Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) emvy válasza dabadab (#400) üzenetére


emvy
nagyúr

Thread by @ErrataRob on Thread Reader App – Thread Reader App

Es ilyen volt mar regebben is, az IBM csinalta meg: [link]

while (!sleep) sheep++;

(#402) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nem tudhatjuk milyen megállapodások lettek le papírozva anno a nagy összeborulásnál 2006-ban. Mi van ha már ott ki kötötték hogy lehessen rosetta féle emulálás egy esetleges elválásnál x ideig. Pont akkor léptek a ppc-ről ugyanezzel a technikával. (És az apple akkoriban is nagyon szerette már nyitva hagyni a lehetőségét egy váltásra.) + még anno be is vásárolta magát az intelbe egy komolyabb részvény csomaggal is. (bár nem tudom eladta-e azóta, vagy rész tulajdonos-e még)

(#403) vicze válasza emvy (#399) üzenetére


vicze
félisten

Jó csak a HW támogatáshoz elvileg(?) kell x86(Intel) és x64(AMD) licence, amit nem kapott meg Qualcomm és MS ezért olyan gyatra ami van.

#400 dabadab: Próbálok keresni deep dive-ot, de nem nagyon van még.

(#404) vicze válasza vicze (#403) üzenetére


vicze
félisten

Mondjuk vannak azért anomáliák, amiket elég nehéz megmagyarázni...

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#405) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

MacBook Pro 16-Inch With 12-Core Apple M1X Processor Tipped
https://gadgets.ndtv.com/laptops/news/macbook-pro-16-inch-apple-12-core-m1x-processor-tipped-press-release-intel-2332094

"While the M1 features eight cores, the M1X is said to come with 12 cores out of which eight will be performance cores and 4 will be efficiency cores. The tipster adds that the MacBook Pro with M1X processor will be unveiled through a press release, but did not share a timeline for the same."

Mottó: "A verseny jó!"

(#406) fecoka44444


fecoka44444
csendes tag

Sziasztok!

Használ már valaki air-t vagy prot? Kíváncsi lennék a véleményekre, nem tudok dönteni, hogy melyik legyen.. :))

(#407) emvy válasza fecoka44444 (#406) üzenetére


emvy
nagyúr

Tobben is, mi a kerdes?

while (!sleep) sheep++;

(#408) vicze válasza fecoka44444 (#406) üzenetére


vicze
félisten

LTT(Linus Tech Tips)-es videóban ezt eléggé kivesézték ezt a kérdéskört. Pro-nak csak akkor van értelme, ha kell a touchbar, a nagyobb fényerő és minimálisan nagyobb teljesítmény hosszú órákig tartó terhelés alatt. (Air eggyel kevesebb GPU maggal rendelkezik) Így ha az előbb felsoroltak nem kellenek, akkor értelmetlen a Pro.

(#409) S_x96x_S válasza fecoka44444 (#406) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Használ már valaki air-t vagy prot?

szerintem a 16GB-os memória a legfontosabb.
(A 8Gb-már most is néhány tesztben lassít ... és nem lehet bővíteni )
vagyis ha >1 évre akarsz beruházni, akkor ennek néz utána alaposan.
(ha évente cseréled, akkor kevébé fontos, de a használt piacon is kelendőbb lesz a 16GB-os )

Mottó: "A verseny jó!"

(#410) fecoka44444 válasza S_x96x_S (#409) üzenetére


fecoka44444
csendes tag

Igen, pont ez érdekelt volna legfőképp. mondjuk én 4K videók szerkesztésére nem nagyon használnám. Inkább iroda felhasználásra meg filmezésre.

(#411) fecoka44444 válasza emvy (#407) üzenetére


fecoka44444
csendes tag

8 vagy 16 gb memóriával érdemes e venni. mennyivel tud többet a pro?

(#412) fecoka44444 válasza vicze (#408) üzenetére


fecoka44444
csendes tag

Rendben, köszönöm.

(#413) S_x96x_S válasza fecoka44444 (#411) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 8 vagy 16 gb memóriával érdemes e venni.

ha nem csak böngészésre kell, akkor csakis 16Gb memóriával.

Mottó: "A verseny jó!"

