Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dabadab válasza #00137984 (#250) üzenetére


dabadab
titán

"Játékra még mindig az Nvidia videókártya + Intel. Legalább 6 mag esetében a magas órajelek és az Intel optimalizálás a játékokban előnyt jelent a Ryzenek ellen"

???

A hatmagos kategóriában a Ryzen 3600 ellen a 9500F indul, ami egyértelműen gyengébb az AMD-nél.

DRM is theft

(#252) tasiadam válasza dabadab (#251) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez azert eros kijelentes volt :D Olyan mintha AMD vs nVidia kartyat kene osszehasonlitani. Melyik hol a jobb. Lattam 9400F tesztet, ahol osszessegeben a 9400F siman jobb a 3600-nal jatekokban. De amikor tomorites, kodolas stb kepbejott, a 3600 nyert. BF1-BF5 multiban a 3600 nyerne az tuti. De osszessegeben a 9400-9500 i5 nagyon is jo CPU. A 9400-9500 ellenfele inkabb a 3500X (ami csak kinaban kaphato, es ez az AMD valasza az intelre, es nem forditva.)
Nagyon kivancsi lennek ra, hogy mi lenne az emberek megitelese az intel reszerol, ha nem lenne gond a keszlethiannyal. Ha 30k kornyeken lenne a 9400F, best-buy.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#253) bozont válasza tasiadam (#252) üzenetére


bozont
veterán

A 3600 azért bőven jobb annyival mint drágább, a 9400f inkább a 2600x-szel van párban, ami meg ~10e-rel olcsóbb. Arról nem is beszélve, hogy az SMT jól jöhet később. Persze ha a 9400f is unlockolt lenne az más, de nem az.
Viszont a 9600K(F) már más tészta, ez is csak 6/6 ugyan, de már van tisztes tuning lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

(#254) tasiadam válasza bozont (#253) üzenetére


tasiadam
veterán

A jatekokra ertem azt, hogy pariban van a 9400F a 3600-al. A videoban is az van, hogy vagy 1 szint, vagy kicsit folotte van a 9400F a 3600nak, ahogy en lattam.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#255) bozont válasza tasiadam (#254) üzenetére


bozont
veterán

Én is a játéktesztekre gondoltam és átlagban tényleg közel van a kettő egy máshoz, de a minimumnál már szépen ellép a 3600. De itt is látszik hogy amelyik játék már használ legalább 6 magot, ott ellép a 3600 és ez később csak fokozódni fog.
Ezért tartom jobb vételnek ebben a kategóriában 2600x/2700x/3600(x)/9600K(F) valamelyikét. Ahogy írtam is az utóbbit a tuninglehetőség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#256) dabadab válasza bozont (#255) üzenetére


dabadab
titán

Igen, mondjuk ebből leginkább az látszik, hogy a játékok általában nem CPU limitesek, mert amúgy a 3600 simán veri a 9400-et.

DRM is theft

(#257) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Van az elmélet ami szép és jó amíg nem használod és van a gyakorlat.

A Gyakorlatban meg vannak olyan prograkmok/játékok ahol a 2600 ryzen tuning nélkül elfogy és nem bírja tartani a 16.6 milliszekundumot képkockánként (60fps).

Pesze a programozók hibája hogy minden javító csomag után másképp működik a program de tudnak olyat tenni ami kifekteti a procit.

Konrétan BFV peccs után megint 4.1/4.2GHz-re kellett raknom a procit mert shutteringek vannak, ha nem teszem akkor a 0.1%-os fps beesik akár 0-ra is.
Persze szervertől is függ, de akkor is látni hogy ha nincs tuning 10fps környékére zuhan.
Van akit ez nem érdekel éli világát mert észre se veszi hogy mikrolaggol egy játék :U .

Mondjuk az igaz ha egy 10perces játékban megtörténik 1x 2x ki nem szarja le,
de ha folyamat ezt csinálja ez már kihat a játékodra te azt hiszed előbb lőttél pedig vagy legalább 2 lövéssel lemaradtál róla.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#258) #00137984 válasza bozont (#253) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az új Ryzen szériának jellemzően jó hatásfokú hűtés kell. Egyre nagyobb terhelést elbiró VRM részt épitenek az X570-es alaplapokra, ami megdrágitja a gyártást, de legalább stabilabban tudja a boost órajelet tartani. Ezenfelűl a jelentősnek nevezhető tuningolást a DDR4 RAM kit időzitése és a csillagok állása is befolyásolhatja... SMT megint ilyen változó tényező, mivel játékonként eltérő mértékben kihasználható vagy akár lassitani fogja a Gamer PC teljesitményét.

