Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Dany007 válasza Ringman (#650) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hát a többiről meg nem is beszélve... Nálunk a cégnél van 15-20 céges telefon. Nem bájcsevejre, hanem kifejezetten céges munkára. Magán telefonálás nincs megengedve! És sajnos elég sokat kell használni a telefont meló közben...
Szal a lényeg nekünk most olyan 80-100k között van a céges számla havonta. De ugye benne van, hogy egymásközt ingyen beszélgetünk. 1-1 külsős munka kapcsán, de amúgyis igen gyakran hívjuk egymást. Hogy ezek után mennyi lesz azt el se tudom képzelni. :)

Szerintem simán 120-130 vagy még több is. Nem lennék most cégvezető az biztos. Meg az is, hogy ezt a mi képzeletbeli fizetésemelésünk fogja bánni! =/

A skype nálam is be van tervezve. Két megoldás van, vagy PC-re telepíted és akkor kell headset. Ami kb 5 ezer forint egyszeri költség. Vagy mindenki okostelefont kap - nem kell nemtom milyen extra, csak wifi legyen - és akkor már onnan is mehet a skype direktbe.

Aztán csak reménykedni lehet, hogy internetadót nem fog kivetni a kormány. Azt talán már az EU se hagyná.

(#652) Ringman válasza Dany007 (#651) üzenetére


Ringman
nagyúr

okostelefonhoz meg mobilnetes előfiz is kellene, aminek a havidíja oszthatóban 5k (1GB) vagy 10k (3GB).
ja és most egyedül nekem van okostel (0ft-os voda 858) a többi nem az, uh a wifis megoldás is telefonváltást igényelne.

(#653) Vladi válasza Dany007 (#649) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Figyelj már! Ez hogy jött ki? :F

10 percig adómentes. Max 700 a havi adó.

Tehát: kiskeresesetű ember amúgy sem locsog a telefonon, mert amúgy sem futja rá, tehát megáll a nyüves 10 percnél. Legjobb esetben havi adója 0 fortint. (azaz nulla.)

Tehát az 5000 forinthoz képest az emelés 5000 esetében 0%. :D

Egyébként megint az van, hogy megy itt az őrjöngés, hogy kormány rohadjon meg, aztán kiderül, hogy még füstje is alig volt... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#654) Dany007 válasza Vladi (#653) üzenetére


Dany007
veterán

Mivan? :D
Szerinted az átlag magyar ember 10 percet beszél havonta telefonon? Annyiért nem lenne érdemes mobiltelefont venni...
Ne röhögtess már... És mi van az ingyen beszélgetésekkel? Én fizetek havi plusz 1000 forintot amiért cserébe egy számmal ingyen beszélek akármennyit. Amit ki is használok napi 15-20 percben rendszeresen. Akkor számold már ki ezek után 2 forinttal szorozva mennyibe fog nekem kerülni az amúgy 1000 forinton túli "ingyen" hívás!

Az 5.000 forinthoz meg jár 180 perc beszélgetés plusz havi 50 sms. Ezek után is tessék szépen felszámolni a 2 forintot pluszban!
Plusz azt se felejtsd el, hogy nem tudod 1:59-nél lerakni a telefont. Hanem lerakod mondjuk 2:04-nél vagy 2:18-nál tökmindegy. Mert azért már nem 4 forintot fogsz pluszban fizetni, hanem 6-ot! Emiatt meg jócskán többet fogunk fizetni mint a mezei számítás szerinti x perc szorozva 2 forinttal. Mivel ha egy másodperccel is túlléped, akkor már annyit fizetsz, mintha 3 percet beszéltél volna.
Úgyhogy az a 700 forint pluszban bőven kifog jönni a hó végére.
Nem is értem honnan vetted, hogy az átlag 10 percnyi beszélgetésnél megáll havonta??

De mint mondtam ha ez nektek olyan kevés akkor simán kifizethetitek helyettem is :) De komolyan. Van itt pár ember, aki olyan könnyelműen veszi ezeket a dolgokat, hogy lelkiismeretfurdalásos nélkül eltudnám viselni ha kifizetnék helyettem.

