Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) BiP válasza JHC (#197) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem Giga 3 ventis 1080Ti van, este, ha nem felejtem el, megnézem neked, meddig lóg be. Elvileg 2,5slotosnak van írva.
De 3ventis és 3ventis között is van különbség. A Gaming az csak 37mm, az Aourus Extreme meg 55mm. Meg kell nézni a specifikációban a kinézett kártya méreteit. Meg persze alaplapfüggő is a dolog.
Ha van lejjebb még egy PCIe, akkor probléma letudva :)

[ Szerkesztve ]

(#202) spect80 válasza Nwis86 (#154) üzenetére


spect80
senior tag

Drágábban vagy ugyanannyirért nem sok, max a hobbi faktor. Viszont én is dobtam aliexpressről egy játékra és virtualizálásra is szánt gépet: X79 lap+xeon 2689 8c/16t+64gb ddr3 1866mhz RAM+960GB SSD kombó, ez tavaly tavasszal 92e ft volt. Ezt itthon kb. a duplájáért tudtam volna összerakni. Vámon egyiket sem fogták meg, de ez csak mázli.
Volt itthon gtx 1060 vga, cm hyper evo 212 cpu hűtő, fsp táp, be quiet ház.
FHD játékra és nagy memóriaigényű virtualizálásra is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#203) Cingáriusz válasza HellGreg (#162) üzenetére


Cingáriusz
őstag

FX8320+RX470 1440p-re? :D Milyen FPS-ekkel? 20-25? :DDD

(#204) tasiadam válasza Cingáriusz (#203) üzenetére


tasiadam
veterán

ezen csodalkozom en is :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#205) JHC válasza BiP (#201) üzenetére


JHC
tag

Tudom van 2 slotos 2 ventis MSI Ventus 2070 super, csak nem tudom mennyire hangos, mert a Gamig X verzió szép csendes, viszont éppen túl lóg a vásárlási utalványomon.

(#206) HellGreg válasza Cingáriusz (#203) üzenetére


HellGreg
őstag

A WOT fix 60 körül, a Diablót nem tudom, de szerintem az is van annyi. Ami élvezhető azt tolom 1440p-n.
Annyit hozzátennék, hogy én a gépemet arra használom, amire való. Nem érzek semmilyen perverz vonzalmat az iránt, hogy 100 FPS-sel menjen minden, és nem fogok azért full hd-ban játszani, mert valaki azt írta valahol, hogy 1440p-re csak 200 ezres VGA képes. Tudom, vannak itt olyanok, akiknél a gamer kategória teljesen más alapokon nyugszik. Én általában megkeresem azt a beállítást, ami a maximum, amellett, hogy élvezhető és zökkenőmentes. Hogy ez 50 vagy 200 fps, az teljesen hidegen hagy. Ha majd lesz olyan új játék, ami érdekel is, és nem fog 1440p-ben menni zavartalanul, akkor elgondolkodom a cserén, vagy visszaveszem FHD-ra.
Szóval nem 20-25 FPS, ha annyi lenne, nem erőltetném az 1440p-t.

Egyébként most miért olyan hihetetlen hogy menjen egy 8 éves játék 1440p-ben egy RX470-en? Lentebb olvashatjátok hogy van aki 4K-ban tolja vele.

[ Szerkesztve ]

(#207) BiP válasza JHC (#205) üzenetére


BiP
nagyúr

Utalvány? Ha mindenképp a Gaming X kéne (én is ezt választanám) akkor csak túl lehet lógni valamennyivel, azt meg kifizeted KP-vel.

(#208) Ribi válasza HellGreg (#206) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ugye megérted, hogy a "minden játék elmegy magas beállításokon 1440-ben" és az a pár játék amivel tolod az elmegy 1440-ben állítás között elég nagy a különbség. :U

(#209) HellGreg válasza Ribi (#208) üzenetére


HellGreg
őstag

Akkor azt is vedd észre, hogy a 169-es hsz-ben korrigáltam:
"Mármint azokkal a játékokkal, amikkel játszom. WoT, Diablo 3, GTA V néha, Witcherek, Skyrim, ezek mind simán szépen futnak"
Ne kelljen már megint azon lovagolni amit helyre tettem azóta...

