Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) smc válasza Noukoum (#150) üzenetére


smc
addikt

[link] Jó lesz az egy WoW-ra. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#152) Mr Bond 007 válasza Noukoum (#148) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mit kérsz ki?A cinebench pont egy olyan teszt amit már mindenki hitelesnek vesz, de te még abba is bele kötsz.. Ez egy valós teszt, a cinema 4d program renderelési sebességét méri. Ahogy az affinity photo benchmarkja is azt méri. Már két valós nem apple által mért teszt van kint. Vicc amit csinálsz..

[ Szerkesztve ]

(#153) #54625216 válasza Noukoum (#148) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Pl premier pro. De jöhet after effects is"

Mondjuk Adobe termékekkel pont nem lehet a hardver teljesíményét mérni, mert olyan trágya módon vannak megírva.
Láttam tesztet, ahol a premiere 8 magon gyorsabban renderelt, mint dual procin 16-al miközben - és ez a döbbenetes - mind a 16 magot csúcsra pörgette. Rendernél az sem lenne elfogadható, ha nem használná ki mind a 16 magot, és az egyszálas teljesítmény többet számítana, de hogy 100%-on fut az összes mag és mégis lassabb, az védhetetlen.

Szal a premiere és AE tesztek legfeljebb azoknak érdekesek, akik célzottan Adobe termékekhez vásárolnak hardvert és nem is kíváncsiak másra.

(#154) vicze válasza ANT81 (#133) üzenetére


vicze
félisten

Miért kéne erősebb CPU ha ugyanazt a feladatott HW és SW optimalizációval megoldja gyorsabban? De tényleg gondold végig ki használ Mac Pro-t, a videóvágó, képszerkesztő és Xcode, kb. ennyiben kimerül a Mac Pro és a Pro vonal létjogosultsága.
Még egyszer a Macbook Pro M1 és 2700$ akár szóval innentől nincs több kérdés, hogy nem lesz semmi eget rengető más CPU még legalább 3-4 évig.
Pro attól lesz valami, hogy kap jobb kijelzőt és touchbar-t.
Pro usereket 6évig nem érdekelte, hogy egy dög lassú szemetes kosarat kellett használniuk, akkor miért érdekelné őket ezután, ha még lassú se lesz? Amiért léteszik a desktop Pro vonal egyáltalán még, az úgy hívják hogy marketing...

Nem értem mitől lenne kizárt, hogy csak egyetlen HW platformja legyen az Apple-nek? Fejlesztőknek maga lenne az álom, mert 1db HW-ra kell optimalizálni, ami ugyan úgy fog futni mindenen. Ennél jobb tényleg nem lehet.

Skálázódás szempontjából nézd meg az ARM szerver platformokat hogyan épülnek fel GPU nélkül és mekkora a fogyasztásuk modern gyártástechnológiákon. Ott láthatod, hogy skálázódik az ARM. Pl. egy Amazon Graviton 2, ami egy szintén full custom architektúra IPC teljesítményre kihegyezve.

Vannak jó pár Workstation ARM gép, amik teljesítménye közel van x64-hez(több maggal nyilván), de egy ponton túl főleg ahol nem számít a fogyasztás elveszíti minden előnyét a RISC, ezért nyert anno desktopon a CISC. Most a RISC-et úgy teszik versenyképessé, hogy nem az utasítást készletet bővítjük, hanem telepakoljuk a környezetet mindenféle gyorsítókkal, AI, ML, kutyafüle, és egy általános CPU-ból lesz egy nagyon specializált. Ez tökéletesen működik egy zárt platformon mint az Apple, de felfelé sokkal kevésbé skálázódik.

Továbbra is teljesen egyértelmű, hogy fogyasztás/teljesítményben legalább 30-40%-os előny van az Apple-nél jelenleg ezt szerintem senki se vitatja, aki meg igen annak elmentek otthonról. Legmodernebb gyártástechnológián gyártanak, hatalmas L2-vel, lehető legjobb SW optimalizációval amit csak létezhet, ezek összesen ennyit jelentenek.

A Mac sales még a 10%-kát se adja esetileg az Apple bevételinek ezen gondolkodj el, szép nagynak látszanak a számok de eltörpül a cég egyéb bevételeihez képest, csak a szolgáltatások már a duplája! Dekstop Pro szegmens masszívan veszteséges azért szenvednek egyáltalán az ARM PC vonallal, hogy értelmes nyereséget tudjanak elérni rajta és elérje az iPhone-ok profitarányát, ami jelenleg a béka segge alatt van, és így nem tudnak még pár 100milliárdot felhalmozni és ülni rajta mint Dagobert bácsi.

