Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Physicist03


Physicist03
senior tag

2100 dollár, az igen :Y

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Így papíron okés, de majd a tesztek megmondják hol van lebutítva. :)

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

lett volna inkább 12megapixel, 2x akkora pixelmérettel.... :U

amúgy egész tetszetős, a kitobi is szimpatikus. :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Tidus válasza Physicist03 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Nem voltál figyelmes.
"...A Nikon D600 szeptember 18-tól lesz megvásárolható 2100 dolláros áron. A készülék objektívvel egybecsomagolva is elérhető lesz, a 24-85 mm F3.5-4.5G ED VR-rel 2700 dollárt kell majd érte fizetni..."
Egyébként érdemes ennyit adni egy fényképezőért. Ilyen gép mellé dukál egy kép előhívó autómata, és egy fotólabor is.

(#5) VIC20


VIC20
őstag

Sokba kerül, pedig tetszene...

(#6) Physicist03 válasza Tidus (#4) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ezt tényleg elnéztem :W Így végképp atom drága.

(#7) Mr.Csizmás válasza Physicist03 (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem értelek titeket, legyen ez is 20ezres, mint a tescoban a mikró mellett a "fényképezőgép"?

kategóriájában olcsó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) hemaka válasza Physicist03 (#6) üzenetére


hemaka
nagyúr

Dehogy drága. fullframe érzékelő + alap obi.
Most a legolcsóbb FX kit 780k körül megy, ami ráadásul nem mai darab(5D Mk II), szóval ha 700k körül érkezik, már az is jó kezdőár.

(#9) werttzui válasza Physicist03 (#6) üzenetére


werttzui
őstag

Nem lenne drága ,ha itthon is ennyiért kapnád meg! :)

PENTAX

(#10) Physicist03


Physicist03
senior tag

Ha nem drága akkor csak vegyétek :DDD

(#11) Balinov


Balinov
félisten

What Digital Camera - Nikon D600 First Look

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#12) Csepe


Csepe
aktív tag

Akkor erre most megérte várni az olcsó FF gépre vágyóknak?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#13) Balinov válasza Balinov (#11) üzenetére


Balinov
félisten

Erdekes, YT-s video alatt a kommenteknel azon panaszkodnak, hogy ez "csak" egy D7000 FF szenzorral...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) hemaka válasza Balinov (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor nekik még a sz.r is büdös. :D

(#15) kromatika


kromatika
veterán

nagyon jó gép.de az ára számomra még így is megdöbbentő

(#16) gab.m válasza Balinov (#13) üzenetére


gab.m
senior tag

Mert kb. az is.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#17) Balinov válasza hemaka (#14) üzenetére


Balinov
félisten

ahogy mondod, hemaka. Lenne ugy idom, ahogy nincs beallnek YT-n a negativ kommentekre trollkodni ;]

1 kommentelo irt ertelmeset, hogy alig olcsobb, mint az angol amazonon most a D800...fikazzak, de en meg akar a D7000-el is kibekulnek, nemhogy egy ilyennel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) A Zéé válasza hemaka (#8) üzenetére


A Zéé
addikt

Igazából csak a pletykált, és sokak által várt 1500-1600 dolláros árhoz képest drága.
Nem a piacrobbantó "olcsó FF" váz lett, inkább csak egy olcsóbb váz a D800 alá, a D700 helyére.

Just a simple Lineman...

(#19) t72killer válasza Csepe (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem. Már az első pletykáknál gyanús volt nekem, hogy 1500$ körüli árat rebesgetnek - annyiért még érdemes lett volna esetleg egy d7k-ról fejleszteni. De így nonszensz. A DX szenzorok lassan beköltöznek a MILC és kompakt gépekbe, sőt, FX-esek is akadnak már, de a konzumer-DSLR részleg nem akar full-framesedni.

Ráadásul add hozzá, hogy az FX lencsék drágábbak/nehezebbek. pl 2.8/200 helyett 2.8/300-at illik használni (kölünben nem sokra mégy az extra pixelekkel). Ráadásul a d3x szenzortól nem esek hasra, kétlem, h sokkal jobb lesz a d7k-nál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) gab.m válasza t72killer (#19) üzenetére


gab.m
senior tag

Hogy jön ide a D3x szenzora? Ez egy teljesen új 24MP-eles, valszeg sony szenzor.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#21) hemaka válasza A Zéé (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

Remélem senki nem hitte el egy percig sem, hogy $1500-ért FX-et fog kidobni a Nikon. A saját levesébe nem köp bele...

