Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) jFox


jFox
őstag

Nemsoká itt az úja rendszer: [link]
Kérdés ráfér-e a tabletünkben levő 16Gb-os SSD-re. :F

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2002) bisti79 válasza jFox (#2001) üzenetére


bisti79
tag

Próbáltam a 10-es tesztverziót. Kb. 3 GB hely marad a telepítés után, és csak frissítésként megy fel, ha pendrive-ról boot-olsz, tiszta telepítésként, akkor kevés hely hibaüzenettel leáll. Szóval egyenlőre sokkal jobb szerintem a 8.1-es, azon mégiscsak kb 5,5 GB hely marad telepítés után. Bár láttam a youtube-on olyan videót, ahol 2 GB volt a wimboot partició és a többi szabad hely volt. Annyi helyel kibékülnék... :)

[ Szerkesztve ]

(#2003) jFox válasza bisti79 (#2002) üzenetére


jFox
őstag

Nekem felment a RP tiszta telepítésként is. :K
Igaz nem sok hely maradt, az Adera épp ráfért még.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2004) Azeril


Azeril
csendes tag

Mert amúgy elérhető lesz a windows 10 erre az eszközre? Mert a microsoft oldalán nemírják ezt a rendszert és nem is kaptam értesítést hogy lehetne frissíteni rá, bezzeg a nem eredeti windowsos gépemen felajánlotta.

(#2005) MasterMark válasza Azeril (#2004) üzenetére


MasterMark
titán

Elméletileg igen. Driverek már más kérdés.

Switch Tax

(#2006) bisti79 válasza MasterMark (#2005) üzenetére


bisti79
tag

Minden eszközt felismert, egyedül a forgatással (giroszkóp) vannak gondok, de azt meg lehet fixálni...

(#2007) bisti79 válasza jFox (#2003) üzenetére


bisti79
tag

De törölted a particiós táblát ugye, és egybe particionáltad az egészet?

(#2008) jFox válasza bisti79 (#2007) üzenetére


jFox
őstag

Igen. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2009) gyorik1998


gyorik1998
újonc

Hogyan tudnék pendrive-ról bootolni ha az egész rendszer halott?
Mindig újraindul és kékhalál majd javítani próbálja és ennyi. Majd beadja a javítás meg stb. és ott ugye van az hogy lehet pendrive-ról bootolni. Na arra hiába megyek rá nem történik semmi. Ugyan úgy kezdődik elölről az egész.

http://www.regen.hu/win8.1/system_repair/img_hu/img13.gif
pontosan ez jön be. Csak annyi különbséggel hogy nincs szöveg csak az ikon. Meg csak azt tudom választani hogy CD/DVD vagy Pendrive vagy Hálózat. (UEFI)

(#2010) KISDUCK válasza gyorik1998 (#2009) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha tudsz bootolni pendriveról akkor olvasd el ezt.

(#2011) bisti79 válasza jFox (#2008) üzenetére


bisti79
tag

Hát igen, de úgy nincs recovery... :)

(#2012) KISDUCK válasza bisti79 (#2011) üzenetére


KISDUCK
addikt

A recovery egy nagy ürülék, amikor indítani akartam hibára hivatkozva nem csinált semmit, csak a teljes újratelepítés segített.

(#2013) jFox válasza bisti79 (#2011) üzenetére


jFox
őstag

De tulajdon képpen minek is az? A Win 8.1-ben van gyári állapotra visszaállítás, gondolom a 10-ben is. Ha meg nagy a gáz újra lehet telepíteni, mint asztali Pc-nél. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2014) bisti79 válasza jFox (#2013) üzenetére


bisti79
tag

Az a wimboot lényege: tömörítve van a rendszer, amit futtatáskor tömörít ki, ezért kisebb a helyigénye, mint a normál tömörítésnek. Újratelepítéskor pedig nem klasszikus módon "húzza újra" a rendszert, hanem csak újraírja a pointereket, így a telepítés is nagyságrendekkel gyorsabb. Mondjuk itt a rendszer buktatója is: ha megsérülnek a partíción tárolt állományok, akkor szí*ás, mert akkor hiába írjuk újra a pointereket a visszaállítással, az kb. olyan, mintha egy olyan könyvbe ragasztanánk bele a tartalomjegyzéket, aminek fele hiányzik...

(#2015) gyorik1998


gyorik1998
újonc

De akkor pendriverol csak ugy tudnèk bootolni ha biosba beálitanám nem?
Mert ha igen akkor abba hogy kell belèpni? Mert amikor bekapcsolom ès kiirja h nyomja meg az esc-t vagy a del-t nem törtènik semmi hanem megy tovàbb.
Esetleg valami kombinácio van amivel be tudok lèpni??

