakban is. 2 év múlva a választásokon lehet nem tetszést kifejezni, amennyiben jogosult leszel rá.

#52: de, ez pont a felhasználóra vonatkozik, csak a szolgáltató számlázza ki. Tudod, a korábbi telekomadó helyett van, amit persze szintén áthárítottak a telkó cégek. Örülj neki, hogy nem a NAV-nak kell évente egy összegben, így azért mégis csak kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#52) MCGaiwer válasza hackeeeee (#35) üzenetére


MCGaiwer
addikt

hát az áfa és ez nem ugyan az. Az áfát tulajdonképpen te fizeted, csak nem tőled szedik be. Ez viszont nem afelhasználókra vonatkozó adó, hanem a szolgáltatóra. Ő meg max áthárítja a fogyasztóra. nekem jelenleg 8ft/perc brutto a percdíjam, erre 2ft és lesz 10, nem szakadok bele, de azért 25% az 25%... Anulu, a szerződésben benne van hogy X napig válalják a teljesítést. ez nálam 2 év.

#51; minth ahogy írtam, ez az adó nem rád vonatkozik, csak max áthárítják rád úgy hogy belekalkulálják az áraikba

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#53) Youri


Youri
veterán

Az a része az új Széll tervnek vicces, hogy a 98%-os különadót kivezetik, így felkészültek a 2014-es lelépésre...

RTX ON

(#54) dajkopali


dajkopali
addikt

a flottára meg a többi nullás előfizetésre rákérdeztem, ha lesz válasz, megírom

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#55) djculture


djculture
félisten

Megvannak zavarodva hogy honnan kellene pénzt előrángatni, a mostani közlönyben is jó dolgok jelentek meg a betegekkel kapcsolatban julius1-töl életbe léptetve. Most meg jön az adók hegyek hova legyek. Mondjuk inkább elviselem ezt mint az adatforgalmi adót, mert az itthon minden számítástechnikai dolgot és céget kinyírt volna.

[ Szerkesztve ]

(#56) Lenry válasza MCGaiwer (#52) üzenetére


Lenry
félisten

én meg havi 2 rugóért hívom az asszonyt, és azért 1 hónapban 20-25 órát bele is tekerünk ebbe, az alsó hangon + 2400Ft.
úgy már nem akkora biznisz...

(#54) dajkopali :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57) Thunderzolee

http://vastagbor.blog.hu/2012/04/23/percekent_ket_apro_matolcsyforinttal_a_szabadsagharcert

A legjobbak:
A Diginél 3,75 forint 1 perc hívás. + 2 forint adó 53%-os emelés. :C

A nulla forintos percdíjra a 2 forint adó az 2 ft-os emelés. Mi lesz a flottacsomagokkal, ahol egy fix összegért ingyen lehet telefonálni? 1000 perc az 2000 forint; kiszámlázzák az ingyenes telefonhívásokra az adót?

Ezzel sikerül tönkre vágni a korlátlan csomagokat, bár a csomag továbbra is korlátlan lesz, csak +2 ft/perc. 'nyád.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#58) hackeeeee válasza MCGaiwer (#52) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátőőő.. Tőlem szedik be, mert Én fizetem be, bármi után is fizetem, szerintem..
Plusz, amikor megtörtént az áfa utáni emelés, azt semvolt kötelező elfogadni, csak lényegében tök mindegy volt hová mész, mert mindegyik szolgáltató emelt. Így lesz itt is.

(#54) dajkopali: Köszi!!! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#59) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Hát a faxom nem kéne?

(#60) MCGaiwer válasza hackeeeee (#58) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de nem te vagy az adóalany. a benzín jövedíki adóját se rád vetik ki, hanem a kutakra, azok meg érthetően kifizettetik veled ha benzint akarsz. itt ez azért lényeges, mert ha te lennél az adóalany, kötelező lenne benyelned és kifizetni, így viszont vagy szerződést bont a szolgáltató, vagy amíg a szerződés tart benyeli ő. vagy karteleznek tovább és rákényszerítenek hogy elfogadd a szerződésmódosítást :D

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#61) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én még azért arra benevezek hogy a távközlési multik mivel megszűnik a különadó vajon csökkenteni fogják-e a percdíjakat. Gondolom mint vadmalac. 1x megemelték a díjakat mert bejött különadó, az persze nem fog visszaereszkedni a különadó megszűnésével, de az emelt díjra fogunk még +2Ft/perc díjat kapni. Hol a kijárat ebből az országból? Arra kell elindulni. :W

