Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) XuChi válasza BrezaJ (#50) üzenetére


XuChi
addikt

Full max grafon azzal a konfiggal 35+ fps ??

Érdekes. Az én konfigommal az RX 570-el, nem jön ez össze.... :F

Controll full maxon meg sem moccan, jó ha megy 18-22Fps-t, Ac Odysey 20-25Fps, Jedi Fallen order 30Fps.

Medium-High beállítással megvan a 40-60, de Full grafon ... :Y

[ Szerkesztve ]

(#52) sanyiii84 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


sanyiii84
csendes tag

Pl. az tartja az asztalon, aki egyszer véletlenül beleöntött fél liter kólát az asztal melletti gépébe (én) és nem szeretné ezt megismételni hogy megint új alaplapot és procit kelljen venni! :) De a világítós résszel egyetértek. :)

(#53) 8th válasza Z_A_P (#1) üzenetére


8th
addikt

Enyém is ott van csak a monitor mögött.

(#54) KRi2


KRi2
aktív tag

Régi pH minőségű cikk. Nem tukmáló, hanem az embereknek segítő. Csak így tovább :R

||| | || ||||| | ||| ||

(#55) vodkaboy22 válasza KRi2 (#54) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Maximálisan tetszik :) . Egyet értek KRi2-vel is!

Viszont úgy érzem az árak kicsit alul mértek...

Egy RX580 55-65k körül van egy 1650SUPER 70-75k. A SUPER kb 5%-al gyorsabb átlagosan (nem minden címben). Egy RX590 meg 70-75k szintén ami 5%-al gyorsabb mint a SUPER. Tehát én azt látom még mindig ár/értékben jobb az AMD. Bár én inkább azt mondom CÍM függő kinek mihez kell.
De tuti az alsó/közép-ben a 1650SUPER és az RX590/580-at kell venni. RX5500XT még mindig túl drága.
Főleg úgy hogy KIFOGHATÓ RX590OC-k használtan vagy akár újonnan is 60k-ért.

:))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#56) Diabolis


Diabolis
tag

Tényleg jó lett a cikk :)
Én most újítottam: ryzen 7 2700 ,40k körül, bontatlan, alza garis HA--ról. Alá egy gigabyte b450sdh3 lap, 3200MHz Gskill ramok, 2×8GB. Azt hiszem így voltam 90k körül.
VGA maradt az elődből (gtx1050ti), ahogy a ház és a táp is. 10k körül volt az m.2 240gb.
Csak úgy szaladnak rajta a virtuális gépek, szóval nem bántam meg a váltást az I5-3570k konfigról :)

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#57) haiiro_o válasza dugo_ (#8) üzenetére


haiiro_o
tag

Saját géped ez esetleg? Szívesen negnéznêm közelebbről is. :R

(#58) dugo_ válasza haiiro_o (#57) üzenetére


dugo_
veterán

Yuel Beast Designs - Motif Monument
Yuel Beast Designs - insta

Az én koppintásom egyelőre üresen áll, de idén már fogok rá építeni valamit.

(#59) zolomon17 válasza BrezaJ (#50) üzenetére


zolomon17
senior tag

Ez elég meredeken hangzik :Y

Asus gamer laptopon (i7 7700HQ, GTX 1070, 32 GB RAM) szigorúan 1080p-ben Control átlag 40 FPS, Fallen Order detto, AC: Origins mondjuk 70-80 képkocka. És az első kettő még csak max beállításon se volt.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#60) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem is emlékszem mikor olvastam ilyen korrekt cikket itt az oldalon, tényleg csak gratulálni tudok hozzá! :R Informatív, látszik a belefeccölt meló, és nincs "technohablaty" (mert ugye nem a pro user mindenki), tisztán és érthetően van minden megfogalmazva. :K

(#61) negro


negro
őstag

en jo par ev kihagyas utan ujra jatekra adtam a fejem, nezem a 32-es 1440p-es monitorokat. illetve fel eve vettem egy Saphire RX 580-at 8G rammal de azt latom elozetesn, hogy 19-es 20-as jatekokhoz ez mar keves...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#62) dugo_ válasza negro (#61) üzenetére


dugo_
veterán

Hát, az a kártya 3 éve megjelenéskor is 1080p-re volt jó, nincsenek csodák és meglepetések...

