Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #54625216 válasza dabadab (#346) üzenetére


#54625216
törölt tag

" Egészen addig azzal érveltél, hogy nem lehet lezárni, mert akkor a fejlesztők nem tudnak fejleszteni, mert az admin jog nélkül nem megy"

Azt állítottam, hogy admin jog nélküli, zárt tartalomfejlesztő desktop alapjáraton nonszensz és azzal az Apple ökoszisztémája elveszítené a tartalomfejlesztő platformját.
Ráadásul CPU típustól függetlenül eddig is megléphették volna és mégsem tették, mások is megléphették volna és azok sem tették, mert a zárt desktop hülyeség és ezt nyilván az üzleti döntéshozók is felfogták.

Azon már Te kezdtél el rugózni, hogy márpedig létezhet olyan tartalomfejlesztési munkamegosztás, ahol a fejlesztőnek nincs szüksége admin jogra. (Pontosabban a tartalomfejlesztés és a rendszer adminisztrációs feladatok külön választhatóak, de ilyen esetekben sem a gyártó által lezárt rendszerekről van szó.)
Azt viszont nem sikerült bizonyítanod, hogy ez a gyakorlat minden tartalomfejlesztő munka esetén működőképes. (Helyette megpróbáltad a bizonyítási kényszert rám tolni, hogy én hozzak fel ellenpéldákat.)

"pedig hát itt a fórumon a hozzászólások megmaradnak"

Mégsem sikerült egyetlen idézetet se beszúrnod, mert ugye nem írtam olyat, amit állítasz.

#347

"Csak megkérdezném, hogy van fogalmad róla hogyan működik iOS-re nem store app telepítése?"

És azt az appot honnan telepítik? Bezony macos-ről. Azaz mégis csak ott a nyílt tartalomfejlesztő platform a folyamatban.

"A lezárás is csak a pénzről szól és a 30% bezsebeléséről semmi másról."

Csakhogy ha a lezárás többet visz, mint ami a 30%-ból bejön, akkor semmi értelme. Az Apple döntéshozói pedig nem érzelmi alapon döntenek és tudnak számolni.

"Az meg hogy egy fejlesztőnek mi jó istenért lenne jó, hogy egy akár 1/10-d annyiba kerülő iPad programot használsz Mac-en azt már te se tudod megmagyarázni..."

Légyszi magyarázd már el, hogy ennek meg mi köze a témához?

[ Szerkesztve ]

(#352) dabadab válasza #54625216 (#351) üzenetére


dabadab
titán

Az iPhone-on hogyan rendszergazdáskodsz? Sehogy.
Lehet iPhone-t használni? Persze.
Megmutattad, hogy mi az a gyökeres különbség, ami miatt ez Macen (amin alapvetően ugyanaz az OS fut) ne menne? Nem, csak állítod, hogy nem menne.

DRM is theft

(#353) #54625216 válasza dabadab (#352) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az iPhone-on hogyan rendszergazdáskodsz? Sehogy.
Lehet iPhone-t használni? Persze."

Lehet iPhone-on tartalmat fejleszteni?
Nem lehet.
Most komolyan magyarázni kell a különbséget a tartalomfogyasztó és a tartalomfejlesztő platformok között?

"Megmutattad, hogy mi az a gyökeres különbség, ami miatt ez Macen (amin alapvetően ugyanaz az OS fut) ne menne? Nem, csak állítod, hogy nem menne."

Ezt most trollkodás akart lenni? (Mert annak elég béna.)
A macos bezárása = a mac tartalomfejlesztő platformból tartalomfogyasztóvá vállna.
Márpedig akkor az Apple ökoszisztémája a konkurens platformoktól függne, ezért nem állt érdekében eddig sem az Apple-nek a macos bezárása és ezután se fog.
És ezért nélkülöznek minden racionális alapot az ilyen "csak a Store-ból lehet majd a mac-re telepíteni" hangulatkeltő benyögések.

(#354) dabadab válasza #54625216 (#353) üzenetére


dabadab
titán

Lehet iPhone-on tartalmat fejleszteni?
Nem lehet.

Nem teljesen értem, hogy mit értesz "tartalomfejlesztés" alatt, de ha azt, ami az OSX-es meg MacOS-es alkalmazások fejlesztéséhez kell, azt tulajdonképpen meg lehet csinálni simán, csak legfeljebb a bill + egér hiánya lesz zavaró.