(#655) djculture válasza Dany007 (#654) üzenetére


djculture
félisten

Én tudom hogy mire gondol azt hiszi hogy minden telefon híváskor 10perc alatti hívás után nem lesz adó. De egyik helyen így írják a másik helyen meg úgy, a kormányzati portálon fog megjelenni a hivatalos törvénytervezet abban már ez tisztázva lesz.

(#656) Dany007 válasza djculture (#655) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, hogy ez lehetséges, hogy úgy fog működni, hogy minden 10 perc alatti hívás esetén nem kell fizetni? Az úgy már más...

Én úgy értettem, hogy az első 10 perc lesz ingyen a havi beszélgetésekből.

szerk.: egyébként nem csoda, hogy nagyobb a füstje mint a lángja, mert amióta bejelentették már vagy 3 féle változatot ismertettek a különféle médiumok.

[ Szerkesztve ]

(#657) ollie válasza djculture (#655) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt el kell felejteni, hogy minden hívásra vonatkozzon ez a kitétel. Annyira nem hülyék a kormányban, hogy ilyet csináljanak, mert a hívások 99%-a kevesebb, mint 10 perc, vagyis felesleges lenne bevezetni ezt az adót.

***

(#658) Alex91 válasza Dany007 (#656) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hogy ez lehetséges, hogy úgy fog működni, hogy minden 10 perc alatti hívás esetén nem kell fizetni? Az úgy már más...

Hmmm, ha belegondol az ember, akkor magatol rajon, hogy ez enyhen szolva is hulye feltetelezes... Mindenki 9 perc utan letenne, azt ujra hivna.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#659) Dany007 válasza Alex91 (#658) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, hogy hülyeség. Ezért se jutott eszembe. Nem is gondoltam ilyenre...
Csak itt írták korábban, hogy lehet ezért írta ollie hogy elég nekik a 10 perc is.

(#660) djculture válasza Alex91 (#658) üzenetére


djculture
félisten

Csakhogy ám a Matolcsy féle megfogalmazás szerint erről volt szó a pártmegbeszélésen.
Kifejtette hogy a nagymamája nem beszél 10 percnél többet egy beszélgetéskor. Azért mondom akár ez is lehet, nem racionálisan gondolkodnak mindenki nagyon jól tapasztalhatta.
Biztos az lesz mikor a törvénytervezet olvasható lesz, addig bármi lehet. Júliusban már tudni fogjuk mert augusztus1-töl indul a kormánypárt szerint.

[ Szerkesztve ]

(#661) ollie válasza djculture (#660) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem azt mondta, hogy 1 beszélgetéskor, hanem 1 hónap alatt.

***

(#662) Dany007 válasza ollie (#661) üzenetére


Dany007
veterán

De akkor te most komolyan gondoltad, hogy xy átlag magyar ember nem beszél többet egy hónapban 10 percnél? Vagy mi volt az az előző? Nem értem...

(#663) M3Ny3'T válasza Dany007 (#662) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Nem, ő úgy gondolta, hogy ha beszélgetésenként 10 perc ingyenes, akkor nincs értelme az adónak, mert xy% beszél annyit és ebben szvsz igaza van, nem valószínű, hogy így lesz.

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#664) ollie válasza Dany007 (#662) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én olyat sehol nem állítottam.

***

(#665) Dany007 válasza ollie (#664) üzenetére


Dany007
veterán

Ja tényleg nem te írtad... Bocs = /

(#666) djculture


djculture
félisten

Lapértesülések alapján az állami mobilcég azzal számol, hogy a főként adatátviteli szolgáltatást nyújtó cég 2017-re előfizető-számban 11 százalékos piaci részesedést szerez, bevétele azonban piaci súlyához képest arányaiban jóval nagyobb is lehet. Az állami mobiltársaság elsősorban új szolgáltatásokkal és a versenytársakénál alacsonyabb árakkal kívánja magához csábítani a T-Mobile, a Telenor és a Vodafone ügyfeleit.

Erre megy ki a játék, lehet majd szépen adót se kell fizetni annak aki az állami mobilcégnél telefonál.

