Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

:W

Legalább a konkurencia is el tud terjedni, ha valaki kicsit jobban megerőlteti magát és nem a saját régióját állítja át, hanem feltelepít egy másik IM klienst...

Amúgy tényleg ennyire egyszerű megkerülni a korlátozást? :DDD Mert akkor megint max a zéró ismerettel rendelkező embereket megszivatják, a többiek meg használják tovább... :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most akkor nem fogok tudni emesenelni Fidellel? ;]

Majd írnak maguknak Kubai emesent a kubai hálózatra, mint a saját Linuxukat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Anno valaki mondta nekem, hogy Kína pl. azért tart a nagy nyugati cégektől mint a Microsoft, Google, Yahoo, Blizzard mert politikai nyomásra bármikor fel lehet őket használni. Én meg kiröhögtem, mondván a pénz nagyobb úr mint bármilyen politikai nyomás, párt stb.

Rosszul tettem.. :S

Volt is itt hír itcafen, hogy Kína saját chipet és op. rendszert fejlesztett ki, úgy látszik az államhatárok ki fognak terjedni az internetre is. Már most is ott vannak csak azok teljesen más célból(youtube, hulu stb. regionális korlátozásai).

Thanos was right.

(#4) finest


finest
őstag

Van még olyan hülye terrorista, aki Messengerrel nyomul? De hogy fogja így a CIA felügyelni a Messenger forgalmát? Most aztán jól megnehezítették az életüket.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Azután majd egyszercsak az ms úgy gondolja, hogy a windows update-t is letiltja egyes országoknak és akkor ezek az országok teljesen védtelenné és kiszolgáltatottá válnak a crackerekkel szemben. Meg az usa kiberháborús egységeivel szemben.

Nesze neked májkrémszoft meg monpol ugyanolyan oprendszer.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Bici


Bici
félisten

Tömegpusztító fegyverek elszaporodása... Vazze, ekkora álszedt ocsmány dumát.. Melyik az az egyetlen ország a világon, aki vetett már be atombombát? Száradna le a farkuk!

Ráadásul az érintett országok ártatlan lakosságát büntetik néhány vélt bűnöző miatt.
Ez pedig kb. olyan, mint a rasszizmus. Csak nekik szabad, másnak meg nem. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) CPT.Pirk válasza Kalandor (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A .NET passport szolgáltatás van letiltva, amit az emesen használ a belépéshez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) bambano válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az mégjobb, gyanútlanul beleírtad a passportba a fontosabb adataidat, hitelkártya számokat, pin kódokat, most az egész kócerájhoz nem lehet hozzáférni. Ha nincs meg máshol az infó, akkor nulla ember lettél.

Szép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Major Major válasza Bici (#7) üzenetére


Major Major
őstag

Ezekben az országogkban az ártatlan lakosság jórészt nem jut messengerközelbe. Különös tekintettel észak-koreára, ami most robbantotta fel a második atombombáját. Nem tudom, nekik miért van egyáltalán IP tartományuk.
Amúgy sem nagy kaland, majd használnak jabbert.

(#11) CPT.Pirk válasza bambano (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet rosszul értelmezem, és a passportnak csak az emesenhez kapcsolódó része van tiltva, de valószínűbbnek látom, hogy az egész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Lenry


Lenry
félisten

jól kib*sztak velük... mostantól skypeolnak. vagy telefonálnak. vagy élőben elmondják egymásnak, amit akarnak. ahogy eddig is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) floatr válasza Bici (#7) üzenetére


floatr
veterán

Ez olyan önjelölt gyámkodás a világ felett, mer a világ hülyemód nem tud vigyázni magár. Hát majd az ámerikaiak vigyáznak, mer ők nem hülyék, és most a ms is együtt menetel a kormányzattal, nehogy beszóljanak nekik valamiért. Éljen-éljen, és akkor minden windózjúzer együtt meneteljen az ámerikai kormányzattal :C
Szájmon mondja: BLOKK.

"a felhasználók egyszerűen átállították a régiót a Live-fiókban, s újraindítás után tovább használják a szolgáltatást." -- micsoda kijátszhatatlan technika. Egy jogvédőmeghajtású kismitymuty szolgáltatás, mint a pandora, legalább veszi a fáradtságot, hogy geoip alapján blokkoljon.

(#14) bambano válasza Lenry (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az nekem személyszerint mindegy, hogy mit csináltak ezzel a pár országgal.
Az nem mindegy nagyon, senkinek a világon, hogy ezzel a bizalom lett oda, miszerint egy "független" szoftvercéget nem lehet politikai nyomásgyakorlásra használni. Erre mindenki fel fogja kapni a fejét és el fog gondolkodni róla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Major Major válasza bambano (#14) üzenetére


Major Major
őstag

Ez nem nagy újdonság. Ha kell, az amerikai multik politikai szerepet vállalnak, ha kell a politika gyakorol nyomást a multik érdekében. (Ugyanez kétszeresen igaz a ruszkikra)

(#16) Lenry válasza bambano (#14) üzenetére


Lenry
félisten

ameddig velünk ilyet nem csinálnak, addig nem érdekel.
ha meg egyszer mégis, akkor én sem használom tovább a messengert (mint ahogy egyikünk sem)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) negyedes


negyedes
addikt

Höhö...miota politizal az ms??? Ha mar van kalozok partja akkor legyen mar MS-Obama koalicio. ;]
Egyebkent jol kib.. az ottani emberekkel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) Sanyix válasza Narxis (#3) üzenetére


Sanyix
őstag

politikai nyomás, párt stb.= pénz

Tehát ugyan az.

