Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#391) Auratech


Auratech
őstag

Aztán még a végén olyan lesz, mint a 68060-as Amigákon DX40-ként emulált x86 win, ami dx66-os sebességet adott.. :)
Engem jobban érdekel a következő hardveres megoldás, ami a belépő szintű M1-et követi.
Ha valami konkrétum lesz, abból talán jól lehet következtetni az irányra, ami érvényes lehet a nyilván felfelé skálázódni kívánó teljesítményre.
A jó kérdés a GPU teljesítmény megoldása, ami szerintem nem Nvidia és Radeon megoldás lesz, hanem házon belüli. A SOC-ba integrált lehetségesen emeltebb szintű (12-16 mag..) GPU mellé szerintem az alaplapon beforrasztott , a saját fejlesztésű GPU magokból álló grafikai koprocesszor lesz, mondjuk +32 maggal, a közös 64 Gb memóriába ágyazva.
Akkor elképzelésem szerint elérhető lehet a mai GPU-k felső közép-kategóriájának +10 TFLOPS környéki teljesítményszintje, mondjuk a mostani konzolokét megcélzó hatékonysággal.
Optimalizálva a Metal-ra meg még látványosabb lehet a végeredmény..
Biztos vagyok benne, hogy az M1 csak egy erős kezdés, de a foga fehérjét az architektúra gyorsuló teljesítménynövekedéssel mutatja ki majd, ahogy minden architektúraváltáskor.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.