Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tényleg, és mi a helyzet az ingyenes (ügyfélszolgálat, rendőrség, stb) és a zöld számokkal? :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#102) Cyberpunk válasza anulu (#95) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az lenne az egyszerűbb, ha kiállnának és mondanák hogy: "gyerekek fizessetek be x összeget mert szarban vagyunk." Lehetne nevezni mondjuk válságadónak. Nem ilyen 50x megadóztatjuk ugyan azt marhaság.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#103) hackeeeee válasza Cyberpunk (#93) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

(#104) Gadgetfan_ válasza lvb (#84) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Olvass vissza a témában, azt javaslom! Mikor átvették a kormányzást nagyjából egyensúlyba került már a költségvetés, a hiányszámok elfogathatóak voltak, nem kellett több pénzt lehívni az IMF számláról. De az egykulcsos adó bevezetésekor egycsapásra megint 500-600 milliárd forint hiány keletkezett a költségvetésben az elmaradó adóbevételekből. Azt az első évben korrigálták a magánnyugdíj pénzekből, meg a rokkantsági nyugdíjak visszavonásából, most meg jönnek az ötletszerű különadók. Hidd el a nyugdíjakból már nem nagyon lehet faragni, a nyugdíjasok 90%-a így is a létminimum környékén lavíroz, az utazási kedvezmény megvonásával meg nem jelentkezne többlet bevétel, mert akkor egyszerűen nem utaznának a nyuggerek, mert nem lenne rá pénzük. Amin igazán lehetne spórolni azok az állami beruházások, koncessziók, megrendelések és támogatások szigorú pénzügyi ellenőrzése, és a nagy pénznyelő vállalatok mint a MÁV vagy a BKV privatizációja, de ezek a haveri kifizetések eszközei, és a fideszközeli milliárdos vállalkozók érdekszféráját sértené...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#105) fordfairlane válasza Cyberpunk (#102) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az lenne az egyszerűbb, ha kiállnának és mondanák hogy: "gyerekek fizessetek be x összeget mert szarban vagyunk."

Lényegében ezt teszik.

x gon' give it to ya

(#106) Ringman válasza Cyberpunk (#102) üzenetére


Ringman
nagyúr

aham, persze.

csak azért vagyunk nagy szarba, mert akik kiállhatnának, azok baszták el.

(#107) anulu válasza Zirowe (#101) üzenetére


anulu
félisten

rájuk is vonatkozik. nem lesz innentől ingyenes szám. ilyen egyszerű a történet.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#108) Zirowe válasza Gadgetfan_ (#104) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Meg a megmaradt imf pénzből vettek nagyon okosan mol részvényeket, amin már kb a vásárlás utáni napon hatalmasat buktak.. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#109) fordfairlane válasza Gadgetfan_ (#104) üzenetére


fordfairlane
veterán

és a nagy pénznyelő vállalatok mint a MÁV vagy a BKV privatizációja

Hát az állam biztos spórolna rajta sokat, közvetve azok is, akik nem használnak tömegközlekedést, de aki rá van utalva a MÁV és a BKV-ra, az biztos többet fizetne.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#110) anulu válasza hackeeeee (#103) üzenetére


anulu
félisten

jaja, olvastam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#111) Cyberpunk válasza hackeeeee (#103) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát akkor én kardomba dőlők. ;] Mert jelenleg én többnyire mobilnetet használok a mobilomon, wifi-t csak kisebb részben.

fordfairlane: az egyenes lenne amit én írtam, de ez csomagoljuk be ebbe meg abba, találjunk ki egy tucat másik adót. Adóztassunk többször ugyanazért mert hát így a jó.

Hogy ez mennyire igaz "adózott jövedelemből fizetett adózott szolgáltatás igénybevétele után fogunk adózni". :U

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#112) hackeeeee válasza anulu (#107) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd jön az, hogy "nem tudtam hívni a mentőket, mert nem volt a kártyámon pénz.."?

Véleményem szubjektív...

