Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ananasz1


ananasz1
tag

Sziasztok!
Eddig, az előző telefonjaimnál a dolgok könnyebbik végét megfogva toolkiteket használtam. Kicsit tipródtam most is, de gondoltam, egy esélyt kap ez a leírás.
Nagyon örülök, hogy belevágtam, követhető, pontos és sokat tanultam belőle. Mica, nagyon köszönöm, hogy megosztottad!

Ja, a készülék gyártási ideje szept.23., - meghívós, EU verzió - és ennek is nyitva volt már korábban a bootloadere. Hogy miért nem bírták akkor már úgy hagyni... :)

It takes a long time to become young. (Pablo Picasso)

(#52) habistiboy


habistiboy
csendes tag

Szia!
Köszi a tutorialt, nagyon hasznosnak találtam. Igazából végig csináltam mindent az új rom telepítéséig, működött is minden semmi hibát nem jelzett, de telepítés után amikor újraindítottam azt kellett látnom hogy nem változott semmi sem, ugyanúgy a gyári 25R rendszer volt rajta. Gyári újabb romokat próbáltam telepíteni a 33R-t és a 38R-t, de mindkettő úgymond "sikeres" telepítése után a régi rendszer fogadott.
Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma vagy mit ronthattam el esetleg? Köszi

(#53) habistiboy


habistiboy
csendes tag

Vagyis a TWRP-ben ADB sideload-oláskor, Failed üzenetet ír ki. Még annyi van ott hogy MD5 fájlt nem talál..

(#54) micafighter válasza habistiboy (#53) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, pontosan melyik fájt próbáltad telepíteni?

(#55) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Mester, köszönet a szuper leírásért! :R

(Bár nem őszinte a mosolyom, mióta elolvastam, össze-vissza flesselem szerencsétlen telefont, de SIM kártya még nem is volt benne ... Munkahelyi ártalom xD)

Life is shor...

(#56) micafighter válasza DummyBoy (#55) üzenetére


micafighter
nagyúr

Örülök hogy hasznos volt :) Ez a telefon erre való :DDD

(#57) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
http://logout.hu/bejegyzes/micafighter/oneplus_one_ismerkedes_android-os_kifejezesekkel_b.html
ez alapján próbálom a telefont rábírni az igazságra, :)
és addíg jutottam,hogy az eszközkezelőben létrehoztam az Android ADB interface-t!
De amikor beírom,hogy adb devices,akkor nem találja a telefont!
Mit csináltam rosszúl!
Előre is köszönöm!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#58) micafighter válasza kcs73 (#57) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, véletlenül nem maradt ki az a lépés, hogy

Telefonon: Beállítások -> A telefonról -> Build szám-ra 7x, majd Beálítások -> fejlesztői lehetőségek: speciális újraindítás és usb hibakeresés engedélyezése

? :)

[ Szerkesztve ]

(#59) kcs73 válasza micafighter (#58) üzenetére


kcs73
aktív tag

Nem.
Megvolt.
:(
Most próbálom előről az egészet.
Hátha! :)

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#60) micafighter válasza kcs73 (#59) üzenetére


micafighter
nagyúr

mutatsz egy képet hogy pontosan mi látszódik a parancssorban?

(#61) kcs73 válasza kcs73 (#59) üzenetére


kcs73
aktív tag

Anyi a különbség,hogy az eszközkezelőben Broadcom USH-ként hozza,mig mikor csatlakoztatom a telefont,akkor A0001-et ír!?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#62) kcs73


kcs73
aktív tag

Mostmár az ADB,megy,csak a fastboot nem! :)

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#63) micafighter válasza kcs73 (#62) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mi volt a gond? :)

Fastboot esetén nézd meg ugyanúgy az eszközkezelőt.

(#64) kcs73 válasza micafighter (#63) üzenetére


kcs73
aktív tag

Azt hiszem valamit bekapcsoltam a fejlesztői lehetőségeknél!
:)
De már nem igazán tudom,mert annyi mindent állítgattam,meg párszor újra raktam az SDK-t! :)

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#65) kcs73


kcs73
aktív tag

Viszont a fastboot devices-nél még mindíg nem találja az ezközt!

