Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) plömplöm


plömplöm
őstag

itt az ideje átírni a fejlécet: [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#502) Tapsi válasza fordfairlane (#500) üzenetére


Tapsi
addikt

Az instabil államháztartás tipikusan pont azért alakul ki, mert túl nagyok a jóléti kiadások. Ha helyre akarod tenni a gazdaságot, akkor nyilván ezekből kell visszavágni... mi másból? :(

(#503) Youri válasza plömplöm (#501) üzenetére


Youri
veterán

Igen, azt megírták pár helyen, hogy a 2 ft az nettó

RTX ON

(#504) Rive válasza fordfairlane (#500) üzenetére


Rive
veterán

A jóléti áldozatok, amiket ennek érdekében végrehajtat, illetve ezek politikai, társadalmi kockázatai kevésbé izgatja.

Hát, esetünkben (pl. Romániához viszonyitva) elég nagy szociális érzékenységről tett tanubizonyságot a magáncsőd propagálásával.

Másrészről pl. esetünkben is elég jól látszott, hogy az IMF sok (szociális) áldozatot kér, de ha nem hozzuk meg azokat az áldozatokat, akkor IMF nélkül még sokkal többe fáj.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#505) Dany007 válasza Tapsi (#497) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, akkor tessék személyesen megkérdezni ha nekem nem hiszed el: [link] <- Anglia, [link] <- Németország. Hajrá.

(#506) Vukmir válasza dabadab (#491) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Szerintem ő a bolti kenyérre gondolt.

Londonban is a boltban marha olcsó, de a pékségben iszonyú drága. Mondjuk a bolti el is áll 1 hétig.. hamarabb penészesedik mint ahogy elkezd keményedni, és ez nem vicc :D

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#507) gtasystem válasza dabadab (#499) üzenetére


gtasystem
őstag

én azt látom hogy mindenhol elvesz..és onnan ahonnan tud..
eleve addig nem is ad amíg garanciát nem kap arra hogy visszakapja..
tehát nem azzal kezdődik hogy ad.. ;)

fordfairlane: inkább csak kifosztja a népeket a kormányok helyett..én ezt látom..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#508) dabadab válasza Vukmir (#506) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt azota kiderult, hogy nem erre gondolt, masreszt boltban is kb. ugyanezek az arak vannak.

DRM is theft

(#509) Rive válasza gtasystem (#507) üzenetére


Rive
veterán

én azt látom hogy mindenhol elvesz..és onnan ahonnan tud..
eleve addig nem is ad amíg garanciát nem kap arra hogy visszakapja..

Most egy picit félrevonulok röhögni, Mr. közgazdász :DDD
Cúúúúúnya gonosz ájemef :))

Mellékesen pl. a magyar állam nemrég bevezetett valami olyat, hogy pl. ha a gyerek nem jár iskolába, akkor nuku családi pótlék, vagy mi. Az bezzeg tetszik, gondolom :D

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#510) dabadab válasza gtasystem (#507) üzenetére


dabadab
titán

"én azt látom hogy mindenhol elvesz..és onnan ahonnan tud.."

Oke, sorold mar fel, hogy mi mindent vett el az a csunya IMF.

"eleve addig nem is ad amíg garanciát nem kap arra hogy visszakapja.."

Hat ez felhaborito. Nem is ertem, hogy juthat ilyen az eszukbe. :U

DRM is theft

(#511) gtasystem válasza dabadab (#510) üzenetére


gtasystem
őstag

pénzt, mit? :U
az összes IMF tárgyalás a megszorításokról szól..magyarul pénzt vesz el, vagy hajtat be..
és ennyi..
ez a nagy gazdasági stabilitásteremtés..
ennek csak annyi előnye van hogy lehet rájuk mutogatni hogy miattuk kell ezt csinálni..de más nem nagyon..

nekem ez csak egy intézményes pénzbehajtásnak tűnik amit az IMF csinál.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#512) dabadab válasza gtasystem (#511) üzenetére


dabadab
titán

"pénzt, mit? :U"

Na jo, de milyen penzt? Ugyanis amit felsoroltal, azt nem viszik el. Azt a magyar allam szedi be es leginkabb a magyar polgaroknak osztja vissza. Az IMF hozza se nyul. Az IMF csak arra akarja ravenni a magyar allamot, hogy 100 forintbol ne 105-ot akarjon elkolteni, mert annak csunya vege lesz.
Mondom, eloszor legalabb az alapfogalmaknak nezz utana, mert ezt olvasni is kinos.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#513) ollie válasza gtasystem (#511) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Légy szíves nézz már utána pontosan, hogy miről is van szó, mert láthatólag fogalmad sincs róla.