(#114) anulu válasza hackeeeee (#112) üzenetére


anulu
félisten

mivel megkezdett percenként történik a 2ft számlázása, benne van a pakliban jelenlegi infok alapján.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#118) Gadgetfan_ válasza Cyberpunk (#102) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ennek csak akkor lenne létjogosultsága, ha mondjuk a kormányon kívülálló okok vezettek volna idáig. De az, hogy a Matolcsy elfuserált gazdasági döntései miatt szopunk, és még mi fizessünk érte, az nem túl igazságos... Akkor már vezessék be a hülyeség-adót, és aki rájuk szavazott, vagy nem ment el szavazni, az fizessen! :DDD :DDD

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#119) Zirowe válasza anulu (#107) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudod ki hív akkor rendőrt, ha bűncselekményt lát?! ;]

Meg nem igazán értem, hogy akkor hogyan lesz behajtva mondjuk feltöltős kártyáknál: +2ft lesz mindig a percdíj?

Komolyan, olyan érzésem van, mint a south parkban, amikor mutatták, hogy hogyan készül egy family guy rész: kb így találják ki nap, mint nap az új adókat is.. (itt, 09:55-től)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#121) djculture válasza Cyberpunk (#111) üzenetére


djculture
félisten

Ja a mobiladót mikor átutalod befizeted az előfizetési díjakkal együtt akkor majd az adóra is kiszámítják a tranzakciós adót:) Magyarán az adó adóját kell kifizetni.
Amúgy rendőrség/mentő/tűzoltóság központi veszélyjelző számok eleve nem kerülhetnek pénzbe.. Erre nemzetközi törvények vannak érvényben. Plusz létezik egy egységes európai segélyhívó számsor is.

[ Szerkesztve ]

(#122) anulu válasza Zirowe (#119) üzenetére


anulu
félisten

"Meg nem igazán értem, hogy akkor hogyan lesz behajtva mondjuk feltöltős kártyáknál: +2ft lesz mindig a percdíj?"

akár hiszed-akár nem: így lesz. +2 forint. csókolom. mindenhol, mindenkinek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#123) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Inkább állítanák vissza a többsávos SZJA-t! Hogy ****** ezek a ******, ******, ******, ******, stb politikusok!
Nincs jobb dolguk, mint az átlag munkavállaló és azok családjainak szívatása? Emeljék a nettó minimálbért a duplájára, csökkentsék tízedére a munkanélküliséget és még akkor sem lehet szó több adóról. Illetve akkor többen adóznának, többet költenének az emberek, növekednének a vállalkozások, több külföldi befektető jönne, stb. De ezek inkább mindezt megakadályozzák? Így is túl sok pénzzel tömjük már a tisztelt vezetőink zsebét indokolatlanul. Mit akarnak kirobbantani? Ha nem lenne ennyire birka a magyar, kaphatnának olyan valódi forradalmat a nyakukba, hogy még a dédunokáik sem mernének emberek közé menni testőrök nélkül.
Szidják a kommunizmust, de ez még rosszabb lesz hosszú távon. Ott legalább éltek és dolgoztak az emberek, amíg megbukott, de utána volt esély az újrakezdésre, egy igen jó esély, de ezek úgy tönkreteszik az országot, hogy még az EU-ból is ki fogunk esni 10 éven belül, aztán örülhetünk, ha majd talán Románia küld segélyeket. Tisztelt vezetőink meg majd élvezik a nyugdíjas éveiket a Bahamákon.
Lassan elér az angoltudásom egy megfelelő társalgási szintet, azt hiszem megpróbálom inkább külföldön újrakezdeni, mert szánalmas, ami itt folyik és senki nem tesz ellene semmit, hiába tépjük páran a szánkat mindenhol, hogy ébresztő magyar!
Magyar Köztársaság: Béke Poraidra!
Magyarország... :(

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#125) fordfairlane válasza anulu (#120) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, hogy mennyinek kellene lennie, nem értek hozzá.

x gon' give it to ya

(#126) Cyberpunk válasza Gadgetfan_ (#118) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát akkor én is fizethetnék. Én nem mentem el, mert nincs kire szavazni jelenleg. Adócsökkentés, ja persze. Mesélni én is tudnék. Nos akkor ki hazudott?