(#667) djculture


djculture
félisten

A megállapodás szerint várhatóan szeptembertől vezetik be az új adóterhet, ami "a számlákon majd a nettó szolgáltatási díj és az áfa után kerül kiszámításra". Vagyis az előzetes hírekkel ellentétben, nem terheli majd külön adóteher, hanem egységenként 2,00 forint lesz.
A hvg.hu információi szerint a kormány a tárgyalásokon lényegében arra az egy módosításra volt hajlandó, hogy az eddig rászorultsági alapon hangoztatott, havi 10 percnyi adómentességet tegyék általánossá, és minden fogyasztó kapja meg ezt a kedvezményt. Ugyanakkor a magánszemélyek 700, illetve a cégek 2500 forint feletti mentességi szintjéből nem engedtek, noha a szolgáltatók együttesen jelezték, hogy ez a paraméterezés a piaci adatokra és a felhasználói szokásokra vetítve inkább a kedvezmények komolytalanságát tükrözik vissza.

Több olyan, az adókivetés szempontjából egyáltalán nem lényegtelen részletkérés tisztázására azonban nem került sor, melyek a szolgáltatóknak fejtörést okoznak. Ilyen például, hogy a mobiltelefoncégek a feltöltőkártyás fogyasztóik esetében jelenleg nem tudják pontosan lekövetni, hogy a telefont mikor használják telefonálásra és mikor fizetnek vele például parkolási díjat.

De hasonlóak kardinális problémát jelet a vezetékes telefonszolgáltatóknál, hogy az adóteher percalapú kivetése várhatóan egyszerűen elleheteleníti azt az egyébként jól működő terméktipust, amelynek lényege, hogy az adott városon belüli hívásokat a szolgáltató ingyen adja.
A társaságok, melyek eddig az ilyen tipusú hívások esetén nem számolnak fel percdíjat (mi több, nem is mértek időt), most arra kényszerülnek, hogy az ingyenes hívásokat percenként adóval terheljék meg. A problémára a kormányzat részéről olyan válasz érkezett, hogy ezekben az esetekben a telefontársaság alapból számolja fel a havi 700 forintos adómaximumot, és akkor nem kell számolgatnia a perceket.

[ Szerkesztve ]

(#668) M3Ny3'T válasza djculture (#667) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

"A problémára a kormányzat részéről olyan válasz érkezett, hogy ezekben az esetekben a telefontársaság alapból számolja fel a havi 700 forintos adómaximumot, és akkor nem kell számolgatnia a perceket."

EZ MOST KOMOLY??? :W
<szerk.: inkább nem véleményezem...>

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#669) Tikakukac válasza djculture (#667) üzenetére


Tikakukac
titán

Taps, taps.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#670) Dany007 válasza djculture (#667) üzenetére


Dany007
veterán

Igen kb elmehetnek a fenébe.
Mondtam én, hogy havonta 1x 10 perc lesz pluszadó mentes. Ezt viszont a mai magyar lakosság jórésze bőven túllépi.

Akinek van lehetőség és egy csöpp esze az átmegy majd skype-ra. Telefonálni az is jó. A hangminőség meg szerintem nem olyan fontos szempont, mint az ár. Különben is telefonon az információ csere a lényeg nem pedig az akusztikus élmény.

Az utolsó pár sor meg egyenesen bicskanyitogató.

(#671) Ringman


Ringman
nagyúr

Mártha: minimum 8-10 évig veszteséges lehet az állami mobilcég

nincs is jobb, mint megszorítások közepette, stagnáló-csökkenő gdp esetén veszteséges céget gründolni.

ugye, ha veszteséges lesz, azt kik is fogják megfizetni? csak az köztudott, hogy kik nem. :U

(#672) Dany007 válasza Ringman (#671) üzenetére


Dany007
veterán

"ugye, ha veszteséges lesz, azt kik is fogják megfizetni? csak az köztudott, hogy kik nem."

Hehe, na igen! Pont erről van szó. Már korábban is említettem, ahelyett, hogy az állam valami módon pénzt keresne / olyanba invesztálna ami nyereséget hoz neki(!), ahelyett inkább az állampolgárokat sarcolják továbbra is.
Erre tessék, itt van még egy példa. Ez is veszteséges lesz, ezt is mi fogjuk megfizetni. Hurrá.

(#673) djculture válasza Dany007 (#672) üzenetére


djculture
félisten

Viszont állítólag lefogják vele törni az évek óta stagnáló árakat. Posta simán megteheti, sokkal több ember az ügyfele mint bármelyik mobilcégnek. Persze az biztos hogy nem most kellett volna evvel rizikózni.

