Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Vladi válasza bambano (#600) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát nem az a termék a legjobb. Ezt jelentetted ki, úgy, hogy én csak kérdést tettem fel.

Ami meg a társadalmi veszteséget illet... az a veszteség valahol lehet, hogy nyereségként jelentkezik. Kivéve, ha nagyon hippi globalisták vagyunk. :P

A közgazdasági ismereteket meg szerintem hagyjuk, mert nem Vladi ismereteiről beszélgethetünk. De ha érdekel, akkor nyitok rá blogot. :P

(#599) Ringman:

totál nem ezt mondtam, valami akármit behoztál itt a társalgásba és arra reagáltál. Ezért nem tudok érdemben reagálni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#602) Ringman válasza Vladi (#601) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor mit? pontosítsd légyszíves, mert én ezt olvastam ki belőle.

(#603) Vladi válasza Ringman (#602) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mit??? Azt írtam, hogy nem a szolgáltatás szektor a legjelentősebb a fejlett országokban?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#604) djculture válasza Vladi (#596) üzenetére


djculture
félisten

Van itt termelés csak épp külföldi cégek termelnek külföldre amit kivisznek és behozzák a Kínában/Brazíliában stb. termelt jóval rosszabb minőséget Így fordulhat elő hogy pl a magyar címkés őrölt paprikára rá van írva hogy termelési hely Brazília meg Portugália és egyebek,.,

[ Szerkesztve ]

(#605) Ringman válasza Vladi (#603) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt írtad, hogy termelni kell minél többet.
ha nincs az országban termelés, akkor vége. Ezt kellene növelni de ész nélkül.

erre meg azt írtam,
fejlett országokban sehol sem a termelés, hanem a szolgáltatási szektor a legnagyobb.

ergo nem hiszem, hogy a termelés ész nélküli növelése lenne megoldás a jelenlegi stagnáló gazdaságra, nem hinném, hogy ez lenne a kitörési pont. (inkább ez Vietnámnak meg Bangladesnek megoldás)

(#606) Vladi válasza Ringman (#605) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor írd azt, hogy inkább a szolgáltató szektort kellene erősíteni. Nekem 8, erősíteni kell, de erre kevés példát látok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#608) bambano válasza Vladi (#601) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kérdésed az volt, hogyha kinyitod a hűtődet, hány magyar terméket látsz ott. Ezt a fajta kérdést olyankor szokták feltenni, amikor azt akarja a kérdező sugallni, hogy vegyél magyar terméket.

De ha a magyar termék rosszabb, mint a külföldi, akkor magyar termék vásárlása kárt okoz társadalmi szinten. Eldöntöd magadban, hogy milyen minőséget szeretnél. Ha ezt külföldiben olcsóbban megkapod, mint magyarban, akkor külföldit kell venni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#610) Vladi válasza bambano (#608) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ha megkapod. Ha jobb, ha olcsóbb. Ezekre is választ kell adni.
Arról nem is beszélve, hogy el tudod -e dönteni a megfelelő információk birtokában, vagy egyáltalán el tudod -e. Stb.

Valamint: mit kockáztatsz, ha mégis azt veszed. Vállalod -e a kockázatot? Megéri -e? Illtve ha sokan tesznek így, az milyen hatással van az árra a minőségre stb.

S igen, azt akartam sugallni. :)

Vegyetek magyar élelmiszert. :P Egyébként a legolcsóbb a termeljük meg magunknak című történet, de az előzmények után ebbe bele sem merek kezdnei. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#611) Ringman válasza Vladi (#606) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem kell erősíteni semmilyen szektort, békén kell hagyni a gazdaságot és a vállalkozásokat!
Az államnak annyi köze kell hogy legyen a gazdasághoz, hogy betartatja a mindenkire érvényes szabályokat, amely szabályok kellő körültekintéssel születtek, kiszámíthatóak és nincsenek tele kivételekkel.