[ Szerkesztve ]

(#155) vicze válasza ANT81 (#135) üzenetére


vicze
félisten

Tessék.
Akár 2.5x gyorsabban render FinalCut-ban az iMac Pro-hoz képest. Pontosan erről beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#156) Noukoum válasza #54625216 (#153) üzenetére


Noukoum
veterán

Jaja. Már látom is hogy nem a proci a gyenge, hanem a szoftver a rossz. Valós munka nem érdekes, hanem a lényeg. A bencsmárk pedig az elmélet, ami semmire nem jó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#157) #54625216 válasza vicze (#154) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Amiért léteszik a desktop Pro vonal egyáltalán még, az úgy hívják hogy marketing..."

Erről a lassan 20 éves mantráról tényleg le kellene már akadni, mert egyre kínosabb.
Nincs olyan marketing a világon, ami hosszú távon életben tudna tartani egy olyan termékvonalat, amire nincs piaci igény.

(#158) #54625216 válasza Noukoum (#156) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Már látom is hogy nem a proci a gyenge, hanem a szoftver a rossz."

Nem a szoftver úgy általában, hanem konkrétan az Adobe szoftverei és nem csak macOS, hanem windows alatt is. Mondtam is példát, hogy miért.
Ezért írtam, hogy az Adobe benchmarkok egyedül azok számára érdekesek, akik kizárólag Adobe szoftverekhez keresnek hardvert.

A davinci resolve ezzel szemben pl. sokkal jobban tükrözi a hardver tudását, bár az sem a cpu általános teljesítményét, mert a hardveres video kodekek, gpu és memória sebesség többet vet a latba, de azon legalább érződik, hogy a szoftver teljesítménye a hardver arányában skálázódik.
De ugyanez a helyzet, ha Nuke-al tesztelsz After Effects helyett, stb.

(#159) vicze válasza #54625216 (#157) üzenetére


vicze
félisten

Van piaci igény rá, csak nem gazdaságos, elég nagy különbség. Apple nagyon nem szereti a veszteséget és elég fogcsikorgatva van fenntartva annak a pár embernek akinek kell. Igencsak hangos lenne a tech világ ha nem lenne, de a Pro címkét bármire rá lehet rakni, 4 db kerékre is... Lesz Pro, csak nem olyan mint amit sokan itt gondolnak.

(#160) kalimist válasza vicze (#123) üzenetére


kalimist
aktív tag

Hexus :C

Még mindig gyenge? Továbbra is nyers cpu erőről van szó. Itt nem megy sem a GPU sem a Neural Engine.

[ Szerkesztve ]

(#161) #54625216 válasza vicze (#159) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az Apple nem engedheti el a pro desktop vonalat, mert azzal kihúzná a tartalomgyártó platformot az ökoszisztémája alól, ezáltal másoktól tenné függővé a cég teljes termékpalettáját.
Az apple pro desktopjainak pedig teljesítményben állniuk kell a sarat a konkurenciával, különben a lemaradás idővel versenyhátránnyá válik. Annyi az előnyük, hogy a versenyképes teljesítményt nem feltétlenül általános célú cpu-kkal kell elérniük és nem az Intel vagy az AMD hosszú távú roadmapjaihoz kell igazítaniuk a fejlesztéseiket.

(#162) vicze válasza kalimist (#160) üzenetére


vicze
félisten

Belinkelnéd, hogy hol írtam egyetlen szóval is hogy gyenge? :U

@#161 kpbendeguz: Lásd #155, senki alól semmit nem húznak ki, a tartalom gyártó SW-k jelentősen jobban futnak a HW gyorsítás miatt az új SoC-on.
Lényegtelen, hogy Cinebench vagy kutyafüle tesztben mit csinál, ha gyorsabb a felhasználó által használt programban akkor nincs miről beszélni.
Engedjétek egy a hülye teszteket ebből a szempontból.

"apple pro desktopjainak pedig teljesítményben állniuk kell a sarat a konkurenciával"
Mutass egyetlen terméket is ami 2 hónapnál tovább "aktuális" volt. Könyörgök Apple 6évig nem frissítette a Mac Pro, hol van itt bármilyen versenyképesség? :F

(#163) #54625216 válasza vicze (#162) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Könyörgök Apple 6évig nem frissítette a Mac Pro, hol van itt bármilyen versenyképesség?"