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#66) farena


farena
tag

Héliummal probáltam biztosági mentést csinálni.Eddig működött, nem tudom mi lehet a probléma.

kép1

kép2

A PC látja

kép3

Futtatási környezet:ART ez számít?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#67) farena válasza farena (#66) üzenetére


farena
tag

Dalvik alatt is ugyanaz a gondom.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#68) kcs73 válasza farena (#67) üzenetére


kcs73
aktív tag

Nekem is van ilyen gondom! :)

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#69) micafighter válasza farena (#66) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáljátok ki ezt:

Helium alkalmazás a gépen is meg a telón is legyen bezárva. Telefont csatlakoztassátok a gépre. SDK managert indítsátok el, ha talál frissítést, telepítsétek. Ez után az eszközkezelőben állítástok be újra a telefonnak a Google USB Drivert. Ha ez megvan, próbáljátok újra a helium alkalmazást.

(#70) farena válasza micafighter (#69) üzenetére


farena
tag

SDK-t frissítettem. A Drivert is beállítottam az eszköz kezelőben, igaz nekem nem egyéb eszköz alatt jelenik meg a telefon hanem a hordozható eszközök alatt.
Sajnos az eredmény változatlan.
Az egyéb parancsok működnek (adb devices, stb.)
Igazából szerettem volna mentést csinálni ahogy javasoltad, de lehet le kell mondjak róla.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#71) micafighter válasza farena (#70) üzenetére


micafighter
nagyúr

A telefonon a beállításokban, a tárhelyen belül vedd ki a pipát az MTP módtól, kettő van, egyik se legyen bepipálva. Ezután próbáld meg újra amit az előző hszben írtam.

[ Szerkesztve ]

(#72) farena válasza micafighter (#71) üzenetére


farena
tag

Ok
Köszönöm a segítségedet, holnap megpróbálom, most dolgozom.

Köszi
:R :R :R :R :R

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#73) micafighter válasza farena (#72) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendben, majd írj kérlek hogy sikerült-e, érdekel a dolog :) Jó munkát ;)

(#74) AkosIkonI


AkosIkonI
újonc

Kérlek segítsetek! Mindent végigcsináltam úgy ahogy az itt le van írva, szuperül működött is minden, de ott elakadtam, hogy amikor a Heliummal kapcsolnám össze a telefont és a gépet, csak a gép ismeri fel, a telefonon pedig folyamatosan tölt és azt írja ki, hogy "várakozás a Helium desktop alkalmazásra". Mi lehet a probléma miért nem jelenik meg a Helium menüje a telefonon? Miért nem kapcsolódik?
Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

Üdv.!

(#75) AkosIkonI


AkosIkonI
újonc

Természetesen az itt leírtakat már mind próbáltam...egyszerűen nem jön létre a kapcsolat, csak a gép jelez vissza h ok, a telefon csak tölt és vár a gépre.. :F

(#76) farena válasza micafighter (#71) üzenetére


farena
tag

Újra telepítettem az SDK-t. Ha kiveszem a pipát az MTP és a PTP elől akkor a Pc nem látja a telefont.

Ha bekapcsolom a rejtett nézetet akkor mutatja de a hordozható eszközöknél.

A Heliumot most nem engedte telepíteni a Windows. Szerintem eddig is ez lehetett a probléma.

A parancsok működnek (adb devices, fastboot devices,fastboot oem device-info, stb.).
Win8.1 Pro fut

[ Szerkesztve ]

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#77) M0RGI


M0RGI
őstag

Köszönöm a részletes leírást, minden tökéletesen ment általa!

(#78) adblock válasza AkosIkonI (#74) üzenetére


adblock
csendes tag

A napokban én is belefutottam ebbe az érdekes hibába, el is ment vele jó sok időm mire megtaláltam a megoldást...
A OnePlus fórumán is foglalkoztak ezzel a hibával, ott többen megpróbálták win7 és win8 alatt is mindhiába. Aztán kiderült, hogy akiknek nem ment win alatt, azoknak linux és mac gépeken nincs ilyen gond.

A végső megoldás pedig ez volna: [Chrome Helium Plugin] Tehát kiderült, hogy a chrome áruházból letölthető verzióval minden gond nélkül működik, kinézetre pedig ugyan olyan mint a windows-os verzió.

A visszaállítás azonban nekem sem működőtt, pedig már megpróbáltam néhány trükköt. Arra esetleg van valakinek ötlete? Az itt leírtak szerint mindent megcsináltam, de nem mutat visszaállítandó appokat a lementett csomagomból.

