Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) enginev3.0 válasza lafaty80 (#250) üzenetére


enginev3.0
félisten

"Gratulálok ennek az országnak, ha hagyja ezt. Itt nincs olyan hogy közös teherviselés... az csak egy álom."

Hagyjátok már ezt az undorító szöveget
Te nem az országhoz tartozol? DE, és te is hagyod nem? Mi lenne a jelenleg is szegény emberekkel, ha felhagynák a munkájukat, hogy elmenjenek tüntetni vagy Isten tudja mit csinálni, mind ezek ellen, majd börtönben vagy rosszabb helyen kötnének ki? :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#252) Vukmir válasza enginev3.0 (#251) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Mi lenne? Csődbe menne egy héten belül az ország ha beszüntetnék a munkát a munkások 60-70%-a.

Kétlem hogy tovább bírná ez a csodahaza

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#253) erdoke válasza lafaty80 (#250) üzenetére


erdoke
titán

Tegyük fel, hogy teljesül az álmod, és politikusnak állok. Mennyi adót és járulékot fizetsz egy évben, hogy ennyire ágálsz az ellen, amit tervezek vele tenni? Én akkor nem dühöngtem így, amikor havi egy milla körül csengettem a közösbe...

A legjobb aláírás a héten

(#254) bambano válasza lvb (#206) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem létezik igazságos ingatlanadó.

akinek egy időben jól ment és tudott venni valamit, az később miért kínlódjon, amikor éppen nem megy jól neki? kerüljön utcára a saját ingatlanából, csak mert perpill nincs munkája?

aki az ingatlanadót kitalálta, annak még a harmadik szomszédja is idióta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#255) djculture válasza erdoke (#253) üzenetére


djculture
félisten

Majd jön a luxusadó ami után te se fogsz annyira örülni. Esetleg akkor ha többet haza se jössz a nagy utazgatás közben, amiről szintén felbukkant hogy az utazgatás luxus pl.

[ Szerkesztve ]

(#256) Nyugdíjas válasza erdoke (#233) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sehogy sem gut ez. Pont azon gondolkoztam/beszéltem a kollégákkal, hogy hogy lehetne ebből a körből ikeveredni. Merugye aszongya erre a polgár, hogy fizetne ő,de ugyis ellopják/ha fizet még adót éhenhal, mielőtt megtérülne, hogy többet ad a közösbe. Valahol igazsága is van. De valamikor el kell kezdeni kitörni ebből a körből. Csak valahogy nekem elképzelésem sincs hogy... Arra jutottam, hogy őszintén bizok abban, hogy ezért járnak emberek közgázra, hogy megfelelő pozicióba kerülve ők legalább tudják a választ ezekre. Miniszteri székekben ilyeneknek kellene ülni, mert perpill ugylátom ők sem tudnak erről többet, mint én...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#257) erdoke válasza djculture (#255) üzenetére


erdoke
titán

Mi közöm a luxusadóhoz? Még soha nem voltam a családdal külföldön nyaralni, szerintem durván mellélőttél.

A legjobb aláírás a héten

(#258) MCGaiwer válasza lafaty80 (#250) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez annyira hozzá nem értő hozzáálás. egyszerűen tisztában kell lenni a méretekkel. nem a 300 képviselő bére és egyéb járandóságai fognak itt segíteni. ha elvennénk tőlük minden forintot, akkor max azt érnéd el hogy ez az adó nem 2ft, hanem 1,95 lenne.

kettő: az adó definíciója: olyan, kötelezeően fizetendő teher, amiért közvetlen ellenszolgáltatás nem jár.