(#414) emvy válasza fecoka44444 (#411) üzenetére


emvy
nagyúr

8 vagy 16 a te felhasznalati teruletedtol fugg. A Pro szerintem nem jo valasztas, mert akinek tenyleg hosszutavu terhelhetoseg kell, annak eleve erdemes lehet varni a nagyobb Pro-kra.

while (!sleep) sheep++;

(#415) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Baldur's Gate 3 on Apple M1 - Performance Review [link]

(#416) vicze válasza Mr Bond 007 (#415) üzenetére


vicze
félisten

Metal API-t használó játékokkal semmilyen probléma nem lesz, nem ezek az érdekesek.
Na de hol az iPad verzió? Hiszen csak 1 kattintás nem? ;]

(#417) Mr Bond 007 válasza vicze (#416) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Hiszen csak 1 kattintás nem?"
Ezt x86-ra fejlesztették, és emulálva fut... Én az új fejlesztésű programokra írtam, és hogy hosszú távon simán lehet ez a cél,(nem azt hogy holnaptól az lesz minden.. :U ) de nem akarom elvenni a heti örömöd. :DDD

(#418) vicze válasza Mr Bond 007 (#417) üzenetére


vicze
félisten

Megnézted a videót egyáltalán?
"Even more it's not the _same_ binary as for x86_64. It has tons of M1 specific optimisations."
Ezen kívül Mac verzióról beszélünk, azaz Metal-t használ, azaz kb. 99%-ban natívan fut, úgy hogy tele van M1 optimalizálással.
Mármint az 1 hónapja kiadott játék nem új fejlesztés és nem csak 1 hattintás átfordítani ARM-re XCode-ban? :U Ha meg már ARM-van akkor ugyan úgy fut iPad-en is nem? Eddig erről volt szó?

[ Szerkesztve ]

(#419) Mr Bond 007 válasza vicze (#418) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Megnézted a videót egyáltalán?"
Nem csak úgy linkelgetek örömömben.. :DDD
Jelen pillanatban Rosetta 2-re van optimalizálva, de jön a natív változat is. (gyorsulni fog)

Már megint csak öncélúan játszod az értetlent. Az hogy mi a több éves cél, nem ugyanaz hogy megjelenés után pár héttel natív lesz minden amit évek óta fejlesztenek.. Lol! :DDD Nyomd fullba még pls! Nem írtam sehol hogy holnaptól minden jön ipadre is! (Akárhogy is rugózol rajta. :N )

[ Szerkesztve ]

(#420) vicze válasza Mr Bond 007 (#419) üzenetére


vicze
félisten

Mit nem értesz azon, hogy ha valami Metal API-t használ akkor nincs mit fordítson a Rosetta 2? :F Azok nem CPU utasítások, hanem GPU natív kód.
A x86 fordított kód (emuláció nem történik semmilyen formában továbbra se) borzaszótan minimális játékok esetében, és a grafikai teljesítményt nem befolyásolja.

Amiket leírtam te hangoztattad nem én, leírtam, hogy ezért nem így van, most hogy rákérdezek egy konkrét program estében én vagyok a hülye. :U Nem is tudom ki mit játszik...

(#421) Mr Bond 007 válasza vicze (#420) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez megint a te félre értelmezésed. (Nem unod még?) Sehol sem írtam hogy a kód metal része fog gyorsulni. :N 500x el lett mondva már itt is hogy az közel natívan megy. Szóval tarts meg magadnak ezeket a fantasztikus kinyilatkoztatásaidat, amikben a másik szájába akarod adni a saját kitalációidat! :K

"Amiket leírtam te hangoztattad nem én,"
Idézz! Hol mondtam hogy a hardver megjelenése után pár héttel már jönnek ezek az appok? Mindenhol azt mondtam hogy hosszabb távon (esetleg úgy írtam hogy a közeljövőben) lesz majd cél. Be lehetne fejezni, mert ez már szánalmas. :U

[ Szerkesztve ]

(#422) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

The Witcher 3 running on Apple M1 via CrossOver 20 [link]

(#423) vicze válasza Mr Bond 007 (#421) üzenetére


vicze
félisten

Akkor mond már el mi fog gyorsulni a jelenlegi állapothoz képest a natív kóddal?

"Úgy értem iPadOS vs. DekstopOS. BigSur támogatja az iPadOS API-k egy részét ezzel nincs probléma csak a másik irányba nem működik a dolog."
Leírtad. Pofon egyszerű dolog ugyanaz minden, nincs itt semmi probléma.

