Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) endeneu82


endeneu82
csendes tag

Üdv!
Ma vettem egy ilyen tabletet, frissítéseket feltettem és így betelt a c, hogy tudok a d-re(SD) telepíteni?

(#352) Re4zOon válasza rdt89 (#350) üzenetére


Re4zOon
csendes tag

viszont írták többen is az oldalon, hogy van benne :P Ez a zavaró

(#353) MasterMark válasza Re4zOon (#349) üzenetére


MasterMark
titán

Talán tovább kellett volna olvasnod. Kipróbáltam és csak wifi-vel megy. Vagyis csak wifi alapú helyzetmeghatározás van.

smrJoe: El vagy kicsit tévedve.

(#339) ovika: Azzal valószínűleg menni fog szerintem. Én is ilyet linkeltem.

(#343) envagyok: Ne keverd a RAM-ot a háttértárral.

Switch Tax

(#354) Re4zOon válasza endeneu82 (#351) üzenetére


Re4zOon
csendes tag

töröld a cache-t meg a windows/softwaredistribution/download mappa tartalmát. Egyből lesz helyed. Kapcsold ki a hibernálást (minek van rajta egyáltalán, mindig stand by-ba nyomod, vagy kikapcsolod, nem?), az is egy giga. Meg ha gondolod, futtasd le rajta a lemezkarbantartót. az is sokat összeszed.

(#355) endeneu82 válasza Re4zOon (#354) üzenetére


endeneu82
csendes tag

Köszi, a download mappát kiürítettem, de mi az a cache? Hol tudom kikapcsolni a hibernálást?

[ Szerkesztve ]

(#356) MasterMark


MasterMark
titán

Hibernálást nem ajánlom kikapcsolni, mert ha lemerül akkor minden adat veszni fog ami épp a RAM-ban volt.

endeneu82: Mit akarsz a D-re telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#357) endeneu82 válasza MasterMark (#356) üzenetére


endeneu82
csendes tag

Most éppen az asphalt 8-at töltöm, azt utána át tudom rakni a kártyára?

(#358) MasterMark válasza endeneu82 (#357) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt én még nem találtam meg, hogy hogy kell. Win 8 topikban meg nem válaszoltak.

Ha lesz elég gyors SD kártyám, akkor az egész WindowsApps mappát átfogom symlink-elni arra.

Switch Tax

(#359) endeneu82 válasza MasterMark (#358) üzenetére


endeneu82
csendes tag

Hol van ez a mappa? sehol nem találom

(#360) MasterMark válasza endeneu82 (#359) üzenetére


MasterMark
titán

Rejtett, egyébként Program Files-ban.

Switch Tax

(#361) endeneu82 válasza MasterMark (#360) üzenetére


endeneu82
csendes tag

És azt meg tudom valahogy nyitni, ha igen akkor hogy rakom át?

(#362) MasterMark válasza endeneu82 (#361) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#363) endeneu82 válasza MasterMark (#362) üzenetére


endeneu82
csendes tag

a kommentek szerint nem működik

(#364) MasterMark válasza endeneu82 (#363) üzenetére


MasterMark
titán

Mert szerintem rossz lehet az mklink parancs.

Switch Tax

(#365) endeneu82


endeneu82
csendes tag

A 16 gb helyett miért csak 9,46-ot látok?

(#366) MasterMark válasza endeneu82 (#365) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért.

Switch Tax

(#367) endeneu82 válasza MasterMark (#366) üzenetére


endeneu82
csendes tag

És ez nekem mit jelent? Azt nem tudom "előhívni"?

(#368) MasterMark válasza endeneu82 (#367) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, ne nyúlj hozzá.

Switch Tax

(#369) endeneu82 válasza MasterMark (#368) üzenetére


endeneu82
csendes tag

Csak így meg alig van hely, 2 gb :(

(#370) MasterMark válasza endeneu82 (#369) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenkinek ennyi van.

Switch Tax

(#371) endeneu82 válasza MasterMark (#370) üzenetére


endeneu82
csendes tag

azt elhiszem, csak egy komolyabb játékot sem tudok letölteni

(#372) MasterMark válasza endeneu82 (#371) üzenetére


MasterMark
titán

SD-re rakd.

Switch Tax

(#373) endeneu82 válasza MasterMark (#372) üzenetére


endeneu82
csendes tag

ezeket a modern app-eket vagy miket amik a storeból vannak nem tudom átrakni

(#374) Re4zOon válasza endeneu82 (#373) üzenetére


Re4zOon
csendes tag

miért ne kapcsolja ki a hibernálást? Nyer egy gigát. Igen, a megnyitott alkalmazások adatai elvesznek, de mielőtt 5%os akksi mellett elkezdenél egy hatalmas documentumot szerkeszteni, tedd fel töltőre... Ne legyünk már hülyék, kb fél napot simán kihúz a gép 15%-nyi akksival ha csak alvó üzemmódba van.