***

(#514) gtasystem válasza dabadab (#512) üzenetére


gtasystem
őstag

Ugyanis amit felsoroltal, azt nem viszik el.

de, szerintem elviszik..a végén..mert vissza is kell fizetni azt a kölcsönt..

ez olyan hogy adok neked 10k-t ha vállalod hogy összevered a húgod és elveszed tőle..és a végén abból visszaadod nekem a 10k-t kamatokkal együtt..

magyarul rávettelek hogy kifoszd a hugod..és így lesz nálatok gazdasági stabilitás.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#515) dabadab válasza gtasystem (#514) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de erre mar nem tudok mit valaszolni. Tenyleg.

DRM is theft

(#516) gtasystem válasza dabadab (#515) üzenetére


gtasystem
őstag

miért talán nem így van?
az IMF kölcsönt talán nem kell visszafizetni a végén kamatokkal együtt?

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#517) fordfairlane válasza gtasystem (#514) üzenetére


fordfairlane
veterán

Végletekben gondolkodol. A cél a stabilitás, lehetőleg minél kevésbé a külföldi tőke nyereségének a rovására. Ez, elnézve, hogy kik pénzelik az IMF-et, és kik azok, akik tőkét fektettek be, végülis érthető. De a piaci finanszírozás is hasonló jellegű, csak a "karaktere" más. Ott sokkal inkább érvényesülhet a spekulatív elv a pénzügyileg meggyengült országoknál.

x gon' give it to ya

(#518) dabadab válasza gtasystem (#516) üzenetére


dabadab
titán

Kolcsonre mindenkeppen szuksegunk van, azt mindenkeppen vennenk fel.
Ami nem mindegy, az az, hogy milyen kamatra. Ha van IMF hitel, akkor a vegen kevesebbet kell visszafizetni, mint ha siman a piacrol vennenk fel hitelt, vagyis az IMF szinrelepese azt jelenti, hogy vegeredmenyben kevesebbet fizetunk. (Es akkor az olyan kozvetlen hatast nem is vettuk, hogy az IMF altal megkovetelelt stabilizalodas miatt csokken a jovobeli hiteigeny is)

DRM is theft

(#519) ollie válasza fordfairlane (#517) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt ne felejtsd el, hogy a piacon sokkal magasabb kamatokkal adnak hitelt, és ez éves szinten százmilliárdokban mérhető (csak a kamatkülönbség). Ezért muszáj nekünk IMF hitelt felvenni, hogy rengeteg pénzt spórolhassunk.

***

(#520) gtasystem válasza fordfairlane (#517) üzenetére


gtasystem
őstag

jól van na, talán egy kicsit sarkított volt a példa.. :)

A cél a stabilitás, lehetőleg minél kevésbé a külföldi tőke nyereségének a rovására

ez még rendben is lenne, csak arra próbáltam célozni, hogy talán lennének kevésbé drasztikus módszerek is..
tonképpen nekem csak minőségi kifogásaim vannak az IMF-el szemben..lehetne ezt másképp is szerintem..

dabadab:

vagyis az IMF szinrelepese azt jelenti, hogy vegeredmenyben kevesebbet fizetunk.
hát ez az hogy én ebben nem vagyok annyira biztos..
a megszorítások amit az IMF mindenhol megkövetel azok csak tovább csökkentik a gazdaságot..legalábbis sokak szerint..és így a végén többe kerül a leves mint a hús..

jelenleg inkább csak arra jó hogy megerősödjön a forint, meg a befektetők biztonságérzete..és emiatt(!) legyenek kisebbek a kiadások..tehát ennek az egésznek inkább csak pszichológiai szerepe van..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#521) fordfairlane válasza gtasystem (#520) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyelőre nem tudjuk, hogy az IMF-nek pontosan mik a feltételei, mert eléggé összekeveredtek az EU-s politikai kívánságok a gazdaságiakkal. Most, hogy megindulnak a tárgyalások, talán tisztul a kép.

x gon' give it to ya

(#522) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Agymenés:

Mivan ha egy ország azt mondja, holnaptól egy fillért sem fizet vissza mondjuk az IMF-nek? Mit tud tenni az IMF ilyenkor? Vagy azt mondja, mostantól csak fix ennyi és ennyit fizetünk vissza évente nem többet nem kevesebbet.