A macos bezárása = a mac tartalomfejlesztő platformból tartalomfogyasztóvá vállna.

De hát ez OSX-en se igaz, egy csomó grafikus iPaden rajzol, mert arra baromi jó, modern hangstúdiót se nagyon találsz már iPad nélkül vagy akár egy komplett házistúdiót lehet építeni köré, a programozás meg tényleg tök triviális, főleg, hogy a VS Code simán elfut egy browserben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#355) Reggie0 válasza dabadab (#354) üzenetére


Reggie0
félisten

Tartalom fejlesztes nem a weblap keszite+kepszerkesztes+videoszerkesztes? A szoftver az nem tartalom, annal azert komolyabb dolog.

(#356) dabadab válasza Reggie0 (#355) üzenetére


dabadab
titán

Az, amit mások tartalomfejlesztésnek neveznek, az egy elég széles kör, de leginkább azért mégiscsak a szövegírásról szól, kpbendeguz viszont folyamatosan az OSX-es és MacOS-es szoftverek fejlesztésének kontextusában emlegeti, szóval én arra tippelek, hogy ő nem ebben az értelemben használja.

DRM is theft

(#357) #54625216 válasza dabadab (#356) üzenetére


#54625216
törölt tag

A tartalomfejlesztés kifejezést teljesen általános értelemben használom, a videóvágástól a weblap készítésen át a szoftver fejlesztésig, ezt valamivel feljebb le is írtam:

#333
"Ez nem a userek nagy részéről, hanem az őket tartalommal ellátó fejlesztőkről szól (nem csak szoftver, de bármilyen tartalom fejlesztőkől). "

Sőt még válaszoltál is rá:

#335
"Én is róluk beszélek."

Ami az iPhone-t illeti: attól, mert tartalomfejlesztésre is használják, még nem váltja ki a dedikált tartalomfejlesztő eszközöket. (A cukorsíp is hangszer, mégsem használják szimfonikus zenekarokban.)

(#358) dabadab válasza #54625216 (#357) üzenetére


dabadab
titán

Meg tudod mondani, hogy mi az a konkrét alapvető különbség, ami miatt a zárt OS nem alkalmas (annak ellenére, hogy alkalmas (az iPades softsynthek meg studiószoftverek messze nem cukorsíp szinten vannak)) tartalomelőállításra meg fejlesztésre?

DRM is theft

(#359) #54625216 válasza dabadab (#358) üzenetére


#54625216
törölt tag

Tehát ha szerinted a Microsoft bejelentené, hogy holnaptól Windows-ra csak MS Store-ból lehetne szoftvert telepíteni és csak az MS-nek lenne a gépeken admin joga, az semmiféle fennakadást nem okozna a Windows ökoszisztémában?

(#360) dabadab válasza #54625216 (#359) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem maradjunk ott, hogy a feltett kérdésre válaszolsz, ahelyett, hogy folyton új témákat nyitsz.

DRM is theft

(#361) vicze válasza #54625216 (#351) üzenetére


vicze
félisten

3 éve fenn van az Xcode, de nem kellett hozzá root, hogy iOs app generálódjon belőle, és elég nehezen tudom elhinni, hogy a Youtuber tartalom létrehozók többsége életében látott volna terminált. És sorolhatnám még a hülyeségeket amiket összehordasz, 0 alappal és láthatóan 0 tapasztalattal. Pontosan ennyit érnek ezek az alaptalan és megalapozatlan beírásaid.

Az AppStore lezárása annyiból állna, hogy csak megfelelően aláírt appokat lehet telepíteni és ennyi, ahogy iOS-en is ennyiből áll, és Windows esetében is a nem aláírt driver telepítése kb. kiheréli a rendszert. Látod pl. driver telepítését már el is felejtheted M1 MacOS-re... Ja hogy nincs az OS lezárva, ja... Használj vele már egy Radeon kártyát...