A mindenáron és minden határon túl fokozni kell állami segítséggel a ipari/mezőgazdasági termelést, stb; ez valami tervgazdálkodásból ittmaradt rossz beidegződés.

szerk: (#610) Vladi
egyébként a legolcsóbb a termeljük meg magunknak című történet

feltéve, ha nem számolsz azzal, hogy mennyit kereshetnél az idő alatt, amíg otthon termelsz. (nyilván ha nincs munkád akkor megéri, főleg ha szereted is csinálni)

[ Szerkesztve ]

(#612) Vladi válasza Ringman (#611) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értek egyet, a két véglet között nagyon sok fokozat létezik.
Az állam beleszól a gazdaságba és nem csak a törvények útján.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#613) bambano válasza Vladi (#610) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudod, falusi bevásárlóközpont, vízszintes 3 betű: bót.
bemegyek a bótba, megveszem, megeszem, ha nem tetszik, legközelebb mást veszek. ha sokadszorra is azt veszem, akkor megfelel a minősége. ez ennyire egyszerű.

a termeljük meg magunknak csak bizonyos peremfeltételek esetén olcsóbb, de leginkább soha. például:
- van hol termelni. itt a 12. emeleten mihez is kezdjek?
- az alternatív kereseti lehetőség nem jobb.
- tudsz hatékonyan termelni
- van szaktudás.

szóval igen, akik vidéken élnek családi házban és épp munkanélküliek, akkor olcsóbb lehet a saját termelés, feltéve, hogy a saját testi erejének a költségeit nem számolja. valóban, kocsmázás helyett kiskertet művelni anyagilag jobb.

viszont ha neked minőségi munkád van, pl. egy orvosi konzultációért el tudsz kérni óránként 15 rugót, akkor neked veszteség földet művelni óránként 2 rugónyi nyereségért és közben nem konzultálni 15-ért.

ahhoz, hogy a megtermelt zöldség bekerülési költsége versenyképes legyen, ahhoz meg olyan technológia kell(ene). Ha ez nem számít, termelj... nézegess filmeket olyan termelési módokról, amik már alulról karcolják a világszínvonalat: [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#614) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ja, hogy internetadót is terveztek. Aha. Rajtunk kívül van egyáltalán más ország ahol mobiladó lesz\van?

(#615) gtasystem válasza bambano (#609) üzenetére


gtasystem
őstag

bocs, de nem ezt írtam..ne magyarázz bele olyasmit ami nincs ott..köszi..
úgyhogy amit írtál az így egy nagy hablaty.. ;]

vitáról pedig szó sincs..én legalábbis nem látok itt vitát..csak személyeskedést.. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#616) Vladi válasza bambano (#613) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"tudod, falusi bevásárlóközpont, vízszintes 3 betű: bót.
bemegyek a bótba, megveszem, megeszem, ha nem tetszik, legközelebb mást veszek. ha sokadszorra is azt veszem, akkor megfelel a minősége. ez ennyire egyszerű."

Igen, ez ennyire egyszerű, kár, hogy többnyire nem így működik.

"szóval igen, akik vidéken élnek családi házban és épp munkanélküliek, akkor olcsóbb lehet a saját termelés, feltéve, hogy a saját testi erejének a költségeit nem számolja. valóban, kocsmázás helyett kiskertet művelni anyagilag jobb."

S ha te tudnád, milyen sokan teljesítik ezt a feltételt, mégsem teszik. Inkább kocsmáznak, plusz: szidják a kormányt és sírnak, hogy nincs. rengeteg, rengeteg ilyet látok vidéken. Óriási a munkanélküliség, főleg keleten, főleg faluban. Oszt a kert ott van műveletlenül. A szaktudás meg.... azért 8 osztályt mindenki végzett, kb annyi képesség kell a szaktudás megszerzéséhez.

A versenyképességet nem értem mit akarsz vele, a saját fogyasztásodnál mivel is versenyzel? Jah igen a megvett termék költéségével. Az meg lehet (biztos) hogy több. Ezt is tapasztalom.

