Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laza...


Laza...
addikt

Ezt, 2019-ben? :W

Never give up!

(#2) ncc1701 válasza Laza... (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is készültem fikázni, de 5 pénzért mit vársz?
Én inkább rádobok egy 10-est, és használok egy mikrotikot.

(#3) pet007


pet007
aktív tag

Nem kell radobni egy tizest, 12590ert mar van archer c5, minden teren koroket ver erre. Itt erosen felaldoztad a sebesseget.

(#4) Oldman2 válasza ncc1701 (#2) üzenetére


Oldman2
veterán

Konkrétan melyik Microtik típust?

(#5) Egy-két


Egy-két
tag

Én is azt kérdezném, hogy ki az az agyalágyult, aki 100Mbites routert vesz magának ...
De mivel cikket név nélkül nem lehet írni, így a kérdés már meg is van válaszolva :P

(#6) Med1on


Med1on
aktív tag

Akkor néhány pontot tisztázok a félreértések miatt:

1. A routert nem vettem, hanem kaptam (ajándékba). :DDD Nem adtam el, nem passzoltam el, erre értem a bevezetőben említett kijelentést.
2. Igen, ez egy 5 000 forintos router, így csak 10/100-as. Igen, további 5 000 forintot mellérakva már gigabiteset is lehetne venni.
3. Jelenleg is egy 30/4 mbites internettel használom, felteszem, hogy nem csak én vagyok így ezzel ebben az országban – mármint a sebességet illetően. Ehhez a tempóhoz (sajnos) ez is elég.
4. Ha egyszer valahogy mégiscsak sikerülne szert tenni egy jelentősen gyorsabb internetre, már arra az esetre is van ötletem, hogy miként fogom hasznosítani ezt a "szörnyet": WDS híd. Már néztem ezt a lehetőséget benne, szerintem arra is alkalmas lesz.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#7) Med1on válasza Egy-két (#5) üzenetére


Med1on
aktív tag

Árukeresőn TOP3-as WiFi router a szintén hasonló képességű TP-Link WR840N. Persze itt is mindenki "agyalágyult", aki ezt veszi, ugye? :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#8) UnA válasza Med1on (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Annyiban az, hogy csak gyorsan akar venni valamit, olcsón. És ez már önmagában determinálja az eredményt.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát látszik az egyértelmű rokonság a két logó fontkészlete azonos, mármint a régi TP logó és ezé.

Olcsó valaminek oké, de én is inkább már többet áldozok rá, habár van ahol bőven elég ez is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Med1on válasza UnA (#8) üzenetére


Med1on
aktív tag

Az adott körülmények teljes ismeretének hiányában én semmiképp sem jelenteném ki, hogy "rossz" cuccot vettek. Szerintem az is lehetséges, hogy egyszerűen ez a szerény típus is elégséges volt, és nem csak olcsón/gyorsan akartak valamit.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#11) Egy-két válasza Med1on (#7) üzenetére


Egy-két
tag

Top3-as mert 4 éve érkeznek rá az értékelések ;) Ez nem azt jelenti, hogy technológiailag jó :P
Nekem is volt olyanom! De nem csak gigás nethez kellhet gigás router; hanem lokális hálón történő fileátvitelhez (nas és egyebek).

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" A TP-Link reményeim/elképzeléseim szerint garantálja a stabil hátteret – annak ellenére is, hogy KRACK-ügyben lyukra futott a történet"
Ami tavalyi hiba? Kemény... Talán kijavítják? :D

Openwrt van rá? Mert ha van, akkor talán érdemesebb azt... Abban legalább a sebezhetőségek javítottak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Med1on


Med1on
aktív tag

Ahogy a cikkben is mondtam: "Mindenképpen észben kell tartanunk, hogy egy tényleg nevetségesen olcsó készülékkel van dolgunk – kicsivel 5 000 forint felett már fellelhetjük!"

Tudomásom szerint az OpenWrt-hez nincs benne elégséges memória (RAM és Flash egyaránt).

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#14) hcl válasza Med1on (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy az alapvető hibajavítások alap kéne, hogy legyenek :S Akkor is, ha olcsó az eszköz.
Különben nem lenne ezzel semmi gond.
Illetve, Openwrt, az azért igen sovány eszközökre is van, ne már hogy egy kevesebbet tudjon egy 740-nél...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Med1on válasza hcl (#14) üzenetére


Med1on
aktív tag

Rosszul írtam, a hozzászólás első felét nem neked szántam.

OpenWrt ügyben én ezt találtam.

Egyébként teljesen egyetértek a felvetéseddel, KRACK-ügyben nekem sem tetszik a hozzáállásuk. :(

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#16) hcl válasza Med1on (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az tényleg kemény hardver :D 542-es TP-kben volt ennyi flash :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :R

A kritikus hangok terén azért jegyezzük meg, hogy én például még nem nagyon olvastam tesztet a routerről, igaz a dobozát már láttam a BestByte-ban (ha jól rémlik ott 7 (hetes) ezer forintot kértek érte), és ilyenkor azért nem baj, ha olvas ilyeneket is az ember. Legalább tudja, hogy jó messzire el kell kerülnie. :)

Tudom ez már itt kissé túlgondolás esete, de ha valakinek csak ennyi pénze van routerre, akkor például a hardveraprón ilyen árért találni TP-Link 1043ND v1-esket, kicsivel drágábban v2-eseket is. Arra rá egy OpenWRT, és van egy gigabites hálózatra tökéletes routered...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Med1on válasza hcl (#16) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szinte már meglepő, hogy ilyen kutyaütő hardverrel elbír két telefont, egy táblagépet, egy PC-t, néhány okosizzót, meg egy médialejátszót. :DDD Legközelebb reményeim szerint sikerül ettől komolyabb jószágra szert tennem, ez mondjuk elvileg nem volna nehéz dolog. :DDD Bevallom, ezt az írást egyfajta tesztnek szántam, hogy kapjak némi visszajelzést arról, hogy szerintetek mennyire fekszik nekem ez a "műfaj".