tehát, az adó amit befizetsz nem a tiéd. és egyáltalán semmi alapod számonkérni hogy te miért nem kapsz belőle semmit. ha valami jut neked, lehet örülni, egyébként meg tűrni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#259) enginev3.0 válasza Vukmir (#252) üzenetére


enginev3.0
félisten

És szerinted ki merne ennek neki kezdeni, amikor mindenki azon az állásponton van, hogy "ha ezt hagyja az ország", így mindenki azt mondja, hogy egyedül nem csinál magából hülyét, miközben ha pár tucat ember megtenné az első lépéseket, akkor biztos lenne sok követője, de ugye senki nem olyan elhatározott, hogy a kezdőlépéseket megtegye, mindenki fél attól hogy egyedül marad. És míg ő egyedül szenved addig a többiek csak nézik a híradóban, remélem érted :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#260) gtasystem válasza #06658560 (#229) üzenetére


gtasystem
őstag

de van benne, max. te nem látod benne.. ;) amúgy ha jól tudom az IMF feltétele is a MÁV rendbetétele..pontosabban a kiadások csökkentése ami a MÁV-ra megy el..
az állampapírral kapcsolatos japán példát pedig már leírtam előbb olvass vissza..
amúgy azzal teszi fenntarthatóvá hogy nincs kiszolgáltatva az állam a külföldnek..mint pl. japán..a kamatot pedig annyit kérnek rá az állampolgárok amennyi rá van írva. :D

M3Ny3'T: nem, nem viccelek.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#261) Tikakukac


Tikakukac
titán

Egyik haverommal beszéltem Zh után a budiból kijövet és feltett egy ilyet:
Te, szerinted mikor adóztatják meg a legkedvesebb testrészünket?
Szóval igen. Aki bírja fizetni, akinek még van miből, az köhögni fog. Akinek nincs vagy már eddig is szürkén nyomta az nem. Azt nem veszik észre, hogy előbb-utóbb olyan mélyre mennek ezzel a pénzkeresési módszerrel, hogy iszonyat. Most bemegy x milliárd. Jövőre meg újabb 10 adó és még x milliárd. Eszetlenség...

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#262) Nyugdíjas válasza erdoke (#257) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Há' most mondtad, hogy gazdag vagyol :DDD

(remélem láccik, hogy tartom a "sarcasm" táblát)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#263) djculture válasza erdoke (#257) üzenetére


djculture
félisten

Erre térjünk vissza jövőre mikor kihozzák ezt az adót is szerintem.

(#264) bullseye válasza Cyberpunk (#126) üzenetére


bullseye
addikt

meg a 300 forintokból...
csak most nincs aki jól és hitelesen szervezné az embereket

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#265) haxiboy válasza Tikakukac (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Azt!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#266) lafaty80 válasza MCGaiwer (#258) üzenetére


lafaty80
őstag

Egy: csak mert nem értek veled egyet még nem kell lekezelni. A méret a lényeg még ha kicsit is fáj nekik, én már örülök. Nem a fizetés + juttatás a lényeg, hanem amit "nem látunk jövedelem". Amivel hülyére vesznek minket.

Köszönöm a pontos definiciót, szükségem volt rá.

Már bocs, de valami nincs nálad sem 100ban. Már hogyne ne lenne az enyém amit befizettem? Csak mert adò a neve? Nevezzük másképp, mondjuk "közös költség" és így már jogosan elvárható hogy beszámoljanak róla, hogy hova is költötték. Nehogymár a nyúl vigye a vadászpuskát.
Én nem kapni akarok belõle, hanem látni hogy oda megy ahova kell. De nem ezt látom. És ez nagyon zavar.
És igen ha kell, ott leszek a tüntetésen ha kell. Ha nem fizetett foci drukkerek és elhasznált politikusok lesznek ott. Valahol és valahogy csak ki tudjuk végre nyitni a szánkat, mert kemény egypárti diktatúra felé tartunk, hamár benne nem vagyunk nyakig.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#267) Brutális eb válasza qwertly (#212) üzenetére


Brutális eb
addikt

".Ez pedig a nyugdíjasok egészségügyi hozzá járulása havonta,a nyugdíjak megadóztatása és az ingatlan adó fizetés a kedvezmények szűkítése a támogatások jelentős szigorítása."