[ Szerkesztve ]

(#210) Ribi válasza HellGreg (#209) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy valszeg ő sem, én sem ovlastam tovább, mert sokkal egyszerűbb úgy beszóni, ha nem olvasol tovább a javításig. Jóóvaaaan? :R ;]

(#211) Kansas válasza HellGreg (#209) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolom, nem a Witcher 2, vagy ha igen, nem ultrán, ugye? :D

Egyébként én meg a 4K játékkal szemezek, Az 5700XT kisebb kompromisszumokkal akár elég is lehetne rá, az én egyetlen gondom, hogy aranyárban adják a 60Hz-nél nagyobb frissítési rátájú 4K-s monitorokat, a 60Hz-sek közt pedig egyik sem tud LFC-t, ami ahhoz kell, hogy ha időnként benéznek a játékok 40fps alá, ne kezdjenek el durván akadni a frame-ismétlések miatt... bár ha nagyon szivat egy játék, vissza lehet rakni integer scaling-gel FHD-ra.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#212) Synthwave válasza Ribi (#210) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mi ez a blaszfémia, hogy így megköveted magad? Hát hol a spiritusz? ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#213) HellGreg válasza Kansas (#211) üzenetére


HellGreg
őstag

A kettest csak próba szinten tettem fel, FHD-ban szerintem, nem jutottam el a további beállításig, de ezek szerint nem is baj...

(#210)Ribi: hogyne, tévedni emberi dolog, még én is szoktam néha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#214) Ribi válasza Synthwave (#212) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont akartam írni, hogy próbálok itt flémet indítani, de mindenki olyan kútúráltan válaszol. Kiábrandítóan szörnyű :DDD

(#215) Cingáriusz válasza HellGreg (#206) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Jó, a Wot nem egy hű de ultramodern engine, a Diablo3 meg 2012-es játék. Ezeket el tudom képzelni, hogy jól futnak magas beállításokon 1440p-ben, de egy max. 2-3éves cím már nem fog. Egyébként 1440p-re ami szerintem már alkalmas és nem 200K, az egy használt GTX1070 65-70K-ért, szóval nem egy elképesztően vészes összeg. Természetesen nem FX procival hajtva, hanem mondjuk egy Ryzen1600X-el, ami 30K alatt is akad már használtan.

[ Szerkesztve ]

(#216) HellGreg válasza Cingáriusz (#215) üzenetére


HellGreg
őstag

Egyetértek, de amíg nincs olyan új játék, ami érdekelne és megköveteli az erősebb konfigot, nem látom értelmét a cserének. Én meg sose írtam, hogy ultrán játszom red dead 2-t 1440p-be szóval azért se értettem a reakciókat.
Nyár felé tervezek újítani amúgy, ryzen 2600 vagy 3xxx valamit meg olyan VGA-t használtan, ami már jó az újabb gamekre is 1440be. Hogy pl. a Bloodlines 2 is elmenjen majd.

(#217) Synthwave válasza Cingáriusz (#215) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Viszont annyiért szerintem inkább a Vega 56 felé jobb kacsingatni; az eltelt idő alatt driveresen kiforrott, így egyértelműen maga mögé utasítja a GTX 1070-et, és még Vega 64-es BIOS-t is rá lehet pakolni, ami megintcsak pár plusz százalékot jelent.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#218) Cingáriusz válasza Synthwave (#217) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Lehetséges, de jóval többet is fogyaszt és jobban is melegszik.

(#219) HUN_Sector válasza Nwis86 (#154) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Én pl a német amazonròl rendeltem, aztàn néztem pillàzva, mikor jött az értesítés, hogy Csuanghiangcsakkcsikkvan tartomànybòl csomagot adtak fel a részemre.

(#220) SyMbioTe

Jó cikk lett, jó volt olvasni, szóval csak így tovább. :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#221) Synthwave válasza Cingáriusz (#218) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alulfesszel és egy kis TDP keret-mókolással nagyon szépen meg lehet fogni a fogyasztást is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#222) Televan74 válasza Synthwave (#221) üzenetére


Televan74
nagyúr

De ahhoz már érteni is kell hozzá! ;] A többit nem ragozom mert sértődés lenne belőle. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#223) Ribi válasza Synthwave (#221) üzenetére


Ribi
nagyúr

De akkor meg már lassabb.
Mindig külön elítik a kettőt. Gyorsabb / meg lehet fogni a fogyasztást. Csak nem egyszerre.