(#63) haiiro_o válasza dugo_ (#58) üzenetére


haiiro_o
tag

Köszi elég jól néz ki.. de az ára.. :B

(#64) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Én már DDR3-as gépet semmilyen szinten nem ajánlanék, akkor már inkább egy belépős DDR4 konfig, ami később még fejleszthető. i3-8100-eseket már kapni néha 20-22K-ért használtan, de az i3-9100F 24-25K űjonnan, mellé 2x4GB DDR4 2666 és ez már egy használt RX5704G/5804G/GTX10603G-val és egy ÚJ 240GB-os sata ssd-vel már igen kellemes belépős gép játékra. Nem mondom, hogy 100K alatt megáll egy ilyen gép alaplappal, táppal, házzal, de nem is megy sokkal fölé. Magyarországon sajnos még nagyon él az a szemlélet, hogy "GAMER gép 100ezer Ft alatt" :U

(#65) Cingáriusz válasza negro (#61) üzenetére


Cingáriusz
őstag

580 sajnos kevés lesz 1440p-re még 8GB memóriával is. Nekem GTX1070 volt 1440p-re, az már egész kellemes, de sikerült most szereznem egy 1070Ti-t, na az már igazi 1440p monitor 75Hz-es monitor mellé.

(#66) Cingáriusz válasza Diabolis (#56) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hát még ha leakasztasz egy nagyon jó áras 1060 6GB-ost az 1050ti helyére, akkor fog még igencsak meglódulni 3D-ben az a gép :)

(#67) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Remek cikk,valahogy nekem nem sikerült 2 havert 4790k vásárlásról lebeszélni :) Budget gamer még mindig egy jó kis 2600(K) meg valami 1060 vagy 580.A kedvenc kategória,még ha hála vagy nem, de rég nem érint.

Egyszer egy teszt vagy versenyt kéne tolni mondjuk használtan 150ből ki tudja a legjobb gépet összerakni.(cakk-pakk)

:D

(#68) suvomi válasza Z_A_P (#1) üzenetére


suvomi
csendes tag

Épp 2 félmegoldás és egy szétkapás kellős közepén van, de szerintem a lényeget megragadja :D

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#69) Polesz válasza suvomi (#68) üzenetére


Polesz
addikt

Ne vedd támadásnak de elég bazári ;)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#70) suvomi válasza Polesz (#69) üzenetére


suvomi
csendes tag

Nem veszem, tudom. Szanaszét van kapva, jó hogy az. Én is hányok tőle.
Megérkezik boltba a kábelcsatorna, meghozza a posta azt a riser kábelt ami be is fér a fedőlemeztől helyre áll a rend. Addig meg marad ilyen... ilyen... bazári. :DDD

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#71) Hebry


Hebry
senior tag

Jó volt olvasni a cikket.
Tényleg a régi ph-ra emlékeztet.
Gratulálok.
Azt hiszem várok még egy kicsit az új géppel. Azt már látom, hogy olcsó nem lesz.

(#72) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Nagyon jó a cikk, egy élmény volt olvasni! :C Kifejezetten tetszenek benne a furfangos szófordulatok. A végén még eszembe is jutott az egyik szófordulathoz egy, ami itt most kimaradt: Mindenkinek magának kell zöld(vagy piros) ágra vergődni a saját anyagi hátterével,

Amúgy a kép a bevezetőben a gépről kifejezetten tetszik, nekem is így az asztalon van elhelyezve, csak párhuzamosan a monitorral és kéken világít(meg persze pirosan a Radeon felirat). Bár ekkora asztalom lenne, hogy bárhogy forgatva elférne rajta. Nekem csak épp akkora hely van rajta, hogy épp befér az ultrawide monitorom mellé.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#73) bayarena


bayarena
aktív tag

Anyukámnak kellett egy gép, valamint mindig is szeretett volna egy képet a feleségem rajzai közül. Megoldottam :)
Még a kábeleket kell szépen megoldani és kész. A képkeret ajtóként is működik, ha hozzá kell nyúlni a géphez.
(Nem volt hely az asztalán, valamint az asztal mellett sem, ezért is ez a megoldás.)

[ Szerkesztve ]

(#74) zooliii válasza Trebron09 (#49) üzenetére


zooliii
tag

Hát, úgy kb. semennyire... Ennyiből, vagy talán minimálisan többért 1070-et kapsz, ami jóval kevésbé forrófejű, több a vram, és valószínűleg kevesebbet futott, még ha bolti gari nincs is.

