Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) #90000640 válasza zzola (#2621) üzenetére


#90000640
törölt tag

Az, hogy ők a forgalmazók, a jótállás a forgalmazókra is vonatkozik. A jótállás meg nem ugyanaz, mint a garancia, A jótállás csak arra vonatkozik, hogy a forgalmazó - EDigital, stb - szavatolja, hogy a termék legalább egy évig működni fog, ha tetszik neki, ha nem.

Nekem is ez van a MS gari levelen, de az ott nem gari, hanem JÓTÁLLÁS!

(#2702) zzola válasza #90000640 (#2701) üzenetére


zzola
félisten

Értem!
Akkor most jól vésd a fejedbe, mielőtt ezt a b@romságot máshova is beírod!
Itt tisztán és világosan le van írva, hogy a jótállás 24 hónap a készülékre, 12 hónap a tartozékokra és 6 hónap az akkumulátorra!

A jótállás fogalmát a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 248. § szabályozza. A jótállás és a garancia fogalma ugyanazt jelenti, azonban a törvényi, jogi közegben a jótállás használatos, míg a köznapi nyelv inkább a garanciát használja.

Jótállás:
-Szerződést biztosító mellékkötelezettség, amely alapja a felek közötti szerződés (vagy reklám) vagy jogszabály (ez a kötelező jótállás esete, nem minden ország jogrendjében létezik, de nálunk igen) lehet, tehát nem minden esetben van ilyen felelőssége a kötelezettnek. Fontos tudni, hogy a jótállás nem azonos a szavatossággal.

Garancia:
A fentiekkel szemben nem jogi fogalom. A köznyelvben többek között a jótállás szinonimájaként használatos.

Te a jótállást kevered a szavatossággal!

A jótállási jegyet az MS adja és nem az Edigital! Az Edigitalos nem is így néz ki, az egy színes, narancssárga feliratú keményebb papírból van. Egyszerűen el van írva...

[ Szerkesztve ]

(#2703) samu2062 válasza GordonSamway (#2662) üzenetére


samu2062
aktív tag

A térképeket nem lehet sd kártyára menteni.
Azok minden esetben a telefon memóriájába kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#2704) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Hogyan kell beállítani azt,hogy az sd kártyára mentse a képeket amit fotózok?

(#2705) Gusztáv válasza Potyka03 (#2682) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én az 535 (fehér) minőségével nem voltam kibékülve, nagyon lötyögős a hátlap. Ehhez képest a 640 sokkal jobban össze van rakva. Plusz a 640 kijelzője sokkal szebb, megy ugye a SOC is erősebb. Én mindenképp a 640 választanám.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#2706) mtm800 válasza gyuri2008 (#2704) üzenetére


mtm800
senior tag

Megnyitod a tárhelyet....és kiválasztod.

[ Szerkesztve ]

(#2707) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ezt nem értem, milyen tárhelyet?
A kamera app ra gondolsz?

(#2708) kirusz1 válasza gyuri2008 (#2707) üzenetére


kirusz1
őstag

Beállitások/tárferület segéd itt tudod beállítani

(#2709) gyuri2008 válasza kirusz1 (#2708) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm.
Így már értem :R

(#2710) #90000640 válasza zzola (#2702) üzenetére


#90000640
törölt tag

Nyugalom, ne idegeskedj, a kukacok amúgy sem kompenzálnak semmit.

Ki mondta, hogy ED-s a gari papír? Mert, én azt írtam, h nekem is olyan van ( mint a képen)

Btw, a gari papír lehet forgalmazó sajátja is, pl Telekom.

A linked specifikus: FIGYELEM! Ez a Korlátozott garancia a „Nokia”, a „Lumia” és az „Asha” márkanéven értékesített termékekre, valamint az azokhoz kapcsolódó tartozékokra vonatkozik. Ha bármilyen ellentmondás mutatkozik az itt feltüntetett használati feltételek és a termék értékesítési csomagjában található dokumentáció között, akkor az értékesítési csomagban található használati feltételek élveznek elsőbbséget

A törvény a forgalmazót ugyanúgy kötelezi a jótállásra. [link] Ez ugyanaz a törvény, amit te is írtál. Ez van abba a gari jegybe, ha megnézed, mindenhol a vallakozó szó van feltűntetve, nem a gyártó. Azaz ez a forgalmazó irányában érvényesíthető jogaidat írja le!