(#375) geryboro


geryboro
senior tag


5 napos a gép, de szerintem széria vagy direkt hiba lesz a dolog... :s

de a 2800 mwh az ottvan. esetleg akksi csere szóbajöhet?
mert akkor belevágom az sgs4-esét :D

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#376) RZozo


RZozo
aktív tag

Nálam pár óra alatt lemerült annyira, hogy csak töltőről sikerült újraélesztenem. Igaz, hogy elindítottam néhány alkalmazást, amit lehet, hogy nem sikerült bezárnom. Arra még rá kell jönnöm, hogyan látom a futó appokat és hogyan tudom őket bezárni. 43%-os töltöttségű akksinál már hozzá sem nyúltam a géphez, 1 óra múlva pedig már bekapcsolni sem tudtam.
Az is furcsa, hogy felraktam a magyar nyelvet, azonban kezdőképernyőn is vegyesen angol és magyar a szöveg.

(#377) inspiroyhome válasza RZozo (#376) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Valamit állítgattam a dátumnál, és sikerült teljesen lemagyarosítanom.

Nálam is csinált már olyat, hogy veszett gyorsan lemerült, és ki is kapcsolt, majd nem volt hajlandó elindulni, csak töltőről.

(#378) RZozo válasza inspiroyhome (#377) üzenetére


RZozo
aktív tag

Dátumnál kicsit most állítottam, de magyarosabb nem lett.
Valahogy a tárterület is elfogyott. 9,45GB-ból 45MB szabad területet jelez a gép. amiből csak 274MB, amit az alkalmazások foglalnak. Valami megette a többi tárterületet.

(#379) RZozo


RZozo
aktív tag

Nos, letöröltem a teljes Office 365-öt és mindjárt visszakaptam 1,8GB szabad helyet.

(#380) smrJoe válasza RZozo (#379) üzenetére


smrJoe
tag

Ezt hogy vitted végbe?? :)

(#381) smrJoe


smrJoe
tag

?
Ilyet hol lehet kapni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#382) rdt89 válasza smrJoe (#381) üzenetére


rdt89
addikt

Extreme digitalnal, amit 7 ezerért adnak hozzá bill-t nem tetszik? Mert sanszos, hogy ezt külföldről lehet csak beszerezni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#383) b3nzin válasza smrJoe (#381) üzenetére


b3nzin
csendes tag

Ez nem ugyan az a készülék, ezen a képen az Allview Wi10N van (10" változata), azokhoz jár gyárilag. Néztem azokat is, de nem olyan olcsók (80k körül :( ) mint ezek a 7"-osak ugy hogy kis tesót rendeltem most várom éppen :DD .

(#384) RZozo


RZozo
aktív tag

Gázos az egész.
Windows áruház csempe nem működik, így új appok nem rakhatók fel.
Helyreállítás sem működik, így újrarakni sem lehet a rendszert. :F
Na, egy Windows felújítást azért sikerült elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#385) rdt89 válasza RZozo (#384) üzenetére


rdt89
addikt

A csempe része mint írták a kiterjesztett felbontásban működik csak, ami 1280x768 vagy hasonló, a lényeg, hogy nem a kijelző felbontása, ha azon a felbontáson használod ami kiterjesztett, minden működik. A rendszer újrarakásnál a gyári állapot visszaállítására gondolsz? Sajnos még nincs meg a tabletem, remélem ma már kihozzák, így csak amit nagyjából sikerült megértenem a fórumozók beszélgetéséből írtam le, remélem megoldja a problémádat.

(#386) zombei válasza RZozo (#384) üzenetére


zombei
aktív tag

Jól írta rdt89 natív felbontásban nem megy a csempe, reméljük ezt majd a win 10 javítja...

(#387) RZozo válasza zombei (#386) üzenetére


RZozo
aktív tag

Érdekes, a többi csempe ment.
Továbbá a windows rendszer felújításra miután lefutott, azt írta, hogy sikertelen. De a windows áruház ismét működik. :F
Egyelőre nem értem, de működik. Akku időn is javítottam. Kikapcsoltam az élő csempe lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#388) yaksi


yaksi
aktív tag

Vajon miért telepíti ilyen rohadt lassan a magyar nyelvet??? Mekkora ez a fájl? :(

yaksi

(#389) Melack válasza yaksi (#388) üzenetére


Melack
veterán

Cca 60 Mb a telepítőfájl. Nekem olyan 30 perc volt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#390) yaksi válasza Melack (#389) üzenetére


yaksi
aktív tag

Köszi, nekem is meglett. Nálad is felemás a magyarítás? Nem kapcsolatok, hanem peoples, az időjárás app is angol...

yaksi

(#391) yaksi


yaksi
aktív tag

A felbontást hogyan állítjátok? Nekem közli, hogy 1024*768, és nem lehet módosítani, hiába mozgatnám a csúszkát...