(#62) hackeeeee válasza MCGaiwer (#60) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint már írtam, a mobilszolgáltatóknál is az áfa emelés miatt is bonthattál szerződést, de emeltek mindenképp.. Csak lényegében hülyeség volt bontani, mert minden szolgáltató emelt. Itt is ez lesz...Szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#63) Cyberpunk válasza hackeeeee (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ettől félek én is ha már meglebegtették, ez kapzsi banda simán kinézem belőlük. :(((

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#64) janos1988 válasza Youri (#53) üzenetére


janos1988
addikt

Tudják ők is, hogy bármit megtehetnek, mi csak mérgelődünk és bégetünk az ország meg évről évre nagyobb szarban. Aztán majd a köv. választásoknál jönnek az ígéretek a másik oldalról "mi" meg szépen bedőlünk nekik. Ördögi kör, már évtizedek óta.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#65) Youri válasza janos1988 (#64) üzenetére


Youri
veterán

De nem én! Nem vagyok kapitány, ezért elhagyom a süllyedő hajót ;]

RTX ON

(#66) Lenry válasza MCGaiwer (#60) üzenetére


Lenry
félisten

de nem te vagy az adóalany.

lehet rugózni a szavakon, de a végeredmény úgyis az, hogy én fizetem ki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#67) djculture


djculture
félisten

Jó meglett magyarázva:

TÁVKÖZLÉSI SZOLGÁLTATÁSI ADÓ BEVEZETÉSE
A bevételek növelését szolgálja a távközlési szolgáltatásokra kivetett, indirekt adó bevezetése.
A 2012-es költségvetés egyensúlyának biztosítása érdekében az adónem már az idei év közepétől bevezetésre kerülne.

Az adó illeszkedik a Kormány jövedelmi adók súlyának csökkentését és az indirekt
adók súlyának növelését célzó politikájába. Hasonló, fogyasztási típusú telekommunikációs adóra találhatunk példát az Egyesült Államok számos tagállamában és Máltán.

Az adó általánosan minden megkezdett perc és elküldött SMS/MMS után 2 forint.
Az adónem bevezetése 2012-ben várakozásaink szerint 30 milliárd forint, 2013-tól 52 milliárd forint többletbevételt eredményez éves szinten.

+
PÉNZÜGYI TRANZAKCIÓS ILLETÉK BEVEZETÉSE
A költségvetés egyensúlyának biztosítása érdekében 2013. év elejétől sor kerül egy új, a pénzügyi tranzakciókat terhelő illeték bevezetésére.
Az illeték tervezett általános kulcsa 0,1%. Az új adónem gyakorlatilag egy forgalmi típusú adó, így jól illeszkedik a Kormány indirekt adók súlyának növelését célzó adózási stratégiájába.

További előnye, hogy rendkívül széles adóalapot terhel, így igen alacsony
kulcs mellett is jelentős költségvetési bevételt eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#68) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Mindez a szarság azért zúdul a nyakunkba már két éve, mert bevezették az egykulcsos szja-t és ezzel sikerült egy több száz milliárdos rést ütni a költségvetésen amit azóta így foltozgatnak. Be nem ismernék, hogy hibáztak és vissza állítanák a progresszív adózást, inkább szívatják a zembereket (sic)... mondom ezt úgy, hogy én is nyertese vagyok az új adórendszernek, mert elég jól keresek, de van annyi eszem, hogy látom mennyire nem jó ez így.

Ez amúgy azt jelenti, hogy a meglévő MédiaMánia M csomagom ami most 8000 Ft. amit le is beszélhetek, ez kb. 260 perc/hó, megváltozik? Vagy marad a 8000 és csak mondjuk 240 percet beszélhetek le, vagy (és ennek van a nagyobb esélye), megemelik a havidíjat kb. 8600 Ft-ra... :F :W

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#69) anulu válasza janos1988 (#64) üzenetére


anulu
félisten

dehátfelhatalmaztaőketamagyarnépazzalhogykétharmadotadottnekik! ez van. megszoksz vagy megszöksz. nálunk az utóbbi lesz rövidtávon.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#70) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ebben a formában nem fog a földhöz vágni, de erre az e-útdíjra roppantul kíváncsi leszek.

x gon' give it to ya

(#72) fordfairlane válasza Crydan (#71) üzenetére


fordfairlane
veterán

Remény éve? :F

x gon' give it to ya

(#73) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Még még még. Én a szarás után is adózni akarok, de persze grammonként 15 forinttal. Ha hígabb lesz meg kérek 250.000Ft os büntetést 2 napos határidővel.

