Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) opeter87


opeter87
senior tag

Percenként 2 forint :Y (itt most saját magamat moderálom)

Minek kellett egykulcsos SZJA :W :W :W
(2 éve emiatt jönnek az újabb és újabb adók és az ÁFA emelés is)

De
Amint többen is írták/kérdezték mi van az: "annyit beszélünk ingyen havonta amennyit akarunk 1000 Ft-ért" csomagokkal?

Párommal közel 4 éve vagyunk a T-nél ilyen csomagban, hogy havi kb. 1000 Ft fejenként, de korlátlan beszélgetés. Ezek után is kell majd adót fizetni?

(#153) westcoastog


westcoastog
veterán

Frankó...
Jót fog tenni a 42 forintos percdíjam mellé még 2 forint. :N
Más csomag meg nincs amit jónak találnék. 5000 forint így is lecsúszik róla gyorsan, azt alig telefonálok....
Gondolom előfizetésesekre és kártyásokra is egyaránt vonatkozik.
Javítsatok ki ha félreértettem valamit. Kíváncsi vagyok mi lesz a következő adó.

[ Szerkesztve ]

(#155) duce78 válasza opeter87 (#151) üzenetére


duce78
tag

Igen. Erre is vonatkozik a 2 Ft per perc.
Tehát ugrik az ingyen telefonálás!

[ Szerkesztve ]

Nem lessz, hanem kérek!

(#157) Gadgetfan_ válasza MCGaiwer (#139) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Igen, csak azt régen a hívők fizették, akik az adott egyházhoz tartoztak. Most meg mindenki fizeti, ha hívő, ha nem.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#158) djculture válasza opeter87 (#151) üzenetére


djculture
félisten

Ilyeneket ne kérdezzél, mert még a nyakamat rátenném még akik összerakták a törvényt azok se tudják. Nem hiába van még egyeztetés a mikéntekről. Ez csak egy szokásos keret törvény.. Szerintem még lesz erröl később infó. A segélyhívó számokra tuti nem tudnak semmit tenni az 100% mert nemzetközi egyezmények írják elő az ingyenes elérést. Ha nem így lenne már régi fizetős lenne, mert nem két fillér a fenntartása.

[ Szerkesztve ]

(#161) Rickazoid válasza fordfairlane (#129) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az egykulcsos meg azoknak kedvez, akik miatt most új adókat kell bevezetni. Egyébként nem, a többsávosnak pont az a lényege, hogy minél többet keresel, annál többet adózhatsz, hisz lényegesen több is marad. Én szívesen adóznám el a fizetésem akár 40%-át is, ha maradna utána még 250.000, cserébe jóval kevesebb lenne az egyéb adó és kisebb lenne az ÁFA, de ma mennyit is adózik, aki fél millió körül vagy afelett keres? Ha jól tudom semennyit (Tisztelet a kivételnek, ha létezik), bár hivatalosan 16%-ot. Mindezt miért találták ki, pontosabban mi volt az ürügy? Hogy a középvállalkozások több embert vegyenek fel. Vettek fel több embert? Ló****t! Örülnek, hogy több jut nekik saját zsebbe anélkül, hogy bármit tenniük kéne érte.
Aki meg korábban kijátszotta az adórendszert, az most is ki tudja. És ki szívta meg? A sok minimálbéres, akiknek szintén változott a fizetése, csak épp a rossz irányba. Sőt, a 3-4 műszakosok fizetése is csökkent, pedig ők pár éve még kaphattak kézhez akár 90.000-t is, ma örülhetnek a 75-80.000-nek. Mindezt úgy, hogy egyre kevesebben vannak, a legtöbbet fizető 4 műszak talán már meg is szűnt a cégeknél. Ami ugye kirúgásokkal járt.
Most meg mi van? Itt is egy új adó, ott is egy új adó, amott is egy új adó... ki is járt akkor jobban?

