Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) -atesz- válasza T0rnad0 (#1500) üzenetére


-atesz-
aktív tag

:R

(#1502) myckey


myckey
veterán

kinél hogy változott az akksi üzemidő?

Nálam egészen jól alakul, bár igaz hogy .29 ről váltottam .107 re :B

jelenleg 2 napnál állok, és 55% van még benne .

Nincs rommá nyomkodva, de gps állandóan be van lőve és a Wifi is kb. késő délutántól másnap délelőttig.
A telot pedig játékon kívül, egész jól használatban van. ( szóval nem fagyasztottam be egy hűtőben ) :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1503) Cooley18 válasza T0rnad0 (#1500) üzenetére


Cooley18
aktív tag

A 1520-hoz képest kegyetlenül gyenge az akkuideje a 950-net, de azért túlzásokba ne essünk! XD

(#1504) Cooley18 válasza myckey (#1502) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nálam a firmware frissítés hozott javulást. Tegnap 2 óra tájt vettem le a töltőről (előtte este frissítettem), és 63%. Mondjuk most én sem taperáltam annyit. A napokban majd megfigyelem, de első blikkre sokat javult.

(#1505) myckey válasza Cooley18 (#1504) üzenetére


myckey
veterán

igen, az nálam is volt, én is befrissítettem :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1506) T0rnad0 válasza Cooley18 (#1503) üzenetére


T0rnad0
addikt

A streaming még mindig lehúzza nagyon az akksit...

Z Fold 4

(#1507) Mr Bond 007 válasza -atesz- (#1498) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha csak nem vagy mazochista, nehogy!

(#1508) -atesz- válasza Mr Bond 007 (#1507) üzenetére


-atesz-
aktív tag

:R

(#1509) Pjotr válasza myckey (#1502) üzenetére


Pjotr
senior tag

Javult

(#1510) hroberto


hroberto
veterán

Ha minden igaz a jövő héten beszerzek egy 950-et. Milyen állapotban van jelenleg a Win 10? Nagyvonalakban!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1511) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Megpróbálom érthetően megfogalmazni a problémámat :)
Ha a naptárban a + jelre bökve fel akarok venni egy új bejegyzést, akkor ugye a kezdő időpontot és végidőpontot automatikusan kitölti. Pl most 14:19-kor 14:30-as kezdést jelöl meg. Viszont még el sem kezdem kitölteni a naptár bejegyzést, de már küld is egy névtelen emlékeztetőt az itt megjelölt időponttal, tehát 14:30-cal.
Tök idegesítő, hogy mindig ki kell lépnem belőle.
Továbbá, ha el sem mentem az új naptárbejegyzést és úgy lépek ki belőle, akkor is állandóan értesít az eseményről, holott még a naptárban sem szerepel.
Mi lehet a megoldás?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1512) monosgeri21 válasza hroberto (#1510) üzenetére


monosgeri21
tag

Sz*r

(#1513) Dzsosy válasza hroberto (#1510) üzenetére


Dzsosy
senior tag

950-en stabil és jól használható. 😉

Nem kell hallgatni az olyanokra akik 520-on próbálták ki az egyik korai verziót és ebből már tudni vélik, hogy az összes telón sz*r és használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1514) rambolo válasza hroberto (#1510) üzenetére


rambolo
tag

A telefonon levő build-től függően változó. Nekem a legújabb van fent új fw vel.random újra indulás még nem volt. Néha a gépház fagy a kezdő képernyőre. Akksi üzemidő nagyon sokat javult a kezdetekhez képest.

(#1515) monosgeri21 válasza Dzsosy (#1513) üzenetére


monosgeri21
tag

Mint ahogy azokra se, akiknek ez az első Windows Phonejuk, és életükben nem használták 5 percnél tovább a 8.0-t vagy a 8.1-et :)

(#1516) confuser válasza laktop (#1511) üzenetére


confuser
senior tag

Az a megoldás, hogy az MS fixeli az appot.

(#1517) myckey válasza hroberto (#1510) üzenetére


myckey
veterán

Én megfelelően tudom használni, nem tapasztalok semmi problémát, ami bármiben is hátráltatna.

Mikor még a teljesen alap .29 volt fenn, és zsír új volt a készülék akkor 1x indult újra a telo és 1x lefagyott a böngésző ( Bing helyett a gugli volt beállítva )

Utána semmi gondom nem volt vele, azóta sem ( szűk 2 hónap )

Most hogy feltelepült a .107 és az új Firmware, így még inkább tetszik, jobban pörög a rendszer, és jelentősen javult az üzemidő. Nem tapasztaltam semmi rendelleneset.