(#2711) Gusztáv válasza #90000640 (#2710) üzenetére


Gusztáv
addikt

Pedig olyan, hogy garancia, tényleg nem létezik. Van a jótállás és a szavatosság. A jótállás alatt a gyártó van kötelezve, hogy bizonyítsa a hiba a nem rendeltetés szerinti használat miatt keletkezett. A szavatosság alatt a dolog megfordul, a vásárlónak kell bizonyítani, hogy a hiba már a vásárláskor fennállt. A jótállás törvény szerint 12 hónap, ennél a gyártó önként vállalhat hosszabb jótállást (a maga által meghatározott feltételek szerint), de az első 12 hónapban mindenképp a törvény által biztosított feltételek az érvényesek.
Tehát konkrétan a Lumia telefonoknál az eső 12 hónapban a törvény szerinti jótállási szabályokat kell alkalmazni, utána a linkelt korlátozott gyártói garancia:

Ez a Korlátozott garancia kiegészíti és nem befolyásolja azokat a jogokat, amelyeket Önnek a fogyasztási termékek értékesítésére vonatkozó nemzeti jogszabályok biztosítanak.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#2712) #90000640 válasza Gusztáv (#2711) üzenetére


#90000640
törölt tag

Persze, ezzel nincs is gond, de a foralmazót is kötelezi a törvény. Ő a gari jegyen vagy jótállási jegyen említett vállalkozó.

[ Szerkesztve ]

(#2713) zzola válasza #90000640 (#2710) üzenetére


zzola
félisten

Azt javaslom ne vezess itt félre senkit sem, inkább tanulj meg értelmezni!

[ Szerkesztve ]

(#2714) #90000640 válasza zzola (#2713) üzenetére


#90000640
törölt tag

Csak utánad.

[ Szerkesztve ]

(#2715) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A csempe animációt kibírom kapcsolni valahol?

(#2716) okoska74


okoska74
senior tag

Sziasztok!

Ma, boldog tulajdonosa lettem egy Lumia 640 Lte -nek.
Egy gondom van csak vele, mégpedig, hogy bármilyen zseblámpa alkalmazást töltök le egyik sem kapcsolja be a vakut. Fényképező alatt működik a vaku.

Tudnátok ajánlani olyan appot amivel lehetne zseblámpaként használni a vakut?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#2717) japy válasza kszemi (#2664) üzenetére


japy
őstag

A 735-nek nem a 830nak igen jobb az érzékelője!

(#2718) sysrq válasza okoska74 (#2716) üzenetére


sysrq
őstag

Így sem megy?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2719) okoska74 válasza sysrq (#2718) üzenetére


okoska74
senior tag

Köszönöm! Az volt a baj, hogy töltőn volt.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#2720) FksOriginal


FksOriginal
újonc

Ha minden igaz szombaton büszke tulaja leszek eme készüléknek. Márpedig minden igaz.
Lenne egy pár dolog amit tudni szeretnék.
Az 535-ön láttam a vodánál, hogy ki volt rakva a lezárt telefonra az idő mellé az időjárás is. Ezt meg lehet oldani a 640-en is?
A hátlapra sokan panaszkodtok, de nekem az lényegtelen mert ígyis-úgyis veszek tokot, ti milyen tokot ajánlanátok hozzá? Flip tokon kívül.
Van olyan app ami vakuval jelzi az értesítéseket meg a hívást?
Még szombatig kérdezősködni fogok mert még WP szűz vagyok. Bár annyira nem idegen a rendszer mert az ismerősöm 920-asát és a másik ismerősöm 1320-asát nyomogattam már párszor és azért is döntöttem a WP mellett mert nekem egyáltalán nem furcsák a csempék még úgy se, hogy most androidot használok. :DD

(#2721) japy válasza FksOriginal (#2720) üzenetére


japy
őstag

Az 535-ön nincs is glance tehát lezárt telefonnál nincs semmi kijelzés! Valamit te nagyon benéztél!

(#2722) tutis válasza FksOriginal (#2720) üzenetére


tutis
őstag

lockmix

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#2723) Gusztáv válasza #90000640 (#2712) üzenetére


Gusztáv
addikt

A forgalmazót arra kötelezi a törvény, hogy foglalkozzon a garanciális problémáddal, nem hajthat el azzal, hogy vidd márkaszervizbe. A garanciális ügyintézést, elbírálást, javítást továbbra is a gyártó, vagy az általa megbízott szerviz végzi, a forgalmazó csak átveszi a hibás eszközt és továbbítja.
Pl én is vittem már vissza Panasonic fényképezőgépet Edigitalba, ott nagyon korrektül tájékoztattak, hogy márkaszerviz javítja, és ha oda viszem jóval rövidebb idő alatt megvan. De nekem nem esett útba, meg nem is volt sürgős, így ők intézték az egészet (volt is kb 1 hónap).

