Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#270) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Előre bocsátom, hogy nem félek a használt gépektől és például apámnak én is egy használt üzletit vettem és már többször vettem használt gépet és adtam is el.
Ennek ellenére szerintem nagyon felületesek azok a gondolatok, hogy a használt gép mindössze annyiban különbözik az újtól, hogy olcsóbb.
Nincs szgép kereskedő ismerősöm, de még így is beleszaladok esetekbe. Kollégámnak véletlenszerűen leállt a laptopja. Próbálkozott újra telepítéssel, hdd cserével, de nem segített. "Szerencséjére" ez csak üzemmeleg állapotban fordult elő, úgyhogy az eladásnál gondosan ügyelt arra, hogy hidegen indítsa kipróbáláskor. Garancia nincs, a vevő persze rájött idővel, de elhajtotta a 3.14csába és azt hazudta, hogy nála nem volt ilyen. Ő mesélte egy kaja szünetben és nagyon büszke volt magára, hogy milyen jó üzletet csinált.
Öcsémnek meg egy használt lenovo üzletije volt és fekete pontokkal beszemetelte a képernyőjét szintén véletlenszűen. Én memória hibára gyanakodtam, mert akkor szokott előjönni, ha már több minden fut, de nem találtunk csere memóriát sehol. Egyszer csak szól, hogy eladta a gépet. Kérdeztem, hogy mennyiért ment el így? Mondja, hogy nem jött elő a hiba a próbánál ő meg miért szólt volna róla? Őt is átb.szta az eladó vele, "csak" tovább adta így. Valaki meg megvette mondjuk dolgozni, memória hibával. F.sza.
Nem állítom, hogy ezek tipikus hibák, de előfordulnak. Nem mindenki azért adja ám el a gépét, mert megunta és másikat akar venni és úgy örül neki, hogy a vevőnek egy f.sza kis gépet tud eladni lehetőleg a legolcsóbban, hiszen jót cselekedni olyan jó dolog. A mesében, igen.
Azt is meg kéne azért érteni, hogy sok embernek a 100e forint nagyon nagy kiadás. Ha belehúznak egy hibás használt laptopba, akkor annak a javítása csillagászati összeg lesz olyan embernek, aki maga nem tudja kicserélgetni és letesztelni az alkatrészeket egyesével. Még akkor is ha feltételezzük, hogy nem lehúzós szervíz, hanem tisztességes. Mennyit kér a szervíz csak azért, hogy ránéz a gépre?
A használt autó vásárlás nagyon jó hasonló példa. Én mindig azt kérdezem ismerősöktől, hogy gondoljanak bele, ha valaki tudja, hogy el fogja adni az autót mondjuk 1 éven belül, akkor vajon mennyit fog rá költeni? Ő mennyit költene?
Nyilván tudom, hogy jönnek a mesélő emberek, akik használt autót, laptopot meg bármit úgy vesznek, hogy az eladó felújítja nekik, mindent kicserél, letesztel és házhoz is viszi és még az árból is jócskán enged, csak azért, hogy Neki eladhassák a terméket, mert ők annyira kiváló tárgyalók és tévedhetetlen vásárlók.
A valóságban meg az történik, hogy egy használt termék vásárlásakor kisebb vagy nagyobb kockázatot el kell viseljen az ember és igen, átb.szhatják a fejét egészen simán, hozzá kell szokni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.