Sikeresen felsoroltad azokat a dolgokat, amikor nem lehet. Ettől függetlenül el lehetne gondolkodni azon, hogy hogyan lehet. Ha érdekel a téma akkor beszélhetünk erről. Én nyitott vagyok rá. ha csak a kifogásokat sorolnád, inkább csinálok mást.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#617) bambano válasza Vladi (#616) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg nem elég 8 általános a szaktudás megszerzéséhez, viszont erre lehetne használni a (néhai) falugazda hálózatot vagy más tanácsadói hálózatot.

vidéken pedig sok esetben azért nem művelik a földet, mert megunták, hogy nem az arat, aki termel.
én nagyon szívesen beszélgetek veled, másról is, de van bennem némi pesszimizmus a hasznosságáról :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#618) djculture válasza Vladi (#616) üzenetére


djculture
félisten

A termelés se úgy működik hogy semmiből lehet termelni. pl itt felénk pár éve mindenkinek volt sertés tartás, manapság meg sehol mert gatyája rámegy az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#619) Vladi válasza bambano (#617) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"falugazda hálózatot vagy más tanácsadói hálózatot."
nalátod, megy ez. Igen ilyet is lehetne használni. Jó lehet a 8 osztállyal túloztam, de itt el szeretném mondani az élő példát:

Sógorom tanár. Soha életében földet nem művelt. Viszont nem jöttek ki a pénzből. Valamit kezdeni kellett. átgondolták, belevágtak, pár év után most már jön a bevétel a gyümölcsből. Tudod mit csinált? Nekiült egy téli szünetben, kihozta a könyvtárból az összes témába vágó könyvet és kitanulta. tavasszal nekivágott.

Ez a rövid történet arra példa, hogy lehet így is csinálni, csak bele kell vágni és megküzdeni vele.

De egyébként a termelj magadnak felkiáltásból indultunk. A családomban ez megy is, persze mindent nem lehet. De pl konyhakerti növényeket igen. ott az ára meg is térül, ebben biztos vagyok, számtalanszor kiszámoltuk már.

Csak némi? Benned? :D

Próbáld meg optimistán átgondolni, és kiszámolni. :K Nem nagy dolgokra gondolok, néhány gyümölcsfa, vagy egy kis konyhakert belefér.

Az, hogy vidéken mit untak meg, nem mentesíti az embereket a nem akarás alól. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#620) gtasystem válasza bambano (#613) üzenetére


gtasystem
őstag

amúgy én sem akarok beleszólni, de ha már te is beleszóltál.. :D

földet művelni óránként 2 rugónyi nyereségért

szerintem semmi probléma nem lenne ebben az országban ha ilyen nyereségért lehetne csak úgy földet művelni vidéken.. ;]
vagy mondjuk kiskertet..kongana a kocsma..legalábbis napközben biztosan..:)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#621) bambano válasza Vladi (#619) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, és a nagyon akarjuk, de nem jön össze mentesít a későbbi nem akarás alól?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#622) Rive válasza Vladi (#619) üzenetére


Rive
veterán

Sógorom tanár. Soha életében földet nem művelt. Viszont nem jöttek ki a pénzből. Valamit kezdeni kellett. átgondolták, belevágtak, pár év után most már jön a bevétel a gyümölcsből. Tudod mit csinált? Nekiült egy téli szünetben, kihozta a könyvtárból az összes témába vágó könyvet és kitanulta. tavasszal nekivágott.

Amióta kertünk van (nem nagy, csak olyan 1000 m2, harmada 'gazdaság') ezeken a sztorikon, meg az egész 'termeljetek, parasztok' hozáálláson olyan jókat röhögök...

Néha sírok...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#623) Vladi válasza bambano (#621) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Már az is nagy lépés a mai világban, ha nekilátsz, vagy akarsz. Én ezt tapasztalom.

Nem kell itt mentesíteni semmi alól, egyszerűen megélhetés kérdése. Persze ezt értsd általánosságban.

Te is mondhatnád, hogy nem megy a munka, hagyod a fenébe, inkább otthon netezel egész nap és majd lesz valahogy. Naugye.