[ Szerkesztve ]

(#2016) MasterMark válasza gyorik1998 (#2015) üzenetére


MasterMark
titán

Winből shiftet lenyomva tartva kattintasz az újraindításra. Ott hibaelhárítás, speciális, és UEFI beállítása.

Switch Tax

(#2017) bisti79 válasza gyorik1998 (#2015) üzenetére


bisti79
tag

Bemegy a billentyűkkel is. Biztos jó a billentyűzeted, vagy az otg-kábeled?
A pendrive viszont már bekapcsolás/újraindítás előtt legyen rádugva, mert csak akkor jelenik meg a boot-sorrend állításánál.

(#2018) gyorik1998


gyorik1998
újonc

Sehogy se tudok belépni a biosba. a billentyűzet és az otg az működik mert amikor megpróbálja megjavítani magát és újraindul utánna bejön egy szöveg de nem tudom elolvasni mert nincsen semmi csak két ikon (itt működik a bill mert azzal választom ki) ami megint nem tudom mi de az egyikkel újraindul a gép a másikkal meg bejön ez:http://all4os.ru/uploads/posts/2012-03/thumbs/1332627317_windows8-safe-mode-2.jpg

És ott hiába megyek a másodikra és választom ki hogy pendrive nem tölti be a telepítőt hanem kezdődik az egész élőről.
A Biosba meg sehogy se tudok belépni próbáltam már másik billel is de semmi.
Esetleg valahogy nem lehet bios resetet csinálni rajta hátha valami változtatás volt benne gyárilag?
Mert én semmit nem csináltam benne mert nem volt rá szükségem hogy piszkáljam.

Vagy szerintetek inkább hagyjam és küldjem vissza garanciába? De egyáltalán erre érvényes e a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#2019) MasterMark válasza gyorik1998 (#2018) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Ha a hibaerhálítós kép bejön ott is jó.

Switch Tax

(#2020) bisti79 válasza gyorik1998 (#2018) üzenetére


bisti79
tag

Ezt megcsináltad korábban (amikor még jól működött)?

"Amit tegyünk meg, ha még nem rontottuk el a rendszert:
•Bootoljunk be a BIOS-ba (Gépház / Frissítés és helyreállítás / Helyreállítás / Speciális rendszerindítás / Hibaelhárítás / Speciális lehetőségek / Az UEFI-vezérlőprogram beállításai)
•A reboot után egy klasszikus BIOS képernyőt kapunk
•Ott a Boot devices fülön kapcsoljuk ki a “Quiet boot” opciót."

Ha nem, akkor indulásnál nincs belépés a biosba/uefibe... Akkor marad a garanciáztatás, mert házilag nem fog menni.

(#2021) gyorik1998 válasza bisti79 (#2020) üzenetére


gyorik1998
újonc

Hát akkor marad a garanciáztatás. Remélem hogy megcsinálják.
Jobbat már én sem tudok mindent megpróbáltam.

(#2022) endeneu82


endeneu82
csendes tag

Sziasztok.
Az mitől lehet, hogy eltűnt a zene alkalmazásom? A boltba azt jelzi fent van.

(#2023) Kristof14 válasza endeneu82 (#2022) üzenetére


Kristof14
senior tag

nem szakadt meg egy windows update-d?

-

(#2024) endeneu82


endeneu82
csendes tag

MEgkaptuk a win10-et? Ha igen honnan lehet letölteni?

(#2025) bisti79 válasza endeneu82 (#2024) üzenetére


bisti79
tag

A "felíratkozásra" gondolsz? Két ajánlott frissítést kell telepíteni hozzá: KB3035583 és KB2976978, ebből a második elérhető és települ is a tabra. Az elsővel nem találkoztam a felkínált frissítések között, ezért "kézzel" telepítettem fel a letöltött fix-csomagot, de ez sem segített... Tehát egyenlőre nem lehet frissítésre jelentkezni, de remélem, valaki megcáfol.

(#2026) nagyfam


nagyfam
újonc

Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra, ezen a héten sikerült egy ilyen tablethez hozzájutnom. A helyhiány zavaró, viszont egy érdekes probléma áll fent sd kártyával kapcsolatban. Egy 32gb-os sd kártya került be a gépbe és a rendszer nem ismeri fel ahogy telepíteni akarom a Hearthstone-t . Mi lehet a probléma? :( köszönöm a segítséget :R

(#2027) bisti79


bisti79
tag

Akit érdekel, vagy érint, és szeretne jogtiszta Windows 10-est a tablet-re:

Mint már írtam itt a fórumon, a tablettünk képes futtatni az új operációs rendszert, de mivel a kijelző csak 7" nem tudunk felíratkozni a frissítésre, mivel a cég a 8"-osnál kisebb gépekre nem az x86-os verziót, hanem a mobil változatot szánja. (A két szükséges biztonsági frissítés közül csak az egyik elérhető "hivatalosan" a gépre. A másikat - KB3035583 - fel lehet ugyan trükközni, de semmit nem ér a telepítése, mivel nem hajlandó elindulni az update-ikon semmilyen varázslat hatására sem.)