(#151) opeter87: Felteszem vagy megszüntetik az ilyen csomagokat vagy kiszámolják, hogy arra mennyi adót kell külön tenni, esetleg ami miatt én aggódom, hogy úgy módosítják, hogy a havidíjért 2 Ft lehet a percdíjad. De sajnos ez utóbbi a legvalószínűbb forgatókönyv.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#162) fordfairlane válasza Rickazoid (#161) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként nem, a többsávosnak pont az a lényege, hogy minél többet keresel, annál többet adózhatsz,

Nem ez a lényege. Az a lényege, hogy Magyarországon a multikat és az állami szférát leszámítva senki nem vallja be a tényleges jövedelmét. Ezért, és más okokból is célszerűbb a fogyasztást megadóztatni. Én is olvastam már ezeket az osztályharcos elveket, de ez nem elvi kérdés, hanem nagyon is gyakorlati.

x gon' give it to ya

(#164) rauschie válasza hackeeeee (#144) üzenetére


rauschie
senior tag

Csak az állampolgárokon lehet behajtani. Máshonnan az államnak nincs bevétele. Ha úgy gondolod, hogy az állam nem megfelelően költi el a pénzedet, akkor ne szavazz a kormánypártra.

Megértelek, de momentán más vállalható lehetőséget nem látok. Esetleg tüntetést lehet szervezni, mivel ez az adó azért lett kivetve, mert ez jár a lehetőségek közül a legkisebb politikai tőkeveszteséggel. Ha kiviszel az utcára elég embert, és elhiteted a kormánnyal, hogy nem sikerült a számukra legkisebb rosszat választani, akkor valószínűleg megpróbálnak mást szivatni.

Az az egyszerű képlet van, hogy kevés ember fizet adót, és kevés ember nem választ kormányt. A mindenkori kormány ne mostanában fogja az adófizetők érdekeit nézni. Ebben a megvilágításban különben üdvös dolog, hogy nagyobb súlyt fektetnek a fogyasztási adókra.

(#165) Gadgetfan_ válasza fordfairlane (#150) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Nem csak azt próbálták, hanem a tőkejövelemet is próbálták adóztatni, a különadók egy része erről szól, de az EU egyértelműen nem nézi jó szemmel, ha a multik tőkéje adózik."

Ma Magyarországon a multik a legnagyobb adófizetők! A költségvetésbe befolyó adóforintok 60%-át a multik fizetik be az alkalmazottaik után, beruházásokban, vagy ingatlan adóban stb... Az, hogy pl. az iparűzési adót elengedik nekik, vagy nem adóztatják a tőkejövedelmet, az nem az EU miatt van, hanem a versenyhelyzet miatt, ami a térségünkben van. Ha nem adnak különböző kedvezményeket elmennek Szlovákiába vagy máshová. Ehhez az EU-nak semmi köze, és őket nem is érdekli ha megadóztatnánk a multikat. Egyszerűen odébbállnának és lenne egymillióval több munkanélküli hirtelen, azt még a fidesz is nagyon jól tudja, ezért nem lépnek komolyabban fel, csak duma szinten. :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#166) opeter87 válasza duce78 (#155) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez nagyon nem jó hír... :O

#158 djculture

Nézem a különböző hírportálokon a videós híreket, ahol a képviselőket kérdezik a törvényről és össze-vissza mondtak mindent.

#154 Youri

Igen az a baj az egységes SZJA-val, hogy óriási kiesést okoz és azt meg pótolni kell, mert a kiadáscsökkentés sem megy úgy, ahogyan azt tervezték.
Így jött az eb adó, chips adó, telefon adó, de jön pl. a casco adó is, komolyan már nem találom a szavakat...

(#168) Cyberpunk válasza Rickazoid (#161) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én még 4-be járok, de nem sokkal keresek többet, mint aki 3-ban van. A gáz még pluszban az új munka törvénykönyve. Gyerekek, na az nem semmi. :W

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#169) fordfairlane válasza opeter87 (#166) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen az a baj az egységes SZJA-val, hogy óriási kiesést okoz és azt meg pótolni kell, mert a kiadáscsökkentés sem megy úgy, ahogyan azt tervezték.

Ez nem igaz. A gyerekkedvezmény miatt nagyobb a kiesés, mint a felső kulcs eltörlése miatt. Már Bajnai alatt is emlékeim szerint 1x milliós éves jövedelem felett volt a felső kulcs sávhatára, ennek a kivezetése minimális jelentőségű volt.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#171) dabadab válasza Zirowe (#101) üzenetére


dabadab
titán

"Tényleg, és mi a helyzet az ingyenes (ügyfélszolgálat, rendőrség, stb) és a zöld számokkal?"