MS-t felhozni példának meg tök nevetséges, azok annyira bele vannak ágyazva a legacy cuccokba, hogy az Office-t képtelenek voltak WPF alapokra ültetni 8év alatt pedig 5évig lett ígérgetve, inkább beengedték a Win32-t a Store-ba minthogy tovább szenvedjenek.
Arról most nem is regélek, hogy Win alatt sincs alapból az adminnak mindenhez hozzáférése, és csak viszonylag bonyolultan lehet jogot szerezni egyes dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#362) #54625216 válasza vicze (#361) üzenetére


#54625216
törölt tag

Még egyszer: azzal, hogy felhozol n+1 példát, amikor nem szükséges admin jog a tartalomfejlesztőnek még nem bizonyítod, hogy sohasem kell admin jog hozzá.
Azt meg pláne nem, hogy bármiféle racionális oka lenne feltételezni, hogy az Apple bezárja a macos-t, amikor arra még pletyka szintű utalás sem történt nem hogy az Apple, de bármilyen kicsit is komolyan vehető hírforrás részéről, úgyhogy az ilyen benyögések továrra sem többek nettó indulati alapú hangulatkeltésnél.

#360

Szerintem maradjunk ott, hogy a bizonyítási kényszer áttolása helyett próbáld meg bizonyítani, hogy nem létezik olyan scenárió, amikor a tartalomfejlesztéshez szükség lehet admin jogra.

[ Szerkesztve ]

(#363) vicze válasza #54625216 (#362) üzenetére


vicze
félisten

Még minding kérdés hogy használtál-e életeben Mac-et? Nem úgy tűnik... :U

Mi is a default, amit senki se változtat meg amúgy...


(#364) Mr Bond 007 válasza vicze (#363) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez most mit is bizonyít? Amúgy aki másik meglevő rendszerről frissít, annak automatice engedve van minden forrás. (annak is, aki a régi gépéről átviszi a cuccait+beállításait az újra) Ha most veszel egy új gépet (vagy clean install) és először indítod, kattintani kell majd egyet. Nagy kaland.. :U (androidon is ugyanez van btw)

[ Szerkesztve ]

(#365) #54625216 válasza vicze (#363) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Mi is a default, amit senki se változtat meg amúgy..."

Na látod ezért nem kellene érzelmi alapon rágörcsölni egy témára, mert nagy igyekezetedben összekeverted a zárt platformot a szoftver telepítések biztonsági ellenőrzésével.
Hogy "senki se változtat", azt a saját példámon tudom cáfolni, mert én speciel változtattam rajta és simán tudok bármilyen szoftvert telepíteni, mert ha a developert nem tudja azonosítani, akkor is engedélyezni tudod a telepítést a biztonsági beállításokban.

Szerintem engedd el ezt a témát, mert minden hozzászólásoddal csak magadat alázod.

(#366) dabadab válasza #54625216 (#362) üzenetére


dabadab
titán

Éppenséggel te próbálod másra tolni a bizonyítási kényszert. Te nyögted be, hogy nem lehet lezárni a MacOS-t, mert... mert nem, mert azt nem lehet, mert .... és azóta is várjuk, hogy konkrétan mi miatt nem lehet.

DRM is theft

(#367) vicze válasza #54625216 (#365) üzenetére


vicze
félisten

LOL, ezek már tényleg szánalmasak.
Nem tudsz egyetlen példát se felhozni mikor szükséges root = "sorolj fel minden esetet amikor nem kell, különben nekem van igazam" csodás érvek.

Én nem kevertem összes semmit semmivel, te görcsölsz ezen. Én én felvetésem alapból az volt, hogy AppStore only-ra lesz zárva a rendszer pár éven belül pont. Minden más hülyeséget te hoztál fel.
Én meg ugyebár nem a jelenről beszélek, hanem arról amikor a fenti opció szépen eltűnik a biztonság nevében.

(#368) #54625216 válasza dabadab (#366) üzenetére


#54625216
törölt tag

Létezik zárt tartalomfejlesztő platform?
Nem létezik.
Filmeket, tv sorozatokat, szoftvereket, zenéket, stb. sehol sem készítenek zárt platformon.
A játékkonzolokra sem zárt platformon fejlesztenek.
(Csak a felesleges körök elkerülése végett: egyes részfeladatok elvégzése zárt platformon nem cáfol semmit, mert attól még marad n+1 egyéb feladat, amit nem lehet az adott eszközön megoldani.)