A cikk nagyon jó, nem tudok semmivel vitába szállni. :R

[ Szerkesztve ]

(#75) #00137984


#00137984
törölt tag

Az ilyen írásokra igény van és érthető okokból időnként érdemes is foglalkozni a témával. Sok új olvasó is látogatja az oldalt, ezért szükség van az ilyen bemutató cikkekre. Probléma csak a tartalmi részével van... Mert úgye korlátozott pénzügyi keretből használtat is választhatunk a HardverApró oldaláról, amivel nagyon sokat tudunk megtakaritani vagy szerencsésen egy jobb konfigot ki lehet hozni a PC-re szánt pénzünkből. A cikk megvalósitása viszont számomra kifogásolható. Érthető okokból az Intel Sandy Bridge/Ivy Bridge processzorokat nem ajánlotok valamiért, de a Haswell (Refresh) i7 vagy a Best Buy i5 7600K ajánlható lett volna még... Viszont az AMD vonalon a Ryzen első generációtól kezdve a Ryzen 7 3700X/3800X felsoroláson át megérkeztünk ahoz a ponthoz ahol a pénz nem számit... Az alaplap az új Ryzen procikhoz elég drága és a hűtésen sem érdemes takarékoskodni, mert hűvősen tartva a CPU magokat az a Boost órajeleket tovább tartja fent, és a teljesitménye csak igy képes az Intel-t megszorongatni. Olcsóságban megépitett alaplapokban és a gyári hűtéshez hasonló képességű léghűtéssel nem fútja ki magát és átlagon alul fog teljesiteni.

Itt a cikk egy AMD Ryzen versus Intel ősszevetésre koncentrált, pedig mindkét oldalon lehet jó procikat találni és ajánlani. DDR3 és DDR4 RAM ajánlatokban megint találtam olyan kijelentéseket amit érdemes kiegésziteni hasznos információval. AMD Ryzen mellé érdemes a magasabb MHz-re és a jó időzitésre áldozni most pénzt, amig nem drágulnak meg újra az árak. 3600MHz CL16 DDR4 egy ideálisnak mondható középút, de itt egyesek szerint a 4GHz-es DDR4 RAM kit sem felesleges a legjobb Ryzen procikhoz... Visszatérve a földre és a takarékos PC épités világába, a régebbi konfigok közül soknak a 8-16GB DDR3 1600MHz CL9 kit a megfelelő választás, mert az alaplap és a proci ezekhez a RAM időzitésekhez van felkészitve. Itt fontosabb inkább a stabilitást megemliteni, mert csak hibátlan müködésű DDR3 RAM-ra érdemes a régi gépet alapozni, ami az adott alaplapban is fagyások nélkül megy. Videókártya megint a pénztárcánk és az igények szerint változik és a márkaválasztás helyett a GDDR5 VRAM mérete és sebessége számit a vásárlóknak. Belépő szinten még mindig sok 1-2 GB GDDR5 videókártya van használatban, mert a Casual játékosok igényeire többségében megteszi játszani. Elindul és pont. Szerintem a 4-6 GB VRAM még nyugodtan ajánlható alkalmi játékra, mert zömében a DX11-es játékokban tudja a FullHD/60Hz szintet médium és alacsony vegyes beállitásokkal. Amit viszont hiányoltam, az a monitor választás. Az van a szemünk előtt, ami a játékélményt is befolyásolhatja. Nem volt rossz ez a cikk, ahogy szerintem a véleményem is megosztó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#76) Nwis86 válasza XuChi (#51) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Nagyon hasonló gépem van mint neki, csak Xeon X5660 helyett 1el kisebb X5650 igaz tuningolva 4Ghz de régebben 4.4en is használtam, csak már nincs meg a AIO hűtésem... és GTX 970 szintén tuningolva és 18GB 1600Mhz DDR3

Most 1 perce futtattam le az AC Odysey beépített benchmarkot, Fhd very high beállításokkal átlag 39fps, ultrán pedig 30, bár grafikai különbséget én a 2 beállítás közt nemigen látok, sőt pl ha az árnyékokat lejjebb veszem meg pár dolgot akkor is max egy helyben állva nézelődve látom a különbséget, de máris 40fps felett van. Én úgy gondlom jelenleg ez a leg gépigényesebb játék, (Controllt nem probáltam) de lényeg hogy minden megy közel maxon 40Fps környékén, de a legtöbb játék felette.