A segélyhívások tutira ingyenesek maradnak, az "ingyenes" számok meg eddig is úgy voltak ingyenesek, hogy a hívott fizette a telefonszámlát.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#173) Gadgetfan_ válasza fordfairlane (#169) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Pontosabban, nem CSAK az egy kulcs miatt, hanem az egész új adórendszer elhibázott koncepciója miatt, amiben benne van az egy kulcs, a családi adókedvezmények és az szja általános csökkentése...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#174) dabadab


dabadab
titán

Tekintve, hogy az imákra nem fog vonatkozni a percenkét kétforintos adó, a továbbiakban mellőzzétek az egyházak témáját.

DRM is theft

(#175) 8th válasza Vukmir (#127) üzenetére


8th
addikt

+1 :R

(#176) fordfairlane válasza Gadgetfan_ (#165) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ma Magyarországon a multik a legnagyobb adófizetők!

A nyereségrátájuk sokszorosa annak, amennyi az arányuk az adófizetésben. A tőkjövedelmet pedig megadóztatták, főként abban a három szektorban, amelyiknek a jövedelmezősége a legjobb. Bankadó-, telkom adó és a kiskerláncok adója. És ez piszkálta az EU csőrét, szóvá is tették, főleg a telkomadót, de a többi miatt is morogtak. Majd meglátjuk, felszólalnak-e ezen adónemek ellen is. Én arra tippelek, hogy nem fognak, de majd meglátjuk.

x gon' give it to ya

(#177) adamssss válasza D1Rect (#172) üzenetére


adamssss
veterán

Már bocs de a hívek is fizetnek adót.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#178) Vukmir válasza dabadab (#174) üzenetére


Vukmir
aktív tag

adamssss: Előző kommentemben válaszoltam neked, mert még tudtam módosítani de innentől nem reagálok az egyházi témákra.

(#174) dabadab Oké megértem, vagyis nem de mondjuk úgy beletörődök :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#179) Cyberpunk válasza adamssss (#177) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A problem, az hogy az is fizet nekik, aki egyáltalán nem hívő. De mind1.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#180) Rickazoid válasza fordfairlane (#162) üzenetére


Rickazoid
addikt

Csakhogy a kereslet adóztatása a társadalmi rétegek közti szakadék növekedésével jár. Így eljutunk oda, hogy a középső és a felső rétegek kivételével az embereknek szimplán nem lesz elég pénze a megélhetéshez, rosszabb esetben munkájuk sem lesz, ami mit eredményez? A bűnözés ugrásszerű növekedését. Az kinek jó? Többen kerülnek börtönbe, még több adó kell a börtönök fenntartására, még kevesebben fizetnek adót, stb.
De az egészségügyi ellátásban is jelentkezik a probléma, hisz akinek nincs munkája és nincs elég pénze, hogy az egyre magasabb egészségügyi járulékot kifizesse saját zsebből, az nem jogosult orvosi ellátásra, csak magánorvosnál, de az meg luxus.
És ott van még a gyerekvállalási kedv. Itt is két dolog lehetséges, vagy szimplán nem vállal gyereket a legszegényebb réteg, ergo a legtöbb ember, ami az ország szimpla elöregedéséhez vezet, vagy lényegesen több gyereket vállalnak (kisebb túlélési esély mellett több utóddal több esély van a genetikai vonal fenntartására, szimpla állatvilági törvény), ami meg a bűnözést fogja növelni megint.
A legértelmesebb, ha a társadalmi rétegek közel maradnak egymáshoz és nincs se alul- se túlfizetett ember. Nem kell, hogy a szegény is gazdag legyen, de hogy a gazdag túl gazdag legyen, miközben a szegény túl szegény.. az ellen tenni kéne. Most ugyanis ezt érték el. Mindegy mi volt az ürügy, a cél ez volt.
A feketemunkát és a vállalkozások adócsalását meg semmivel sem tudod kivédeni közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#181) #06658560 válasza Lenry (#86) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van öt liternyi fölös, hol öntsem ki?

(#182) opeter87 válasza fordfairlane (#169) üzenetére


opeter87
senior tag

2011-ben 395,7 milliárd forinttal kevesebb pénz folyt be a költségvetésbe az SZJA-ból, mint 2010-ben.

Ez szerintem jelentős különbség, de abban egyetértünk, hogy a SZJA kiesés nem minden.