Én így látom. ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1518) laktop válasza confuser (#1516) üzenetére


laktop
tag

Ezt nem értem :)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1519) laktop válasza myckey (#1517) üzenetére


laktop
tag

Detto :) .. csak ez a naptár :)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1520) confuser válasza laktop (#1518) üzenetére


confuser
senior tag

Pedig nem annyira bonyolult. Bugos az app. Amíg nem javítja az MS, addig ilyen is marad.

Szerk. 5 percen belül ne írj dupla hszt, szerkeszd az előzőt. Fórum szabályzat.

[ Szerkesztve ]

(#1521) Pjotr válasza hroberto (#1510) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nagyon tuti.

(#1522) Dzsosy válasza monosgeri21 (#1515) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Te kis csacsi.. Én még anno 7.5-tel kezdtem és azóta volt 7.8, 8.0 és 8.1 is. 5. éve vagyok wp-s.. 😉
És igenis 950-en jól működik a W10M. 😉

Ettől függetlenül nem értek veled egyet, hisz a kollegát nem a wp8 vagy 8.1 érdekelte a kérdésében, szóval teljességgel irreleváns mennyit használta valaki az említettrendszereket. 😉

[ Szerkesztve ]

(#1523) hroberto válasza Dzsosy (#1522) üzenetére


hroberto
veterán

Köszönöm mindenkinek. Ezek szerint mindennapi használatra alkalmas már.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1524) myckey válasza hroberto (#1523) üzenetére


myckey
veterán

ha nem lenne az, akkor már földh....sztm volna :DDD

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1525) T.ú.l.é.l.ő


T.ú.l.é.l.ő
újonc

SZERVUSZTOK ! Valaki nem tud valami információt mondani a lumia 940-ről mikor lesz kapható? Üdv-T 😊

Az áldozat tipus csak kifogást keres, A harcos tipus akor is küzd ha reménytelen.

(#1526) hroberto válasza T.ú.l.é.l.ő (#1525) üzenetére


hroberto
veterán

940?! Ilyen biztos nem lesz! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1527) Blaise válasza T.ú.l.é.l.ő (#1525) üzenetére


Blaise
veterán

Miért lenne Lumia 940?

(#1528) rambolo válasza T.ú.l.é.l.ő (#1525) üzenetére


rambolo
tag

Nem lesz kapható soha, 940 nek tervezték nevezni az elején a megjelent 950-et.

(#1529) monosgeri21 válasza Dzsosy (#1522) üzenetére


monosgeri21
tag

Van akinek ez jó, meg van aki kénytelen ezt használni. Az átlátszó háttérképtől nem lesz jó. Ettől függetlenül egy tákolmány az egész, főleg annak fényében, hogy megmondták teljesen újraírnak mindent... Végülis betartották ;]

(#1530) Blaise válasza -atesz- (#1498) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem mindkettő van, én úgy gondolom hogy ez az első Lumia amit bátran egy iPhone mellé lehet rakni, néhány szofteres bug miatt még nem az igazi, de ezeket úgy néz ki folyamatosan javítják.

(#1531) klz80


klz80
tag

Hello,

nem volt még róla szó, hátha másnak is újdonság: Lumia 950-en szépen fut a Waze navigáció! Régebben elég sok probléma volt vele - konkrétan nem ment 8.1 alatt. Nem tudom mi változott azon kívül, hogy W10 lett, de pár napja kipróbáltam és nagy megelégedéssel használom is.

(#1532) bluemirage válasza Blaise (#1530) üzenetére


bluemirage
őstag

Márcsak' a zárt rendszer és a hasonló árfekvés miatt is jó példa az Iphone6 és L950 páros.
Az L950-ednél neked a legfrissebb insideres ROM van rajta?
Ha igen, akkor az üzemidő milyen az Ipohne6 és a mostani(valszeg' még nem végleges) L950 között?

Én pont a 2 telefon között vacilálok már néhány hete. Pro és kontra már csak 2 dolog maradt:
Iphone6
+ jobb üzemidő? (mondjuk ez elég szégyen, mert az sem túl combos)
+ jobb és stabilabb appok, ezen a téren van jövő
+ kompakt méret, azaz egykezes használat

L950 mellett:
+ a jobb kamera
+ Windows (aminek imádom az akár nagyra állítható csempéit és magát az OS-t)

Az L950-es Mozo-val értendő... ezzel elvileg a 2 telefon már hasonló minőségi érzetre hozható fel, de ez megint plusz pénz és a bőr, sehol sincs a fémhez képest... de már ennek is örülni kell.