[ Szerkesztve ]

(#674) gtasystem válasza djculture (#673) üzenetére


gtasystem
őstag

na ez az, hogy ezt vagy hasonló lépéseket már 10 évvel ezelőtt meg kellett volna lépni..
akkor még lehetett volna mondjuk 0,002ft is az adó és nagy ívben lesz@rta volna mindenki.. :U

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#675) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az első 10 perc free havonta, tehát nem érint kb éves szinten csak 1x 2x. :R SMS-el mi lesz?

(#676) ollie válasza Kolondrum (#675) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ott is 2Ft az adó darabonként.

***

(#677) djculture


djculture
félisten

Kitudja mi lesz ebből még, állítólag holnap lesz megint egyeztetés.

(#678) Dany007 válasza djculture (#677) üzenetére


Dany007
veterán

Ez a sok bizonytalanság / változtatás, különféle módosítások, lehetőségek sem jók. Tisztán azt mutatja, hogy fingjuk se volt róla mit is csinálnak. Csak akartak valamit ahonnan bejön +50mrd azt kész.
De most ha ezt átalakítják, megvariálják, könnyítik akkor nem lesz meg az a pénz. Akkor az EU morcos lesz. Esni fog a forint. És megint mi szívjuk meg. Így is úgyis mi szívunk... :U

(#679) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Érdekes dolog lesz ez még, meglátjuk miként valósul meg. Nyilván a nagy flottáknak ugyanúgy nem fog jól esni mint a kis embereknek akik eddig pl a családbarát kedvezményekben láttak egy kis spórolási lehetőséget.

üdv, K.Zsolti

(#680) klepto


klepto
addikt

Ma reggeli hír: Megszólaltak a mobilcégek
Jó olvasgatást (azért sok pozitív konkrétumra ne számítsatok; inkább olyan nesze semmi fogd meg jól...
Nagy harc lesz ez még, és kérdés, hogy mi lesz a vége :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#681) K.Zsolti válasza klepto (#680) üzenetére


K.Zsolti
tag

Jó vége nem lesz se így se úgy, ahogy a többi baromságnak sem... :(((

üdv, K.Zsolti

(#682) kali válasza klepto (#680) üzenetére


kali
legenda

a vége? vélhetően az lesz, hogy - így vagy úgy, de - fizetünk... :(((

(#683) K.Zsolti válasza kali (#682) üzenetére


K.Zsolti
tag

Valószínűleg.... :W :(((

üdv, K.Zsolti

(#684) zoli62 válasza kali (#682) üzenetére


zoli62
addikt

Mint a katonatiszt. Azért ha nem lenne kartell, valamelyik cég versenyelőnyre tehetne szert, ha mondjuk a 2 Ft felét benyelné, és mondjuk mp alapú díjcsomagokkal jönne elő, de persze a magyarországi multikra se jellemző a hosszabb távú tervezés.

(#685) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Ahogy az se hogy bármi terhet átvállaljonak a fogyasztóiktól. :/

üdv, K.Zsolti

(#686) love


love
tag

Az tök jó,h ők itt kiszámolják,h mennyi plusz bevételük lesz, csak arra nem gondolt egyik sem,h lesznek sokan akik pl telefonadó miatt nem fognak annyit beszélni, v sms-t küldeni. Megnézitek mennyi a benzin, csak nem észrevehetően könnyebb sokszor pesten kocsival közlekedni. :)

Csak a Funky ;)

(#687) djculture


djculture
félisten

A mobiltelefon-szolgáltatók két variációval számolhatnak. Az optimista forgatókönyv számukra az, ha szerdán nem megy át a kormányülésen a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csomagja. Ha így lesz, akkor a kormányzatnak újra kellene kezdenie az egyeztetést a szolgáltatókkal. Úgy tudjuk, ennek érdekében a mobilszolgáltatóknál mindenki, aki ez ügyben bevethető, napok óta telefonál, levelet ír és háttérbeszélgetéseket folytat.

Ha mégis áldását adja Orbán az előterjesztésre - ez a mobilszolgáltatók pesszimista verziója - akkor a cégek a parlamenti és bizottsági kapcsolataikra kell, hogy hagyatkozzanak, s csak remélhetik, hogy az Országgyűlésben még közvetetten finomítani tudnak majd a szakma által csak „Matelcsynek” csúfolt telefonadón.