Nem igazán vágod szerintem, hogy hogyan is működik a pro workstation piac.
Ebben a kategóriában egy terméket az életciklusa végig kb. változatlan formában gyártanak, mert ha valahova beruháznak mondjuk 1000 darab Dell Precision munkaállomásra, akkor elvárják, hogy a következő 4-5 évben az elhullott darabokat pár órán belül cserélhessék pontosan ugyanolyanokra, ehhez pedig változatlan formában kell gyártani őket.
Azaz ha a HP kijön egy új Z sorozattal, akkor azt ők is 4-5 évig ugyanazokkal a specekkel gyártják, akár versenyképes, akár nem.
A különbség annyi, hogy a HP, Dell, Boxx, stb. évente jönnek ki újabb termékekkel, így hiába avul el a tavalyelőtti cuccuk (amit még mindig gyártanak), az új vevők már a friss termékpalettából választhatnak.
Az Apple ezzel szemben bevezet egy MacPro-t, ami a megjelenésekor mind árban, mind teljesítményben versenyképes a kategóriájában és azt az életciklusa végéig nem, vagy csak minimális mértékben frissíti, tehát nem ad ki évente új MacPro-kat. Azaz az apple kb. úgy frissíti a mac pro termékpalettát, mint a konzolgyártók a hardvereiket.
A "vödör" Mac Pro meg az apple által is bevallottan hibás koncepcióra épült, mert az alkalmazott hőelvezetés design túlságosan leszűkítette a beépíthető hardverek körét, így abból nem vonnék le messzemenő következtetéseket az apple stratégiájára nézve.

A lényeg, hogy az Apple számára ugyanolyan fontos, hogy a pro kategóriás desktopjainak teljesítménye legalább a megjelenésük idején versenyképes legyen, tehát tartaniuk kell a szintet a hasonló kategóriás x86 megoldásokkal.
A kavarás legfeljebb akörül lesz, hogy a versenyképes teljesítményt milyen technikai megoldásokkal érik el.

[ Szerkesztve ]

(#164) ANT81 válasza vicze (#154) üzenetére


ANT81
csendes tag

"Miért kéne erősebb CPU ha ugyanazt a feladatott HW és SW optimalizációval megoldja gyorsabban?"

Mert - még - mindent nem azon szamolnak.

"Még egyszer a Macbook Pro M1 és 2700$ akár szóval innentől nincs több kérdés, hogy nem lesz semmi eget rengető más CPU még legalább 3-4 évig.
Pro attól lesz valami, hogy kap jobb kijelzőt és touchbar-t."

En a 2 evet is kizartnak tartom.
Meg az erosebb hw miatt lesz pro, ez eddig a kijelzon kivul az erosebb procit, es (nem fapados intel) gpu-t jelentette. Egyebkent ranezve kicsit az 2011-2017 kozotti mbp felhozatalra (tudom, reg volt), a 13-as mindig csak a 2-magos procikat kapta meg, a 15-os es 17-es kapta csak meg a 4-magosat alapbol (cto-ban lehet hogy volt a 13-nak is, nem tudom). Szerintem ugyanigy lesz levalasztva egymastol majd a 16-os is (ha 16-os lesz), az imac-kel a most megjelent gepektol.

"Pro usereket 6évig nem érdekelte, hogy egy dög lassú szemetes kosarat kellett használniuk, akkor miért érdekelné őket ezután, ha még lassú se lesz?"

Biztos erdekelte oket, joreszuk le is lepett mas platformra.
Tuti jo lesz a mostani sebesseg is, de a masfelszerese megjobb....a duplaja meg foleg.

"Nem értem mitől lenne kizárt, hogy csak egyetlen HW platformja legyen az Apple-nek? Fejlesztőknek maga lenne az álom, mert 1db HW-ra kell optimalizálni, ami ugyan úgy fog futni mindenen. Ennél jobb tényleg nem lehet."

Kiveve, ha nemi optimalizacioval joval gyorsabb ;)

"A Mac sales még a 10%-kát se adja esetileg az Apple bevételinek ezen gondolkodj el, szép nagynak látszanak a számok de eltörpül a cég egyéb bevételeihez képest, csak a szolgáltatások már a duplája!"

Igy van.
De azert elkepzelem mikor gyulesen Cook-nak azt mondjak a sales-esek, hogy nezd Tim, most ennyi mac ment el ennyiert, de szerintem ne torjuk magunkat a piacszerzesen. Tul sok meloval jarna...eleg ez :)

(#165) ANT81 válasza vicze (#155) üzenetére


ANT81
csendes tag

Szerintem felreertettel.
Nem azt allitom, hogy nem lesz gyors, hanem azt, hogy ha ebbol a rendszerbol nem hoznak ki megtobbet a nem akkuhoz kotott gepeknek, akkor tulajdonkeppen a konkurencianak tesznek azzal szivesseget.
Most huzhatnanak el sebessegben igazan. Persze ertem en hogy a desktop kis piac, de hat nekem mindig az volt, igy en mas szemuvegen nezem...
(egyebkent nyilvan idovel kiderul, azert en kivancsian varom hogy
az az export akkor is ilyen gyors lesz-e (az export elotti munkaval egyutt!), mikor dugig van pakolva az a 4k prores video effektekkel amit a gpu szamol?)