(#183) djculture


djculture
félisten

Jobban elolvastam ezt a tervet ami kijött, renegetg adó meg költség lesz itt még. Ingyenes készpénzfelvételnek pl fuccs mert arra is 0.1% nál nagyobb adó lesz. Megyünk vissza a kőkorszakba. A párna alá kell dugni a lét az biztos és személyesen befizetni a szolgáltatóhoz:) A telefon helyett meg füstjeleket kell gyakorolni :C

[ Szerkesztve ]

(#184) wwenigma válasza Cyberpunk (#168) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

az csak megteremti az alapot az allami cegeknel torteno fizetescsokkentesnek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#185) gtasystem válasza adamssss (#132) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem tényleg..
először én sem akartam elhinni de tényleg.. :D

a témához: hihetetlen ez a sok nyavajgás..mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek? a húsvéti nyúl?
én ennél sokkal durvábbra számítottam..a helyzetünkhöz képest..

most majd legalább fellendül a voip..
amúgy is évek óta azt használom..legalább végre majd gondolnak az okostojás cégek a voip-sekre is amikor megadják a csodás voip-ről nem hívható elérhetőségüket.. :((

a válságadók átalakítása és más formában megtartása pedig tuti ötlet..eddig ők szivattak minket, most lehet egy kicsit fordítva is.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#187) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bár az is lehet, hogy ezzel akarnak alapot teremteni a 4. állami szolgáltatónak.

Fizessen elő nálunk, és mentesül a távközlési adó megfizetése alól. ;] ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#188) fordfairlane válasza Rickazoid (#180) üzenetére


fordfairlane
veterán

Csakhogy a kereslet adóztatása a társadalmi rétegek közti szakadék növekedésével jár.

Igen, normál esetben, ha abból indulunk ki, hogy a kereseteket ismerjük. Csak hogy épp ez a probléma, nagyrészt nem ismerjük. (Többek közt ezért is vetődik fel időről időre a vagyonadó lehetősége, mert az "látszik").

Nekem az a véleményem a jövedelem kontra fogyasztási adó kérdésénél is, hogy Magyarország esetében egy olyan társadalmi szolidaritás elvesztése felett kesergünk ( a gazdagok nem kompenzálják a szegények alacsony bérét ), ami már régesrég megszűnt létezni. Én sok cégnél megfordultam már a rendszerváltás óta, de nem emlékszem, hogy bárhol rendben lettek volna a jövedelembevallások. Leszámítva a multikat (persze ott sem mind, meg persze ők sem angyalok, ők más eszközöket használnak a nyereségmaximalizálásra)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#189) Ringman válasza gtasystem (#185) üzenetére


Ringman
nagyúr

mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek?

hát arra gondoltam mondjuk, hogy a mostaniak nem tesznek meg mindent annak érdekében, hogy a csak a lehető legnagyobb kamattal menjenek el az állampapírok; hogy ugyanannyi hitelre több kamatot fizethessünk.

(#190) Gadgetfan_ válasza fordfairlane (#176) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

A nyereség az nem releváns a témában, mert nem ott fizetik a sok adót. Egy tesco esetében pl. kezdve azzal, mikor megépítenek egy üzletet, munkát adnak a csarnok építőinek, a parkolók és bevezető utak építőinek, parképítőknek, fizetnek az önkormányzatnak is a területhasználatért stb, majd dolgozókat vesznek fel és fizetik utánuk a járulékot, adót. Árut vesznek több magyar cégtől és gazdálkodóktól, aki ezért adóznak és még több embert foglalkoztatnak akik után adóznak stb, és ezek mind legális számlás üzletek amik óriási adóbevételt hoznak az országnak. Fizetnek az áramért, fűtésért, vízért stb, amiben nem kevés áfa van. A nyereség egy jelentős részét újabb üzletekbe, beruházásokba forgatják vissza... és így tovább. És akkor ezt szorozd meg a többi multi céggel.
A bankadó más tészta, ott sem maga az adóztatás ténye piszkálja az EU vagy az IMF csőrét, hanem a bankadó mérete és kivitelezése ellen emeltek kifogást, annak a magyar gazdaságra gyakorolt negatív hatása miatt, mert ha túl nagy terhet tesznek a pénzügyi szektorra, akkor azzal lefojthatják a gazdaságot...
A telekom adót a franciáknak és a spanyoloknak is el kellett törölniük, mert ellenkezik az EU szabályokkal.
A kiskereskedelmi láncok adója meg versenyellenes, vállalkozás ellenes azért nem nyerte el az EU tetszését.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#191) #53246592 válasza Zirowe (#187) üzenetére