Ilyenkor mi lenne?

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#523) dabadab válasza Vukmir (#522) üzenetére


dabadab
titán

"Mivan ha egy ország azt mondja, holnaptól egy fillért sem fizet vissza mondjuk az IMF-nek?"

Az, hogy onnantol kezdve annak az orszagnak senki mas sem fog hitelt adni. Marpedig azok az orszagok, akik IMF hitelre szorulnak, jelentosen tobbet szoktak kolteni, mint amennyi a beveteluk. Ja, meg persze mindenki masnak (beleertve az orszag sajat polgarait) az lenne az elso dolga, hogy kimentse a penzet es befekteteseit abbol az orszagbol, mielott a kormanyzat azt is allamositana.
Tomoren: rettenetesen nagy baj.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#524) Tapsi válasza Dany007 (#505) üzenetére


Tapsi
addikt

Minek kérdezzem meg, amikor személyesen megtapasztalom a dolgot? Az első kézből származó információ számomra hitelesebb. Bocs. :)

Az IMF téma meg kezd átmenni burleszkbe. Szégyen!

Vukmir: keress rá az argentin válságról írt blogokra. Nem olyan vicces ám egy államcsőd, mint ahogy egyesek gondolják.

[ Szerkesztve ]

(#525) Rive válasza Vukmir (#522) üzenetére


Rive
veterán

Államcsőd.

(Tipikusan ugye olyan országok fordulnak az IMF-hez, akiknek a piaci alapú finanszirozás már nem fenntartható vagy veszélyes: ilyen helyzetben pedig a rendes fizetés megtagadása azt jelenti, hogy piacról sem kap semmit az adott állam. Amint a valutatartalékai kimerülnek, finita.)

(Akkor lehet esetleg effélét játszani, ha hirtelen kerül valami, amit az adott ország rögtön el tud adni nagy tételben valutáért, sokért. De akkor meg ugye röhögve kifizetné az IMF-et is, nem lenne szükség trükkökre. )

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#526) Vukmir válasza Rive (#525) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Aha, de ezzel nem lehetne spekulálni ? Úgy értem a tőzsdén az ilyen kijelentés, hogy holnaptól nem fizetünk elég kemény eséseket / növekedéseket okozna nem?

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#527) #64791808 válasza gtasystem (#516) üzenetére


#64791808
törölt tag

De vissza kell. Csak nem mindegy, hogy a piaci finanszírozású 9-10%-os kamat helyett 4-5%-ot fizetünk. Vagy te olyan helyről szeretsz kölcsönkérni, ahol több a kamat?

(#529) Rive válasza Vukmir (#526) üzenetére


Rive
veterán

Hát, éppenséggel lehet de kardodba dőlni tipikusan gyorsabb is, olcsóbb is, fájdalommentesebb is mit saját magadat sz@rráshortolni...

Bár kétségkivül kellően unortodox megközelités...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#530) gtasystem válasza #64791808 (#527) üzenetére


gtasystem
őstag

ha nem szabnak mellé durva feltételeket akkor igen..
miért te honnan veszel fel inkább hitelt..attól aki csak adja kamatra vagy attól akinek be is kell nyalni csontig? ;]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#531) ollie válasza Vukmir (#526) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogy mi növekedne ennek hatására?

***

(#533) dabadab válasza gtasystem (#530) üzenetére


dabadab
titán

"miért te honnan veszel fel inkább hitelt..attól aki csak adja kamatra vagy attól akinek be is kell nyalni csontig? ;]"

Eleg sok hitelt vettem fel, de egyszer sem a Providenttol (aki csak ugy adja, ezerszazalekos THM-re), hanem olyan helyekrol, akik alacsony kamatra adtak viszont kertek mindenfele garanciat arra, hogy vissza is kapjak a penzuket.

DRM is theft

(#534) dabadab


dabadab
titán

A konkret aktualpolitikat tenyleg mellozzetek tovabbra is!