Cifu:
Köszönöm a visszajelzést, így utólag azt hiszem, hogy az ajánlott plecsnit jobban át kellett volna gondolnom, de most már mindegy... :B

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#19) Cifu válasza Med1on (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majd belerázódsz. ;)

Megj.: Egyébként szerintem az első oldalra az adatok közé nyugodtan írd be a flash / RAM méretet, meg egy mondattal meg lehet említeni, hogy az OpenWRT bukovári sajna ennél a tipusnál. Ha valaki később rátalál, akkor jó, ha már a cikkből értesül erről (sokan nem szokták a hsz.-eket olvasni).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) twollah1976


twollah1976
őstag

Vicc, hogy 2018 ev vegen (2019 ev elejen) meg a 10/100-as LAN-os routereket arulnak a gyartok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) hcl válasza Med1on (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem meglepő, a sávszél az sávszél, azt meg lehetett oldani 10 éve is. Még csak az sem nagy baj, hogy ilyen kis teljesítményű, mert miért ne - de biztonságosnak kéne lennie, mert anélkül nem sokat ér egy olyan eszköz, ami közvetlen a neten lóg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) Med1on válasza hcl (#21) üzenetére


Med1on
aktív tag

Éppen ezért írtam többször is levelet a supportnak, de nem sokra mentem vele, mert konkrétan vetítettek a srácok. Nos, így az MW325R is csatlakozott ahhoz a sokmilliós táborhoz, melyben a KRACK sebezhetőségtől nem védett routerek vannak.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#23) Shadowprince válasza twollah1976 (#20) üzenetére


Shadowprince
csendes tag

Az a még nagyobb vicc, hogy a nagy elektronikai üzletek kínálatának legalább 50%-a 10/100-as routerből és switchből áll. Sajnos még van rá igény(?), pedig lassan több gigabitesek a pc-k LAN portjai.

(#24) Cifu válasza Shadowprince (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos még van rá igény(?), pedig lassan több gigabitesek a pc-k LAN portjai.

Hát nagyon lassan, mert én eddig csak a Über-Gamer-Brutal-Killer-RGB alaplapokon láttam 2.5, 5 vagy 10Gbase-T csatit.

Routeren is max. csak 1 olyan csatit láttam, ami 1Gbit/s feletti (vagy SFP+ vagy 2.5Gbase-T). Tehát két 1Gbit feletti eszközt mókás összekötni.

Szóval especiel aki ma 1Gbit/s felett akarna otthon hálózatot, az vagy összelinkel 2db Gbites portot, vagy switch-en lóg, de hogy nem routeren, az fix...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) cinemazealot válasza Med1on (#6) üzenetére


cinemazealot
addikt

120/10-es netem van UPC-től, és még mindig egy ősrégi D-Link DIR-600-as 10/100-as router-t használok.

- Teszi a dolgát? Teszi.
- Megérné nekem, ha pénzt adnék ki egy gigabitesre? Mivel ezt a router-t ingyen kaptam és itthon csak egyetlen gépem van, ami gigabites hálókártyával bír, ráadásul a switch-eim is csak 10/100-asok, nem.
- Megérné nekem, ha pénzt adnék ki egy kétsávos WiFi-sre? Mivel mindegyik WiFi eszközöm 2,4 GHz-en megy, nem.
- Fogyasztása? Nem észrevehető.
- Ajánlanám? Naná! :K

Ne aggódj, tavasszal elvileg jön hozzánk a Digi gigabites optikával, majd akkor lecserélem. Addig ez tökéletes. :)

(#26) Med1on válasza cinemazealot (#25) üzenetére


Med1on
aktív tag

Na, akkor most már nyugodtan alszok. :DDD Egyébként nem én "oltottam be" ezeket a technikákat itt fentebb.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#27) pet007 válasza cinemazealot (#25) üzenetére


pet007
aktív tag

Azt leszamitva, hogy neted letoltesi sebessegenek 1/6-at elbukod a regi routered miatt.. ;]

(#28) UnA válasza cinemazealot (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

Nálunk 5+ eszköz van a routerre kötve, és persze dolgozunk is otthonról, szóval egy gagyi eszköz nem megfelelő. Ebben az alsó kategóriában voltak problémák (sokféle), azóta inkább kerülöm.

(#29) cinemazealot válasza pet007 (#27) üzenetére


cinemazealot
addikt

A 100 vs. 120 letöltési sebesség, nem vág földhöz, annyira legalábbis biztos nem, hogy most ezért vegyek egy új router-t és újra beállítsak rajta minden port forwarding-ot. De mint mondtam, erre is sor fog kerülni, de egyelőre ez így tökéletes.

(#28) UnA
Nekem itthon általános esetben 6, maximum kb. 14 eszköz üzemel a routerről (nyilván nem közvetlenül, hanem switch-eken és WiFi-n keresztül), de nekem még sosem volt gondom vele, bármennyire is régi (és nem ipari) darab, pedig én is itthonról dolgozom. Egyelőre nem látom okát annak, hogy bármennyit is költsek rá pluszban, de nyilván ez szubjektív és mint olyan, erősen felhasználó/felhasználás függő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.