Ennek nem most van itt az ideje.Vagy ha igen akkor hazánk egy temetővé válik mert ilyen nyugdíjak/bérek melett az álltalad felsorolt adók azonnali éhen halált okoznának jó pár emberkének és nem csak a nyugdíjasoknak,.

Egykulcsost eltörölni,,nagy szabadságharcos öntudat helyett meghunyászkodás és inteligens tárgyalások,élelmiszerek áfája max 5 %-ra.
Ennyi már el indíthatna a befektetőknél egy kevés bizalom visszaállítodást.
Ami száz milliárdokban mérhető....

Erdőke
"Röviden összefoglalva: ez itt az élősködők és ügyeskedők országa. Emiatt minden közteher, ami egyenlően sújt mindenkit, üdvözlendő."

Biztos jársz néha átlagemberek között?....

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#268) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ha leírom a véleményem csak csillagok lennének.... :W :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#269) rainmen válasza Brutális eb (#267) üzenetére


rainmen
aktív tag

Alapélelmiszerek áfája most is alacsonyabb, de hogy 5% avagy 18%, azt nem tudom.

(#270) Brutális eb válasza rainmen (#269) üzenetére


Brutális eb
addikt

De nem az alapra hanem az összesre gondoltam.
Mert pl tejet már nem veszek mert vagy kenyér vagy tej naponta.
Meg érted nem lehet örökké csak tejet,kenyeret meg rizst enni....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#271) rainmen válasza Brutális eb (#270) üzenetére


rainmen
aktív tag

Értem, de a hamburger, pizza, hot-dog (bocs :B ) nem alapélelmiszer.
De minden egyes árcsökkentés támogatva, a nagy kérdés, hogy honnan lesz a kieső összeg pótolva... :(((

(#272) bullseye


bullseye
addikt

lehet kissé perverz gondolat, de annak idején Ceaucescu is lenullázta az államadósságot a maga módján...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#273) djculture válasza rainmen (#271) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj a csóró emberek nem tudnak csak egészséges élelmiszert vásárolni...

(#274) polonic válasza erdoke (#248) üzenetére


polonic
félisten

Elhiszem, hogy te jól jártál az egységes 16 %-os adó bevezetésével és az ehhez kapcsolódó egyéb intézkedésekkel (adójóváírás kivezetése, stb)

De sokan, nagyon sokan nem! Mintha ez nem rémlene neked. Pedig erről is rengeteget lehet olvasni a neten.

Bérkompenzáció? Ugyan már. Ők sem gondolták komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#275) rainmen válasza djculture (#273) üzenetére


rainmen
aktív tag

Saját tapasztalat alapján nem feltétlenül drága az egészséges kaja. A beszerzési forrás nem mindegy, valamint az se, hogy mi az, ami tényleg egészséges. :N

(#276) djculture válasza rainmen (#275) üzenetére


djculture
félisten

Én csak speckó cukorbetegeknek való étel ügyébe rendelkezek tapasztalattal. Faternak kb ötszörösébe kerül minden étel. Eleve az édesítőszer is embertelen drága, meg pl meglehet nézni egy sima cukros és fruktózos lekvárt. Néha csak lesek olyan árakat kérnek érte

[ Szerkesztve ]

(#277) erdoke válasza lafaty80 (#266) üzenetére


erdoke
titán

Az a nagy büdös helyzet, hogy a mérlegnek két oldala van, de valamiért sokan az egyikről nem vesznek tudomást, ahogy te sem. Nem csak befizetsz a közösbe, hanem ki is veszel, amikor a közutat használod (bármennyire gödrös is), amikor iskolába jársz vagy járatod a gyereked (bármilyen is az oktatás színvonala), vagy éppen amikor több nyugdíjat kapsz, mint amennyi járulékot fizettél. Statisztikailag azok közé tartozol, akik többet vesznek ki a közösből, mint amennyit betesznek, ugyanis az állampolgárok legalább 85 %-a ilyen. Na most akkor kinek van joga számonkérni? Aki többet tesz be, mint amit kivesz? A többinek esetleg nem meghúzni kellene magát?
Mindezzel nem bántani szándékozok bárkit, csak azt akarom mondani, hogy távolról sem ennyire egyszerű a dolog.