Üdvözlök mindenkit Európa 2. diktatúrájában, az első olyan diktatúrában ami tagja az úniónak.

Egyébként miért nem a kiadást csökkentik? Mondjuk azzal, hogy a fogyatékos fociba egy fillért sem ölnek bele, illetve megvonják az egyházat teljes támogatását plusz adókötelessé teszik őket? Na ezekkel lehetne elképzelhetetlen pénzmennyiségeket beszedni, és senkinek sem fájna a csuhásokon meg egy két foci-zombin kívül.

Én már simán le idiótázom azt, aki azt mondja itthon akar a jövőben dolgozni. Hogy miért? Mert idióta.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#74) slice14


slice14
veterán

Levegő adó vagy fing adó esetleg büfögés adó mikor lesz?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#75) djculture


djculture
félisten

Ez van...

[ Szerkesztve ]

(#76) fordfairlane válasza djculture (#75) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egy matek korrepetálás nem ártana. :D

x gon' give it to ya

(#77) djculture válasza fordfairlane (#76) üzenetére


djculture
félisten

:D

(#78) anulu válasza slice14 (#74) üzenetére


anulu
félisten

tévedés. ez nem az EU baromsága. azért, mert a kacsa nem tud úszni (képtelenek localban gazdaságpolitikát csinálni, elüldözik a befektetőket, etc) nem a víz (EU) a hülye.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#79) anulu válasza Vukmir (#73) üzenetére


anulu
félisten

"megvonják az egyházat teljes támogatását plusz adókötelessé teszik őket"

101%-ig egyet tudok érteni. max kiátkoz minket Tömjén Zsolt. amúgymeg igenis tartsák el azok egy egyházat, akik hisznek a tanokban. felekezettől függetlenül!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#80) Zirowe válasza anulu (#78) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, ő úgy értette, hogy minket kaszáljon el az EU ezért az új adóért.

Ami sanszos lesz, csak mire sor kerül rá, addig rég bevezették és kaszáltak rajta. :(((

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#81) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha tényleg bevezetik a percekre az adót és csak arra, akkor a szolgáltatók tombolni fognak, mikor az emberek átszoknak ip alapú telefonálásra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#82) anulu válasza Zirowe (#80) üzenetére


anulu
félisten

...és mint tudjuk, a Tákolmány átmeneti rendelkezések miatt a külsős bűntetések, amit Mo. kap a zembereken különadó formájában behajtható.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#83) fordfairlane válasza Zirowe (#80) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem nem sanszos. Ez az adónem a végfelhasználókat célozza meg közvetlenül, nem a nyereség vagy a mérlegfőösszeg az alapja, így nem, vagy csak kis mértékben érinti a tőkejövedelmezőséget. Ergo az EU lesz*rja majd, legalábbis én erre számítok.

x gon' give it to ya

(#84) lvb válasza Gadgetfan_ (#68) üzenetére


lvb
aktív tag

Hülyeség. A sok szarság nem emiatt van hanem azért, mert nem merik csökkenteni az inaktívak - legnagyobb szavazóbázis - támogatását. (leginkább a nyugdíjak, 65 feletti ingyen utazás stb.) Az a 4-500 miliárd csak csepp a tengerben, amit az alsóközép, középosztálynál hagytak - csupán pár 100k ember. A jómódúak max minimálbér után fizetnek SZJA-t

(#85) 8th


8th
addikt

Ez nekem már tényleg sok. Ha azt látnám, hogy nem csak mindig az egyszerű tehetetlen kisembert húzzák rá erős kézzel a fasz végére hanem érdemben tennének valamit a korrupció és a feketegazdaság ellen egy szavam nem lenne. Tényleg nem. De inkább nem folytatom mert ban lenne a vége...

Amint lehetőségem nyílik azonnal elmegyek ebből az országból. Mindegy hova bárhol jobb mint itt! :U

(#86) Lenry válasza anulu (#82) üzenetére


Lenry
félisten

dafuq?

most komolyan?
elbalf*szkodnak valamit, megbüntetnek minket őmiattuk, és mi fizetjük ki pluszban a büntit?

srácok, szerintem próbáljunk olajat találni a földben, hátha lerohan minket az USA...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#87) Cyberpunk válasza bambano (#81) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor lesz majd net adó. ;] :O

Lenry: én akkor kezdek ásni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#88) floatr


floatr
veterán

Lassan má télleg csak médiafogyasztásra/játékra vesz az ember telefont...