(#22) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ha nem a videoképességet nézem, még a D700 se rossz.

Ezt a videó dolgot azért nehéz megérteni:
Vannak amatőr fotósok? Vannak. Ok. Vannak amatőr videósok? Vannak-vannak, de nem olyan népesen. Én nem ismerek 1-et se. De a fórumunk se dől szét az ilyen topikoktól.

És ha most azon gondolkodnék, h egy videós dslr-mellett el lehet-e dobni az erre hivatott eszközömet még mindig nem lennék biztos a dologban.

(#23) Csepe válasza hemaka (#21) üzenetére


Csepe
aktív tag

Olyan, hogy olcsó (legalábbis nekünk) FF gép még jó pár évig nem lesz a piacon. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#24) Runner_fxr válasza Physicist03 (#10) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Minden csak nézőpont kérdése, szerintem nem a fényképező a drága, hanem a Magyar "fizetések" a nevetségesek.

(#25) Terminus_


Terminus_
aktív tag

A $2100-os kezdőár egy FF gépért nem sok pénz. Ilyennel már dolgozni szokás, visszahozza az árát. Akinek hobby célra kell, annak valóban mélyen a zsebébe kell nyúlni. De azért ez egy FF gép, nem APS-C. És ez nem mindegy.

-

(#26) Mr.Csizmás válasza Terminus_ (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

belépő FF gép dolgozni? hm?

aki dolgozik tényleg, az középkat. FF-et vesz, ahogy észrevettem.

no offense, de ez inkább egy vastagabb árú hobbigép lehetne inkább.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) SentryGun válasza Csepe (#23) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Mire Európába ér ez is lesz 2000-2100 EUR, akkor meg már érdemesebb D800-at venni, mert csak kb. 550 EUR-val (amazon) lesz több. Ebben az ársávban már nem tétel.

Én viszont személy szerint maradok a D7000-nél a jelenlegi D90 helyett, egy Nikkor 10-24-es vagy 16-35-ös nagylátószögűvel, utazni. Engem bőven kiszolgál... :) Ráadásul egy jó obival még mindig csak max. 1900 EUR-ból kijövök...

#23, Csepe: Bocsi, nem válasznak akartam.

[ Szerkesztve ]

(#28) PRO-peller válasza Runner_fxr (#24) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem a legdrágább a legjobb mindenkinek. Ez csak egy beidegződés, ami a mai fejekben kövecsesedik. Ha lenne rá ZS-m akkor se venném. Nem neked írva, csak eszembe jutott ez a bölcsesség.

(#29) M@trixfan válasza Csepe (#12) üzenetére


M@trixfan
addikt

Sajnos nem jött be az 1500 dollár. Nekem pont átlagemberként nem tetszik, hogy idővel lenne 3-4 üvgem egy géphez, ami már messze többe kerül mint a váz és cserélhetem le az összeset egy esetleges FF váltáskor.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#30) t72killer válasza Terminus_ (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem volt sok pénz 3-4 évvel ezelőtt. De ideje lett volna elérhetőbbé tenni a kategóriát...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Runner_fxr válasza PRO-peller (#28) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyáltalán nem erre gondoltam!
A drága az egy nagyon szubjektív dolog. Annak akinek 2 évig kell rá gyűjtenie úgy, hogy a fizetése 50%-át félre kell tenni, annak valóban igen drága, de akinek 1,5 havi fizetése egy ilyen gép, az valószínű másképpen fogja látni. :)

(#32) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

egy kihajtható lcd azért beleférhetne ebbe az árba 2012 vége felé

(#33) arnyekxxx válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mivel eddig nem létezett a belépő FF kategória, igy nehéz megmondani, hogy hányan használták volna.

Egy műtermezős gépnek, ahol lényegtelen, hogy benne van-e a világ leggyorsabb AF rendszere és kibirja-e a homokvihart, viszont az FF minőségi ugrás az aps-c után, teljesen jó ez is.