[(#274) polonic/B]

Nem ám, az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött!
Szerinted az a rendszer volt rendben, amikor 3 gyerekkel, egyedüli keresőként a családban a bruttó fizetésem 47 %-át vittem haza nettóként? Egyedüli magyar alkalmazottja vagyok egy ~6e fős cégnek, tehát csak nemzetközi összehasonlítási példáim vannak. Egy német kollégámat megkérdezve pl. megtudtam, hogy ő (azonos beosztásban, szintén 3 gyerekkel) a bruttója 72 %-át vitte akkor haza. Úgy gondolod, hogy az volt a reális? Amikor tisztában voltál vele, hogy csak azért kell itthon arányosan sokkalmtöbbet befizetned, mert a fals minimálbéresek, a feketén dolgozók, a vállalkozóként alkalmazottak, a 10-20 évvel idő előtt nyugdíjba vonulók, a nemzetközi összehasonlításban ötszörös mennyiségű rokkantnyugdíjas és társaik nem fizetik be a rájuk eső részt, sőt, sok esetben velem tartatják el magukat? Tényleg az volt a normális világ?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#278) rainmen válasza djculture (#276) üzenetére


rainmen
aktív tag

Sorry, ilyen kitétel eszembe sem jutott. :R

(#279) polonic válasza qwertly (#212) üzenetére


polonic
félisten

Ember! Ha megadóztatják a nyugdíjat, akkor ugyan mi a francot csináljon az a nyugdíjas, akinek 50 ezer Ft a nyugdíja? Sok van ilyen, nagyon sok, hidd el!

[ Szerkesztve ]

(#280) Kolondrum válasza polonic (#279) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem a mi hibánk.

(#281) polonic válasza Kolondrum (#280) üzenetére


polonic
félisten

:F

(#282) rainmen válasza polonic (#279) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem az idegeidet akarom tépni, de: a nyugdíjat nem lehet adóztatni!
A sumákság: ezért nevezték át valami időskori járulékká, mert azt már lehet. :(((

[ Szerkesztve ]

(#283) polonic válasza erdoke (#277) üzenetére


polonic
félisten

Egy szóval sem mondtam, hogy az volt a jó. Mutasd meg kérlek, ha mégis!

Csupán azt említettem meg, hogy elhiszem neked, hogy te jól jártál. De ne csak a saját szemszögedből nézd ezt az egészet! Had ne soroljan föl, hogy az én köreimben hányan nem. Ezzel a szegényebb réteg még rosszabbul járt. Csupán ez a baj ezzel.

Talán a vállalkozó sem véletlenül keresi a kiskaput. Nézd meg mennyi terhet kell befizetnie (az más kérdés, hogy sokan nem teszik, ez is rohadt nagy baj, tudom). Pont most írt valaki egy bejegyzést erről. [link]

(#282) rainmen

Már ennél jobban nem lehet. :)
Igen, tudok erről. . .

[ Szerkesztve ]

(#284) djculture


djculture
félisten

A lét minimum határán lavírozó embereket érinti az biztos leginkább minden ilyen forgalmi adó. Plusz 27% adó mellé extra forgalmi adó az kimeríti a kettős adóztatás tényét. Tudomásom szerint ezt az EU tiltja. Szerintem ezt ugyanúgy kifogásolni fogják mint a szolgáltatói különadókat. Tudják ezt Orbánék is csak szépen húzzák vele az időt.

[ Szerkesztve ]

(#285) beefjeez


beefjeez
senior tag

Na erre nem mondok semmit, mert szeretném még az oldalt tagként látogatni...
Remélem a sírjukra költik a pénzt :R
mocskosszemétge...