Az egyik szolgáltatónál azt mondták, már arra is készülnek, hogy ha a törvénytervezetet így fogadja el a parlament, akkor várhatóan bírságolhatók lesznek, mivel valószínűleg nem tudnak majd a jogszabály életbe lépésének idejére minden szükséges fejlesztéssel végezni. Mint egyik forrásunk mondta: "de ez akkor már úgyis a halottnak a csók esete lesz".

(#688) Alex91


Alex91
félisten

Nem tudom, errol az adorol nem lehet nepszavazast kezdemenyezni? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#689) Kolondrum válasza djculture (#687) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jól látják a szolgáltatók, meg fog változni a telefonálási szokásunk, már én is erősen ráálltam a kikerülésre vagy költség csökkentésre. És teljesen hidegen hagy a szolgáltató, ott spórolok majd ahol lehet. Mondhatni én a szolgáltatót szivatom meg a lépéseimmel. És ha én megteszem más is meg fogja. Pl soha nem használtam a netet telefonálásra, pár napja tesztelem és bejön, sokkal olcsóbb.

(#690) djculture válasza Kolondrum (#689) üzenetére


djculture
félisten

A mobilszolgáltatók összezárásának hátterében egyre inkább az a közös meggyőződés is áll, hogy a feltöltőkártyás csomagok mellett az előfizetősöknél is sok konstrukció dolgozik telefonpercek vagy sms-ek "ingyenességével" - márpedig ezek a csomagok most mind adóalannyá válnak. A kormányzatnak az az ajánlata pedig nem éppen a kompromisszumkészségét mutatja, hogy a percalapú adószedés alternatívájaként a maximált adó egyben beszedését ajánlja. És az sem segíti az álláspontok közeledését, hogy az NGM világossá tette: ha a szolgáltató nem tudja beszedni a fogyasztótól a szolgáltatás díját, akkor duplán veszít, mivel az e fogyasztásra eső adót ettől még köteles befizetni.

[ Szerkesztve ]

(#691) Kolondrum válasza djculture (#690) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tehát az egész úgy **** ahogy vagy. Nem kell más sok hasonló lépés és megyünk az utcára.

(#692) djculture válasza Kolondrum (#691) üzenetére


djculture
félisten

Minden szrt vissza kell mondani lassan és füstjelekkel kommunikálni, vagy külföldi sim:)

(#693) K.Zsolti válasza Kolondrum (#691) üzenetére


K.Zsolti
tag

Sajnos ezzel 1et kell értsek :(((

üdv, K.Zsolti

(#694) ollie válasza Alex91 (#688) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmilyen adóról nem lehet.

***

(#695) zoli62 válasza djculture (#690) üzenetére


zoli62
addikt

Azért nem minden szolgáltatónak egyformán "sír a szája". Másrészt pont erre megy ki a játék, van elég bevételük, amiből az előfizetőre eső adót be tudják fizetni.

(#696) Alex91 válasza ollie (#694) üzenetére


Alex91
félisten

Hat igen, pl. a vizitdijat itt szurtak el, vizitado kellett volna... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#697) K.Zsolti válasza Alex91 (#696) üzenetére


K.Zsolti
tag

Nah csak ne kiabáld el, jön még kutyára kamion :D Majd eszébe jut még valamelyik okostojásnak ez is :O :(((

üdv, K.Zsolti

(#698) Alex91


Alex91
félisten

[link], Matelcsy csokkenti a telefondijakat! :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#699) K.Zsolti válasza Alex91 (#698) üzenetére


K.Zsolti
tag

Ez a Matelcsy hol él? :O :C :W

üdv, K.Zsolti

(#700) Rive válasza K.Zsolti (#699) üzenetére


Rive
veterán

A távközlési adót nem a telefonáló emberek fizetik majd

Abszurdisztán.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#701) klepto válasza Rive (#700) üzenetére


klepto
addikt

Nem nekik (vagyis nekünk) lesz számlázva közvetlenül, de a végén úgyis mi fizetjük meg, ahogy mindent; a bankadót, az áfát és minden egyéb adót :W

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#702) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Majd meglátjuk közvetlen vagy közvetve hogy mi lesz a vége... minden esetre kíváncsi vagyok.

üdv, K.Zsolti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.