Viszont most közzétették a Microsoftnál, hogy aki résztvesz az Insider-programban és telepíti és teszteli a Windows 10-es próbaverzióját (a megadott kritériumoknak megfelelően) az megkapja július 29-én ugyanúgy a jogtiszta frissítést a gépjére, mintha felíratkozott volna! [link]

Tehát tessék regisztrálni, és telepíteni, mivel ez egy egyszeri lehetőség, amely csak július 29-ig él! :))

(#2028) jFox válasza bisti79 (#2027) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a linket. :R
Ma felraktam, de a driverekkel elakdtam. (Pedig már egyszer megcsináltam ezt a mutatványt a TecnicalPreview-val) Már csak egy sárga felkiáltójelem van viszont nincs touch screen, meg hang. :O Te milyen drivereket tettél fel rá?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2029) bisti79 válasza jFox (#2028) üzenetére


bisti79
tag

A win8.1-esekkel megy, amiket itt feltettek a srácok. Egyesével hozzáadogatod, és akkor már eldöcög, azután bemész a Windows update-be, és akkor lerántja a végleges javítócsomagokat a driverekkel. Egyedül a videóvezérlő (intel hd) drivert nem érdemes felrakni, mert nálam legalábbis elb*szta a virtuális billentyűzet méretét ( összement a billentyűzet kb. tizedére...).

(#2030) jFox válasza bisti79 (#2029) üzenetére


jFox
őstag

Azzal csináltam én is, ami a bevezetőben van. :K De nekem nagyon sokat nem talált meg benne. :(
És még mindig van egy ami nincs meg és - gondolom e miatt - nem megy a touch panel.
Hogy raktad fel a drivert? Inf file jobb gomb, install; vagy az Eszköz kezelőben Update driver és betallóztad neki a könyvtárat?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2031) bisti79 válasza jFox (#2030) üzenetére


bisti79
tag

Az eszközkezelőben adtam hozzá. betallóztam a főkönytárát, és kijelöltem, hogy az alkönyvtárakban is keressen... az érintő drivere is megvan közte, onnan tettem fel.

(#2032) jFox válasza bisti79 (#2031) üzenetére


jFox
őstag

Akkor valamit elcsesztem. :( Nekem azt mondja rá, hogy nincs megfelelő driver a helyen. :O

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2033) jFox válasza bisti79 (#2027) üzenetére


jFox
őstag

Azért nem olyan egyszerű ez mint gondoltuk. Ingyenes is meg nem is. :DDD [link]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2034) bisti79 válasza jFox (#2032) üzenetére


bisti79
tag

Próbáld újratelepíteni. Mondjuk én úgy csináltam, hogy egy 10122-es CORE változatot tettem fel, azon ismertettem fel a hardvereket, majd a Windows update-el lehúztam frissítésként 10130-ast. (ez a legfrissebb hivatalos)

(#2035) bisti79 válasza jFox (#2033) üzenetére


bisti79
tag

Igen, olvastam én is, de azóta külföldi portálokon is azt írták marad az "ingyen ebéd" (mégha módosították is a bejegyzést), aki részt vesz tesztelőként, az megkapja a 10-es licenszet.

(#2036) jFox válasza bisti79 (#2034) üzenetére


jFox
őstag

Nekem már ezt a 10130-ast ajánlotta letölteni. :K
Déután lehet nekiállok és újrahúzom.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2037) bisti79 válasza jFox (#2036) üzenetére


bisti79
tag

Nekem megvolt régebbről. Már korábban regisztráltam.

(#2038) bisti79


bisti79
tag

Megoldottam a hibás virtuális-billentyűzet méretet, mostmár használható az Intel HD-s videódriver is!
Működik ugyanaz a registry-hack amivel 8-asban lehet engedélyezni a nemtámogatott felbontásokat:

1. Futtasd a regedit-et!
2. Keresd meg: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControl­Set\Control\Class\{4D36E 968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000
3. Módosítsd Display1_DownScalingSupported 0-ról 1-re!
4. Ha nincs 0001 vagy 0002, akkor hozz létre ilyen néven új kulcsokat (NEW KEY)!
5. Az új kulcsokban hozz létre NEW DWORD-öt ezzel a névvel: Display1_DownScalingSupported, az értékét változtasd 0-ról 1-re!
6. Indítsd újra a gépet!