Rive:

Jó röhögést, lassan én is csak röhögni fogyok a siránkozókon, hogy júúújjjj 2 forintos percadó, jáj most mi lesz...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#624) Tikakukac válasza Vladi (#623) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ráverik a 2 forintot a 0Ft-os percekre, akkor én kb. 7200 forintot fizetnék pluszba. Én nem röhögök.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#625) djculture válasza Tikakukac (#624) üzenetére


djculture
félisten

Majd lemondod a francba a csomagot és kevesebbet dumálsz. Mást nem tehetsz, vagy fizetsz mint a katona tiszt.

[ Szerkesztve ]

(#626) Tikakukac válasza djculture (#625) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem így perpill 1500 forint volt a csomag amit pont lebeszéltem. Mellé az 50 megás kis net. Meg ugye 3 emberrel 100 órán belül ingyen beszélgetés. A Viber nekem nem megoldás sajnos. Ezt az esetet hívják úgy, hogy masszív mély torkos szopás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#627) djculture válasza Tikakukac (#626) üzenetére


djculture
félisten

A hvg.hu több iparági forrásból úgy értesült, hogy a belső kommunikációban is többször csak Matelcsyként emlegetett állami sarc kiváltásán dolgoznak a hazai mobilszolgáltatók. A hosszú hétvége előtti minisztériumi találkozón ugyanis két lehetőséget kínált fel az NGM: az érintettek vagy előállnak e hét végéig valami saját, de az NGM által is elfogadható ötlettel, vagy marad a már beharangozott új adó. Ha tehát a percalapú adózás ötlete nem tetszik a mobilcégeknek, nekik kell előállniuk egy olyan tervezettel, amiből az idén 30, jövőre 52 milliárd forintos bevétele származhat az államkasszának.

(#628) Tikakukac válasza djculture (#627) üzenetére


Tikakukac
titán

Én eléggé örülnék neki ha ezt megoldanák. Sok kellemetlen forintot tudnék spórolni. No meg időt, mert akkor nem kell gép elé telepednem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#629) djculture válasza Tikakukac (#628) üzenetére


djculture
félisten

Az előfizetéseként x forint havonta az adó se tetszene jobban nekem.
Eleve a feltöltős mobilom sim kártyáját másnap adom lefele. Pedig 1998 óta feltöltős mobilom van. De kb minden haverom akivel beszéltem ezt mondta. Kezdjük ott hogy egyik haver kint dolgozik németben ugyanez a t cég bemész ingyen ad 100perc ingyen beszélgetést a feltöltős sim-mel együtt. Itt meg már lassan fizetni se tudsz ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#630) Polllen válasza djculture (#627) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezen már csak sírni lehet... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#631) Tikakukac válasza djculture (#629) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a havidíj %-ra adnák az adót akkor beleférne. De ha fixen rávágnak nekem valami ordas nagy összeget, akkor elmehetnek a smafuba. A másik 2 előfizuról ne is beszéljünk ami ketyeg a családban. Mondjuk céges, de ha ott is felviszik az azon kívüli díjakat akkor halál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#632) djculture válasza Tikakukac (#631) üzenetére


djculture
félisten

Valami 300ft/előfizetésről zörög a haraszt, de van az embernek egy vezetékes meg 4 ember a családba mondjuk akinek 4 mobilja, az már rögtön 1500ft mínusz ebbe a jó kis gazdasági helyzetben.
Ez magába nem sok de majd összeírom már ez a hanyadik teher.
Nem nagyon lehet már ezt tovább bírni. Mondom ezt úgy hogy nem iszok meg nem dohányzok mert az luxus kategória már.

