Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) rdt89 válasza inspiroyhome (#290) üzenetére


rdt89
addikt

Igen mondjuk mikor fáj az ember feje nem kellemes a képernyőt nézni. Android tabletről akarok váltani (JXD S7800b), mert még sose próbáltam Windows tabot, mikor eleve szerintem mindenki Windows asztali gépen kezdte az ipart, az a megszokott az alap. Köszi a fáradozásodat ha meg veszem én is majd tesztelgetem és készítek róla leírást, meg lehet egy hasonló tesztet mint a telefonomról a Logouton.
(#291) MasterMark:Az 1gigát azért kérdeztem, mert írta nagynorbiman, hogy max addig a helyfoglalásig mondjunk játékot. Én úgy gondoltam, hogy van OTG kábelem azzal a micro csatit átalakítom rendes USB hubra és arra dugom az elosztót. Ez így nagy hülyeség lenne?

[ Szerkesztve ]

(#302) Воланд válasza MasterMark (#300) üzenetére


Воланд
titán

a wimboot erdekelt, de latom, hogy az van hasznalva. a recovery vesz el tul sok helyet. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#303) MasterMark válasza rdt89 (#301) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hülyeség, így működne hub-ként. De tölteni nem tudnád ezen keresztül.

Gondolom a belső memóriáján annyi hely van csak. De mint mondtam a WoW például 8 gigától kezdődik, én azt próbáltam és teljesen jól megy. Egyébként meglepően jól megy, és közben még ki is lehet alt+tab-olni, nem akad be meg semmi.

woland_y2k: Mit jelent ez a WimBoot? Miért zavar, hogy kevés a hely? SD kártya amúgy is kell bele, ha valaki rendesen akarja használni. És még így is olcsón kijön. Pláne ha van valakinek otthon már kártyája.

szerk.: Egyébként rendes UEFI bios-a van, ha akarod úgy teszed újra a rendszert ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#304) rdt89 válasza MasterMark (#303) üzenetére


rdt89
addikt

Az szép, mert amit használok Androidos tabot a 2gb ram néha korlátokat szab, elég hihetetlen dolgok ez egy Androidosnak. Akkor a töltésről le kell modnani, nem lehet mindent, nagy kár, pedig ilyen akkumulátor mellett szerintem ha nincs Powerbank sűrű vendégei lesznek a játék szerelmesei a konnektor közeli helyeknek. Egyre jobban érdekel ez a kis masina, mert a hardver nyers erőben is elég szépet gurít, ennyi pénzért meg eléggé hihetetlen. A kijelző minőség meg megszokás kérdése (sok FHD-s cucc mellett az ember szeme átszokott a jó minőségre) :)

(#305) MasterMark válasza rdt89 (#304) üzenetére


MasterMark
titán

Már írtam, hogy valószínűleg ezzel lehetséges lenen a töltés is. Valaki már megrendelte, szóval lesz róla tapasztalat nemsokára.

Androidos tabletnek szvsz semmi értelme.

A kijelzőnél meg nem pont a felbontással van probléma, a gond inkább az, hogy ahhoz hogy menjenek az App-ok nem jó a natív felbontás, ezért magasabb felbontáson fut a rendszer. Ez azt eredményezi, hogy a natív felbontásra kell leskálázni a képet, amitől eléggé rossz minőségű lesz.
Betekintési szögekről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#306) kewixtv


kewixtv
csendes tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok és olyan kérdésem lenne, hogy az akksi körülbelül meddig bírja?

Én biztos, hogy az első használat után az indexelés, defender, munkaállomás szolgáltatásokat kikapcsolnám. Ezek már maga 100-150mb ram felszabadítás.
Igazából netezéshez lenne.
No meg a WiFi ami benne van n/g/b -s?

Köszi a válaszokat!

Üdv

(#307) MasterMark válasza kewixtv (#306) üzenetére


MasterMark
titán

Wifi benne n-es igen. Az akksi kevés ideig bírja.