(#89) Ringman


Ringman
nagyúr

amit többen is írtatok, az nekem/nekünk is kiváló változás lesz.

most nincs előttem részletes számla, de az üzleti fix oszthatóval kb napi 1 óra kezdeményezett beszélgetés (nem darabonként, hanem 5 telefonra) biztosan összejön. ugye ez fix kb ezres=hó (vagy 780+áfa, vagy bruttó fene tudja)

most egy részét - mivel netcsomag nincs - skype-pal ki fogjuk küszöbölni, de mikor úton van vki, akkor nem tudom, hogyan.

másik:
ugye nem percdíjas a cucc, hanem másodperc. na most a perc-adóval ez megint kellemetlen, pl 10 mp-es hívásra 2ft fix. fasza.

kedves vállalkozásbarát kormányunk. :(((

(#90) raskolnikoff válasza anulu (#69) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Akkor majd a felsőoktatásodat fizetheted ki :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#91) Brutális eb válasza Narxis (#15) üzenetére


Brutális eb
addikt

Aha pont itthon ahol tíltják a voipot a férgek.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#92) D1Rect


D1Rect
félisten

(#93) Cyberpunk válasza Ringman (#89) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mobilnet + Viber. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#94) floatr válasza D1Rect (#92) üzenetére


floatr
veterán

Szemenlőtt szmájli ordít...? :)

(#95) anulu válasza Lenry (#86) üzenetére


anulu
félisten

"28. cikk
(1) Mindaddig, amíg az államadósság a teljes hazai össztermék felét meghaladja, ha az Alkotmánybíróság vagy az Európai Unió Bírósága döntéséből az állam által teljesítendő olyan fizetési kötelezettség fakad, amelynek teljesítésére a központi költségvetésről szóló törvényben e célra előzetesen meghatározott összeg nem elegendő, és a hiányzó összeg a kiegyensúlyozott költségvetési gazdálkodás követelményének sérelme nélkül a központi költségvetésről szóló törvényben más célra meghatározott összeg terhére sem pótolható, tartalmában és elnevezésében is kizárólag és kifejezetten az e kötelezettség teljesítéséhez kapcsolódó, a közös szükségletek fedezéséhez való hozzájárulást kell megállapítani ."

a doksi itt.

szóval, feleim, így röviden: b@szhatjuk.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#96) Zirowe válasza anulu (#82) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Végső soron mindent az emberek fizetnek meg, mert hiszen honnan van az államnak pénze?
Szóval ehhez nem kell külön rendelkezés.

fordfairlane: szerintem meg igen, mert egy ilyen jellegű és mértékű adó egyrészt nem indokolt, másrészt pedig visszafogja az ágazatot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#97) Ringman válasza Cyberpunk (#93) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ahhoz mobilnetre alkalmas telefonok is kellenek (+ mivel családi cég, ezért apámat is meg kellene győzni, hogy váltson telefont, az meg nem egyszerű)
ja és a céges mobilnet meg pofátlanul drága - 6 telefonra osztható havi 3GB 10 rongy :(, vagy 3 felé osztva havi 1GB 5k

[link]

(#98) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Ez nagyon jó.... Munkából adódóan közel 200 órát beszélek havonta. Számoljuk csak az átlaggal, ami 185,01291 óra ebben az éven, s az 22 200 FT, az üzleti csomagban meg szoktam fizetni 17-18 000 forintot, s ebben benne van az is, hogy vannak akikkel 0 forintért beszélek (jelenleg vagy 50 szám), akik beletartoznak. Akkor majd fizessek 40 000-et??? Menjenek a fenébe, most nagyon mérges lettem... Persze a beszélgetésem 95%-a a 0FT-os flottán belüli kategóriába tartozik... :W :W :(((

(#99) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nevetséges és egyben szomorú + dühítő. Nem csak ez, de az ezután érkező adók is, mert hajaj lesz még bőven....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#100) rainmen


rainmen
aktív tag

Jövőre a Skype, MSN meg a többi, ingyenes szolgáltatás is meg lesz adóztatva, plusz a közösségi oldalakon történő üzenetküldés is??? :W :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.