[ Szerkesztve ]

(#633) Tikakukac válasza djculture (#632) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem ne mondd, anyám tajtékzik hetek óta...
Még a 300Ft belefér, az a baj, hogy én percben beszélek nagyon sokat, napi 2 óra is összejön akár, és az úgy nekem nagyon gázos lenne. Mondjuk így se jó, de legalább akkor nem kéne trükköznöm.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#634) djculture válasza Tikakukac (#633) üzenetére


djculture
félisten

Tízpercnyi telefonbeszélgetés mentesül a telefonadó alól, és személyenként havonta maximum 700 forintot kell fizetni, ígérte Matolcsy György a kormánypártok képviselőinek az Origo információi szerint.
A miniszter a tízperces kedvezményt az idős családtagokkal indokolta a kormánypártok szerdai frakcióülésén. Matolcsy a saját nagymamája példájával érzékeltette, miért van erre a kedvezményre szükség: állítása szerint nagymamája nem telefonál havonta tíz percnél többet, sokszor inkább megvárja, hogy gyerekei, unokái hívják őt. Matolcsy szerint sokan vannak úgy, mint az ő nagymamája, felmérések igazolják, hogy a beszélgetések túlnyomó része tíz percnél rövidebb. A kormány nem lép vissza az adó bevezetésétől – írja az Origo.
Ez már kezd a sírva vigadunk témába átmenni...

(#635) M3Ny3'T válasza djculture (#634) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Kész...még mindig nem hétköznapi példával tudnak érvelni, hanem azzal, hogy mit csinál a nagymama...szánalmas. :(
Az legalább a telefonos ügyintézők számára egy jó hír, hogy havonta max 700Ft fizetendő (ha jól számolok, az napi 11 perc telefonálás).
Matelcsi adó...

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#636) zoli62 válasza djculture (#634) üzenetére


zoli62
addikt

Szeretnék látni erről az egészről egy hatástanulmányt...

(#637) Tikakukac válasza djculture (#634) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagymuterom órákat is telefonál néha...nyugodtan elmehetnek a hülyeségeikkel ahová gondolom...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#638) ollie válasza zoli62 (#636) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt se tudják mi fán terem a hatástanulmány.

***

(#639) Ringman


Ringman
nagyúr

Listázni fogják a telefonálási szokásainkat

az első tízpercnyi telefonbeszélgetés mentesülne az adó alól, és személyenként havonta maximum 700 forint lenne a közteher.

a cégeknek meg gondolom a végén nem lesz felső limit, csak utána megy a sírás, hogy miért lett minden drágább. :((

(#640) djculture


djculture
félisten

Ma beszélgettem egy postánál dolgozó emberrel. Azt mondja több tízezer előfizetés van ott is flotta csomagban ingyen hívják egymást meghatározott emberek. A posta meg állami tulajdonú így majd önmagától fog adót szedni. Van még ezen kívül jó pár ilyen teljes vagy részben állami tulajdonú cég is ahol szintén tízezer nagyságrendű flotta előfizetés van:) Nagyon nincs ez átgondolva. Amúgy meg jó lenne azt is látni hogy csak a hívó félnek keletkezik adófizetési kötelezettsége, mert egy időben a hívott fél adóztatása is felmerült.

[ Szerkesztve ]

(#641) djculture


djculture
félisten

Meg ami még eszembe jutott. Nekem is van olyan 2000-körül egyik havernak odaadott prepaid sim-em ami szerintem még mai napig nevemen van, szerintem a fele országnak van.
Egy időben az összes ismerősöm adta vette a sim-eket, nagy divat volt. Semmiféle jogszabály nem tiltotta és nem is tiltja ma se az átruházását.
Mivel nem én használom nekem oszt küldözgethetnének róla csekket max bemennék a volt pannon most telenorhoz és letiltatnám. Tipikusan megtámadható lenne bíróságon, olyanért fizetni amit nem az ember használ 10+ éve.

[ Szerkesztve ]

(#642) Sirpi válasza djculture (#641) üzenetére


Sirpi
senior tag

De nem a percdíjakba lesz simán beépítve? Mert akkor tökmindegy, az fizeti, aki használja.

Csak mert én kb. havi 1000 Ft-ot telefonálok prepaid kártyával - kb. fél óra hívás havonta. Ha most ebből a 40 forintokat csekken kéne feladnom (az első 10 perc ugye ingyenes), azt nem találnám nyerő ötletnek.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#643) zoli62 válasza ollie (#638) üzenetére


zoli62
addikt

Gondolod?