Meliora sunt bono inimica

(#1533) Pjotr válasza Blaise (#1530) üzenetére


Pjotr
senior tag

Csatlakozom, én is iPhone-t hagytam ott érte. Használat közben nagyon hasonló, de engem már idegesített, hogy évek óta egyre bugosabb az iOS, a hardver meg nem igazán halad előre, csak az ára (HD kijelző egy 286.000 ft-os vasban???). Persze kevesen használják, kevés az app, de hátha a WIN 10 majd lendít ezen. Egyre jobb, javítják, meglátjuk. Azért, ha lesz komolyabb iPhone, nem mondom, hogy nem térek vissza. De az még vagy 2 év, addig meg csak lesz ebből valami.

(#1534) Manky956


Manky956
tag

Sziasztok,nekem insaideres legfrissebb, de sajnos naponta újra indul. Szerintetek mi miatt lehet?

http://sakaldob.hu

(#1535) Blaise válasza bluemirage (#1532) üzenetére


Blaise
veterán

i6 és a 950 esetén is a legújabb publikus béta romokat használom minden esetben (9.3 beta 4, illetve a legújabb fast ringen lévő insider build)

Nagyjából jó amiket előny és hátrányként felsoroltál, amiket hozzátennék:

950-en meglepően tökéletes az üzemidő, végig ír nekem egy teljes napot aktív mobilnet megosztással, telefonálással, emailezéssel.
Gyönyörű kijelző és kamera
Continuum feature baromi jó, a gyári doboz nélkül megy a Sony tévémmel.
OTG funkció is jó a 950-en.

(#1536) bluemirage válasza Blaise (#1535) üzenetére


bluemirage
őstag

Köszönöm a megnyugtató aksis infókat. :R Erre titkon én is számítottam. Ha az under construction-ból egyre jobban kilábalnak, akkor ez lesz az egyik jól észrevehető változás.

Az IOS és a Windows-os telefon nem hasonlítható össze...
IOS vs L950 viszont már igen, mert az L950... több szempontból is több, mint egy Win-es telefon. Ez egyszerre egy fanatikusoknak szánt exkluzív' telefon, másrészt ez a Windows-os mobil plattform concept car-ja. Egy prototípus, ami redmondi erőfitogtatás és jövővízió is egyben.. Nem egy praktikus és biztos eszköz, mint egy L650. Az persze vicces, hogy külsőre az egy drága és igényes készüléknek tűnik az L950 mellett... de ezt most hagyjuk.

De van egy másik érv is az L950 mellett az Iphone-al szemben. De ezt elsőre nem akartam leírni, mert egyesek nem érthetik, vagy túl elvontnak találják... illetve lehet, hogy pont te is.

Azt mondták régen... még az átkosban', hogy "Egy Mercedes-ből nem lehet alázatosan kiszállni". Ma már ez a mondás így hangzana talán "Egy X5-ösből nem lehet alázatosan kiszállni".
Ez eredeti közegében azt jelentette, hogy bizonyos tárgyak birtoklása, vagy velük való szereplés sajnos néha negatív értelemben is meghatároz Téged... a többség előtt. Lehettél te egy szerény és jó ember sőt kedves, közvetlen stb... De a Mercedes ajtaján kilépve a többség már eleve irigyelt, talán gyűlölt, de semmiképpen sem voltál szimpatikus... Azonnal eldőlt a sorsod. Prekoncepció... vagy szebb szóval előítélet. Azóta évtizedek teltek el... de nálunk nem sok minden változott.
Na az alma szimbólum ezt hordozza ebben a jobb sorsra érdemes kubai berendezkedésre törekvő kis hazánkban. Nem kelt szimpátiát... hogy finom legyek. Ellenben a világ boldogabbik felén, az Iphone, csak egy használati tárgy... 1-2 heti keresetből vásárolt sima használati tárgy, csak egy telefon a sok közül.