(#34) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Szenzor dinamika tartomány? A leglényegesebb adat mindig kimarad :(

(#35) madgie válasza arnyekxxx (#33) üzenetére


madgie
titán

"mivel eddig nem létezett a belépő FF kategória"

Hm? Canon 5D (mark I) nem belépő volt?

cadeyrn: mégis, mivel és hogy mérjék le? A gyártóra hagyatkozni dőreség...

[ Szerkesztve ]

(#36) tabu3x


tabu3x
tag

az 1/4000-es záridő még egy aps-c gépen is túl lassú sokszor, még hobbistáknak is...

(#37) madgie válasza tabu3x (#36) üzenetére


madgie
titán

Csakhogy itt van valós ISO 100 és kiterjesztett ISO 50, míg a legtöbb (Sony szenzoros) APS-C ISO 200-nál indul.

(#38) Mr.Csizmás válasza arnyekxxx (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

műterembe más szolgáltatások kellenek, ami belépőben valszeg nincs meg, mint lan kanóc, expert vakuvezérlés és tsa.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) rumos14 válasza arnyekxxx (#33) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem azért elég jó lesz ez az AF rendszer is. esküvőfotós, aki mondjuk 5DM1-gyel is dolgozott, biztos értékeli.

madgie: a 16 mpixeles Sony aps-c lapka tudja a valós iso100-at is, legalábbis én úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#40) arnyekxxx válasza madgie (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha azt belépőnek vesszük, akkor megint borul a "munkára belépő vázat nem használnak" kijelentés, mert ugyebár nem kevesen melóztak/nak vele

(#41) Terminus_ válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Én dolgozom FF géppel. Simán bevállalnám másodgépnek (ha Nikon-os lennék).

[ Szerkesztve ]

-

(#42) arnyekxxx válasza Mr.Csizmás (#38) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mint lan kanóc, expert vakuvezérlés és tsa.

ezek közül egyik se kell műteremben. Müteremben egy rádiós vakukioldó kell, raw képesség és iso/blende/záriő beállitás lehetősége és képminőség.

(#39) rumos14

persze ez egyértelmű, arra akartam utalni, hogy van olyan munka ahol a képminőségen kívül minden más tulajdonság elhanyagolható szempont.

[ Szerkesztve ]

(#43) madgie válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


madgie
titán

Szerintem abszolút belépő volt (20D FF lapkával), ettől függetlenül sokan használták munkára, főleg a szenzorméret miatt.

Számomra teljesen felfoghatatlanok a mostani árak...

(#44) arnyekxxx válasza madgie (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Elfogadom, teljesen jogos, akkor módositom az eredeti kijelentésemet: Mióta létezik belépő FF váz azóta használják őket munkára

[ Szerkesztve ]

(#45) madgie válasza arnyekxxx (#44) üzenetére


madgie
titán

Egyetértek :K

Amúgy már a mostani gépekkel olyan nagy gond nincs, szvsz egy gyurma kinézetű D3200 is olyan képpel bír, ami bőven elég az "átlag", nem sportfotósnak.

(#46) arnyekxxx válasza madgie (#45) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az a mi egyetértős napunk :)

[ Szerkesztve ]

(#47) tabu3x válasza madgie (#37) üzenetére


tabu3x
tag

Nagyságrendileg van valós iso100 a Sony gépeken. Azért nagyságrendileg, mert egyesek szerint valójában iso125 ami a sony szerint 100.
Amúgy továbbra is tartom: havas, tengerpartos környezetben iso50 mellett is rekeszelni kell, ha akarod, ha nem.
Ok, ettől még nem dől össze a világ, és az 1/4000 legyen a legnagyobb baja. Ez nyilván üzletpolitikai döntés volt, csak épp nem értem, mi szükség volt rá.

(#48) madgie válasza tabu3x (#47) üzenetére


madgie
titán

OK, meggyőztetek :) ISO 50 amúgy sem ártana, tényleg. Mondjuk kiterjeszthető ISO 25-tel.

(#49) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Egy ND szűrő nem a világ, bár tényleg kényelmesebb iso-t/záridőt odébb pöccinteni.

(#50) madgie válasza arnyekxxx (#49) üzenetére


madgie
titán

Mindig abban a táskában van a Vari ND, amit otthon hagyok :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.