(#166) vicze válasza #54625216 (#163) üzenetére


vicze
félisten

Most gondold végig mi a jó fenét írsz...
Apple épp ebben a pillanatban kukázza a teljes Intel portfólióját 2éven belül. Hol van itt bármilyen hosszútávú support? :DDD Láttad te már hogy néz ki az Apple gari? AppleCare for Enterprise, aminek az árától sírnál szerintem, 3 azaz 3db év supprtot ad és ez a max. ami Apple-ből kicsikarható.
Az Apple nem a többi gyártó, almát naranccsal...

"csak minimális mértékben frissíti"
Konkrétan egy csavart nem frissítettek rajta és az árat se cserélték 6 évig.
iMac Pro épp 3. évét tapossa, megint csak egy csavart nem változtattak rajta, ár változatlan.

A teljesítmény azokra a felhasználásokra, amire a túlnyomó többség veszi jelenleg is versenyképes vagy épp gyorsabb mint akár a legnagyobb Mac Pro max Afterburner nélkül.

(#167) vicze válasza ANT81 (#164) üzenetére


vicze
félisten

10% az összes Mac, ebből a 10%-ből ha akár 1% a Pro desktop akkor lehet nagyon sokat mondtam...
Nem azt mondtam, hogy ne akarnak eladni, hanem hogy laptopból akarnak jóval többet eladni sokkal magasabb profittal és ezt az M1 több mint teljesíti.

"konkurencianak tesznek azzal szivesseget."
De milyen konkurenciának? :F Melyik másik gyártó gyárt OS X-et(vagy minek hívják épp) futtató PC-t?
A Windows ne adj isten Linux nem konkurencia. Továbbra is olyan erős HW és SW összekötésről van szó aminek nincs semmilyen konkurenciája.

Mintha azt mondanád, hogy Last of Us-t játszó embernek, hogy váltson Xbox-ra mert gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#168) #54625216 válasza vicze (#166) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Apple épp ebben a pillanatban kukázza a teljes Intel portfólióját 2éven belül. "

Értsd: 2 év múlva már nem jelent be újabb Inteles mac-eket, de attól még a korábbi típusok gyártása nem áll le.

"AppleCare for Enterprise, aminek az árától sírnál szerintem, 3 azaz 3db év supprtot ad és ez a max. ami Apple-ből kicsikarható."

És ennek semmi köze ahhoz, hogy meddig tartanak gyártásban egy adott típust.

"iMac Pro épp 3. évét tapossa, megint csak egy csavart nem változtattak rajta, ár változatlan."

Erről beszéltem feljebb: ez a műfaj sajátossága, a többi gyártó is ezt csinálja, csak azok rendszeresen bejelentenek újabb termékeket is, amiket párhuzamosan futtatnak a régiekkel.

(#169) dabadab válasza #54625216 (#168) üzenetére


dabadab
titán

Erről beszéltem feljebb: ez a műfaj sajátossága, a többi gyártó is ezt csinálja

Tudnál mutatni olyan workstationt a Dell, HP, Fujitsu, Lenovo jelenlegi kínálatában, amiben 2017-es processzor van?

DRM is theft

(#170) smc


smc
addikt

[link] heaven benchmark

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#171) kalimist válasza vicze (#162) üzenetére


kalimist
aktív tag

Azt írtad, hogy: "de szinte mindent HW gyorsítással éri el és nem "nyers erővel". Én ezt úgy értelmezem, hogy szerinted nyers erő az nem sok van csak HW gyorsítás.
Erre linkeltem a pontos (nem Hexus :) ) CB R23 eredményt ahol nincs HW gyorsítás csak nyers cpu erő. Az 5900x 100 ponttal megy többet egy szálon 4.8 Ghz turbóval.

"Azt felejti el mindenki hogy ezek a mobil(márlimt telefon) SoC-k nem skálázhatók úgy mint egy desktop CPU"

Cinebenchben 5 az MP Ratio. 4 performance és 4 efficiency mag van. Anandtech szerint az Icestorm magok teljesítménye kb. 20-25%-a a nagy Firestorm magoknak. Vagyis durván jó a skálázódás, jobb az Intelnél de jobb pl. egy Ryzen 7 4800U-nál is (multi: 10156, single: 1235) ahol az MP Ratio 8.2 azonban itt 16 szál van.

[ Szerkesztve ]

(#172) vicze válasza #54625216 (#168) üzenetére


vicze
félisten

Egy kicsit el vagy tévedve valamivel. A supportnak mi köze a gyártáshoz? :F
A felsorolt gyártók leges legrosszabb esetben is max. 1,5-2 évig gyártank egy adott platformot aztán jön a következő, de inkább éves a ciklus, mert abban a pillanatban, hogy jön az új HW eladatlanná válik a régi. Az hogy az már kiadott HW-t támogatják 5évig, egy merőben más kérdés és semmi köze a gyártáshoz megint.