(#79) micafighter válasza adblock (#78) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi hogy ezt megosztottad velünk :) A visszaállítással nem tudom mi lehet a gond, leírtam már pár dolgot amit érdemes megpróbálni. A leírást úgy készítettem egyébként hogy minden lépést közbe csináltam én magam is, mert így tudtam mindenről képet csinálni, és nekem a helium visszaállítás ment gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#81) asd6274533


asd6274533
csendes tag

Nagyon jó leírás.

A root telepítésnél esetleg érdemes lenne megemlíteni, hogy magából a custom recoveryből is lehet telepíteni a su zipet. Személy szerint az adb-t elég megbízhatatlannak tartom, ezért jobb szeretem adb push-sal feltenni az SD kártyára és onnan telepíteni.

(#82) BOANerges válasza asd6274533 (#81) üzenetére


BOANerges
tag

Szia! Picit bővebben írd már le légy szíves -ha időd engedi-, hogy hogyan teszed fel SD -re az SU -t és recoveryben milyen paranccsal telepíted. Ma reggel frissült a rendszerem és deaktiválta az SU -t. (Elvileg így fenn is van akkor az SU.ZIP?) Pár napig alig leszek gépközelben és eléggé hiányzik az SU. :(
Válaszod/válaszaitok előre is köszönöm!

SGS1->SGS3->Oneplus 1->2->3T->5->6->8Pro->12

(#83) G-Bali válasza vFerko (#12) üzenetére


G-Bali
senior tag

szia! meg tudnád mondani mi is volt a megoldás mert neke mis ez van ponosan jelenleg :-((

(#84) micafighter válasza G-Bali (#83) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, nézd meg a 11. hszt amire a forumtárs válaszolt, ott irtam le a probléma megoldását :) Azóta már van újabb cm verzio és újabb Google Apps csomag, de a megoldás nem változott. ;)

(#85) hfrici válasza micafighter (#84) üzenetére


hfrici
aktív tag

Szia!
Írtam 1 nem szakmai pm-et, légy oly kedves és nézd már meg.

Üdv: Feri

(#86) micafighter válasza hfrici (#85) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, az imént válaszoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#87) sesshou


sesshou
senior tag

Köszönöm szépen a leírást nagyon aprólékos és segítőkész.
Viszont nem tuodm hogy nálam volt-e a hiba vagy ez tényleg így működik e de a következőt tapasztaltam:
Ha miután flasheltem a recovery-t csak simán ujra índítom a telefont fastboot reboot al (mert nekem csak a recovery kellet egyenlőre és gondoltam majd a root-ot megcsinálom később.) akkor akárhogy indítom ujra a telefont az eredety recovery jön be, viszont ha megcsinálom a fastboot boot recovery filename et (rögtön a flash után) akkor bele lép és utánna megy is a twrp-be bootolás simán minden ujra indításnál.

Másik pont amit észre vettem:
Amint említettem nekem egyenlőre csak a twrp-kellet így nem szedtem le a superuser zipet.
viszont mikor a twrp-nek azt mondtam ujra indításkor hogy reboot system akkor felajánlotta hogy rootolja nekem a telefont(twrp 2.8.6.0). rányomtam hogy jó csinálja és probléma nélkül megcsinálta.
ujra indításkor annyit kért hogy telepítsem a super usert a play röl aztá meg hogy indítsam ujra a telefont mert valamit telepíteni akar twrp alól de utánna tökéletesen ment.

[ Szerkesztve ]

(#88) micafighter válasza sesshou (#87) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Igen a TRWP is tud már rootolni ahhoz viszont a super user appot használja, az általam irt verzió pedig az xda-s Chainfire SU appját és rootját használja. Preferencia kérdése, én már egy jóideje CG megoldását használom :) A másik dolog igen érdekes, nincs sajnos telóm most hogy kiprobáljam/debugoljam, de elképzelhető hogy az általad használt rom verzió sajátossága. Pl amikor a cikket írtam volt egy pár gyári rom verzió amire zárt bootloadernél is lehetett romot flashelni. Ez a gyári rom adott verzióinál működött, utána javitották mivel ez egy biztonsági sebezhetőség volt.