(#224) Synthwave válasza JHC (#197) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezesetben én R5 3600-at vennék (valami korrekt, B450-es lappal; pl. MSI B450M Mortar MAX/B450 Tomahawk MAX/B450 Pro Carbon AC, ASUS ROG Strix B450-I Gaming), X helyett egy normális hűtőt hozzá, VGA-nak meg vagy egy sima RX 5700 Pulse-t (amire mehet az XT BIOS) vagy ha egy kis jaszkari belefér, akkor a full-fullos RX 5700 XT Nitro+-t – még így is pár tízezerrel beljebb leszel a 2070 Superhez képest, és a kártyád sem egy low end SKU-ból származik.

Csak egy ötlet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#225) Synthwave válasza Ribi (#223) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért van arany középút. Nekem pl. sikerült uszkve bone stock V64 szintet kihozni belőle, kb. 180ish wattal és a gyárinál halkabb ventiprofillal, max. 75 °C mellett. Ha minden igaz, a backplate eltávolításával még a VRM-ek is nyertek 1-2 °C-ot.

----------------------------------------------------------------------------------

(#222) Televan: Azért nem magasszintű lineáris algebra a dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#226) BiP válasza Synthwave (#224) üzenetére


BiP
nagyúr

B450 Gaming Plus MAX-ot sem hagynám ki :)
Lényegében a Tomahawk MAX-szal megegyezik.

(#227) tasiadam válasza Synthwave (#221) üzenetére


tasiadam
veterán

rx580 utan 56 vagy 64 vetelet tervezem. 170 watt kornyekere lenyomhato?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#228) Synthwave válasza tasiadam (#227) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Le, de úgy vettem észre, hogy 190 környékén érzi magát a legjobban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#229) tasiadam válasza Synthwave (#228) üzenetére


tasiadam
veterán

ugy erted hogy gyari orajel, de undervoltolva? Vagy oc, majd alulfesz?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#230) Synthwave válasza tasiadam (#229) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én V64 BIOS-szal, V64-nél kicsivel alacsonyabb GPU órajellel és alulfesszel néztem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#231) tasiadam válasza Synthwave (#230) üzenetére


tasiadam
veterán

amugy mifele haszna van a v64 biosnak az 56-on? Ertem en h magasabb orajel, de valami mas?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#232) Synthwave válasza tasiadam (#231) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Magasabb TDP keret. Több headroom van mókolni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#233) Robitrix válasza JHC (#197) üzenetére


Robitrix
senior tag

szerintem is 3600 igaz több a mag a 2700X-ben. és egy árnyalattal olcsobb is talán. de.....
azt egy magos teljesitménye. jóval kevesebb, mint a a 3600... van köztük egy szálas teljesítményben vagy 35-40%..... azért a ZEN 2 korszerübb..... meglehetősen nagyott ugrottak ZEN-ZEN2 közt....

(#234) dabadab válasza Synthwave (#224) üzenetére


dabadab
titán

"ASUS ROG Strix B450-I Gaming"

Most komolyan, ez mivel tud többet a feleannyiba (se) kerülő Prime B450M-A-hoz képest (amin ráadásul van plusz két memslot meg két 1x PCIe slot)? És azt a 30k-t tényleg nem lehet úgy elkölteni, hogy abból tényleges pluszteljesítmény legyen?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#235) MeszesKPT válasza dabadab (#234) üzenetére


MeszesKPT
őstag

A második kérdés gondolom költői volt. Aki jobb teljesítményre vágyik az vga-ra költ alaplap helyett.

(#236) Synthwave válasza dabadab (#234) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

VRM-ben, nem is kevéssel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#237) dabadab válasza MeszesKPT (#235) üzenetére


dabadab
titán

Nem teljesen költői, mert a legolcsóbb 2070 Super + 30k az még mindig csak 2070 Super :)

DRM is theft

(#238) dabadab válasza Synthwave (#236) üzenetére


dabadab
titán

"VRM-ben."