DRM is theft

(#535) Vukmir válasza ollie (#531) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Passz, valami biztosan... Az, hogy egy ország úgymond becsődöl nem azt jelenti, hogy minden szar lesz, nagyon nagyon sok spekulánsnak sokkal jobb lesz mint előtte. És én ezt gondoltam úgy, hogy az állam is be tudja játszani. De ezt csak felvetettem, ilyen kis agytornaként, hogy mi lenne ha :D

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#536) joysefke válasza Rickazoid (#180) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az egykulcsos meg azoknak kedvez, akik miatt most új adókat kell bevezetni. Egyébként nem, a többsávosnak pont az a lényege, hogy minél többet keresel, annál többet adózhatsz, hisz lényegesen több is marad. Én szívesen adóznám el a fizetésem akár 40%-át is, ha maradna utána még 250.000, cserébe jóval kevesebb lenne az egyéb adó és kisebb lenne az ÁFA, de ma mennyit is adózik, aki fél millió körül vagy afelett keres? Ha jól tudom semennyit (Tisztelet a kivételnek, ha létezik), bár hivatalosan 16%-ot.

Látom képben vagy :))

Az a kőgazdag, aki br. 500E-t keres havonta (gyerek nélkül), hazavisz 314,5E-t. Ahhoz, hogy br 500E-t keressen a munkáltatójának rá kell költenie, csak a bérére 642,5E-t.
[link]
Ha jól számolom ez bizony több mint 40% adóék...

Köcsög burzsuj hogyan gondolja, hogy a 642,5E bérköltségből haza merészel vinni 314E-t??? Ezt a diszóságot!!! Hiszen havi 150E-ből is meg lehet élni, miért nem adóztatjuk meg jobban?? :DD

Csakhogy a kereslet adóztatása a társadalmi rétegek közti szakadék növekedésével jár. Így eljutunk oda, hogy a középső és a felső rétegek kivételével az embereknek szimplán nem lesz elég pénze a megélhetéshez, rosszabb esetben munkájuk sem lesz, ami mit eredményez? A bűnözés ugrásszerű növekedését. Az kinek jó? Többen kerülnek börtönbe, még több adó kell a börtönök fenntartására, még kevesebben fizetnek adót, stb.

Ahelyett hogy Marxot meg Kádárt olvasnál belefeccölhetnéd az idődet valami hasznos dolog tanulásába, hogy felvegyenek a havi 500E fölött kereső kőgazdagok klubbjába...

J.

[ Szerkesztve ]

(#537) luciferc válasza ollie (#531) üzenetére


luciferc
őstag

Rendben, lehet máshogy is fogalmazni kedves modi :)

Szóval a gonosz spekuláló bácsik vagyona tud növekedni egy ilyen manőver által, akárkik is legyenek azok.Természetesen hazánkban ilyenek nincsenek.

Így megfelel? Ebben nincs aktuálpolitika, csak közgáz.

mod: megjegyzem a 2010-es manőver már történelem.

[ Szerkesztve ]

(#538) Vukmir válasza joysefke (#536) üzenetére


Vukmir
aktív tag

Marxnak ehhez mégis mi köze? Ő nem tegnap írta amit írt és nem a mostani rendszerre írta amit írt, szóval nem igazán értem, hogyan hoztad ezt fel

jujde off :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

(#539) gtasystem válasza dabadab (#533) üzenetére


gtasystem
őstag

a két kamat között azért ekkora különbség nincs..
jelenleg csak azért van szükség rájuk mert a forint az egekben van..egyébként simán jó lenne a piaci kamat is..

és az IMF olyasmiket kér általában amivel esetleg saját magadnak mondasz ellent..ha mondjuk a politikai programod teljesen más volt..tehát nincs választási lehetőség..nem te mondod meg hogy honnan szeded be a pénzt hanem ők..
és a végén ők elviszik a pénzt, te meg a balhét..
szerintem ez nem jó üzlet.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#540) Barthezz2 válasza plömplöm (#501) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Itten meg azt írja a videó alatt, hogy bruttó 2 Ft..

Engem viszont továbbra is az érdekelne, hogy mi van a csomagba foglalt perceknél. Mert oké, nem tetszik a dolog, de mivel nem tehetek mást, azt lenyelem, hogy az eltelefonált perceim után lesz egy külön tétel a számlán, hogy x Ft telefonadó.