Más
Az asztal / földön való tároláshoz annyit hogy, amúgy van nekem is 1 új ryzenes gépem, 1600as, de még nem költöztem át rá :) igazából ezt csak is dizájn miatt építem, minden alkatrész szigorúan RGB-s és egyedi merev csöves vízhűtés lesz benne, már majdnem kész van, még pár fittingre várok. Természetesen kizárolag asztalon lesz tárolva, el se tudom képzelni hogy lehet a gépet asztal alatt tárolni... Az számomra kb olyan mintha valaki venne 1 szép festményt és képpel lefelé a szőnyegen tárolná :D

[ Szerkesztve ]

(#77) zooliii válasza #00137984 (#75) üzenetére


zooliii
tag

7600k mint Best Buy? Ezt azért nem gondolhatod komolyan... Nézd már meg, mennyit kérnek aprón még a 6600k-ért is, ráadásul zsákutca platform.
Monitorokról készült nemrég egy külön, átfogó cikk. [link]

(#78) XuChi válasza Nwis86 (#76) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor nálam valami anomália lenne ???

(#79) Gróf...


Gróf...
aktív tag

A ledek, vagy bármi más fényforrás, ami ráadásul színes, pláne: villódzik, gyermeteg! A gyermeki énünk kívánja - ragaszkodik hozzá!
Baj-e ha gyermetegek vagyunk? Nem! Csak tudjuk mi miért van és hol a határ!!!
Egy pc-nél, vagy egyéb, hasonló célra vásárolt eszköznél a kijelzőn jelennek meg a csodák! Ha valakit az nem elégít ki, azon már az árdzsíbíledek nem fognak segíteni!!!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#80) snecy20 válasza bayarena (#73) üzenetére


snecy20
veterán

Kimaxoltátok az esztétikát...rettenetes. :C

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#81) Astroboy válasza bayarena (#73) üzenetére


Astroboy
őstag

Picasso Ryzen van benne vagy Matisse? :D

(#82) dagonya válasza bayarena (#73) üzenetére


dagonya
aktív tag

azta!
nem sok ocsmányabb dogot láttam mostanában. a tetejéről még hiányzik egy műanyag jézukrisztus, vagy kristályhal. fürödnének az ízléses ergébében.

[ Szerkesztve ]

(#83) bayarena válasza snecy20 (#80) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nem vettük túl komolyan :)

(#84) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Jó cikk lett, köszönet érte!

Egy-két ponton elment a végletek felé, mint például a BIOS flash propagálásakor (jó hogy nem delidet javasoltok), de azért elinduláshoz mindenki találhat támpontot.

Amit jobban kiemeltem volna, az a különféle sync eljárások nyújtotta előnyök, mert személy szerint ez az elmúlt 10 év legérdemibb fejlesztése, ami a mindennapokban is érezhető. Megszűnik a képtörés és az input lag jelentős része és ma már végre nem feltétlenül kell elköteleződni egyik oldal mellett sem (AMD/Nvidia). Azért érdemes előzetesen alaposan informálódni.

A hova tegyem a gépet értekezéshez annyit, hogy asztalra a kijelzőt rakom, mert játék közben (is) csak azt nézem. 40" + 22" így is éppen csak elfér a 160 centin.

Végül egy személyes tipp budget vga-ra: használt 1070. ;)

(#85) palfitom válasza #00137984 (#75) üzenetére


palfitom
félisten

"vagy a Best Buy i5 7600K ajánlható lett volna még..." - :( Nagyon el vagy tévedve!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#86) qdak válasza XuChi (#51) üzenetére


qdak
addikt

Jó kis konfigok ezek, nekem is csak 1 jó VGA kellene, de még így a halálból visszahozott 7870 Tahitival is játszok, játszik a gyerkőc nálam Isle/Saurian/BeamNG

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#87) snecy20 válasza palfitom (#85) üzenetére


snecy20
veterán

Tényleg best buy...csak nem a usernek. :D
[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#88) n4n3x válasza Z_A_P (#1) üzenetére


n4n3x
csendes tag

nálam is az asztalon van, de sima fehér világítás gyanánt van benne 2x30 cm sima fehér fénycső, meg fehér ventik+a hátulján lévő kapcsolóra rá van akasztva az összes venti világítása+a 2 fénycső, így ha nem kell akkor lekapcsolom.
egyébiránt ha valami szöveget bogyemászok papírról a billentyűzet előtt, akkor arra pont elég ennyi fény:

(#89) Achar


Achar
tag

Jó cikk, örömmel olvastam, sok hasznos dolog van leírva,
Kifejezetten jól jöhet olyan témáknál, amikor jönnek olyan kérdések, hogy "mennyire éri meg egy 980TI... Mennyire éri meg XY lap". Ezt a cikket lehet olyan kérdésekhez linkelni.