És? 3600-ról beszélünk, azt aztán bármilyen VRM elviszi.

DRM is theft

(#239) Synthwave válasza dabadab (#238) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak nem mindegy, hogy milyen boosttal meg meddig. Később meg lehet, hogy cserélné Ryzen 7-re monnyuk. Ilyen nulla VRM-részleggel, mint ami azon a Prime-on van, biztos nem vennék semmit elsődleges gépbe.

A magam részéről mondjuk azt sem szeretem, ha éppen el akar szublimálni valami a gépházon belül, de lehet, hogy ezzel is kisebbségben vagyok.

Amúgy meg MSI MAX lapok, oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#240) M@cika válasza Robitrix (#233) üzenetére


M@cika
őstag

És nyakunkon a Zen3. :-)
Nyilván aszerint érdemes a pénzünket más-más prociba önteni, hogy mire használjuk a gépet.
Az Intel viszont eléggé kiszorult a "megéri" piacról a usereknél

Nasit a kis fehér medvének!

(#241) dabadab válasza Synthwave (#239) üzenetére


dabadab
titán

"Csak nem mindegy, hogy milyen boosttal meg meddig."

Tulajdonképpen de. Mennyit tud rajta hozni? Pár százalékot? Azt lehet, hogy szintetikus benchmark kimutatja, de azon túl van bármi értelme?

DRM is theft

(#242) Synthwave válasza dabadab (#241) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy kis százalék itt, egy kis százalék ott (pl. memóriakezelésnél), aztán ezek szépen összeadódnak, és a végén csak ott lesz az a +10-15 fps. Arról nem beszélve, hogy a BIOS-os finomhangolás sem ugyanolyan szintű a két lappal. Aztán vannak olyan finomságok, mint testes M.2 bordázat, komolyabb hangkodek, komolyabb LAN chip, dual band Wi-Fi + Bluetooth (van, akinek ez kell), meg azt se felejtsük el, hogy Mini-ITX-es méret, szóval azért van különbség, nem kevés. Az egyik egy ócsó fapad (valamirevaló lapkakészlettel), a másik meg egy jól összeszedett, igen korrekt konstrukció, kicsit túlárazva.

Nem azt mondom, hogy az a ROG ne lehetne mondjuk egy 10-essel olcsóbb, de azért az (már első ránézésre) is nyilvánvaló, hogy az a Prime miért annyi, amennyi. Viszont a posztomban voltak más szempontok is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#243) dabadab válasza Synthwave (#242) üzenetére


dabadab
titán

"Egy kis százalék itt, egy kis százalék ott (pl. memóriakezelésnél), aztán ezek szépen összeadódnak, és a végén csak ott lesz az a +10-15 fps"

Az maximum akkor, ha eleve 100+ volt.

Meg amúgy is szinte biztosan VGA limites lesz a cucc, szóval simán lehet, hogy a CPU tunin konkrétan nulla százalékot hoz.

DRM is theft

(#244) Synthwave válasza dabadab (#243) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Időközben kiegészítettem a (#242)-t.

Viszont ettől függetlenül azt nem látom, hogy a "Az maximum akkor, ha eleve 100+ volt." kijelentés mitől lenne igaz. A plusz 10 fps 15-nél, meg 150-nél is plusz 10 fps.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#245) dabadab válasza Synthwave (#244) üzenetére


dabadab
titán

"A plusz 10 fps 15-nél, meg 150-nél is plusz 10 fps."

Ez így van, csakhogy a plusz 10 fps 15-nél az plusz 67%. Annyi nem jön össze abból, hogy egy kicsit jobban boostolódik a CPU.

A többi plussz meg szintén az erősen a "tök fölösleges" kategóriába tartozónak tűnik.

"Arról nem beszélve, hogy a BIOS-os finomhangolás sem ugyanolyan szintű a két lappal."

Ugyanaz, teljesen érzékelhetetlen javulásról van szó.

"testes M.2 bordázat"

Tök mindegy, egy sima SATA3 SSD sem limitáló tényező.

"komolyabb hangkodek"

Ha valakit ennyire érdekel a hangminőség, vegyen külső DAC-ot.

"komolyabb LAN chip"

A ping attól nem lesz jobb.