(#259) Cucuska2 válasza tasiadam (#252) üzenetére


Cucuska2
őstag

Lattam 9400F tesztet, ahol osszessegeben a 9400F siman jobb a 3600-nal jatekokban

Na, mutassad, különben levegőbe beszélsz, az pedig kábé olyan vita közben, mint fingani.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#260) tasiadam válasza Cucuska2 (#259) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha el nem felejtem reggelre akkor megkeresem. De amugy a 253 hozzaszolasban a jatekoknal is ugy teljesitett, ahogy mondtam. Es en arrol beszelek meg mindig.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#261) Kansas válasza tasiadam (#252) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem nem rémlik, hogy az Intel valaha 40e alatt adott volna i5-öt, nem hogy 30e-ért, ha nem volt gyártási gond, akkor se...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#262) tasiadam válasza Kansas (#261) üzenetére


tasiadam
veterán

Arra tekintettel mondtam, hogy ha azt a szintet tudnak utni, akkor lenne a leheto legjobb vetel. Regen volt 35e ft is egy regi skylake (ha jol remlik), majd lett 65.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#263) Kansas válasza tasiadam (#262) üzenetére


Kansas
addikt

Már a Haswell időkben(2013-ban) is az i5-4440-em 46e volt újonnan, és annál érdemben nem volt olcsóbb i5. Azóta nem rémlik hogy lejjebb mentek volna az Intel árak.
Arra viszont emlékszem, hogy nem sokkal azelőtt, hogy 2017-ben Ryzen-re váltottam volna, még kapható volt újonnan az i5-4440, akkor már 65e-ért...

Azt mondani, hogy 30e körül best buy lenne a 9400F kb olyan, mint hogy 4millió körül mindenki vinné a Passatot mint a cukrot... igaz, de azért csak ébredjünk fel és vegyük ki a kezünket a biliből.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#264) tasiadam válasza Kansas (#263) üzenetére


tasiadam
veterán

Az teny h nem nekunk, halandoknak gyart az intel, igy pont nem erdekli hogy mi mit akarunk.
I5 6600 es stb volt 60xe ft. Majd az amd azt mondta hogy legyen 6 mag 40e ft. Ekkor valamiert pont kitudtak adni egy 8100 es 9100f-et, (gyakorlatilag regi i5), ami 30e ft alatt van (28 a pcxnel a 9100f). Ha nem latjak be hogy szarul araznak, akkor max a lenovo es hasonlo cegekbol fognak elni tovabbra is. Es nyakam rateszem, hogy ok fele annyiert kapjak meg, mint barki mas.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#265) waverider válasza Synthwave (#186) üzenetére


waverider
senior tag

Olyan Vega és RX (pl. 580) mobil video zsugákat is meg lehet bűvészkedni ilyen BIOS és alulfeszelős módszerrel amik AIO PC gépek belsejében vannak?
itt nem csak mini/egybe épített gépekre, hanem monitor mögé építettekre is gondolok.
pl: a volt Dell XPS széria

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#266) ceia


ceia
őstag

Csak azért olvastam bele egyáltalán a cikkbe, hogy igazam lesz-e, mert "valahogy" sejtettem, hogy AMD-s elfogultság lesz az egész. A pasztás processzor képéig jutottam el, annyi elég is volt.
"A legalja az Intel Core i5-2400/i5-2500(K)."
Nem, ez a cikk a legalja, a cikkírásé. :(((

        it's more fun to compute

(#267) Synthwave válasza ceia (#266) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

rofl

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#268) palfitom válasza ceia (#266) üzenetére


palfitom
félisten

Sajnos szövegértési / értelmezési problémáid vannak...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#269) Synthwave válasza palfitom (#268) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Senki sem lehet tökéletes.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#270) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy Asus H81-Gamer alaplap nem túl régi-e egy GF GTX 1660-nak? Egy ismerősöm szeretne VGA-t venni, mert tönkrement az előző.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#271) pszihó


pszihó
aktív tag

:D Na most, ha világít, akkor gamer? :N :DDD

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#272) david1208 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


david1208
újonc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.