(#90) Robitrix


Robitrix
senior tag

szerintem a számítógép építés alapja, hogy elötte tudjuk, hogy mire akarom használni a gépet, ahz a célhoz, milyen eszközök állnak a rendelkezére, mennyi pénzem van a dologra......
aztán a kiválasztható összetevők hogy viszonyulnak egymáshoz......
ha ez meg van akkor vásárolunk szerelünk és szórakozunk.... :)
Rendszergazdaként gyakran kérdezgetnek kollégák, hogy milyen gépet ajánlok nekik.
Két dolgot szoktam kérdezni, hogy pontosan mire szeretné használni a gépet és mennyit szán rá anyagilag....... :)

(#91) Robitrix válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Robitrix
senior tag

aki úgy véli, hogy nem a földre teszi, mert akkor 5-ször annyi port szív be a gépe????? :) Azzal az egyszerű dologgal, hogy 1 méterrel magasabbra teszed a gépet radikálisan csökkented a beszívott port.... ugyanis minden helyiségben van leülepedett por, amit a szobában mászkálva. akkor is felver az ember a lépéseivel, mikor nem látja. jellemzően úgy 30-40 centi magasságra.

(#92) Diabolis válasza Robitrix (#90) üzenetére


Diabolis
tag

"Nagyon olcsón, és a gyerek akar rajta egy két játékot futtatni" :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#93) Robitrix


Robitrix
senior tag

hehe egy pillanatig azt hittem én írtam a cikket, legalább is a procik tekintetében. de mivel nem emlékszem rá hogy tettem ilyet nem én voltam. ritka, hogy 99,99%-ban ennyire egyetértek valakivel.......... nagyjából totál hasonlókat mondok minden féle hardver fórumon amikor CPU-ról van szó...... hiába, mikor a nagy elmék találkoznak...... :)

(#94) Ribi válasza Robitrix (#93) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a baj a jó cikkekkel, mindenki csak annyit mond ja, így van.
Nincs min trollkodni. Legalább beleírhatta volna, hogy CSAKAZÁJEMDÉ. És akkor lenne itt már 300hsz+. De így :DDD
Ha jót ír azabaaaaj, ha hulyeséget azabaaaaj.

[ Szerkesztve ]

(#95) palfitom válasza Robitrix (#93) üzenetére


palfitom
félisten

"mikor a nagy elmék találkoznak" - És még szerény is vagy, szerencsére! ;)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#96) 8th válasza Diabolis (#92) üzenetére


8th
addikt

A kissé antiszociális számtech boltos cimborám az ilyen érdeklődőket azzal szokta elhajtani, hogy a gyerek játsszon a pöcsével az ingyen van vagy vegyenek neki egy használt konzolt. Ezen általában mind vérig sértődnek és elhagyják az üzlethelyiséget. Beleszaladt már pár csodaváró vevőbe aki két hét múlva visszament verni a pultot, hogy a dzsunka dual core celeron gépen és a netezős vga-n ez se meg az se megy és Ő nem ezért fizetett ki százezret egy új gépért. Azóta lepattint minden ilyen "csak játszani kell" érdeklődőt. :P

(#97) XuChi válasza qdak (#86) üzenetére


XuChi
addikt

Csak azért kételkedtem, mert az adatlapomon lévő géppel a melléket eredményeket kaptam. Tehát a kolléga által írt full grafon 35+ FPs kb lehetetlen ;)

(#98) Cadal


Cadal
őstag

Remek cikk! Jó volt olvasni, humoros is, de a lényeges részleteket sem mellőzi. :R

(#99) Robitrix


Robitrix
senior tag

az én gépem akkor a korrekt kategóriába tartozik.
MSI Tomahawk B450 MAX alaplap
ryzen 5 3600(nem gyári hűtő hanem valami cooling master vagy hasonló léghűtő)
2*8 GB 3200-es DDR 4 RAM
GTX-1660 OC videó
600 watos táp
egy 512 SSD és egy 256 GB-os SSD
1 darab 2 TB hdd
és egy 15 ezer körüli ház(valami Zelman valami)

ha ma venném a videó egy 1660 SUper lenne.
tevezve egy M2.-es SSD mint C meghajtó majd.
Késöbb valami jobb monitor 24 hülykben 120/144 hzen.
Amúgy FHD-ban játszom....

(#100) M@cika válasza Ribi (#94) üzenetére


M@cika
őstag

Aki tud olvasni úgyis rájön arra, hogy most csakazájemdé. :-)
Robitrix: Igen, a 2 kulcskérdés, amit írtál. Minek neked és mennyid van rá.

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.