(#286) erdoke válasza polonic (#283) üzenetére


erdoke
titán

Azt nem tartom elfogadhatónak, hogy valaki 0 Ft SZJA-t fizessen. Hacsak nem kiemelt közcélú szolgál a mentesség, pl. leendő adófizető gyerekek nevelését. Az alacsonyabb jövedelműek is legalább jelképesen járuljanak hozzá a közterhekhez. Nekik is jobb úgy, nem zavarja őket az érzés, hogy mindent más fizet helyettük. Legalábbis engem mocskosul irritálna...
Örök kérdés, mi az igazságos közteherviselés. A nálunk komolyabb tapasztalatokkal rendelkező demokratikus országoktól elvileg vehetnénk példát, de arrafelé pl. büszkék az emberek, ha sok adót fizetnek, és egyáltalán nem a mindenáron elkerülésére törekednek. Itt sok minden nem működik, és aki azt hiszi, hogy elsősorban a politikusokkal van baj, az nem járt még olyan országban, ahol többnyire működnek a dolgok. Teljesen más az átlagember mentalitása, mint nálunk. Ez egy balkáni suttyóország.

(#285) beefjeez

Ezután havi 3e helyett 4 ezret fogsz beadni a közösbe? Mindjárt megsajnállak, és tökéletesen megértem, hogy ezért már mások halálát kell kívánni. Nem baj, majd fizetem helyetted ezután is, eddig is megtettem...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#287) djculture válasza erdoke (#286) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk külföldön nem találsz olyan nyugdíjast aki nem tud elvegetálni a nyugdíjából ha már ledolgozott 30-40+ éveket. Melós ember ugyanez, elvegetál az ember épphogy mostanában.
Persze hogy próbál bármit az ember ami egy erkölcsi határon nem megy túl hogy túléljen.
Kíváncsi lennék egy ilyen helyi fizetésből te milyen vigyorogva fizetnél

[ Szerkesztve ]

(#288) Ringman válasza polonic (#279) üzenetére


Ringman
nagyúr

1. nyugdíj felbruttósítása (szuperbruttó) (ue kedvezmény, segély, gyes, stb-re)
2. nyugdíjak megadóztatása -> ugyanannyi lesz a nettója, mint volt

DE

később - adóemeléskor - mindenki kiveszi a részét a nagyobb közteherből.

(#289) opeter87 válasza erdoke (#286) üzenetére


opeter87
senior tag

Nekem saját cégem van és pontosan az a probléma, amit biker kolléga írt.
(#283 polonic köszönöm a linket :R )
Egyszerűen nem tudok bővülni, új megrendelések nincsenek (pedig teszek érte, de kezdek belefáradni), de az adóterhek és a járulékok nőnek, plusz újabb adók és közben minden drágul (320Ft-os euró árfolyam nagyon sok vállalkozásnak nem tett jót)

(#290) klepto


klepto
addikt

Kb. 1 órája olvasgatom ezt a topicot, fél napja háborgok a törvényen, de megtaláltam a megoldást!
Van egy mód, hogy az állam szopjon nagyot, mi picit, a szolgáltató meg alig.
Eltörölni a percdíjakat, és bevezetni egy viszonylag magasabb havidíjat.
Konkrétan: eddig volt a havidíj (most a feltöltő kártyásokról nem beszélek) 2000.-Ft lebeszélhető, átlag 35.-Ft percdíjjal.
Legyen a jövőben 5000.-Ft havidíj, és egységesen 0.-, vagy 1-2.-Ft+2.-Ft adó+áfa (a 2 forint percadó 99%, hogy nettő érték lesz, vagyis amit mi mindannyian fizetünk majd, az 2+áfa, vagyis 2,54.-Ft+áfa!)
Számoljunk picit:
havi 100 perc telefonálás percenként 35.-Ft-al: 3500.-Ft
Ebből az államé 21,65% adó, vagyis 740.-Ft
Ha azt mondja a szolgáltató, hogy ezentúl 2.-Ft-os percdíjjal számol, akkor az 100 percre vetítve 200.-Ft
Ebből az állam ÁFA formájában megkap 43.-Ft-ot, plusz a 2.-Ft+ÁFA percadót, ami 254.-Ft-
Ez összesen 297.-Ft/100 perc telefonhívás.
Ki járna rosszabbul???
Na ná, hogy az állam!
Ha erre rájönnek a szolgáltatók, akkor az össznépi kibabrálás lenne az állammal, amit meg is érdemelne; a szolgáltató meg fedezhetné a költségeit a magasabb havidíjjal; és így mindenki jobba járna!
Erre kéne egy összefogás, és ez lenne az egyetlen legális módja a túlzott állami adó "elkerülésének" ; és mindezt természetesen teljesen legálisan :C