"És ennek semmi köze ahhoz, hogy meddig tartanak gyártásban egy adott típust."
Igen nincs, mert minden ki más esetében jön az új CPU és váltanak egyből a régi gyártása leáll, és jó napot. Apple az egyetlen aki 6évig gyárt egy elavult HW-t, olyat amit már a beszállítok se gyártanak évek óta...

"többi gyártó is ezt csinálja, csak azok rendszeresen bejelentenek újabb termékeket is, amiket párhuzamosan futtatnak a régiekkel"
Legrosszabb esetben is 1 azaz 1db régi generációt forgalmaznak, amíg el nem adják a raktárkészletet és után viszont látásra. Szóval nem nagyon nem ezt csainálják.

(#173) emvy válasza smc (#170) üzenetére


emvy
nagyúr

Ih, ez sulyos, bakker. Tenyleg, ez GTX 1070 szint. Ha tenyleg igaz.

while (!sleep) sheep++;

(#174) smc válasza emvy (#173) üzenetére


smc
addikt

Felbontás nem full hd, azt vedd figyelembe.
Amúgy most már nagyon várom az igazi teszteket.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#175) emvy válasza smc (#174) üzenetére


emvy
nagyúr

Ahogy en nezem azert a kompatibilitasi listakat, ez egy nagyon-nagyon korai termek, tehat pl. nekem pont jo lesz hordozhato irogepnek, de pl. az egesz Go-ra epulo infrastruktura es eszkozkeszlet nem megy rajta egyelore. Nincs Docker. Nincs Java.

Arra kivalo lesz, hogy megnyiss egy bongeszot meg egy VSC-t, es egy tavoli Linux szerveren dolgozz. (Viccen kivul, erre nem tudom, lesz-e jobb gep egy ideig egy Air-nel. Az X1 Nano-t nezegettem, de az sem passziv hutesu.)

while (!sleep) sheep++;

(#176) CoDWaW07 válasza emvy (#173) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Még ha nem is GTX 1070 szint, de egyes tesztek szerint az 1050 Ti szintjén ott lehet, ami azért egy mobil soctól erős TDP korláttal finoman szólva nem gyenge :K

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#177) vicze válasza kalimist (#171) üzenetére


vicze
félisten

Most magokat nézünk vagy szálakat? :) Ha egy mag van olyan erős, hogy 2 szálat elvigyen, akkor lebutítod, hogy lassabb legyen?
Mint írtam kb. a Zen2 és a Zen3 között van valahol a mag úgy 30-40%-kal kevesebb fogyasztáson két generációnyival jobb gyártástechnológián.
Ugye még minding mobil platformokat nézzük 15W-ig.

Az Intelt felesleges nézni, annyira le vannak maradva, hogy csak egy nagy szakadékot látnál hozzájuk képest, főleg fogyasztásban katasztrófa M1-hez képest.

(#178) emvy válasza vicze (#177) üzenetére


emvy
nagyúr

Az lehet itt az elonye meg az Apple-nek, hogy 1) tudnak belole eleget gyartani 2) a gep, amibe rakjak, elfogadhato minosegu.

Ugye en sokat vacillaltam egy T14s AMD-n, de 1) nem tudjak leszallitani 2) siralmas a kepernyo.

while (!sleep) sheep++;

(#179) vicze válasza emvy (#178) üzenetére


vicze
félisten

Hát azt hogy mennyi van belőle nem tudjuk én most lassan már december közepi szállítást látok(UK), pár órája még nov. vége volt, ha ezt akarod akkor előbb vedd mint később. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180) smc


smc
addikt

Air - Cities Skyline 2560x1600 High settings
”I installed a FPS mod. it it showing about 30 fps. If I lower the resolution to 1650 x 1050, then it goes up to about 55fps.”
Mindez egy üres mapon.
Mindez Rosettán keresztül :F

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#181) smc


smc
addikt

Na kijöttek a videók.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#182) wm2 válasza smc (#180) üzenetére


wm2
őstag

Amiket én láttam eddig az egy A12Z teszt volt, amit M1-ként hoztak le. A 1050 Ti összehasonlítást a Macrumors vette at a Tomstól. A 1050 Ti több éves cucc, illetve az nvidianak ott a 10W TDP MX250, amitől biztos jobb az M1, de ez is egy Pascal, ami nem mai versenyző. Ezektől jobbak vannak már ma azért. Én továbbra is entry-levelre jósolom az első M1 gépeket, de verhetetlen fogyasztással.