És ezt egyébként azért tette a microsoft, mert:

Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#19) ZCoyote válasza Bici (#7) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az jogos önvédelem volt :DDD
Mert meghalt volna tíztrillió katonájuk míg hagyományos fegyverekkel térdre kényszerítik a gonosz japókat.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#20) azbest válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


azbest
félisten

Biztos ezzel válaszolnak Fidelnek, amiért nem váltja be a csekkeket, amit a Guantanamói börtön területének bérbeadásáért kap az USA-tól. [link]

"Kuba Guantánamo tartományában található. Itt van az USA katonai támaszpontja, 1903 óta bérli Kubától."

(#21) moonman válasza bambano (#6) üzenetére


moonman
titán

azt nem fogja, nem érdeke senkinek.

(#22) moonman válasza bambano (#9) üzenetére


moonman
titán

nem igazán értem, mit lovagolsz ezen a passport-témán (amúgy 4 éve Live ID-nek hívják), folyton jössz ezzel a bírósági ítélettel, hogy szerinted lopják az adatokat, meg hitelkártyaszám, pinkód... persze sőt a vércsoportodat is be kellett írni...

egy kamu email cím és egy kitalált jelszó elég a regisztrációhoz, ne keltsd már a hisztériát légyszíves.

(#23) FTeR válasza bambano (#6) üzenetére


FTeR
addikt

figyelembe véve, h ezzel még a warez wint sem sújtja (abból a megfontolásból, h mindenkinek jobb ha kevesebb a zombi gép), nem valószínű, h valaha is melépnié pont politikai indíttatásból.

(#24) moonman válasza negyedes (#17) üzenetére


moonman
titán

légy nyugodt, hogy ha a kormány és a titkosszolgálat úgy határozna, hogy holnaptól lehallgatót építünk az Operába, akkor a nagyonnorvég, nagyondemokratikus böngésző is lehallgatna.

sőt, ha usában kitalálnák, hogy márpedig kínának nincs Google - mint ahogy jelenleg is erősen cenzúrázott van nekik - akkor holnaptól nem lenne Google. ez egy ilyen világ.

(#25) FTeR válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


FTeR
addikt

a cikk írja, h csak a régiót kell átállítani és már működik is. alapból is jobb usára tenni, mert több szolgáltatás érhető el.
ebből következik, h account.live.com-on simán be tudnak jelentkezni (tehát hozzáférnek az adataikhoz és nem a login van letiltva).

(#26) Narxis válasza Sanyix (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

De nem annyi pénz mint amit egy ország lakossága/piaca jelentene.

Te meg már nyugodtan a terroristák kezére kerülhetnél! :(

Thanos was right.

(#27) bambano válasza moonman (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A passport eredetileg úgy indult, hogy majd ő lesz a nagy single sign-on beléptető rendszer az egész világon. Ez azt feltételezte, hogy minden adatodat feltolod a passport szerverekre és minden bankolást, bejelentkeztetést, egyebet megcsinál helyetted.

Hogy ebből mára mi valósult meg vagy mi fejlődött előre, vissza, azt nem akarom firtatni. Az eredeti terv ez volt, gondolom most is lehetne az eredeti terv szerint használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) azbest


azbest
félisten

vajon mekkora az összefüggés az ms embargó és az észak koreai atomkísérlet között :U

(#29) bambano válasza Lenry (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Csakhogy imho az informatikai döntéshozó nem úgy gondolkodik, hogy eddig nem csináltak velem semmit, biztos nem fognak ezután sem, várjuk meg, amíg égni kezd a ház.
Hanem úgy, hogy puff, egy újabb kockázati tényező, amit kezelni kell, jó előre fel kell rá készülni.

És hogy Moonman se nagyon prüszköljön rám: ugyanezek a félelmek alappal merülhetnek fel a guglival szemben is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza FTeR (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

figyelembe véve, hogy ma már a neten kezdődnek a háborúk, bizonyítékát kaptuk, hogy le lehet tiltani országokat szolgáltatásokról és el lehet intézni, hogy ne kapjanak rendes frissítéseket, hogy a mi katonáink be tudjanak menni az ő gépeikre.

Ha én lennék a főparancsnok, most kidobatnám az összes windowst. Nem tehetnék mást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) moonman válasza bambano (#27) üzenetére


moonman
titán

hát őszintén szólva, jobb is lett volna, mint a mostani helyzet, hogy minden banknak, intézménynek saját szirszar beléptetőrendszere van és egyik lyukasabb, mint a másik. aztán ott a PayPal, mindenki használja, mégsincs gond vele. az is magáncég kezében van, akkor most féltsem a pénzem?

nem véletlenül lett az Open ID kezdeményezés sem, aminek egyébként a Microsoft is tagja, jó másfél-két éve a Live ID is Open ID szolgáltatónak számít.