Switch Tax

(#308) kozmiviki válasza MasterMark (#305) üzenetére


kozmiviki
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van USB-VGA átalakítóm, ha valaki szeretné kipróbálni a tabletjét vele írjon privát üzenetet és valahogy megoldjuk.
Én is tervezek vásárolni egy ilyen eszközt,szóval tök jó lenne tudni ,hogy kompatibilis-e. :)

(#309) kewixtv válasza MasterMark (#307) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Köszi a gyors választ! Csak azért, mert a TP-Link WR841N elég válogatós. Régi laposokkal nem lehet rá csatlakozni. pl: Dell D610-el.

(#310) MasterMark válasza kewixtv (#309) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen titkosítást használsz? Az is lehet probléma.

kozmiviki: PC-n működik? Az eszközkezelőben hogy mutatja?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#311) kewixtv válasza MasterMark (#310) üzenetére


kewixtv
csendes tag

11bgn mixed -re van állítva a mód.
A titkosítás pedig: WPA2-PSK [AES].
A korábbi router is ilyen beállításokkal volt: WR340GD

(#312) zombei


zombei
aktív tag

[1] vagy [2] [működés közben]. Januárban úgy tűnik egy ilyet is kell rendelni. :)

(#313) rdt89 válasza MasterMark (#305) üzenetére


rdt89
addikt

Nem olyan rossz a Droid se ha van alatta 2gb ram minimum (de már az is kezd kevéssé válni), ezért is írtam, hogy meglepő számomra, hogy 1gb rammal ez a szerkezet ilyen feladatokra képes. Várom a véleményt arról a szerkezetről, mert nem lenne rossz ha powerbankra kötve a cuccot, közben használható lenne még pár bemeneti periféria. :)

(#314) kewixtv válasza MasterMark (#307) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Az a kevés ideig bírja mennyit jelent kábé?
Nekem per pillanat van egy Raptor 7-esem, még az első generáció. Az folytonos használat mellett bírja 4-5 órán keresztül jobb esetben. Ha az AllView is bírja eddig az már jó.

(#315) MasterMark válasza kewixtv (#314) üzenetére


MasterMark
titán

Abba kicsit nagyobb aksi van, körülbelül ennyit bír ez is.

rdt89: Nem a RAM-ra mondom. Maga az ARM a korlát.

Switch Tax

(#316) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Vice City:
1024x600x32 átlag 55-60 FPS
városban szágudolzva, ütközve, teljesen megfordulva lemegy 40-re
egyhelyben állva 78
tengerpart 170

Flatoutot egyelőre nem tudtam feltelepíteni valami hiba miatt.

(#317) smrJoe válasza inspiroyhome (#290) üzenetére


smrJoe
tag

Puha..... Oldalról nézve látszik hogy benyomódik mintha egy fólia lenne csak ott..

(#318) mandalor123 válasza inspiroyhome (#316) üzenetére


mandalor123
csendes tag

Flatout 2 tökéletes ment 30 fps maxon

(#319) rdt89 válasza mandalor123 (#318) üzenetére


rdt89
addikt

Az azért már elég jó hír. Ennyi pénzért akkor mondhatni kapunk egy egész jó kis hordozható játékgépet. :) Bár gondolom, ha a Flatout 2 Fullon 30fps-t produkált, akkor olyan címek se okoznak gondot mint a Manhunt, NFS Carbon, GTA SA(?), Driver 3(?), Driver San Fransisco (?), Doom 3 és társai, ahova kérdőjelet tettem, ott a nyílt világ miatti megjelenítés miatt, de ez akkor is nagyon jó hír. :)
Köszi, hogy megnzéted, amint tulajdonom részét fogja képezni, én is probálgatni fogok játékokat és megosztani itt. :)

(#320) MasterMark válasza rdt89 (#319) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg ezek is mennének.

