Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) yaksi válasza Marcika80 (#447) üzenetére


yaksi
aktív tag

Köszi, megvan. :) Azt esetleg be lehet valahol állítani, hogy ne kelljen jelszót beírni indításkor?

yaksi

(#452) yaksi


yaksi
aktív tag

Az akkuja egyébként tényleg gyalázatos. 11 órakor vettem le a töltőről, azóta igazából semmit nem csináltam vele a DPI átméretezésen kívül, és mégis félig már lemerült....

yaksi

(#453) Marcika80 válasza yaksi (#452) üzenetére


Marcika80
tag

Hello! Esetleg itt: [link]
Amint megérkezik hozzám is a "kütyü". Én elég komoly tesztek alá vetem majd. Valahol olvastam, hogy windows 10 is tehető rá. Mivel 64bites cpu ja van. Várom már a jövőhetet. :).

(#454) rdt89 válasza Marcika80 (#453) üzenetére


rdt89
addikt

Én is írok róla egy tesztet, de én csak játékok próbálgatása alá vetem és a kijelzőjét fotózom le nagyobb és gyengébb felbontású gépekkel, szemléltetés képpen. :)

(#455) yaksi válasza Marcika80 (#453) üzenetére


yaksi
aktív tag

Csak ezen hogy hozom elő a parancssort... :D

yaksi

(#456) hacki87


hacki87
senior tag

valamilyen úton módon van rá lehetőség, hogy monitorra kössük a táblát vezetékesen v vezeték nélkül?

yaksi: alkalmazások név szerint és ott meg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#457) zombei válasza hacki87 (#456) üzenetére


zombei
aktív tag

[Monitorra] kötéshez ilyen kellene, én majd januárban rendelek.

Most én is fel raktam az Office07-et csak a szükséges dolgokkal, így ~870mb +1GB így is össze jött. :)

(#458) smrJoe


smrJoe
tag

Elég volt eből az oprenszerből! Van egy xp telepitőm usbn ......Felrakom azt...

(#459) Melack válasza smrJoe (#458) üzenetére


Melack
veterán

Hajrá. Aztán megnézzük, azzal milyen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#460) MasterMark válasza smrJoe (#458) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a gond?

XP nincs érintésre optimalizálva, driverek se lesznek.

Switch Tax

(#461) ovika válasza MasterMark (#460) üzenetére


ovika
tag

Ez azt jelentené, hogy nem lenne "tablet", de mint számítógép működne szerinted?

(#462) smrJoe válasza MasterMark (#460) üzenetére


smrJoe
tag

Driverek vannak, értesítésre ott a telefonom. A barátnőm netbookjan is gyárilag win 7 volt egy idő múlva használhatatlan volt! Win xp utan megtaltosodott! Az elvan 200 mega RAM ál... És 2 giga szabadhelyel. Holnap neki is látok a telepítésnek.

(#463) Marcika80 válasza yaksi (#455) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! Telepísd fel a totalcommandert, majd a cmd szót írd be a legaljába és elvileg akkor a parancssor elindul :DD "vagy nem". Vagy a startmenüben. Az nem csak egy kereső. :). Nekem van egy Chromecastom usb donglém, amivel okossá lehet varázsolni a nem okos tévéket, így én majd azon keresztül fogom ki közvetíteni a tabletet. Valaki mert már ezen a gépen hd filmet lejátszani? :D :C .

(#464) Orc14


Orc14
csendes tag

smrJoe A Drivereket hol találtad ?

(#465) RZozo válasza Marcika80 (#463) üzenetére


RZozo
aktív tag

Igen. 720p HD-t próbáltam. NAS-ról wifin keresztül lejátszva akadozott. Ez még nem feltétlenül a gép hibája, lehet a wifi adatforgalom miatt is.Sima avi formátummal tökéletesen ment. Csak a hangját tartom nagyon gyengének. Ahhoz nem árt egy külső hangszóró.

(#466) Marcika80 válasza RZozo (#465) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! Oké értem, köszi a választ! Azt most sem értem, hogy miért nem hegesztettek bele egy külön csatlakozót töltésre de ezt a többi tabra is értem?! Hát kíváncsi leszek, Egy age of empires 2 Quake 3 arena? el döcög vele? _Mert akkor lesz majd mivel játszanom vonatozás közben :)) Vagy a bátrabbak ubuntut tolnak rá, és wine alatt indítják el a programokat.
. Wifire vissza térve, lehet hogy gyenge a jel, vagy olyan router kel már ide ami bírja a nagy adat forgalmakat, asszem 150mb/s wifis router már oké.

[ Szerkesztve ]

(#467) rdt89 válasza Marcika80 (#463) üzenetére


rdt89
addikt

Youtuben neten keresztül FHD videót gond nélkül vitte. :)

(#468) smrJoe válasza Orc14 (#464) üzenetére


smrJoe
tag

Googleval pár perc alatt megvolt.