Én azt állítottam, hogy - mivel sehol senki nem fejleszt digitális tartalmat üzemszerűen zárt platformon -, ha az Apple zárttá tenné a macos-t, azzal ellehetetlenítené a tartalomfejlesztést, ezzel az ökoszisztémája függetlenségét veszélyeztetné, ezért nem áll érdekében.

Erre felhozod, hogy nagyvállalati rendszerben márpedig lehet admin jog nélkül is szoftvert fejleszteni, majd látványosan kerülöd annak nemhogy a bizonyítását, de még a logikai levezetését is, hogy ez mennyiben cáfolja az én állításaimat, helyette elvárod, hogy ellenpéldákkal cáfoljam a Tiedet.

Egyébként arra meg eddig egyikőtök sem válaszolt, hogy mégis milyen alapon feltételezi egyáltalán, hogy az Apple a macos bezárására készülne, amikor erre semmilyen jel nem mutatkozik és az Apple üzleti érdekei is ezzel ellentételesek.

(#369) #54625216 válasza vicze (#367) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem tudsz egyetlen példát se felhozni mikor szükséges root"

Eddig azért nem hoztam fel példákat, mert azzal elfogadtam volna a bizonyítási kényszer áthárítását, majd utána az adott példa körüli vitával könnyen szét-offolható az eredeti felvetés, de tudod mit, álljon itt egy valós életből vett szituáció:

Nuke-hoz léteznek olyan 3D geometria módosító gizmok, amik python kódot futtatnak, amikhez viszont nyílt forrású python modulokat kell buildelni és telepíteni.
Produkciós környezetben ezer és egy ilyen szituáció felmerül, amit nagy cégnél persze megold az IT department, de ha ők sem kapnak admin jogot, mert a gyártó lezárja a platformot, akkor a tartalomfejlesztő cégeknek eszükbe sem jut a platformba beruházni, így egy zárt platform eleve labdába se rúghat.

"én felvetésem alapból az volt, hogy AppStore only-ra lesz zárva a rendszer pár éven belül pont. "

És ezt azzal bizonyítod, hogy... ?

[ Szerkesztve ]

(#370) Mr Bond 007 válasza vicze (#367) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

" Én én felvetésem alapból az volt, hogy AppStore only-ra lesz zárva a rendszer pár éven belül pont."
Amit már maga az apple is régen megcáfolt, pont. :U

(#371) Reggie0 válasza #54625216 (#369) üzenetére


Reggie0
félisten

A nyilt forrasu python modulok buildelesehez es telepitesehez nem kell root.

(#372) Parallaxis válasza vicze (#361) üzenetére


Parallaxis
addikt

Látod pl. driver telepítését már el is felejtheted M1 MacOS-re.

Miért is?
Max még nem készültek el hozzá, de ez nem jelenti azt, hogy nem is lehet.

Ja hogy nincs az OS lezárva, ja... Használj vele már egy Radeon kártyát...

Nagyon szívesen, melyiket fizeted ki hozzá? :D

(#373) vicze válasza Mr Bond 007 (#370) üzenetére


vicze
félisten

Eddig azt mondogattátok, hogy szó se volt róla és fel se merült soha, akkor mit kellett cáfoljon az Apple? :F

(#374) #54625216 válasza Reggie0 (#371) üzenetére


#54625216
törölt tag

De ahhoz kell, hogy a Nuke saját python library-jába írhass, mert az az alkalmazás része. Ugyanez a helyzet a saját fejlesztésű pluginekkel is.

Egyébként a VFX cégeknél bevett gyakorlat, hogy "beloggolsz" a projektbe, azaz a login script a monitor color profilt, alkalmazás verziókat, scripteket, plugineket, stb. az adott projekhez igazítja, így általában 3-4 verzió is telepítve van ugyanabból az alkalmazásból és azon belül n különböző config. Ezt hogy oldod meg, ha mindent egységesen appstore-ból lehet csak telepíteni, egy update simán felülírhatja az aktuális szoftver verziót és még a rendszergazdáknak sincs root joga?
Persze nyilván mindent meg lehet oldani valahogy, csak az os limitációval arányosan nő a feladat bonyolultsága és egy ponton túl egyszerűen nem éri meg az adott platformmal bajlódni.
Ezért írtam, hogy a macos bezárása kontraproduktív lenne az Apple számára. Ha nem lenne az és a zártságnak több előnye lenne, mint hátránya, már rég meglépték volna, mivel az OS bezárása nem cpu függő.