(#644) Kolondrum válasza Ringman (#639) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én már nem ezt olvastam hanem mindenki fizet. Az egy jó kis adalék volt, hogy megint azok járhatnak jól akik sokat dumálnak. Munkatársam fülén egész nap ott lóg a füles és lényegében online, már 5 óra besz idő van a telójában és alig pár hetes. Nekem tavaly novemberi és éppen átbillent a life timer 4 órára, ami be és kimenőt jelent. Én majd úgymond ezreket fizetek a pár percemért amit a nagy muszájból kell indítanom ő meg a több órájával majd meg sem érzi. Az biztos, hogy más lesz a felállás a telefon előfizumban és ha nálam akkor biztosan másnál is, nagy számok törvénye.

[ Szerkesztve ]

(#645) Ringman válasza Kolondrum (#644) üzenetére


Ringman
nagyúr

most kaptam vodától sms-értesítőt, hogy mennyi a havi szla (üzleti fix osztható) kb 1700 perc a befizetendő alapján volt a beszélgetési idő kifelé (másodperc alapon, szerintem perc alapon lehet 2000 megkezdett perc is (szerintem ennek min. +fele még a belső beszélgetés, legyen 800 perc). ez legyen 2500 perc, akkor 5kilót kellene még befizetni. szép.

(#646) Kolondrum válasza Ringman (#645) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem főleg az sms lesz a nagy gond. Mert 2005 óta csomagom van és se karaktert semmit nem nézek csak gépelek ha kedvem tartja, havidíjért. NA ezt oldják meg, mert így is drága, egy forinttal is drágul lemondom.

(#647) djculture


djculture
félisten

A céges mobilokra is adna telefonadó-kedvezményt a kormány, amelynek nagyjából annyi értelme van, mint a magán-előfizetők tízperces engedményének. Havi 2500 forintban maximálná a nemzetgazdasági tárca a céges mobilok telefonadóját, vagyis 1250 perc forgalom fölött nem kell adót fizetni.

(#648) Ringman válasza djculture (#647) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez a 2,5k telefononkéntvan, fasza, halottnak a csók.

érdekes, hogy mindenre van kedvezmény (igazából kamukedvezmény), csak az egykulcsot-nebáncsák - ott nincs ilyen.

(#649) Dany007 válasza Ringman (#639) üzenetére


Dany007
veterán

"az első tízpercnyi telefonbeszélgetés mentesülne az adó alól, és személyenként havonta maximum 700 forint lenne a közteher."

Hallottam én is! Na de ez megint mint jelent a polgári lakosság körében? Na vajon mit? :D Hát azt, hogy megint a kiskeresetű kevesebbet telefonáló átlagember fogja megszívni, ellenben aki amúgyis sokat telefonált alig fogja észrevenni.
Megint hasonló a helyzet, mint az egykulcsos szja bevezetésénél.

Hiszen gondoljunk bele, akinek most van kb 5.000 forintos előfizetése, annak ezek után lesz maximum 5.700 forint ugyebár. Ez durván 15%-os áremelkedést jelent az előfizető számára.

DE(!) és itt a lényeg, akinek van mondjuk egy 16-20.000 forintos előfizetése, annak ezek után lesz maximum 16.700 vagy 20.700 forint. És aki eddig kitudta fizetni a 20 rongyot havi telefonszámlára az aztán meg se érzi azt a plusz 700 forintot.
Az ő esetükben viszont már csak mindössze 3-4%-os áremelkedésről beszélhetünk!

Vágod? :D Megint az a nagy büdi helyzet, hogy akinek kevesebbje van az többet fog fizetni, akinek meg több az meg százalékosan kevesebbet.

(#650) Ringman válasza Dany007 (#649) üzenetére


Ringman
nagyúr

saját/családban lévő micro-cégnek kb 10-15%-os emelkedés lesz a havidíjban.

mondjuk skype lesz a belső beszélgetések helyett, de oda meg headsetet kell a gépekhez venni, az is pénzbe kerül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.