"meg azt se felejtsük el, hogy Mini-ITX-es méret"

Ez nem előny, aki viszonylag kevés pénzből akar ütős játékgépet építeni, az kerülje a mITX-et, mert ott csak rengeteg pénzt lehet elkölteni, aminek erőben nulla hozama lesz.

Komolyan megnéznék egy benchmarkot, hogy egy tök alap B450-es lapba defaulton berakott 3600 meg egy high-end gémerlapba berakott tökig optimalizált 3600 között bárki lát-e különbséget a valós életben (hallani biztosan fog :DDD )

DRM is theft

(#246) koko52 válasza dabadab (#245) üzenetére


koko52
veterán

+1
A plusz 10 fps 15-nél, meg 150-nél is plusz 10 fps
Azért ez óriási különbség. 20 FPS játszhatatlan->30 FPS játszható, 100-110 észre sem veszed.
Synthwave: gondolom csak elírtad

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#247) Synthwave válasza dabadab (#245) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rendben, lejött, hogy téged nem igazán érdekel az alaplap minősége és az alkatrészek hőmenedzsmentje/tartóssága. :DDD

------------------------------------------------------------------

(#246) koko52: Na, a 30 meg 40 fps is tudod, hogy hova való.. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#248) dabadab válasza Synthwave (#247) üzenetére


dabadab
titán

"Rendben, lejött, hogy téged nem igazán érdekel az alaplap minősége és az alkatrészek hőmenedzsmentje/tartóssága. :DDD"

Milyen tartósságról beszélünk? Hány évtizedig kellene elmennie egy ilyen gépnek? Meg milyen hőről? 70 watt táján van a 3600 max fogyasztása.

Itt nyilvánvalóan egy olyan gép építéséről beszélgetünk, ahol a rendelkezésre álló pénz kemény limitáló tényező, a célfüggvény meg alapvetően a legnagyobb teljesítmény, ergo minden elköltött fillérnek illene kézzelfogható előnyöket hozni - és ezeket nem nagyon látom.

DRM is theft

(#249) JHC


JHC
tag

Válaszolnék mindenkinek aki segített a választásban. Prociból 3600X lesz az X nélküli helyett, mert nem akarok tuningolni. Alaplapból MSI B450-A PRO MAX vagy Tomahawk, de cégnél van 1 darab Pro azzal jók tapasztalataim. Hűtésem már van Noctua NH-U12, mert az FX8320 sem a hűvös fajta, bár nincs tuning, és a turbó is ki van kapcsolva, de az RX470-el karöltve jól el vagyunk. Videókártyánál szerintem 2070 super lesz, mert az 5700-nak még mindig vannak driveres nyűgjei, meg néha ritkán szoktam videót is kódolni, meg még ki tudja mit nem, de mindig az volt a rákfene, hogy sokkal gyorsabban végeztem volna, ha Nvidia kártyám van, mert sok szoftver támogatja a CUDA-t, míg az AMD hasonló cuccáért nem tolonganak annyira. Aztán mondjuk a vga fogyasztása sem mindegy, hang szempontjából, márpedig az 5700XT 2db 8pines csatlakozóval van szerelve. Kacsingatok Linux felé, ott még mindig az Nvidia a jobb.

(#250) #00137984 válasza Synthwave (#103) üzenetére


#00137984
törölt tag

Játékra még mindig az Nvidia videókártya + Intel. Legalább 6 mag esetében a magas órajelek és az Intel optimalizálás a játékokban előnyt jelent a Ryzenek ellen. AMD Ryzen procinak még pár generációt fejlődni kell, ahogyan a Phenom II javitott valamennyit az elődje hibáin. Sajnos a folytatásban csak a Phenom II X6 sokmagositásra futotta és utána az FX-re. Ryzen túl későn érkezett és még mindig nem érzem, hogy játékra mindenképp át kell váltanom rá. Az i5 7600 kissé túlzás volt, hiszen 4mag/4szálas proci, de AMD oldalon a Ryzen 2400G és hasonszőrű társai mégjobban azok lennének...
DDR3 jó időzitésű RAM kit és a régi vasak használtam még mindig jók lehetnek játszani, azt mégsem kell 50ezres alaplap a konfig alá...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.