(#469) RZozo válasza yaksi (#455) üzenetére


RZozo
aktív tag

Desktop csempe, azon bal alsó sarokban Windows gomb(a Start gomb helyén) hosszan nyomva, majd elengedve (gyakorlatilag, mint a jobb egérgomb), ott a futtatás parancsot megnyomva előjön a futtatás parancssor, ott be kell írni: "netplwiz".
Az előugró ablakban kik kell szedni a pipát az jelszókérésnél. A rendszer még rákérdez, hogy milyen fiókkal szeretnénk belépni, aztán már meg is van.
Sima ügy. Onnantól kezdve nem kér jelszót.

(#470) Marcika80 válasza RZozo (#469) üzenetére


Marcika80
tag

Csak óvatosan! Nehogy rossz gombot nyomjon meg, :D . Lehet hogy úgy marad a végén :)) .

(#471) yaksi válasza RZozo (#469) üzenetére


yaksi
aktív tag

OK! Köszi, sikerült!

yaksi

(#472) RZozo válasza Marcika80 (#470) üzenetére


RZozo
aktív tag

Elég picik a betűk, de megoldható. Néha nem árt egy nagyító és egy pontos érintőceruza, ha a Desktop részen dolgozik az ember. :)

(#473) smrJoe válasza RZozo (#472) üzenetére


smrJoe
tag

Érintő ceruza semmire nem jó ezen a kütyün! Pontatlanok, egy Bluetooth egér sokkal hasznosabb!

(#474) RZozo válasza smrJoe (#473) üzenetére


RZozo
aktív tag

Természetesen. Az egér a legjobb a desktop felületre.

(#475) yaksi válasza RZozo (#474) üzenetére


yaksi
aktív tag

Felvettem 150%-ra a DPI-t így tökéletes minden! :DD

yaksi

(#476) yaksi


yaksi
aktív tag

B.Ú.É.K. Allview-csapat! :)

yaksi

(#477) zombei válasza yaksi (#476) üzenetére


zombei
aktív tag

Boldog új évet és gondmentes használatot! :D

(#478) Zyon


Zyon
újonc

Boldog Új Évet mindenkinek!

Én filózóm még ennek a tablet vásárlásán a leírtak alapján nem túl biztató ez a gép, de lenne róla pár kérdésem

1:tényleg kevés bele az 1 GB RAM? Azt hallottam, hogy ilyen kevés rammal nettezni se lehet fagyás nélkül ez igaz?

2:Ha letöltöm rá a frissítéseket akkor a memória betelik vagy marad rajta hely (minden képen veszek hozzá micro sd kártyát azért kérdem mert szeretném, hogy az alap operációs rendszer 1 helyen legyen a vége ne ,,lógjon át" az sd-re)

3: tudom az aksi gyenge, de meddig bírja folyamatos netten keresztüli filmnézéssel?

(#479) rdt89 válasza Zyon (#478) üzenetére


rdt89
addikt

Eloszlatnám a téves hipotéziseket.
1. Bőven elég bele a z1gb ram, tegnapelőtt FHD videót nyomattam Youtuben és közben háttérben futott egy játék, de úgy hasított mint a villám.

2. Minden frissítést letöltöttem és 3.73 gb szabad helyem van

3. Akkumulátor fél fényerőn, wi-fi, játék folyamatos menete mellett 3.5-4 óra hossza a plafon. :)

BUÉK mindenkinek! :)

(#480) Marcika80 válasza rdt89 (#479) üzenetére


Marcika80
tag

Jóreggelt, " nekem még nem teljesen". Ehhez a masinához milyen bluetootos billentyűzet volna a jó?
olyasmire gondolok ami képes a tablet bluetootját használva csatlakozni? Én egy olyat kereresnék amin beépített egérpad van. ha nincs akkor blutuszos egér is jó. Ismerőseim nem akarták elhinni hogy ennyi pénzért már itthon hozzá lehet jutni a tablethez :)) .

(#481) zombei


zombei
aktív tag

Feljebb valaki szidta a tescós tabletet (opendott pontosabban) hogy keveset bír gyenge és hasonlók, tegnap este tesóméról 11-től fél 3 - 3-ig youtubról szólt a zene kijelző nem volt kikapcsolva és nem merült le teljesen,de előtte nem is volt 100%-on. Szóval azért a 4400mah kihajtja azt a kis intel chipsetet. Ha Allview is hasonlóan bírná akkor talán még az 50-60 ezres árkategóriában is best buy lenne.

(#482) Marcika80 válasza zombei (#481) üzenetére


Marcika80
tag

Igen van is egy másik tablet más néven de ugyan olyan tulajdonságokkal mind ez, csak ott majdnem 5000mah aksija van, és igaz is hogy nem 19.900ért hanem 45ezerért. de szerintem az aksija cserélhető, csak tudni kellene a pontos típusát. "már ha cserélhető".