(#375) dabadab válasza #54625216 (#368) üzenetére


dabadab
titán

Én azt állítottam, hogy - mivel sehol senki nem fejleszt digitális tartalmat üzemszerűen zárt platformon -, ha az Apple zárttá tenné a macos-t, azzal ellehetetlenítené a tartalomfejlesztést

És ezt az állítást egészen pontosan nulla érvvel támasztottad alá (az, hogy "ha pontosan úgy választjuk meg a feltételeket, hogy az kizárjon minden eddigi létező ellenpéldát, akkor még nem volt ilyen", az nyilvánvalóan nem érv), az ellenérveket meg nem vetted figyelembe.

Ha neked ez így vita, akkor én a továbbiakban kimaradok belőle.

DRM is theft

(#376) Mr Bond 007 válasza vicze (#373) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ott van az idei 2020-as Platforms state of the union videóban. Fejlesztői fiókkal nézhető. (ingyen lehet aktiváltatni az apple id-hez fejlesztői jogkört) Szóval ez már akkor meg lett mondva mikor a wwdc-n bejelentették hogy apple silicon lesz. (nem a mostani m1 leleplezésen) Már többször szóltam hogy felesleges ezen rugózni, és be kéne fejezni..
Úgy néz ki senki se tudta innen, nekem is egy youtuber videóban jött szembe, aztán néztem meg. (aki nem fejlesztő nyilván nem nézegeti ezeket) Meg azóta a fejesek interjúiban is feljött a téma, és egyértelműen megmondták hogy nem lesz semmi lezárás. End of story.

[ Szerkesztve ]

(#377) #54625216 válasza dabadab (#375) üzenetére


#54625216
törölt tag

"az ellenérveket meg nem vetted figyelembe"

Nem voltak ellenérvek. Példát hoztál fel, hogy milyen esetekben lehet fejleszteni admin jog nélkül, mintha az bármit is cáfolna, azóta meg terelsz.

Egyébként eleve maga a kiinduló állítás, hogy az Apple a macos bezárására készülne minden alapot nélkülöz és eddig még kísértelet sem tettetek rá, hogy bármilyen érvvel alátámasszátok.

(#378) dabadab válasza #54625216 (#377) üzenetére


dabadab
titán

Nem voltak ellenérvek. Példát hoztál fel, hogy milyen esetekben lehet fejleszteni admin jog nélkül, mintha az bármit is cáfolna, azóta meg terelsz.

Nem, konkrét példákat hoztam, ahol admin jog nélkül megy a fejlesztés. Nyilván ha ott meg lehet csinálni, akkor MacOS-en is.
Te meg egészen pontosan nulla olyan konkrét helyzetet hoztál, ahova kellene, csak sikítoztál, hogy de az nem jó, mert ott nem lehegesztett MacOS volt, tehát az egyáltalán nem releváns a MacOS jövőbeli lehegesztése szempontjából és amikor az ember konkrét példát kér tőled, akkor nem vagy hajlandó egyet sem adni. Nyilván nem véletlenül, hanem mert nem tudsz.

Egyébként eleve maga a kiinduló állítás, hogy az Apple a macos bezárására készülne minden alapot nélkülöz

Már ha nem veszed figyelembe azt, hogy az elmúlt kb másfél évtizedben folyamatosan milyen irányba ment az Apple.

DRM is theft

(#379) vicze válasza Mr Bond 007 (#376) üzenetére


vicze
félisten

A kérdésre nem válasz, akkor mégiscsak szó volt róla, hogy cáfolni kell?

Semmilyen account nem kell hogy megnézd. (Munka miatt sok éve developper accom van, mivel Apple csak így enged side load-ot.)

A "will be able to run any software they like" megjegyzésre célzol?

(#380) Mr Bond 007 válasza vicze (#379) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"A kérdésre nem válasz"
Hát most erre mégis mit lehet mondani? :C

(#381) vicze válasza vicze (#379) üzenetére


vicze
félisten

Link helyesen.

#380 Mr Bond 007: Pl. megválaszolod a két kérdést, szerintem nem olyan bonyolult.