Laci

(#2724) ToniSoprano válasza Gusztáv (#2723) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez azért, jó, mert ha a boltnak kiterjedt hálózata van és a szerviz mondjuk az adott városban nincsen, akkor nem kell pl. Pestre jönni, hanem ők ingyenesen intézik. Ez így olcsóbb, bár kicsit hosszabb, és Pesten ezért mondják, hogy egyszerűbb közvetlen szervizbe vinni a kütyüt, mert így rövidebb, plusz a szervizessel is tudsz beszélni, közvetlenül megmutatni a hibát.

(#2725) 8kati válasza Giovan! (#2636) üzenetére


8kati
csendes tag

Nekem is belassul :( Class 4 em van benne 16 GB os . :( Ráadásul én még küzdök azzal is ,h ledob a mobil hálózatról, most 2 G vagyok azzal próbálom! Természetesen sim el nincs gond az zsír új ,pont ezért lecseréltettem hátha ... Lehet a 2 karis telók betegsége , többektől hallottam más márkájú dualos okon... Mérges vagyok , már nem szeretem a telót :) Ezzel ,hogy is fogom tudni visszaküldeni a szervizbe, h van térerőm, de közben nem érnek el, meg néha akad a videó ... hmmmm :P

(#2726) MarQs válasza 8kati (#2725) üzenetére


MarQs
senior tag

Próbáld ki úgy, hogy belső tárhelyre csinálsz egy videót - mondjuk egy beállítás+újraindítás után. Ha megszűnik a jelenség, akkor a kártya a gyenge láncszem!
Memóriakártyákból class6 a minimum, amit ajánlanak WP-hez, az optimális választás pedig class10 - igaz, ez főleg kártyára telepített appok esetén kritérium főleg. Érdemes megbízható forrásból, hivatalos csatornán keresztül (bolt) intézni a vásárlást! A Vatera/Ebay nem sorolandó ide... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#2727) 8kati válasza MarQs (#2726) üzenetére


8kati
csendes tag

Igen Köszönöm! Kingston márka.De majd próbálom akkor.Meg veszek egy class10est! Bár vissza fogom vinni a telót mert így használhatatlan,h ledobja a szolgáltatót magáról.

(#2728) gilfoyle


gilfoyle
őstag

640XL-hez használ valaki autós tartót? És milyent?
Mert a speedshopnál akciós Nokia CR-123-ba nem fér bele a fórumok szerint...

(#2729) bali73


bali73
tag

Tud valaki egy jó könyvolvasó programot?

(#2730) Gusztáv válasza bali73 (#2729) üzenetére


Gusztáv
addikt

Tucan Reader

Laci

(#2731) gilfoyle válasza bali73 (#2729) üzenetére


gilfoyle
őstag

BookViser Pro.
Előnye, hogy van Windows 8.1 verzió, szinkronizálja a könyveket, ott folytatod az egyik eszközön, ahol a másikon abbahagytad.

(#2732) okoska74


okoska74
senior tag

Sikerült regisztrálnom az Office 360 -at. ( Csak internet explorer -el működik az aktiválás! ) Kaptam mellé 100Gb One drive tárhelyet is. :C De a Skype 60 perc nem működik. Azt írja, hogy nincs kreditem a híváshoz. :W Pedig elvileg aktiváltam a Skype 60 percet is. :(

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#2733) Dave™ válasza okoska74 (#2732) üzenetére


Dave™
nagyúr

Office 365, 1TB OneDrive, a Skype pedig csak vezetékesre használható elsősorban, néhány országban jó a mobilra is.

(#2734) okoska74 válasza Dave™ (#2733) üzenetére


okoska74
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Igen elírtam 365. És tényleg csak vonalast enged hívni. :C

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#2735) soldi3r válasza gilfoyle (#2728) üzenetére


soldi3r
veterán

XL-hez nem probaltam, de pl a szifon 6+ is belefer az OSO grip-be.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2736) Sanya válasza okoska74 (#2732) üzenetére


Sanya
nagyúr

vezetékes telefonra jó itthon csak

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2737) okoska74 válasza Sanya (#2736) üzenetére


okoska74
senior tag

Köszönöm! :)
Az avatarod nagyon zsír!