(#483) hacki87 válasza zombei (#481) üzenetére


hacki87
senior tag

Szerintem az a tábla elég korrekt lett. Leszámítva az idióta tárhely kiosztást. Barátnőmnek vettem karácsonyra. Csak azt használja, az i4et csak telefonálásra.

(#484) wwenigma válasza zombei (#481) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert ne essunk mar tulzasokba... Kijelzo fogyasztja a legtobbet, bekapcsolva nezd meg. Egyebkent az meg annyiba kerult amennyit ér... :U Kezeljetek a helyen...

Erre a tabletra vetitve ebben legalabb 30000mAh akku kellene... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#485) Marcika80 válasza wwenigma (#484) üzenetére


Marcika80
tag

:DDD Mire jó egy forrasztó páka? :DD :)) :C

(#486) smrJoe válasza Zyon (#478) üzenetére


smrJoe
tag

Szia!

Hogy elég e 1 giga ram?? A rendszer betöltése után marad szabadon kb 200 mega.. döntsd el te hogy mire elég... Nekem már lassan egy hónapja megvan a masina és már előjött a kevés memória figyelmeztetés..
Frissíteni valóban nem éri meg mert megzabálja a saját helyet.
Akkurol annyit tudok mondani hogy 12 óra alatt nullára merül készenléti módban pedig a kijelző ugye ki van kapcsolva..
Játékkal , nettel filmel 1 max 1.5 órát bír ha mindent lecsökkentesz talán 2 óra...
Ajánlott hozzá bluetootos egér anélkül semmire nem mégy és egy nagy micro sd és egy usb hub na meg egy ota kábel..

(#487) zombei válasza smrJoe (#486) üzenetére


zombei
aktív tag

Nekem egyszer se fordult elő "szörcsöt" kikapcsoltam és így 62% foglalt a ramból bekapcs után.

(#488) gabi1977


gabi1977
csendes tag

Cserélhető az aksi! Íme pár kép róla.
[L:/dl/upc/2015-01/01/141930_iqlmu7b2sqi0qsvy_img1_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-01/01/141930_iqlmu7b2sqi0qsvy_img1_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#489) gabi1977


gabi1977
csendes tag

(#490) Orc14


Orc14
csendes tag

A 16 GB-os belső tárhely cserélhető nagyobbra?

(#491) molnartom válasza Orc14 (#490) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ahhoz aztán tényleg kellene forrasztó páka! :DD

Más:

Frissítettem egypár illesztőprogramot a Driver Booster 2 programmal és mintha jobban bírná az akku is.

[ Szerkesztve ]

(#492) Marcika80 válasza molnartom (#491) üzenetére


Marcika80
tag

Viszont ha cserélhető az aksi, akkor tehető bele egy erősebb példány is, ez jó! nagyon jó! :DD

(#493) molnartom válasza Marcika80 (#492) üzenetére


molnartom
aktív tag

Azért látszik a fenti képen, hogy nem egy sd foglalatban kell kicserélni egy sd kértyát! :))

(#494) smrJoe válasza gabi1977 (#488) üzenetére


smrJoe
tag

A képen az látszik hogy az aksi kivehető.. Nem pedig cserélhető... Ez egy specifikus aksi csak ugyan ilyet lehet visza rakni nem létezik másmilyen esetleg nagyobb teljesítményű bele... (egyenlőre)

(#495) Marcika80 válasza molnartom (#493) üzenetére


Marcika80
tag

Yep! Ahhoz már művésznek kel lenni, hogy valaki ki cserélhesse 32re. De igazából azt nem kel bántani, én a következőt nézném meg, pl az új ubuntu linux lehet hogy még jobban működne a gépen, és arra rá egy full wine programot a windowsos programoknak. Na mindegy. Én nekem az edigitalnal 27ezer forintba fog fájni a dolog, de csak azért, mert vettem hozzá otg kábelt, és sd kártyát is. " telepítések végett' +16gigabyte már mindenre elég.

[ Szerkesztve ]

(#496) Zyon


Zyon
újonc

A képernyőjét meglehet valahogy jeleníteni tv? Működne micro usb- HDMI kábelel?

(#497) smrJoe válasza Zyon (#496) üzenetére


smrJoe
tag

Smart TV-n Wi-Fi n keresztül működtetem.. 😊

(#498) Marcika80 válasza smrJoe (#497) üzenetére


Marcika80
tag

Vagy chromecast tv okosító kütyüvel :) .

(#499) endeneu82


endeneu82
csendes tag

az hogy lehet hogy tegnap a c-n 4 gb hely volt, ma mikor bekapcsoltam csak 1.5 ?

(#500) inspiroyhome válasza endeneu82 (#499) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Olvass vissza, ott a megoldás a leírásban is. Amúgy valszeg frissítések.

Kis infó: Igen, kikapcsolva is tölt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.