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#291) Tikakukac válasza erdoke (#286) üzenetére


Tikakukac
titán

Fater 2 hónapja jár minden 2. este a darussal kábeleket vagdalni a telepre. Cirka 100-150 ház lopja a villanyt folyamatosan évek óta. És ez egy kisebb város, és még csak nem is Borsod.
8-10 gyerekkel 14 évesen már bőven terhesen a 'kislány" is. Ameddig lapátolják a pénzt ezekbe rétegekbe, hogy integrálják nincs megoldás. Anyám velük foglalkozik, és iszonyat amiket mesél. Egy ideje már nem is nagyon figyelek rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#292) beefjeez válasza Tikakukac (#291) üzenetére


beefjeez
senior tag

Figyelj, ők elfognak élni gazdagon örökké, mert ők a kisebbség. Nem dolgoznak, mégis elélnek, míg más munkával sem tud. Szánalmas

(#293) opeter87 válasza klepto (#290) üzenetére


opeter87
senior tag

Nem rossz ötlet, de szerintem az emberek ezt így nem látnák át csak azt, hogy a szolgáltató emel 3500->5000 havonta.

Azt, hogy ezt a szolgáltatók meg merik-e csinálni más kérdés. (Lehet kapnának a nyakukba egy újabb telekom adót)

(#294) polonic válasza erdoke (#286) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom, hogy elfogadható lenne egy 0 % szja. Van azért olyan ország, nem is messze, van közös határunk, ahol x összegig (nem tudom a pontosat, nem akarok hülyeséget írni) adómentes a fizetés, aztán az x+1 összeg fölött pedig már adózik. De ott sem az összes, hanem az x fölötti rész. Aztán jön egy következő kulcs, ott is így van. Egyéni vállalkozóknak is negyed évente kell hozzájárulást fizetni, messze nem annyit, mint itt havonta és a bevételből évi 1x ezer euróig nem kell adózni. Ott elfogadják az emberek.

A második bekezdésedben írtakkal tudok egyet érteni. Nem feltétlenül biztos, hogy mindig a politikussal van a baj. Hanem a néppel. Linkeltem egy képet ide, amit nagyon helyeseltem. De nem volt kívánatos itt, így nem mutatom meg. A lényege az, amit leírtam fentebb.

"Ez egy balkáni suttyóország." - Ezzel totálisan egyetértek.

Ui: A beefjez-hez szóló írásodhoz hozzászólnék:

Sok olyan ember van, akinek igenis nagy megterhelés havi plusz egy ezrest kifizetni. Év eleje óta is pár plusz ezressel több teher mellett rohadtul nem egyszerű. Az ilyen kijelentésekkel óvatosan szerintem. Nem igazán ismered ezt a réteget, úgy gondolom. Az ilyenek napról napra élnek, nekik minden Ft számít. És itt is a becsületesen dolgózó munkásemberre kell gondolni pl, nem másra, nem etnikumra.

Az etnikumról meg ne is beszéljünk, az egy külön fejezet. . .