Ozora <3

(#183) kalimist válasza vicze (#177) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ha 4db kis mag kb. 1 nagy magnak felel meg teljesítmény szempontból akkor az 5 MP Ratio az iszonytosan jó skálázódást mutat. A Ryzenek de gondolom az Intel is csökken 20%-ot SMT/HT off esetén. Így akkor a 4800U multi teljesítménye SMT nélkül hozzávetőleg 8125 pont. Ebben az esetben az MP Ratio már csak 6.5 de 8 fizikai mag van. :)
Ezt arra írom, hogy szerinted "nem skálázódik jól az M1" pedig itt pont az ellenkezője látszik.

(#184) vicze válasza kalimist (#183) üzenetére


vicze
félisten

Mobil Ryzennél nincs SMT off. ;] (legalábbis ami támogat SMT-t) Szóval nézz egy 4700U-t akkor(~6900). :) Szóval 15% körül ad magonként.
Intelnél 20-30% CPU-tól függően, minél kisebb annál többet dob rajta.

A nem jó skálázódást értsd a még több mag belepakolás és még nagyobb frekvencia elérés. Tehát ha túllép az architektúra egy pontot onnan nem skálázódik.

Még egyszer Apple semmi extrát nem alkotott, maguk a magok az Amazon Graviton2 felett vannak valamivel, csak sokkal jobb gyártástechnológián. A csomag együtt mindennel az ami erős.

Amúgy M1 nem csak hogy SoC, de egy SoC PoP, RAM és a storage is egyetlen egy csomagon van integrálva. Ez maga nem fog felfelé skálázódni, kell egy teljesen más felépítés és architektúra a nagyobb felfelé skálázódáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#185) -Skylake- válasza emvy (#173) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sőt , 3090 szint :D Könyörgöm , 1600*900-ba futott a teszt. Az mi ???? Állítsd szembe azzal, hogy az apple a macmini product page-n a 6K Pro Display mellé teszi le a gépet...... Majd remélem futtatnak egyet 800*484-be is , ott tuti még több FPS lesz. 1070 szint , iszonyatos álomvilágba vagytok. :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#186) vicze válasza kalimist (#183) üzenetére


vicze
félisten

Még valami, az Anandtech A14-et elemzi, de az látszik, hogy M1 kb. dupláját hozza multicore-ban szóval a cikk feltételezései nem helytállóak és nem azonos a felépítés.

(#187) emvy


emvy
nagyúr

Na, Anandtech is kijott.

Stb.

The performance of the new M1 in this “maximum performance” design with a small fan is outstandingly good. The M1 undisputedly outperforms the core performance of everything Intel has to offer, and battles it with AMD’s new Zen3, winning some, losing some. And in the mobile space in particular, there doesn’t seem to be an equivalent in either ST or MT performance – at least within the same power budgets.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#188) -Skylake- válasza emvy (#173) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ajanlom az 50 perce debutalt dave lee videot.
Tomb Raider benchmark : 2304*1440 , high : MM : 17 fps , MBP 17 fps , MBA 16 fps.
Ugyan ezen a teszten intel MBP 10 fps ( tehat papiron 70% erosebb az M1 gpu ( 6x times faster ugyebar....) , az 5600M MBP meg 56 fps.

Ezert mondtam mar egy hete is, hogy varjuk meg ezt a jeles napot, mert az hogy raepitettek egy hw-t egy tesztprogramra es 3 masikra (LR, Ps, Logic) az a vilagon semmit nem mutat meg, csak azt hogy celhardwarekent mit tud. Hat altalanossagban 10 helyett 17 fps-t, ahol nem nehez belatni, hogy ezt nehez fejlodeskent ertekelni. Hiszen epp ahogy a 10 fps semmire sem jo pl egy jatekban, epp ugy a 17 se jo semmire sem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#189) emvy válasza -Skylake- (#188) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, a ott van lent a jo sok SPEC2017 benchmark, meg csomo GPU benchmark is. Ahogy kinez, ebbol a power envelope-bol eleg sokat kihoztak. Nem tudom, hogy kinek jut eszebe ezzel jatszani (mondom, szerintem ez egy jo, tartos elektromos irogep, ugyanugy, ahogy egy Dell XPS 13 is pontosan ugyanerre jo; csak lathatolag ez ebben a mufajban jobb).

Kb. az jon le a review-kbol, hogy
- nagyon hosszu az uzemido
- alacsonyabb fogyasztassal hozza kb. a mobil Ryzenek teljesitmenyet CPU-ban, es erosebb a GPU-ban, mint az integralt Vega-k
- az Intelek sulyosan el vannak maradva

Ez igy egy jo csomag, szerintem. Elso szamu es egyetlen gepnek nekem nem lenne megfelelo, de hurcolaszhato mobil irogepnek, ssh terminalnak es VSC Remote-ra tokeletes.

Ami viszont kemeny:

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#190) vicze válasza emvy (#187) üzenetére


vicze
félisten

Azt tök érdekes, hogy Rosetta2 natívhoz közeli GPU teljesítményt hoz. Bár Metal Metal szóval nem kéne mit fordítani a legtöbb esetben, ha nem ARM natív is az app de legalább Metal-ra van írva és nem OpenGL, bár azt eléggé kiirtotta az Apple.