(#382) Mr Bond 007 válasza vicze (#381) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Eddig azt mondogattátok, hogy szó se volt róla és fel se merült soha, akkor mit kellett cáfoljon az Apple? "
Ez miért 2?
Ja hogy a többi amit nem tőlem kérdeztél? Az engem hol érdekel? :U
Kijavítottalak mert sületlenséget beszéltél. Nem szállok be az agyzsibbasztásotokba. ;]

[ Szerkesztve ]

(#383) VirsLee


VirsLee
őstag

Eléggé kezd primitív irányba menni ez a vita. A jelek szerint senki nem tudja megerősíteni, hogy zárni akarna az Apple. Szóval kár megpróbálni megcáfolni vicze1-et abban, hogy ő ebben hisz. El kell fogadni. Hittel nem érdemes vitázni. Ha majd hoz tényeket, arról lehet beszélni. Addig is, aki klausztrofóbiás az nem vesz macet, ennyi. Akit zavarnak a kötöttségek eddig is Linuxot használt. :)

(#384) vicze válasza VirsLee (#383) üzenetére


vicze
félisten

Nincs hitem, egy feltételezésem van, ami vagy igaz lesz vagy nem ennyi. Apple utóbbi 10éve és akár korábbi tettei alapján szerintem egy logikus feltételezés, kb. ennyi.

Na most a válasz erre az, hogy hülye vagyok és lehetetlen tényként kezelve. Na most ezzel vitatkoznék, és ha már tény nem árt valamit mögé is rakni. Tényeknek van kézzelfogható alapja.
Én továbbra is egy feltételezést mondtam, ami szerintem be fog teljesülni előbb utóbb. Nyilván valóan lehet nem egyetérteni vele és értelmesen megindokolni. El tudom fogadni, hogy nem lesz igazam, de ez viszonylag távoli jövő.

Most hogy mi a hit mindenki eldöntheti magának.

#382 Mr Bond 007:
"A "will be able to run any software they like" megjegyzésre célzol?"
Ha szó se volt róla és fel se merült soha, akkor mit/miért kellett cáfoljon az Apple?

Ez lenne a két kérdés, biztos nehéz volt kihámozni, a direkt neked válaszba szánt kérdéseket.

(#385) Mr Bond 007 válasza vicze (#384) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elmondták hogy meg lesz a lehetőség bármit feltenni bárhonnan, innentől a téma lezárva! Mi a fenéért kell még itt lovagolni a semmin? Azért szóltam rád többször is, hogy ne terjessz valótlanságokat! :U

(#386) vicze válasza Mr Bond 007 (#385) üzenetére


vicze
félisten

Fel tudok rakni virtualizációs programokat? Tudsz futtani M1-en egy Windows VM-et?

(#387) Reggie0 válasza vicze (#386) üzenetére


Reggie0
félisten

Fel tudsz rakni, QEMU-val prezentaltak is.

(#388) emvy válasza vicze (#386) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg experimental a dolog, virtualizáció tuti lesz idővel. Linux tuti nem lesz rendesen.

while (!sleep) sheep++;

(#389) VirsLee válasza vicze (#384) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezt mondtam, ezért felesleges a vita. Te ezt hiszed, a másik azt, és amúgy senki sem tudja itt, hogy melyik is lesz :)

(#390) Mr Bond 007 válasza vicze (#386) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Tudod hogy nem erre értettem! :N (Lehetne egy kis tartásod.. :U )

Parallels tuti lesz, Vmware is jönni fog (be lettek jelentve hivatalosan). Linuxot meg maga az apple emulációs keretrendszerrel szállítja majd. [link]
Windows for arm is megy qemu-val: [link]
Na? Mibe akarsz még belekötni? :P

[ Szerkesztve ]