yaksi

(#392) Воланд válasza MasterMark (#303) üzenetére


Воланд
titán

a wimboot lenyege az, hogy telepites soran maga a rendszer nem kerul kibontasra a kepfajlbol, hanem tovabbra is tomoritve marad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#393) geryboro


geryboro
senior tag

win 8 magyarítás, ott nézzetek körűl, azzal a megoldással patika,
language packot leszedtem, váltottam, reboot, é 85-90%-ban magyarszki.

az összes frissítéssel és minden offon, kb 1,5gb helyem maradt.
de gyakran változik a lapozófájl mérete miatt.
összességében pro kontra:
kijelző 10/4
hangszóró10/4
akksi10/4
rendszer10/8 de még szokni kell.
hardwer:10/10. iszonyat erős, a mostani netbookok szintje felett teljesít.
ha azt nézzük hogy 1,6 1 mag 2 szál, vagy 2 magos intel atom netik mit hoznak,
ez agyon übereli őket.

esetleg valaki találthozzá billt?
esetleg van olyan ami usbtoldós?
milyen hubot érdemes hozzá venni olcsón?

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#394) Misser


Misser
tag

Tervezek venni egy ilyen tabletet szüleimnek. Kérdésem, hogy ha csak böngészésre, filmek és képek nézegetésére lenne használva akkor stabilan működik a rendszer? Tehát igazából csak a modern felületen mozognának.
A kijelző olyan amilyen, akksi olyan amilyen (legalább használják a T-től kapott powerbankot :) ), tudom mire számítsak. Egyedül az akksi elhasználódása aggasztana.

Fagyásokkal, hibaüzenetekkel nem szeretnék sokat találkozni, azaz nem szeretném, hogy anyumék bajlódjanak velük.

Wp-os okostelefonuk van, azzal el is boldogulnak. Hasonlóan stabil ennél a tabletnél is a rendszer, mint a wp a telefonokon?

(#395) geryboro válasza Misser (#394) üzenetére


geryboro
senior tag

fagyással eddig még nem találkoztam. az akksi elhasználódás pedig szerintem direkt dolog azaz alapbol ennyire van belőve vagy a program hibázik. mivel a 8k vattórát semmiképpen nem éri el a gép ezért mondom hogy ez ilyen.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#396) yaksi


yaksi
aktív tag

Kezdek megbarátkozni a készülékkel. Azért, ami fura, hogy nem minden helyen lesz magyar a kezelőfelület. Arra már rájöttem, hogy a csempés appokat törölni kell, majd újra feltenni az áruházból, és akkor már magyarok. De pl. a zárolási képernyőnél a beállításokban a gyorsnézetnél szépan kiírja, hogy december 30., kedd, a valóságban meg tuesday 30. December jelenik meg.

yaksi

(#397) envagyok


envagyok
veterán

Hogy lehetne egy echte magyar minimal wint feltenni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#398) MasterMark válasza envagyok (#397) üzenetére


MasterMark
titán

Én nem babrálnám.

De az hogy a bejelentkező-képernyő angol az miért zavar egyáltalán, ha minden más meg magyar?

Switch Tax

(#399) kewixtv


kewixtv
csendes tag

Helló!

Megérkezett a tablet, elkezdtem frissíteni és egy olyan probléma állt elő, hogy a win8.1 update-t nem tudta felrakni, tehát nem látom, hogy az lenne fennt, de frissítésben benne van a cucc, tehát maga az update msu csomagja.
A másik probléma ezzel az, hogy a metro alkalmazások nagy része így használhatatlan és a frissítést pedig nem tudja eltávolítani.

Gondolom akkor valami helyreállítással kéne szórakoznom, nos ilyet még nem csináltam, mindig egyszerűbb volt pendrive és friss install, viszont gépházban van két lehetőség. Fájlok megtartása és felújítás vagy windows újratelepítése. Melyiket válasszam?
Szerintem teljesen újra kéne húzni, mert gondolom a hibás frissítés miatt a fájlok is sérülhettek, viszont akkor a drivereket vissza kell rakni nem valamilyen módon, mivel egy üres windows fog elém tárulni, vagy rosszul tudom? Lehet úgy állítja vissza, mint amilyen első indításkor volt, tehát fennt volt a driver meg minden fontos cucc.

Esetleg valaki kipróbálta ezeket a tableten?

Üdv

(#400) smrJoe


smrJoe
tag

Sziasztok!
Érdekes bár lehet nem új dologra jöttem rá!
Nem minden OTA kábel alkalmas töltésre!
Aki USB hubos megoldáson töri fejét ezzel le ellenőrizheti hogy neki milyen van...
Kell egy USB A-A kábel aminek mindkét vége apa.. ezt dugjuk rá a töltöre majd a másik végét az OTA ba...
Ha nem tölt szerezünk olyat amivel igen, külömben hiába probálunk 100 féle HUB ot nem fog jó lenni...
Egyébként MINDEL működik... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.