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#2738) Ranbo


Ranbo
tag

sziasztok,

nincs valakinek infója, hogy a magenta színű szolgáltatónál mikor kerül a kínálatba a 640-es?

itt már megemlítik a 640 LTE-t (ez már egy ideje fent van):

http://www.telekom.hu/mobil/4g_sim_kartyak

kékeknél, pirosaknál már rég polcon van, nem értem mivel tötyörögnek ennyit.

köszi

(#2739) gilfoyle válasza soldi3r (#2735) üzenetére


gilfoyle
őstag

Csak a 640XL 3,5mm-rel szélesebb, ami elég sok.
Ezt nézegettem, ebbe pont belefér, 3,3" szélességig jó. Ez kb. 8,3cm, a 640XL 81,5.
Csak ugye nem tudom a rugó milyen erősen tartja össze a pofákat így, h alig tud összehúzódni.

(#2740) soldi3r


soldi3r
veterán

Ujabb kerdes:
Beallitasok/Office/Office 365. Kell ide kulon regisztracio valahol? Nem tudok belepni a ....@outlook.com cimemmel. Illetve a Skype hivast hol tudom regisztralni?

(#2739) obga, Ezt 3.5"-ig irjak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2741) soldi3r válasza soldi3r (#2740) üzenetére


soldi3r
veterán

Skype megoldodott. Office365 is. Mar csak az 1 terra tarhely hianyzik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2742) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok,

Tud valaki valamilyen infót arról, hogy milyen füles az amit most adnak a telenornál ajándékba? Az érdekelne, hogy vállalható-e vagy kapásból vegyek mellé egy normálisat?

Üdv,
Kutjaaa

[ Szerkesztve ]

T450, XIAOMI Note 8T,

(#2743) sysrq válasza gilfoyle (#2739) üzenetére


sysrq
őstag

Ez jó az XL-hez.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2744) sokom94


sokom94
csendes tag

A héten fotózgattam és hát megtelt a 8GB.
És nézegettem gépen hogy melyik képet hova rakjam stb. A lényeg, hogy ha jól gondolom a HDR móddal a kb 2 MB-os fotó mellé egy 4-8MB .NAR kiterjesztésű fájlt is rendel. Sejtem, hogy mikor telefonon megnyitom a képet és utólagos munkával még kiélesedik a kép, az emiatt van. Vagy nem is tudom. De a PC ezt nem kezeli le... így mi értelme?! :W

Másrészt meg elcseszem a minőséget/a képeket, ha ezeket törlöm? :DDD

Legalább, ha gépen áthelyezem a fotókat SD-re akkor azok a fájlok ott is üzemelnek?
Meg, ha törlök egy fotót ezt nem hagyja ott szemétként, igaz?! :F

[ Szerkesztve ]

(#2745) ToniSoprano válasza sokom94 (#2744) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezeket elég és minden mást, pl. progikat egyszerűen át tudod másolni SD-re, ha veszel, és utána hogy az SD legyen az alapértelmezett hely, azt is be lehet állítani. A HDR-es dologot nem nagyon tudom, de szerintem ha törlöd akkor is az eredeti kép megmarad, valahol azt is be lehet állítani asszem, hogy nem mentse az összes képet eredetiben.

[ Szerkesztve ]

(#2746) BobTail válasza sokom94 (#2744) üzenetére


BobTail
őstag

A .nar fájlban tárolja a 2 vagy 3 fotót, és szerkesztésből onnan nyitja meg (total commanderben ha megnyitom a fájlt, akkor mint egy tömörített fájlban, benne van a 2 vagy 3 fotó). Ha törlöd, akkor nem tudod módosítani a HDR-t / flash-noflash-t. Galériában a .jpg fájlt látod, nem a .nar-t.

(#2747) putyesz


putyesz
csendes tag

Sziasztok,
Szeretem a telefont, mert a Szamszung után mindenhol van térerő, de a böngésző egy nagy szar.
Úgy tudok netezni, ha a második kártyát ami egy román vodafonos kikapcsolom. Újabban viszont a laptopnak jól átadja a netet, de a telefonon egyszerűen nem tölti be az oldalakat, szar és fos. Van jobb böngésző??

(#2748) Sub-ZeRo válasza putyesz (#2747) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Opera, maxthon, UC. Ezek jobbak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2749) tlac válasza Sub-ZeRo (#2748) üzenetére


tlac
nagyúr

opera? csak a mini van, de az egyelőre használhatatlan állapotban

(#2750) zorzy4 válasza Sub-ZeRo (#2748) üzenetére


zorzy4
őstag

Az opera még béta. Nem is értem meddig lesz az, de nekem használhatatlan volt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.