Azért vicces hogy a Bokros csomag miatt mekkora hajcihő volt anno, most meg ez van.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#128) hackeeeee válasza Rickazoid (#123) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd jön az 5 sávos adórendszer! :DDD

Véleményem szubjektív...

(#129) fordfairlane válasza Rickazoid (#123) üzenetére


fordfairlane
veterán

Inkább állítanák vissza a többsávos SZJA-t! Hogy ****** ezek a ******, ******, ******, ******, stb politikusok!

Ez azoknak kedvez, akiknek papíron nincs jövedelme. Nekem például van.

x gon' give it to ya

(#130) anulu válasza fordfairlane (#125) üzenetére


anulu
félisten

roppant egyszerű: nulla :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#131) Youri válasza Vukmir (#127) üzenetére


Youri
veterán

:R :R

RTX ON

(#134) Gadgetfan_ válasza fordfairlane (#117) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

A költségvetésen keresztül nagyjából 60 milliárdot kapnak az egyházak évente az adófizetők pénzéből, ez kicsivel több mint amit ebből az adóból remélnek behozni ;]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#135) rauschie válasza hackeeeee (#103) üzenetére


rauschie
senior tag

Ne védek senkit, de az éves hiány %os teljesítettsége nem szokott lineárisan arányos lenni az idővel, tehát ha 3 hónap alatt összejött 90% az nem jelenti azt hogy év végére 360% lesz. Kicsit még így is magasabb, mint a sokévi átlag, de annyira nem ijesztő mint ahogy kinéz.

On:
Skype..

(#143) fordfairlane válasza Gadgetfan_ (#134) üzenetére


fordfairlane
veterán

Úgy tudom, hogy ennek egy része az egyszázalékos felajánlás.

x gon' give it to ya

(#144) hackeeeee válasza rauschie (#135) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az oké, de könyörgöm, ~600 milliárd? Hol van ennyi pénz? A baj az, hogy Ők sem tudják...

Plusz, miért mondhatni CSAK az állampolgárokon akarják visszavasalni azt, amit Ők elherdáltak? Jahogy, Nekik mindegy?

A másik, ha jön az állami telefonszolgáltató, furcsamód a politikusok majd tudok egymással meg a hozzátartozókkal ingyen beszélni? ....

Véleményem szubjektív...

(#146) Ringman válasza fordfairlane (#143) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztos, hogy tényleg felajánlás az? mert mintha visszaigényelni nem lehetne.

(#149) Gadgetfan_ válasza Cyberpunk (#126) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ilyenkor is el kell menni és a legkisebb rosszra kell szavazni (én is csak ezért szavaztam), mert a rossz kormányokat többnyire az otthon maradók "választják" meg ;)

A Bokros a maiakhoz képest kispályás volt, azóta emelkedett az ingerküszöb, ma már Tocsik sem kerülne be a hírekbe azzal az "aprópénzzel" :(

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#150) fordfairlane válasza hackeeeee (#144) üzenetére


fordfairlane
veterán

Plusz, miért mondhatni CSAK az állampolgárokon akarják visszavasalni azt, amit Ők elherdáltak? Jahogy, Nekik mindegy?

Nem csak azt próbálták, hanem a tőkejövelemet is próbálták adóztatni, a különadók egy része erről szól, de az EU egyértelműen nem nézi jó szemmel, ha a multik tőkéje adózik.

Nekem az a véleményem, hogy ez az egész Eu-s cirkusz fő oka ez, és mivel ki kell vezetni, ezért kellenek ezek a pótlólagos bevételek.

Persze azt is lehetne csinálni, mint a románoknál, 20-25%-os állami bércsökkentés, és nyugdíjcsökkentés, csak hát annak is nagy a rizikója.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.