(#391) Auratech


Auratech
őstag

Aztán még a végén olyan lesz, mint a 68060-as Amigákon DX40-ként emulált x86 win, ami dx66-os sebességet adott.. :)
Engem jobban érdekel a következő hardveres megoldás, ami a belépő szintű M1-et követi.
Ha valami konkrétum lesz, abból talán jól lehet következtetni az irányra, ami érvényes lehet a nyilván felfelé skálázódni kívánó teljesítményre.
A jó kérdés a GPU teljesítmény megoldása, ami szerintem nem Nvidia és Radeon megoldás lesz, hanem házon belüli. A SOC-ba integrált lehetségesen emeltebb szintű (12-16 mag..) GPU mellé szerintem az alaplapon beforrasztott , a saját fejlesztésű GPU magokból álló grafikai koprocesszor lesz, mondjuk +32 maggal, a közös 64 Gb memóriába ágyazva.
Akkor elképzelésem szerint elérhető lehet a mai GPU-k felső közép-kategóriájának +10 TFLOPS környéki teljesítményszintje, mondjuk a mostani konzolokét megcélzó hatékonysággal.
Optimalizálva a Metal-ra meg még látványosabb lehet a végeredmény..
Biztos vagyok benne, hogy az M1 csak egy erős kezdés, de a foga fehérjét az architektúra gyorsuló teljesítménynövekedéssel mutatja ki majd, ahogy minden architektúraváltáskor.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#392) vicze válasza Mr Bond 007 (#390) üzenetére


vicze
félisten

Már felhackelték x64-es Win-t is Quemu-val, csak épp a probléma az, hogy mivel CPU-t kell emuláni kb. használhatatlan. És ez lesz minden x64 emulálással, mert az értemles futtatásához kéne a Rosetta 2-höz alacsonyabb szintű hozzáférés. Tök mindegy, hogy ki csinál elmulálást ez lesz a problémája.

Amit te linkeltél mind ARM Linuxok és ARM Window, nem az amire szükség lesz munkákhoz. Valószínűleg Linuxon még sokminden újra lessz forgatva és működni fog szinte minden, de ez csak a közösségtől függ. ARM Win meg kb. vicc még mindig.

(#393) Mr Bond 007 válasza vicze (#392) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Várjuk már meg a szoftvereket mielőtt eltemetnénk őket!

(#394) Samott


Samott
addikt

Linusek (Anthony) is leteszteltek: Apple Destroyed my Expectations - erdemes az 5600X eredmenyeit figyelni, kivancsi vagyok miyenek lesznek a 5X szeria mobil procijai.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#395) Reggie0 válasza Samott (#394) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert normal korulmenyek kozott csak kijonnek a kulonbsegek. Meg mindig azt hiszik az emberek, hogy van ingyen ebed. Ami nem dedikalt gyorsitot hasznal, az nem tud tobbszoros sebesseget/hatasfokot hozni. Egyszeruen adott gyartastechnologian van egy adott energiaigenye es sebessege a logikai muveleteknek, amit nem lehet megeroszakolni, barmilyen architekturaju prociba is probaljak implementalni.

(#396) vicze válasza Samott (#394) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy ebben a videóban lett említve, hogy Rosetta 2 úgy látszik valamilyen szintű HW gyorsítást használ, amit pl. Qualcommnak nem engedett az Intel.

Amúgy a Rosetta 2 elképesztő sebessége az ami eléggé hihetetlen, és amit tényleg senki se csinált meg korábban. És ez az amiben Apple nagyon ver mindenkit. Arra azért kíváncsi lennék hogyan.

(#397) Samott válasza vicze (#396) üzenetére


Samott
addikt

Az nekem is feltunt, nem kell az ilyesmihez x86 licensz? Mert en ugy ertettem, hogy hardveres resz is kapcsolodik hozza a prociban. Rosetta pedig nem on the fly emulal hanem ujrafordit, azt is okosan oldottak meg.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#398) vicze válasza Samott (#397) üzenetére


vicze
félisten

Igen AoT fordító, és első indítás lassabb, de ez annyira nem érdekes, Mondjuk az MS fordító JIT de nem magyarázza a drasztikusan rosszabb a sebességet, sőt legtöbbször használhatatlan, és akkor még ott az x64 kérdése is...

[ Szerkesztve ]

(#399) emvy válasza vicze (#398) üzenetére


emvy
nagyúr

Vszeg azért lassabb a Microsoftos, mert nincs hw-tamogatas. Úgy meg kb. lehetetlen.

while (!sleep) sheep++;

(#400) dabadab válasza vicze (#396) üzenetére


dabadab
titán

Amit olvastam, az alapján ami gyorsítást használnak, az nem konkrétan Intel-specifikus, hanem a mindenféle utasításvégrehajtási garanciákhoz tartozik (de persze most nem találom sehol se azt a cikket).

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.