[ Szerkesztve ]

(#295) klepto válasza opeter87 (#293) üzenetére


klepto
addikt

Na ja; itt a kommunikáción múlna minden!
Opcióként kéne felkínálni, mint lehetőséget; hogy havi 3500.-Ft és 35.-Ft-os percdíj, vagy havi 5600.-Ft, és 1.-Ft-os perdíc!
Aki tud számolni, előbb-utóbb kapcsolna, és áttérne.
Egyébként ha már itt többen belementek a politikába, én is fűznék egy halk megjegyzést a kommunikáció meg nem léte miatti biztosíték kicsapásra:
GyF bevezette a vizitdíjat. Mindenki háborgott; ahogy én is!
Majd beszéltem egy háziorvossal, aki bizalmasan megsúgta, hogy neki jó volt, mert a vizit díjat 100%-ban otthagyta a kormány, és a kártyapénzt sem vette el, de még csak nem is csökkentette (igaz, nem is emelte abban az évben).
Ha ez nyilvános adat lett volna, szerintem fele annyian nem háborogtak volna...
Ezeket a rókabőr lehúzásokat viszont én sem értem; nyíltan mondják meg, hogy mire kell a pénz, vessenek ki ott adót célzottan (mint a vizit díjat), de kommunikálják le, hogy azt nem nyúlják le, hanem ott hagyják, ahova az ember fizeti, és akkor talán könnyebben csúszna le a béka az emberek torkán...
De ez csak egy halk, és zárójeles megjegyzés a részemről, és talán még tolerálható stílusban :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#296) lafaty80 válasza klepto (#290) üzenetére


lafaty80
őstag

Ez jó :) kicsit olyn lenne, mint amikor a képviselök ktg. térítéséröl akartak népszvazást, mire azok átnevezték azt. Így értelmét vesztette a szavazás még csírájában ugye. Bár ebben az esetben asszem az állam koppintana egyet a szolgáltatók kobakjára :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#297) qwertly válasza Brutális eb (#267) üzenetére


qwertly
addikt

Nincsen igazad,mert enélkül meg mindenki éhen fog dögleni.Amit írtam azt előbb-utóbb megkel lépni de akkor már jobb előbb.Ha egy kicsit látod akkor lehet differenciáltan a nyugdíjakat megadóztatni és égéségügyi járulékot szedni.Csak ez egy olyan szavazói réteg amelyet semmilyen politikai párt nem mert kikezdeni.DE meg kellene lépni.Az ingatlan adóval meg mi a gondot rengeteg országba létezik és könnyen megfogható az adózás szempontjából.Kedvezmények csökkentése azt is megkel lépni lehet nyugdíjas kártya amely 50% kedvezményre jogosít a bérletből de legalább van bevétel és nem ingyenes.

(#298) MCGaiwer válasza klepto (#290) üzenetére


MCGaiwer
addikt

már bocs, de ekkora butaságot rég hallottam. nem tűnik fel, hogy csak magaddal baszol ki? minden egyes ilyen baromsággal, magadat szopatod rituálisan. nem azt akinek sok pénze van, hanem magadat, meg a többi kispénzű embert.

egyszer talán megérted, hogy az államtól kapot MINDEN a befolyt pénzből van. jelenleg kell X milliárd, mert különben mondjuk nem lesz neked ingyenes orvosi ellátás, oktatás, közvilágítás, biztonság, igazságszolgáltatás, tömegközlekedés és még sorolhatnám.

akinek amúgy van pénze, annak ez nem gond, kifizeti az orvost, magániskolát, annyit kocsikázik amennyit akar, elköltözik, vagy megvédi a maffia.

tehát, ha az államot szopatod, közvetve magadat szopatod.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#299) qwertly válasza polonic (#279) üzenetére


qwertly
addikt

De sokk van aki aktív kereső,akinek gyereke van és egyik hétről a másikra kell gürcölnie és megbetegedni se lehet neki.Hidd el ők is sokan vannak.És az adózást sem úgy kell elképzelni,hogy ugyan annyi adót fizessen a 50 ezret kapó mint a 120 ezret kapó.

(#300) enginev3.0 válasza MCGaiwer (#298) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, és az nem tűnt fel, hogy egyre több pénz folyik be nekik, de az utak nem javulnak, az orvosi ellátás romlik, a tömegközlekedés, drága és sokszor nulla

stb stb, akkor miről beszélünk?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.