Switch Tax

(#321) rdt89 válasza MasterMark (#320) üzenetére


rdt89
addikt

Én a Devil May Cry 3-at és a Yugioh Power of Chaos trilógiát és magyarítást fogom letesztelni, és megosztani az eredményt. :)

(#322) Ramod


Ramod
csendes tag

Sziasztok, olvastam a töltés problémát, a Lenovo Miix-emet (Miix 2 8) az alábbi módon szoktam tölteni ha esetleg játszom. Sajnos valamiért nem szereti a beépített bluetooth a billentyűzetem és egerem, ezért kell egy bluetooth adapter ilyenkor.

Áramforrás > töltő > USB A-USB A kábel -> 1500 ft-os Silvercrest nevű mindenütt kapható usb hub -> 1000 ft-os Hama OTG kábel.

Ami fontos, hogy az usb hubnak ne az osztandó részét rakjátok a töltőre, hanem a 4 port egyikébe dugjátok, így tölteni is fog, és a maradék 3 port teljesértékű lesz. (ezért kell az usb A - usb A kábel) (ezt a világító Bluetooth adapter is mutatja a képen)

Töltés közben:
1 -

Széthúzva:

Egy próbát megér, hátha, anno én is meglepődtem, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#323) ovika válasza Ramod (#322) üzenetére


ovika
tag

Köszi.
Megnéztem.
Ezzel a felállással sajnos nem megy a töltés és az otg egyszerre.
Csak az egeret látja.
Esetleg, ha rosszul dugtam össze valamit, akkor szól/szóljatok.

ovika

[ Szerkesztve ]

(#324) rdt89


rdt89
addikt

Most rendeltem meg edigitaltól, nagyon várom, hogy megérkezzen. Izgulok, mintha most venném az első tabletem, pedig már jóval túl vagyok vagy 8-10-en :)

(#325) Melack


Melack
veterán

A leírás várhatóan 31-én frissül. Ha valaki szeretne még valamit beletenni, akkor írja le ide. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#326) envagyok válasza Ramod (#322) üzenetére


envagyok
veterán

Így csak kikapcsolva a tabletet tölt :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#327) inspiroyhome válasza ovika (#323) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Lehetséges, hogy az USB hub márkájától is függ. A tiédet kéne kipróbálni más w 8.1-es tablettel, vagy a kolega silverlineját egy allviewwal. :)

(#328) ovika válasza inspiroyhome (#327) üzenetére


ovika
tag

Már kipróbáltam közben egy másik hub-bal. Sajna nem megy a dolog.
:(

(#329) inspiroyhome válasza ovika (#328) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Értem.. Köszönjük azért infót. :)

(#330) ovika


ovika
tag

Ez a töltés/nem töltés nem hagy nyugodni. :O
Találtam egy videót.
[link]
Szerintetek ezzel a módszerrel lehetne valami eredményt elérni?
A videóban szereplő kábeleket itthon is be lehet szerezni.
[link]
Esetleg valaki megnézné és a tapasztalatokat megosztaná? :)

ovika

[ Szerkesztve ]

(#331) envagyok


envagyok
veterán

Szerintem olyan kábelt kell szerezni/csinálni, amiben a microusb-nél lévő 5. láb (sense) ellenálláson kersztül van összekötve a földdel.
Ez típustól függően kb. 30,65.100 kiloohm.
Pl. ebben mindhárom ellenállás választható kis kapcsolóval.
Ez egyben hub is :
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#332) mandalor123 válasza ovika (#330) üzenetére


mandalor123
csendes tag

én y otg kábelt néztem [link] ezzel kéne megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#333) ovika válasza envagyok (#331) üzenetére


ovika
tag

#240-nél én is ezt linkeltem.
:DD
És már rendelném is, de nincs paypal. :(

(#334) inspiroyhome válasza envagyok (#331) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

[link]

Nézd meg ezt, szerintem valamennyire felvázolja, bár nem értek sokat hozzá.