Nade nekem van havi 150 perc/sms, plusz erre jön extra 150 perc hálón belül, és 50 sms mindenhova. Ha ezek után havi 350x2Ft adót beszednek akkor is, ha mondjuk csak 100 percet használok el, akkor roppant mérges leszek..

Az meg már egy másik történet, hogy az extra továbbvihető, múlt hónapba se nyúltam bele, így most van abból 300,(ha sms-t is viszem+100) ha most se nyúlok bele, akkor következő hónapba is továbbmegy. Így havonta csekkolom ugyan azért a 300perc+100sms-ért a 800Ft-ot? Ja meg ugye az alap 150 perc/sms után még 300ft, sza'l az már 1100..

Mert akkor inkább megyek, befizetem a bontásért elkért összeget, és váltok vissza feltöltőre..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#541) dabadab válasza gtasystem (#539) üzenetére


dabadab
titán

"jelenleg csak azért van szükség rájuk mert a forint az egekben van..egyébként simán jó lenne a piaci kamat is.."

Tenyleg nezzel mar utana a dolgoknak. Egyreszt a forint nem az egekben, hanem eleg alul van, masreszt nem a forintarfolyam miatt magas a piaci kamat, hanem azert, mert komoly ketsegek vannak azt illetoen, hogy Magyarorszag tenyleg el tudja-e kerulni az allamcsodot.

"és az IMF olyasmiket kér általában amivel esetleg saját magadnak mondasz ellent..ha mondjuk a politikai programod teljesen más volt.."

Ami nem tul meglepo, mert ha az a program olyan remek lett volna, akkor nem lenne szukseg IMF hitelre. Ha IMF hitelre van szukseg, az eleg jo jele annak, hogy ott valamit rosszul csinaltak, amin valtoztatni kell. Valasztasi lehetoseg meg persze van, lehet azt is mondani, hogy IMF nelkul is megoldjuk a dolgot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#542) ollie válasza gtasystem (#539) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt te honnan veszed?

A kettő kamat között a különbség több százmilliárd Forint évente!

A hsz-ed másik felének meg nincs valóságalapja, valójában értelmezhetetlen.

***

(#543) djculture


djculture
félisten

Bonyolódik a helyzet.
Az index szerint több távközlési vállalat is próbálja elérni a kormánynál, hogy forgalomalapú díjazás helyett inkább előfizetésenként vesse ki a tervezett telefonadót.

Ez előfizetésenként a lap számításai szerint 300 forint lenne, ami főként azoknak fájna, akiknek most alig 1-2 ezer forintba kerül az előfizetése.

[ Szerkesztve ]

(#544) Lenry válasza djculture (#543) üzenetére


Lenry
félisten

ez valamivel jobban hangzik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#545) Barthezz2 válasza djculture (#543) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

1000x jobb megoldás volna. Ha elolvasod a fenti hsz-em, akkor abból is látszik, hogy ha perc alapon szabják ki, az baromi sok kérdőjelet ad, és teljesen tönkrevágja a hazai szolgáltatók jelenlegi csomagjainak 95%-át..

Everybody lies.

(#546) Youri válasza Barthezz2 (#545) üzenetére


Youri
veterán

És nem mellesleg az eddig kb titkosan kezelt forgalomnak nyilvánossá kellett volna válnia, hogy legyen adóalap

RTX ON

(#547) dabadab válasza djculture (#543) üzenetére


dabadab
titán

Ez mar tegnap is volt, teljesen ertheto reakcio, egyreszt ezt joval kisebb forgalomcsokkenessel meg lehetne uszni, masreszt minden bizonnyal az adminisztracio is egyszerubb es zokkenomentesebb lenne.

DRM is theft

(#548) luciferc válasza djculture (#543) üzenetére


luciferc
őstag

És vajon egy cég flottás előfizetése hány előfizetésnek számít? Ha pénzt akarnak látni, akkor legalábbis telefonszám adó kell. És ez már majdnem olyan, mint a füstadó.

(#549) djculture válasza dabadab (#547) üzenetére


djculture
félisten

A feltöltőkártyás csomagokra amiből rengeteg van hogy fogják beszedni? Nekem pl a mobilom 90 -es évek eleje óta olyan.

[ Szerkesztve ]

(#550) GrandeP válasza djculture (#549) üzenetére


GrandeP
őstag

Hát hogy szerinted? :U

Hamarabb "lemerül" a kártya.... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.