@189: 3M L2/mag ay 3M L2/mag... A CPU fele csak ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#191) -Skylake- válasza emvy (#189) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Kb. az jon le a review-kbol, hogy
- nagyon hosszu az uzemido
- alacsonyabb fogyasztassal hozza kb. a mobil Ryzenek teljesitmenyet CPU-ban, es erosebb a GPU-ban, mint az integralt Vega-k
- az Intelek sulyosan el vannak maradva"
.
Igy van. En pedig konkretan szorol szora egyetertek veled , sot, szivembol kivanok sikert a platformnak mert akkor masok is elindulnak ezen a uton es en mar hosszu hussze evek ota szeretnek egy ennyire integralt rendszert mint ez is. Amit en csak kifogasolok azaz , hogy a "jobb mint az uhd graphics" es az "intel le van maradva" valamit a "az alacsonyabb fogyaszt mellett tudja hozni a ryzen U procik szintjet" igaz, de itt nem ez megy. Itt is, meg a kulfoldi sajtoba is emberek mar olyanokat hallucinalnak, hogy ez teljesitmenyben ott lesz mint a mac pro, meg ahogy te is, hogy ez gtx 1070 szint. A valami jobb mint az uhd graphic es a valami olyan jo mint egy 200 wattos diszkret gtx1070 , szoval ezek kozott azert aranyalatni kulonbsegek vannak.
.
Az m1 egy meglepoen es rendkivul jol sikerult kontsrukcio, ami PONT annyit tud , mint amennyit az apple ker erte. Pont annyit tud, hogy ez lett az apple konkretan legolcsobb, belepo platformja alig dragabban mint egy intel nuc. Ennyi. Azt vizionalni, hogy majd itt matol ki lehet dobni mindent boduletes tevedes, ez a cucc le lett optimalizalva 3-4 dologra iszonyatosan durvan es rettento jo hatasfokkal, minden masra meg pont olyan mint egy igp-s, intel i3 desktop.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#192) emvy válasza -Skylake- (#191) üzenetére


emvy
nagyúr

> olyan mint egy igp-s, intel i3 desktop.

Dehat nem, mert valtozatos workloadokon (ld. SPEC2017, SPEC2006) szarra veri az i7-eket, including a 45 W-os TDP-ju H-s CPU-kat.

Most nezd meg a C++ compile teszteket. Az nem egy nagyon szuk use case, amire ragyurtak: egyszeruen k. eros a CPU. Konkretan a 12 magos Mac Pro szintje, nagysagrendileg.

A 1070-et siman beneztem, van olyan.

Szoval: a 10 wattos TDP-ju M1 CPU nagysagrendileg azt hozza CPU + GPU komboban, mint a Dell XPS 9500 az i9-10885H + 1650 komboval, ami 100 wattot vesz fel USB-C-n, mikozben leolvad az asztalrol. (Par hete kuldtem vissza egy ilyen kimaxolt XPS-t, 3000 euro + AFA volt az ara.)

A GPU elmarad a 1650-tol, de nem dramaian, es a CPU erosebb. 10 wattbol, passziv hutessel.

Ha ez nem kicseszett nagy fejlodes, akkor nem tudom, hogy mi az.

(mar csak az kene, h legyenek hasonlo gepek, amiken Linux/Windows megy, de egyelore nem latszik)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#193) smc válasza -Skylake- (#188) üzenetére


smc
addikt

Nem olyan rossz ez.

Nem tudom a mobil 560X mennyire van visszafogva, de ez ettől a kis ropitól meggyőző.
1070 valóban túlzás volt, de ez akkor lehet 1050ti szint, nem? Eddig is arról volt szó.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#194) -Skylake- válasza emvy (#192) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tegyük fel , hogy mindenben igazat adok neked. Az apple elhozott 1X-maximum 2X watton egy olyan komplett platformot, ami összecsuk egy 3500 eurós XPS15-öt.

Egy kérdést engedj meg : ha ez így mind igaz , akkor jelenleg mi a Mac Pro piaca ? tehát mi az a usecase , ahol valaki elmegy és vesz 2,25 millió forintért egy Mac Pro-t egy olyan 8 magos processzorral aminél gyakorlatilag jobb az m1 , 32 giga rammal (ez valóban több mint 16) , egy oylan radeon rx 580-al ami ezekszerint alig erősebb mint az m1 és úgyszintén 256gb ssdvel.

Magyarul ott vagyunk, hogy az alap mac pro az egy mac mini + 16gb ram és egy kicsit erősebb vga alig több mint 1,8 millió forint plusszért ?