(#335) envagyok válasza envagyok (#331) üzenetére


envagyok
veterán

Én még ezzel szemezek, de Valszeg meg kell buherálni vhol rajta az ellenállást:
http://www.aliexpress.com/item/AX88772A-chipset-Portable-Right-angle-Micro-USB-Hub-Ethernet-LAN-Network-Adapter-for-Windows-Mac/1414176056.html

Így lenne egy ethernet csati is, ami nem egy utolsó dolog.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#336) smrJoe


smrJoe
tag

Egy ilyen kütyüt azért vesz az ember mert nem otthon szeretné használni! Este 8-kor levettem a töltőröl reggel 7-kor 40%-on van...... Ugy hogy senki nem nyűlt hozzá képernyő ki volt kapcsolva! Ezzel elindulni egy utra balgaság.. Kijelzöje kritikán aluli! Én még majd 30-ért vettem de utolag 19-et sem adnék érte!! Nem kell szépíteni semmire nem jó! Kb egy év mulva 5percet nem fog bírni az aksi benne! Lehet jönni a powerbankal, ota csodákkal, memoria kártyákkal, billentyüvel és egérrel de akkor nem lett volna egyszerübb egy komolyabb gép?? Én a magam részéröl szeretnék megszabadúlni töle, aki meg azon töri a fejét hogy ilyet vegyen az előtte teszteljen egy ilyet mert garantáltan több boszúságot fog neki okozni mint örömet!

[ Szerkesztve ]

(#337) envagyok


envagyok
veterán

Én pl. azért vettem, hogy állandó táp mellett kis fogyasztású htpc-ként működjön..
Arra tökéletes, ultra kicsi a fogyasztása, 1 év alatt visszajön az ára villanyszámlában.
Egyedül az állandó lan,usb,töltés kell a boldogságomhoz.
Okostelefon, tablet, laptop,asztali gép van, arra nem használnám.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#338) rdt89 válasza smrJoe (#336) üzenetére


rdt89
addikt

Mondjuk 2450mah-s akkumulátortól nem kell csodát várni. Ebbe az árkategóriába meg nem szabad nagy elvárásokkal gépet vásárolni, mert attól, hogy papíron valami jónak tűnik élesbe nem biztos. Van alapból egy 20.000-es power bankom, így nekem az se okoz majd problémát, ha 0 percet fog bírni, arra kell ,hogy a régi kedvenceimet újra játszhassam rajta. :) Videón néztem több tesztet is róla, nem olyan vészes az a kijelző, csak mindenki az FHD és QHD panelekhez van szokva IPS és Amoled technológia mellett. A mai napig tolom a Psp-vel (1001), aminek a kijelzőjénél kizárt, hogy rosszabb legyen, és én még azzal is elvagyok. Ez kompromisszum kötésről szól, sajnálom, hogy neked nem jött be, nekem biztos nem fog csalódást okozni. :)

(#339) ovika válasza envagyok (#337) üzenetére


ovika
tag

Akkor egy hajóban evezünk barátom. :D
Én szerintem megrendelem ezt itt és meglátjuk.
[link]

ovika

(#340) inspiroyhome válasza smrJoe (#336) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Sok mindenben igazad van, de:

Szerintem a legtöbb itteni tag nem a tökéletes útitársat, vagy a minden igényt kielégítő tabletet látja benne, hanem azt, hogy ő tudja használni 1 bizonyos dologra. ("retro" gamek, htpc szerűség, letöltőgép, x86-os alkalmazásokat futtató, tenyérben elférő kütyü, stb.)

Én személy szerint azért vettem meg, mert még soha nem volt tabletem, és régóta azon gondolkozom, hogy android, vagy windows legyen. Ilyen ár(20k) mellett, az ember nem nagyon járhat vele rosszul. Ez a tabi segített eldönteni, hogy Windows legyen a következő.

Ha ilyen ütemben romlik az akksi, akkor nemsokára cseréltethetem, majd eladhatom nagyjából ugyanannyiért, mint amennyiért megvettem. Ha az elhasználódás megállapodik ezen a szinten, amit kétlek, akkor is, szerintem 15e forintért bárkihez hozzálehet vágni.

