Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Crystalheart válasza Angrov (#197) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ha nem ért fizikai sérülés, akkor miért érzed rosszul magad, ha megdöglik a kutyád, vagy a klassszikus példa: elhagy, akit szeretsz. A "felülírás"-sal azt állítod, hogy kiölöd magadból a szeretetet?"
Dehogyis, ugyan :DDD Én csak azt mondtam, hogy a "lelki fájdalom" messze nem elviselhetetlen, sőt, még pozitív oldala is van, ha csinálunk neki. Én pl. így sokkal jobb könyvet tudok írni, mint nélküle. :P Embere válogatja...

"Talán Te is segítettél már önzetlenül másokon, de akkor jön a következő kérdés: MIÉRT? Nem éppen haszonmaximalizáló magatartás."
A haszonmaximalizálás egy dolog, de - én nem ismertem ennek a Smith-nek az elméletét - ezesetben nem teljesen értek egyet Smith-el. Mikor az ember úgymond önzetlenül cselekszik, többminden jár egyszerre a fejében: szeretet aziránt, akin segít, szeretet a társadalom, a nép iránt, akik közt él, és eképp még magának is jót tesz, hiszen ő is a társadalom tagja. A szeretetet szerintem nem igazán érdemes magyarázni és miérteket keresni.

"Ha nem hiszel abban, hogy a halál után van folytatás"
Ménehinnék? Csak abban nem hiszek, hogy az pokol.

"De akkor a fene egye meg, az evolúció során miért maradtak fenn a szeretet "káros mellékhatásai"? Miért nem csak shiny happy people él a Földön."
Az ember a maga eszével már rég kívül esik a klasszikus értelemben vett evolúción, a boldog élet nem feltétlenül a túlélés záloga.

"Vegyük mondjuk Gandhit és Hitlert. Nem nehéz kitalálni, melyikük melyik oldalt szolgálta, de mindkettő hatalmas embertömegeket állított maga mellé/mögé."
Ha én majd egyszer nagy vezető lennék, akkor rám is rámfognád, hogy valamelyik oldalon vagyok? :DDD

"Segítesz, amiben lehet, ez rendben van. De nincs bűntudatod, hogy elvettél valaki(k)től egy szeretett személyt, még ha az véletlen baleset eredménye is volt?"
Nem, természetesen. Éppen azért, mert nem tartom minden végének. Gondolj bele, egyáltalán ha megsiratunk valamit/valakit, azzal már csak magunkat sajnáltatjuk, meg esetleg azt siratjuk, hogy ha életben marad még, akkor esetleg mit tudott volna még tenni a világban. De nem úgy alakult, visszafordítani már nem lehet. Más, ha a fájdalomról van szó, pl mikor meghal valamely állatunk - elég gyakran előfordul a gazdaságban -, nem azt sajnálom, hogy kimúlik, hanem hogy általában sokat szenved előtte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.