Érted , hogy mit nem értek. Miért állítana bármilyen gyártó bármilyen kategóriában olyan házon belüli konkurenst a termékeinek , ami felzabálja a saját csúcskategóriáját ? Mintha holnap a Ford kiadna egy új Focust ugyan olyan motorral , ugyan olyan mindennel csak mondjuk gyengébb minőségű beltérrel és akkor ráírna , hogy akkor ez nem 7 millió hanem 1. Szeritned utána lenne élő ember a földön , aki a 7milliós focust megvenné ? Mároedig itt erről ebszélünk, arról akarsz Te is és az Apple is megyőzni, hogy meg tudok venni egy hasonló teljesítményt mint a 2.249.990 forintos Mac Pro , csak épp 389.990 forintért.

szerk : ráaádsul ezek fényében nagyjából akkor eljött a pont ahol ki lehet jelenti, hogy konrkétan ma , 2020.11.17-én az Apple szállítja a legmagasabb telejsítményt a legalacsonyabb áron. Innentől akkor a HP-Dell-Fujitsu-akármi brand gépeknél konkrétan egy Apple (az Apple) jobb ár-érték arányt nyújt , mindegyiknél. Mert a Mac mini árán jobb esetben egy 10700/16gb/512 brand gépet lehet venni , de lehet még azt sem.
Hogy lett hirtelen a híresen legrosszabb ár-érték arányú gyártónak a piac legjobb ár/értékarányú terméke ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#195) Noukoum válasza smc (#193) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg nem rossz, bár az 560 egy elég gyenge kártya. Az mindenesetre látszik a valós teszteken, hogy ahogy várható volt nem igaz amit a bemutatón mondtak. Milyen érdekes hogy egyesek mint Bond végig védték mert de biztosan úgy lesz mert miért ne lenne úgy.

Tényleg Bond hol vagy? Na ez egy teszt, nem hülye bencsmárk. Na igazad volt? Imádkozz hogy premierben villantson valami vagányat hogy ne legyen totális a leégés :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#196) emvy válasza -Skylake- (#194) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyrészt az Apple sose volt rest a saját termékeit hülye helyzetbe hozni. Erre csomó példa van, tényleg.

Másrészt: a Mac Pro egyetlen use case-e a bővíthetőség. Nagyon sok RAM, nagyon sok magos CPU. Az alapmodellnek semmi értelme, egy iMac olcsóbb, és ugyanazt tudja. Eleve a Mac Pro piaca szerintem tökéletesen lényegtelen az Apple számára, az egy "halo" modell, önmagában nyereséget nem hiszem, hogy hoz, főleg a röhejes 600 dolláros kerekeivel :))

És ahogy írod: az alap Mac Prot értelmes ember nem veszi meg, hogy aztán úgy használja, alapfelszereltséggel. Legfeljebb úgy, ha otthon rak bele plusz memóriát saját maga. Nem is igazán adnak el így belőle. Ellenben MacBookból meg rohadt sokat eladnak.

Úgy lett jó ár/érték arányú, hogy bazi olcsón tudja ezeket gyártani. Ez van, behúzták, nekem se tetszik az ökoszisztéma, de tény, hogy hardver szempontjából most ők a királyok a mobilpiacon. Azt csinálnak, amit akarnak, kb..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#197) -Skylake- válasza emvy (#196) üzenetére


-Skylake-
addikt

Na jó de iMac-ből már biztosan többet adnak el , de ez a termék azt akkor végképp megeszi. Egy Mac mini + bármilyen komolyabb kijelző (akár Lg Ultrafine - ami ugye 1:1 az iMac kijelzője) is olcsóbb mint az iMac , de nem az i9 iMac , az i5 iMac. :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#198) Samott válasza -Skylake- (#188) üzenetére


Samott
addikt

En most vegigneztem nehany reviewt, de tenyleg ez az egy slide volt az, ahol nem tunt versenykepesnek. Nem bir el egy dedikalt VGA-val. Nagy ugy, nem is arra keszult.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#199) emvy válasza -Skylake- (#197) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát, akkor jövő évig kevesebb iMacet fognak eladni. Ahogy írtam, ezek a pár hónapos átfedések nem szoktak problémát okozni az Apple-nek. Nézd meg a kuka Mac Prot, éveken keresztül árulták úgy, hogy totálisan elavult hardver volt benne. Ahogy a mostani iMac is erősebb, mint az iMac Pro, pedig az utóbbi drágább.

A memória azért komoly korlát.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#200) -Skylake- válasza Samott (#198) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Nagy ugy, nem is arra keszult."

Ezzel én tökéletesen tisztában vagyok meg voltam eddig is. Ez már akkor kiderült amikor azt mondták a keynote-on, hogy akár 6X gyorsabb mint a prev gen , ami ugye egy HD630 volt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.