Röviden lehet hogy a recoverys dolog az adott rom sajátossága, de az is lehet hogy egészen más volt :)

(#89) micafighter válasza micafighter (#88) üzenetére


micafighter
nagyúr

CF (chainfire) akart lenni az a CG, az autocorrect megtréfált.. :)

(#90) Obyboy


Obyboy
addikt

Köszönöm szépen az útmutatót. :C
Volt néhány buktató (amiket részben én generáltam magamnak részben pedig a frissebb verziók okozhattak) míg végig értem rajta, de (a fórumos kollégák segítségének köszönhetően) végül minden sikerült.
:R A legnagyobb tisztelet a részletes leírásba fektetett energiáért! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#91) micafighter válasza Obyboy (#90) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönöm, örülök hogy a segitségedre volt a cikk :) Sajnos nem tudom frissíteni mert most nincs 1+1-em, és ugy látom már nincs is fent a hivatalos honlapon :\ Pedig utolsó ára emlékeim szerint 75ezer volt :)

[ Szerkesztve ]

(#92) Obyboy válasza micafighter (#91) üzenetére


Obyboy
addikt

Szerintem az utolsók közt vagyok aki OPO-n nyitott bootloadert így már nem életbevágó a frissítés. Néhány apróság volt csak ami eltért, nem kell nagy informatikai és androidos tudás ahhoz hogy ezt a pár dolgot átlépje az embert főleg hogy a fórumozók is segítenek.
A Helium mentést visszatoltam a telefonra a leírásod alapján de nem találja az app :O, felhőbe is megcsináltam a biztonsági mentést de így root után a TitaniumBackup mellett nem látom értelmét megvenni a Heliumot is.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#93) micafighter válasza Obyboy (#92) üzenetére


micafighter
nagyúr

Titanium backup nekem is jobban bejött, de a cikkbe ingyenes megoldást akartam irni :)

(#94) Obyboy válasza micafighter (#93) üzenetére


Obyboy
addikt

Root utáni életben használatos appok (supersu, xposed és társaik) használatához nem tudsz hasonló szájbarágós leírást mint ez a blog bejegyzés? Vagy nem tervezed ezt kiegészíteni egy haladó szinttel?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#95) micafighter válasza Obyboy (#94) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudom ezekröl létzik-e magyar leírás, ezt a cikket anno nagyrészt azért írtam, mert a témában semmilyen magyar cikket nem találtam amit a forumtársaknak linkelhettem volna a 1+1 topikban, minden magyar oldal a témában angol oldalakra irányított, és bár nekem ezek az angol oldalak nem jelentettek gondot, segíteni akartam azoknak akik az ilyen szakzsargonos angol szövegekkel nem tudnak magabiztosan megbirkózni :)

Illetve amikor még írtam akkor angol oldalból is 2-3 különbözö helyen volt fent minden info, és távol sem ilyen szájbarágosan, tehát a kezdőknek elég sok buktató lehetett benne amire a cikkek semennyire nem tértek ki, én igyekeztem ezekre is kitérni :)

[ Szerkesztve ]

(#96) Obyboy


Obyboy
addikt

A Helium mentést visszatettem a telóra de nem talál semmit az internalstorage-on. :F Root előtt feltoltam a google drive-ba is a helium mentést. Ha megveszem a pro verziót akkor van rá esély, hogy a felhőből sem tudja leszinkronizálni az adatokat?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#97) micafighter válasza Obyboy (#96) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nagyon fontos adatokról van szó? Ha nem és megvan a titanium backup akkor szerintem heliumot felejtsd el :) Ha fontos adatokról van szó akkor érdemes lehet kipróbálni a pro verziót (viszont a kérdésedre válaszolva nem tudom mennyi esély van rá), vagy utána kéne nézni az alkalmazásnak. Mivel ClockworkMod készitette igy biztos van XDA-n topicja :)

(#98) gbiro72


gbiro72
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy Lenovo Tab3 7 Essential-al van gondom. Bekapcsolás után a betöltés megakad a Lenovo és Android feliratú képernyőnél. Ilyenkor persze PC nem látja a Tabot. Átkapcsolva az Android system recovery módba az Apply update from ADB opciónál már látja a Tabot a PC. ( Fastboot módban a készülék "lefagy" és csak az aksi lemerülése után tudok ismét hozzáférni a géphez a recovery módban) Az általad leírtak szerint feltelepítettem az Android SDK-t. Az "adb devices" beírása után nekem ez jelenik meg a parancssor ablakban:

List of devices attached
0123456789ABCDEF sideload

Nem is tudom a készüléket USB hibakeresési módba kapcsolni a fent leírtak miatt. Mit a teendő, kérlek segíts.A Tab a kisfiamé és már alig várja, hogy játszhassa a kedvenc játékát. Előre is köszönöm a segítséget!