#53246592
törölt tag

Vagy kiírnak pályázatot telefonos infrastruktúra fejlesztésre a beszedett pénzböl, úgy hogy elsöre úgy tünjön bárki pályázhat, aztán kiderül hogy csak MS MVPI vagy azzal egyenértékü szolgáltató nyerheti csak meg :)

(#192) M3Ny3'T válasza Rickazoid (#123) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

1) Nincs miből emelni a minimálbért, a cégek nem tudják finanszírozni...nemrég ezzel próbálkoztak már. Hogy oldották meg a cégek? Az alkalmazott papíron 4 órát dolgozik, valójában 8-at.
2) Nincs miből alkalmazni a munkásokat. A munkáltatók is iszonyatos adókat fizetnek minden egyes alkalmazott után.

A hsz-ed többi részéhez: :R és :O

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#193) Zirowe válasza M3Ny3'T (#192) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mindjárt megsajnálom szegény cégeket, akik még a minimálbért se tudják kifizetni..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#194) fordfairlane válasza Gadgetfan_ (#190) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem kell felmondani az EU kifogásait, én is nagyon jól ismerem ezeket. Nekem az a véleményem, hogy az EU valójában a náluk lobbizó multik miatt emelt kifogást nagyrészt, ez a versenyellenes szöveg ez csak a szokásos politikai duma.

De mondom, még egyszer, utoljára:

MEGLÁTJUK!

Meglátjuk, hogy az EU mennyire lesz aktív az ilyen, leginkább a végfelhasználókat sújtó adónemek esetében. Én arra tippelek, hogy a fentebb vázolt okok miatt nemigen fog ezekkel törődni, nem lesz nagy kötelezettségszegéses balhézás, meg kényszerítés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#195) gtasystem válasza Ringman (#189) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem az a lényeg hogy egyáltalán elmennek azok a papírok..és pl. nem bankokat gyújtogatnak nálunk is mint a görögöknél..
az talán jobb lenne? :U
szép lassan át kell alakítani úgy mint a japánoknál..legyen hazai kézben az adósság és meg van oldva a dolog..és ezért szerintem elég sokat tesznek..mondjuk tehetnének többet is az igaz...:D

de mondjuk egy 2ft-os távközlésiadóért még nem fognak gyújtogatni az utcán az emberek..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#196) #64791808


#64791808
törölt tag

Azt kiszámoltátok már, hogy ha a tervezett 600 milliárdos megszorítást a teljes népességgel elosztjátok, akkor 60.000.- forint jön ki?

Tehát jövőre ha MINDEN magyar állampolgár ugyanannyit befizet, akkor 60.000.- forinttal több adót fogunk fizetni? És hogy ez a valóságban mennyivel több lesz, mert nem mindenki fizeti ezeket az adókat (sem)?

(#197) Gadgetfan_ válasza gtasystem (#185) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek? a húsvéti nyúl?
én ennél sokkal durvábbra számítottam..a helyzetünkhöz képest.."

Te sem a legélesebb kés vagy a fiókban! :W

...Azért ahhoz mennyi ész kell, hogy valaki kiszámolja, hogy a jelenlegi besorulásunk alapján úgy 5-6% lenne a kamat az IMF hitelre, ami nem kell Matolcsynak, magyarok vagyunk, tökös legények, inkább fizetünk 10%-ot az állampapírokra... :Y Ha én így kezelném a pénzt itthon, már éhen haltam volna.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#198) Ringman válasza gtasystem (#195) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]
[link]
[link]

így hirtelen. ennyit arról, hogy egyáltalán mennek a papírok. és milyen áron, és miért ennyiért. (de linkelhettem volna mást is)

szép lassan át kell alakítani úgy mint a japánoknál..legyen hazai kézben az adósság és meg van oldva a dolog..és ezért szerintem elég sokat tesznek

azért eléggé más gazdasággal, kultúrával és fizetési hajlandósággal rendelkezik a 2 ország, ez pl a kapott hitelek/állampapírok kamatján/hozamán is látszik

[ Szerkesztve ]

(#199) DesertDog


DesertDog
tag

Itthon edződött magyar legény vagyok, ezért a felkészülés jegyében inkább megkérdezem: A fogadott hívások után is kell fizetni? :U

(#200) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Megy a terelés.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.