(#341) envagyok válasza ovika (#339) üzenetére


envagyok
veterán

Majd számolj be róla :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#342) smrJoe válasza rdt89 (#338) üzenetére


smrJoe
tag

Mint irtam én még 32.900ft ért vettem. 2.500 as aksival más tabok, phanletek és mobilok vígan elvannak.. 2 hét után jelenkezett nállam a kevés memoria mizéria ez az 1 giga borzasztóan kevés egy belakott win 8 nak! Erősen gondolkozok egy win xp telepitesen....

(#343) envagyok válasza smrJoe (#342) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem elég lenne a recovery lepucolása, és egy összes frissítést, legújabb drivereket tartalmazó, sallangoktól (pl. Soha nem használandó driverek) megszabadított Windows telepítő készítése...
Csak egy jó leírás kellene hozzá
Szerintem addig nem ártana kikapcsolni az automatikus frissítést.
A fenti esetben simán elérhetőnek tartok 10-12GB szabad helyet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#344) rdt89 válasza smrJoe (#342) üzenetére


rdt89
addikt

Ez szomorúan olvasom, mert azt hittem az Android egyedül ami falja a ramot, de akkor ez a fejlődés számlájára írható. Miben nyílvánul meg nálad a kevés ram?

(#345) Ramod válasza ovika (#330) üzenetére


Ramod
csendes tag

Szia,
Nálam megy egy sweex "márkájú" hubbal is a dolog, tehát 2-ből 2-vel működik.

Megnéztem a videót is, elég hosszan mondja a srác a dolgot, de lényegében ez hasonló az általam használt megoldáshoz. Esetleg azt megnézhetnéd, hogy mi a helyzet az általam mutatott hubos megoldással egy okostelefonnál, azt tölti-e és működik-e egy pendrive mellette pl. Ha igen, akkor a tabletben nem szabványos valami.

Sajna több ötletem nincs. (powered usb hubon kívül.)

(#346) ovika válasza Ramod (#345) üzenetére


ovika
tag

Szia !

Nálam az 1. az egy "dicota" márkájú aktiv hub volt az adapter nélkül.
A 2. pedig "A4tech" márkájú, az oldalán az adapter csatlakozás. Gondolom ezt is lehet aktív hub-ként használni.
Ezzel a kombóval a y300-at tölti!!!. Az egér nem látszik

Rádugtam egy pendrive-ot is 4gb Kingston.
Ezzel az összeállítással:

Töltés rendben ment !!! Pendrive sehol.
Szerinted?

(#347) envagyok


envagyok
veterán

Szerintetek mivel lehet lementeni az egész 16GB partíciót? A Windows beépített mentése pendrive-ra nem engedi, hálózati helyre másolásnál pedig megszakad egy idő után.
Szeretnék mindent lementeni...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#348) ovika válasza envagyok (#347) üzenetére


ovika
tag

Én ezt használom a pc-n.
[link]
Csak itt vhogy pendrive-ról kéne bootoltatni a ketyerét és szerintem menne. :)

(#349) Re4zOon


Re4zOon
csendes tag

Üdv!
Ma vettem egy ilyen ketyerét, az edigital szerint GPS-el. Van benne, vagy nincs benne? Senki sem ír róla semmit, legalább 3szor meg lett kérdezve. NEM wifi alapú lokációra vagyok kíváncsi, mint bármi más szaron, hanem a GPS-re.

Személyes tapasztalatra lennék kíváncsi, sikerült e valakinek lokációt befogni kikapcsolt wifivel.

[ Szerkesztve ]

(#350) rdt89 válasza Re4zOon (#349) üzenetére


rdt89
addikt

Írták többen is az oldalon, hogy nincs benne GPS, ott csak elírás történt, és a gyártói oldala se írja, meg a bemutató videóján a youtuben mikor mutatják a dobozt, nincs rajta a gps, csak a Bluethooth és a Wi-fi. Remélem sikerült segíteni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.