(#99) Obyboy válasza gbiro72 (#98) üzenetére


Obyboy
addikt

Próbáltál vele valamit mókolni (root, ROM csere, stb) vagy csak szimplán meggajdult?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#100) gbiro72 válasza Obyboy (#99) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Szia. Meggajdult. Root integrity check lefuttatása után ezt írja ki:

Error: found 1 lost files
Error: found 2 modified files
System check FAIL!!

(#101) Obyboy válasza gbiro72 (#100) üzenetére


Obyboy
addikt

Lenovo Tab3 7 Essential-nak nincs topikja? Ott nem kérdezted esetleg hogy valaki járt-e már így? Ha megfagy akkor a hangerő le vagy fel + bekapcs gomb egyidejűleg hosszan nyomva sem restartol?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#102) gbiro72 válasza Obyboy (#101) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Restartol, de csak a logóképernyőig megy és nem tölt tovább.

(#103) gbiro72 válasza Obyboy (#101) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Amikor lefagy nem startol újra, csak akkor, ha lemerül az aksi és a töltéskor már elindul a logóképernyőig. Kórelőzmény: A rendszer instabillá vált: alkalmazások nyíltak és zárultak önmaguktól, mintha valaki máshonnan vezérelné a gépet. Gondoltam vírust kaphatott ezért resetteltem a tabot, (kb. 3x), de ez sem oldotta meg a problémát, Feltelepítettem víruskeresőt, de az nem talált semmit. Egyszer csak be sem indult a masina.

(#104) Obyboy válasza gbiro72 (#103) üzenetére


Obyboy
addikt

Huh, ilyen esettel még nem találkoztam. Resetnél recoveryben a Factory Resetre gondolsz vagy beállításokban a gyáribeállítások visszaállítására vagy csak egy ki/be kapcsra? Ha rootolt a készülék lehet legyalultad a ROM-ot is azért nem indul. Ha ez történt akkor még a Recovery menübe be kellene tudnod lépni, teljes kikapcs majd hangerő le vagy fel + bekapcs gomb. Ha ide bejutsz még lehet esély a felélesztésre.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#105) gbiro72 válasza Obyboy (#104) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Resetteltem mindkét módszerrel: az androidon keresztül (gyári adatok visszaállítása) és a recovery módban is. Recovery-ba be tudok lépni, az Android SDK csak az apply update from ADB menüben ismeri fel a tabot, amint tegnap írtam is. Fastbbot-ban, már nem látja az SDK és azonnal lefagy a készülék, pedig ez kéne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#106) Obyboy válasza gbiro72 (#105) üzenetére


Obyboy
addikt

Recoveryben USB-ről nem tudsz installálni egy rendszert?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#107) gbiro72 válasza Obyboy (#106) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Lehet, de hogyan kell?

(#108) Obyboy válasza gbiro72 (#107) üzenetére


Obyboy
addikt

Azt a ROM-ot és gapps-ot amit ADB-n keresztül flashelnél a készülékre rámásolod egy pendrivera, OTG kábellel rádugod a tabra aztán az install menüben kikeresed a fájlt és feltolod.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#109) gbiro72 válasza Obyboy (#108) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Rendben, csak az a baj, hogy még ilyet nem csináltam. Nagy kérés lenne ha részletesen leírod a menetét? Köszönöm előre is.

(#110) Obyboy válasza gbiro72 (#109) üzenetére


Obyboy
addikt

Sajnos nem ismerem milyen recovery menü van rajta. Próbáltam Google ban rákeresni nézd meg ezeket: 1, 2, 3, 4. Vagy az előd formában hátha tud valaki segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#111) gbiro72 válasza Obyboy (#110) üzenetére


gbiro72
csendes tag

Rendben, köszi. Majd jelzek az eredményről.

(#112) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

sziasztok!
root-olni szeretném a Doogee x6 telefonom, tud valaki segíteni?
köszönöm. üdv!

(#113) Obyboy válasza halhatatlan (#112) üzenetére


Obyboy
addikt

Szerintem próbálj ITT utána kérdezni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#114) micafighter válasza Obyboy (#113) üzenetére


micafighter
nagyúr

:R

(#115) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,

SDK manager telepítésnél az "- Extras > Android Support Library" összetevőt nem tudom telepíteni - nem látszik a listában így nem telepíthető.
Van erre megoldásl?

(#116) Serrano0824


Serrano0824
újonc

Ugyanez a problémám :/ megpróbálok egy régebbi verziót letölteni hátha abban máshogy vanna a dolgok :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.