Na ez még egy nagy plusz az L950 mellett. Továbbra is szimpatikus maradok vele, minden közegben! :D

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1537) Pjotr válasza bluemirage (#1536) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ja, a dual sim-et ki ne hagyjuk! Egyes slot 8 Gb (néha feltolom 20-ra) mobilnet, másikban hang. Eddig mobil routert kellett hurcibalni...kisebb lumiak is jok, de a proci miatt a böngészés, betöltés azért több idő jóval. Az irisz scan .eg felejtos a jövőben. Pl. ha vezetsz bajos, lassú is meg napfényben is akadnak gondjai. Ujjlenyomat a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#1538) rambolo válasza Manky956 (#1534) üzenetére


rambolo
tag

HR volt a frissítés után?

(#1539) pzstm válasza Manky956 (#1534) üzenetére


pzstm
titán

csütörtök este jött firmware update. Rakd magad production ring-re, majd keress frissítést

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1540) NeOhu


NeOhu
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung TV Miracast támogatással, és egy 950.
Szeretnék vezeték nélkül úgy rácsatlakozni a TV-re, hogy ne a Continuumot keljen használni, hanem egyszerűen csak tükrözni szeretném a telefon képét a TV-re.
Mint adroidon a Screen Mirroring.

Van erre valamilyen lehetőség, megoldás?

(#1541) Gusztáv válasza Pjotr (#1537) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem a irisz felismeréssel nincs bajom, egész megbízhatóan működik. Ha meg nem tudom az arcom elé rakni a telefont még mindig ott a pin-es feloldás. Bár azt igazán megcsinálhatnák, hogy ne minden képernyő feloldáskor működjön, csak ha le van zárva a készülék. Meg mondjuk amikor aktív a Continuum, akkor sem kéne erőltetni.
Az microsd bővíthetőség sem egy rossz dolog, még a 32GB is tud szűk lenni.

Laci

(#1542) Pacee87 válasza NeOhu (#1540) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Igen, van lehetőség rá:
gépház/rendszer/megjelenítőeszköz/speciális beállítások-> az eszközön lázható tartalom kivetítése.

Gusztáv: időlimitet lehet neki beállítani:gépház/fiókok/bejelentkezési lehetőségek/bejelentkezés szükséges

[ Szerkesztve ]

(#1543) NeOhu válasza Pacee87 (#1542) üzenetére


NeOhu
csendes tag

Nekem ott nincs "speciális beállítások" (.107)

gépház/rendszer/megjelenítőeszköz -> "Csatlakozás vezeték nélküli kijelzőhöz" csak ez van.

Ha erre rámegyek akkor behozza a listát, hogy mire csatlakozhatok, ott látom a TV-t, de ha rámegyek, a TV-n az a kép jön be, mintha a Continuummal csatlakoztam volna, nem pedig az éppen nézett oldalt tükrözi.

(#1544) Pacee87 válasza NeOhu (#1543) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Csatlakoztasd a TV-t és utána próbáld! :)

(#1545) Gusztáv válasza Pacee87 (#1542) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azt tudom, be is van állítva. Pont az zavar, hogy egy sima felfelé pöccintéssel be tudok lépni, de közben a telefon meg világít az infra led. Szerintem ennek úgy kéne működnie, hogy csak akkor aktív, ha már zárolva van a telefon és mindenképp pin kód, vagy biometrikus azonosítás szükséges a feloldáshoz.

Laci

(#1546) NeOhu válasza Pacee87 (#1544) üzenetére


NeOhu
csendes tag

Szuper, így már működik.
Köszönöm :)

(#1547) Cooley18 válasza myckey (#1505) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Na, így pár nap után azt tudom mondani, hogy a készenléti idő jelentősen javult, viszont aktív kijelző mellett (0%, automatikus) brutálisan merül. És még mindig rohadtul zavar, hogy feketénél nem kapcsolja ki a ledeket. Valamikor elviszem egy Nokia Care-be, hátha tudnak mondani valami okosat. Nagyon energiazabálónak jelzi a glance screent is, pedig 30 mp-re van állítva, és elvileg ugye csak párszáz pixelnek kellene világítania, azoknak is alig, nem szabadna ennyit fogyasztania... Nem normális szerintem egy ilyen kijelzőnél, hogy a felhasznált energia majd 70%-át csak az viszi el ilyen fényerő mellett.

(#1548) Pacee87 válasza Cooley18 (#1547) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Nálam a glance nincs is az akkumulátor használati listán!

(#1549) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy hogy tudnám megváltoztatni a Microsof fiókomat.
Köszi! :F

(#1550) spider80 válasza kakuk100 (#1549) üzenetére


spider80
őstag

Telefon alaphelyzetbe állításával.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.