(#2039) jFox válasza bisti79 (#2038) üzenetére


jFox
őstag

Jó neked. Nekem még mindíg nem megy. Amikor felrakom a touch drivert, akkor felkiáltójeles, de egy újraindítás után "megjavul", viszont továbbra sem működik. :O

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2040) bisti79 válasza jFox (#2039) üzenetére


bisti79
tag

Próbáld te is ezzel:
[link]
Telepítsd először ezt, azután ismertesd fel az eszközöket, majd frissítsd a 10130-asra!

(#2041) jFox válasza bisti79 (#2040) üzenetére


jFox
őstag

Köszi, töltöm. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2042) jFox válasza bisti79 (#2040) üzenetére


jFox
őstag

Na most már működik. :C
Rosszul csomagoltam ki a driver pakkot és ezért nem ismert fel belőle semmit. :W Most már működik minden. :R Viszont hiba van még a oprendszerben bőven. :K
Pl. az akksira ha rákattintok (nem egérrel) akkor van, hogy csak egy pillanatra jön fel és nem lehet semmit elolvasni. Tablet módban (ami mellesleg nagyon jó lett, ha a Win 8 is így jön ki, hogy lehet váltani asztali és tablet mód között akkor nagyobb sikere lett volna. :K) ha bezárom az összes appot, akkor bal oldalról becsúszik egy fekete sáv, ahol a Cortana és más keresési lehetőségek vannak. Ez csak akkor tiűnik el, ha megnyomom a taszkváltó gombot.
Néha a bezárt appok is előkerülnek, ha a taszkváltó gombot megnyomom, tehát mégsem záródnak be.

Szóval van még mit csiszolni rajta, de jó lesz. :K
Csak kicsit méretes. Még nem raktam rá semmit, és 6Gb-ot foglal. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2043) bisti79 válasza jFox (#2042) üzenetére


bisti79
tag

Hát igen, mert normál telepítés - nem wimboot... viszont a már telepített updatek törlésével lehet helyet csinálni (c: meghajtó tulajdonságok - disk cleanup, és itt a szokásos dolgok mellett a rendszerfájlok törlését is kiválasztani) + sdkártyára át lehet helyezni a teljes dokumentumok mappát, a programok mappát ( a metros appok is telepednek sdre!) tényleg szuper a tablet nézet, nekem nagyon bejövős, persze vannak még bug-ok, de van még egy hónap... :)

(#2044) jFox válasza bisti79 (#2043) üzenetére


jFox
őstag

Igen, kialakul ez. Már ez is sokkal jobb, mint az RP.
Még azt áruld el, hogy hogy tudom befrissíteni a 10130-ra?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2045) jFox válasza jFox (#2044) üzenetére


jFox
őstag

Tárgytalan. Már húzza is lefelé. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#2046) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Sziasztok,

Gondolkodom eme eszközke beszerzésén. Főleg netezésre használnám, meg fejlesztői teszt eszközkének. Mit gondoltok, megéri a pénzét? Használtan nézem, 20k alatt. :))

(#2047) arnd válasza Zsomx (#2046) üzenetére


arnd
senior tag

100$ környékén nagy a kínálat. Újabb jobb eszközök.

(#2048) bisti79 válasza Zsomx (#2046) üzenetére


bisti79
tag

Elöljáróban annyit, hogy nagyon szeretem a saját kis tablettemet, és szerintem teljesen felesleges drágábbat venni, DE:
- mennyivel veszed 20e alatt? Még a múlthéten is 19900 volt újonnan az Euronics-ban... (bruttó)
- gyárilag rövid az akkuidő (erre van gyógyszer, bár van nyilvánvalóan anyagi vonzata...)
- kijelző minősége (kicsi a felbontás, kevesebbet tud jóval mint a grafikus gyorsító ami benne van - ezért aztán két-három telepítés után fejből fogod tudni mely sorokat kell átszerkeszteni a nemengedélyezett felbontások feloldásához a registry-ben ;) )
VISZONT:
- használtan is messze a legolcsóbb készülék, és semmivel nem rosszabb, mint egy hasonló kijelzőméretű Toshiba...
Mit értesz fejlesztés alatt? Mert ha csak c-ben akarsz pl. kódolgatni, akkor jó, de egy komolyabb fejlesztőkörnyezetnek helyigénye is van. Ezt is számításba kell venni!

(#2049) east- one válasza bisti79 (#2043) üzenetére


east- one
újonc

Lehet valahogy törölni a már installált updateeket ,hogy így visszaállhasson a teleítés/recovery után fennálló lemezterület? Nekem is szabadít fel valamennyi helyet ezzel a funkcióval, de 2GB már úgy tűnik visszavonhatatlanul " beépült a rendszerbe" :D .

(#2050) bisti79 válasza east- one (#2049) üzenetére


bisti79
tag

Csak ez a módszer van: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.