(#32) FTeR válasza bambano (#27) üzenetére


FTeR
addikt

pedig sokan próbálkoznka ezzel. mostanában indult be az openid, amit mint kibocsátó ms melett, G és Y! is támogat, pedig mindegyiknek lehet implementálni a saját loginjét bárkinrk. a hangsúly a kibocsátón van, mivel 3prt számára csak egy user nevet ad át, minden egyéb adatot ugynaúgy külön be kell gyűjteni. értsd: nincs összefüggés a tárolt adat és a globális login között.

(#33) moonman válasza bambano (#30) üzenetére


moonman
titán

te, ilyen erővel minden ország fejlesszen saját operációs rendszert a hadserege számára...

kína megteheti, meg is teszi. de azért érzed, hogy ez mennyire nem életszerű. ja és tudom, ott a Linux. mert abba nem lehet ám elrejteni semmit. sőt a Microsoft forráskódhoz nem is fér hozzá egyik ország kormánya sem. (dehogynem)

(#34) FTeR válasza bambano (#30) üzenetére


FTeR
addikt

mint kiderült, csak jelzés értékű a dolog, mert különösebb erőfeszítés nélkül meg lehet kerülni. lehet, h egy világ fog összedőlni benned, de kis hazánkba sem jut el a Live teljes szolgáltatása, mert egyes fícsörök területi támogatástól függően le vannak tíltva.
a frissítéseket meg csak te képzelged.

(#35) bambano válasza moonman (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezek az államok hozzáférnek az ms forráskódjaihoz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) floatr válasza bambano (#35) üzenetére


floatr
veterán

Persze. Van nekik egy-egy erre szakosodott csoportjuk a hadseregen belül :)

Bár most inkább a szolgáltatáson van a hangsúly, amit "ingyé" adnak a jónépnek. Kb olyan mintha a gugli blokkolná Kínát.

(#37) moonman válasza bambano (#35) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, hogy pl. kubával hogy állnak :) de az országok nemzetbiztonsági hivatalai betekinthetnek épp a megbízhatóság jegyében.

(#38) moonman válasza floatr (#36) üzenetére


moonman
titán

a gugli konkrétan blokkolja kínát. illetve olyan tartalmakat blokkolnak, amit a kormány mond nekik.

(#39) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Ennek a lépésnek a microsoft részéről max jelzés értéke van, Jártam nemegy perzsa oldalon/fórumon ahol a legdrágább ipari softwarekről lehett tört verziót beszerezni. Na most akkor megrázkóztatás érri őket ha egy chat programot nem tudnak használni?

(#40) floatr válasza moonman (#38) üzenetére


floatr
veterán

Mármint amit a saját kormányuk mond (vagy nem egyről beszélünk?). Ez azért nem ugyanaz

(#41) moonman válasza floatr (#40) üzenetére


moonman
titán

amit a kínai kormány mond. volt is belőle nagy felhördülés, de hát pénz beszél.

[ Szerkesztve ]

(#42) Sanya válasza moonman (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

firefoxba viszont valamiért nem fognak rakni :) :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) floatr válasza moonman (#41) üzenetére


floatr
veterán

Na, akko rendben. Az adott ország mondta meg h milyen szolgáltatást enged be, nyilván az adott ország saját hülyesége. Itt meg az adott szolgáltató eminensként pattog, h a "demokratáknak" is kedves legyen

(#44) #16820480


#16820480
törölt tag

olyan szórakoztató, hogy ilyen vérre menő vitatákat tudtok folytatni a világ azon részéről, amiről csak a helyi médiából van bármiféle ismeretetek :))

(#45) moonman válasza floatr (#43) üzenetére


moonman
titán

a Microsoft helyében én sem nagyon pattognék, ha az USA kormányzat "megkérne" valamire... :U

(#46) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Gratulálok, főleg, h. ki is lehet kerülni...

(#47) floatr válasza moonman (#45) üzenetére


floatr
veterán

Az is elég gáz. Pont a gugli volt, aki meg nem engedett az ilyen "kérésnek" (bár mondjuk abból is kituggya mi igaz)

(#48) moonman válasza floatr (#47) üzenetére


moonman
titán

úgy nagyjából semmi. :)

Google censors itself for China

"Leading internet company Google has said it will censor its search services in China in order to gain greater access to China's fast-growing market."

mint mondtam, pénz ugat.

(#49) floatr válasza moonman (#48) üzenetére


floatr
veterán

Na akkor helyettesítsd vissza a guglis mondatba az "USA kormány kérését", amikor volt a nagy keresők szokásait célzó, szigorúan nemzetvédelmi jellegű felmérés. Nem voltam egyértelmű, de erre gondoltam

(#50) moonman válasza floatr (#49) üzenetére


moonman
titán

mindegy melyik cég- vagy országnevet hova helyettesítjük, mindig mindenki lefekszik a pénzéért. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.