Én csak várom itt a pofonegyszerű portokat. Valahogy nem jönnek, ja majd idővel mert hát eddig senki se fejlesztett akkor Apple iránymutatásai alapján.

(#424) Mr Bond 007 válasza vicze (#423) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

LOL! :DDD
Szerintem hagyjuk ha még szöveget se tudsz értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#425) vicze válasza Mr Bond 007 (#424) üzenetére


vicze
félisten

Hát ezekkel a nyomós érvekkel nehéz vitatkozni.

(#426) #54625216 válasza dabadab (#378) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Nem, konkrét példákat hoztam, ahol admin jog nélkül megy a fejlesztés."

Az volt az alap állítás, hogy egy tartalomfejlesztő platformnak szüksége lehet root jogra, és ha ezt nem adják meg, azzal ellehetetlenítik a platformot. Erre Te megpróbáltad ezt anegdotikus érveléssel cáfolni, hogy létezik olyan fejlesztési szituáció, amihez nem kell root jog. Csakhogy ez tökre nem cáfolja azt, hogy más körülmények között meg szükség lehet rá.
Amikor felhívtam a figyelmedet az érvelési hibára, akkor újabb érvelési hibával reagáltál, mivel megpróbáltad rámtolni a bizonyítási kényszert, hogy akkor én hozzak ellenpéldát a Te hibás ellenpéldád cáfolataként.

"Te meg egészen pontosan nulla olyan konkrét helyzetet hoztál"

#369
#374

"Már ha nem veszed figyelembe azt, hogy az elmúlt kb másfél évtizedben folyamatosan milyen irányba ment az Apple."

Ha figyelembe veszed, hogy az elmúlt kb. másfél évtizedben folyamatosan milyen irányba ment a Microsoft, akkor ugyanúgy riogathatnál a Windows bezárásával is:

- Az MS-nek van a Windows limitált verzióját használó x86 alapú zárt platformja.
- A Windows Phone alapú kísérletük is zárt platform volt.
- Meglejent az MS Store (30% jutalék)
- A Windows 10-ben fokozatosan korlátozzák az admin jogköröket és bevezették a kötelező updateket.

Ezért nem érdemes indulati alapon konteókat gyártani.

(#427) vicze válasza #54625216 (#426) üzenetére


vicze
félisten

Csodás. :DD
Hallottál már a Windows 10S-ről, vagy a hamarosan megjelenő Windows 10 X-ről.
Tehát azt mondod MS is ezt csinálja Apple is ezt fogja?

[ Szerkesztve ]

(#428) #54625216 válasza vicze (#427) üzenetére


#54625216
törölt tag

Azt mondom, hogy semmi értelme irracionális érzelmi indíttatásból, megalapozatlan hangulatkeltő kijelentéseket tenni.

(#429) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Bloomberg: Apple developing industry-leading CPUs with as many as 32 performance cores, targeting iMac and MacBook Pro [link] :Y

(#430) Auratech válasza Mr Bond 007 (#429) üzenetére


Auratech
őstag

A szösszenet alapján nem úgy tűnik, hogy a magok növelt számával elérendő teljesítmény skálázódás elvetendő lenne. Dobálóznak minden féle magszámokkal, mintha a 32+4 magos cpu a 128 magos Gpu-val csak idő kérdése volna. Lehet, hogy tényleg csak az?
Nem hiszem, hogy blöffölnének és nem tudják előre 4-5 évre, mi fogja felszippantani a fejlesztés költségeit..

Auratech Field Recording

(#431) sel válasza Samott (#207) üzenetére


sel
csendes tag

Nem tudom emlékszel-e rá, 2006-ban mikor az Apple áttért az x86-ra a PPC -ről , ugyanilyen volt az árazása. Én akkor azért vettem a cégbe Apple MacBook -okat , az előtte használt Windowsos laptopok helyett , mivel a legolcsóbb 2 magos Intel CPU-val szerelt laptopok voltak a piacon...

(#432) Auratech


Auratech
őstag

Amúgy a fejlesztők közlése alapján például a profi ios Auria DAW hibátlanul megy az új M1-Macen, mintha ios lenne. Csak a kétujjas gesztusok hiányzanak, de azt egyszerűen lehet a tapipadról emulálni. Az ios-be integrált effekt beépülők is működnek.

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.