Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) MasterDeeJay válasza zoo8800 (#49) üzenetére

Hogyne! A videókari gőze extra aroma a pizzára. :DDD
Aztán ha valami egészségügyi gond lesz akkor dokinál meg mondod hogy videókarit sütöttél a pizza mellet és azért van mérgezésed. Egyből utalnának elmeosztályra. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52) hcl válasza Rive (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra gondoltam, hogy VGA-t nem dobál az ember, telefont igen :)

Az igaz hogy a VGA nagyon hőtágul... És hiába van a prototípusoknak burn-in room-os teszt, az nem azt jelenti, hogy 1-2 évig akár elviseli a dolgot.

@MasterDeejay : Hát azért, ha nem a pizza mellett süti a VGA-t, akkor azért a sütő nem fog megölni senkit... Mármint ha később süt benne valamit. Persze kiszellőztetni nem árt :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) zoo8800 válasza MasterDeeJay (#51) üzenetére


zoo8800
veterán

Gőzölögne a VGA? :D
Alufóliával letakarjuk ;]

rip and tear, until it is done

(#54) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nem kell a egész kártyát a sütőbe tenni lol :DDD

A memóriákat kell melegíteni, és jó esetben a csíkozás megszűnik, de az utána bármikor előjöhet, illetve ez a kártya 3d-s munkára nem fogható, mert szinte biztos hogy azonnal előjön a hiba.
Ideiglenes megoldásnak, hogy adjon képet, és ne csíkozzon arra jó.

Szervizekben is szokták alkalmazni egyébként ezt a megoldást, de nem ilyen módon :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#55) zoo8800 válasza zoo8800 (#53) üzenetére


zoo8800
veterán

Jut eszembe.
Egy másik városi legenda szerint mélyhűtőbe kell tenni a hibás chipet, pl. degradálódott procit. Talán a VGA-nak is használ :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#56) mephi666 válasza zoo8800 (#55) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, aztán mélyhűtőből kivenni, meghinteni sóval-borssal-paprikával és hagymaágyon 1órán át párolni alufólia alatt, majd krumplit tenni mellé és kis tűzön készre sütni? :) cigánypecsenye mintájára cigány-vga? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#57) zoo8800 válasza mephi666 (#56) üzenetére


zoo8800
veterán

;]
fincsi

rip and tear, until it is done

(#58) partymaci válasza mephi666 (#56) üzenetére


partymaci
aktív tag

de csakis kizarolag sötét szinü nyákrol mondhatni ezt el :DDD

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#59) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Volt egy Radeon 9600-am, a legtöbb játékban textúrahibákat produkált, de egyébként stabil volt. Memóriagondra gyanakodtam, mivel alaposan húzva voltak.. :)
A kártyának csak az egyik oldalán voltak memóriák, a GPU-oldalán. Így nem kellett paráznom, hogyha túlsütöm, akkor lepotyognak. :)
Én óvatosan befogtam egy satupadba, és hőlégfúvóval megmelengettem a memóriák környékét, egy fémlemezzel árnyékolva a GPU hűtését, hogy le ne olvadjon. (Nem volt hangulatom leszerelni.)
Azóta is (3 éve) megy a kártya hibátlanul haverom retrózós gépében. :)
Igaz, színt váltott a NYÁK néhány helyen.
Szóval olyan kártyáknál, amikre már nincs gari, és halottnak tekinthetők, kárt nem lehet okozni ezzel a módszerrel sem.

(#60) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ez a cikk b@' meg kategória. Vérpistikék előőőRE! ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#61) SWiNEBoY

Haverral mi egy SiS kártyát sütöttünk meg nyáron, nem sok maradt belőle, a kondik csak úgy posszogtak :D :C

(#62) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Alig várom, hogy meghaljon a HD5870-es karim akkor nem az lesz az első dolgom, hogy gari hanem SÜTŐ ;) !

Amúgy lehet valami a dologban, de szerintem a kondokat érdemes előtte leszedni!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#63) tgabi333


tgabi333
tag

Saját ónjában sült PCB :D:D:D

szerk: Lehetne olyan versenyeket rendezni, hogy a szénné sült kártyákat kell felismerni :)

[ Szerkesztve ]

(#64) 7


7
addikt

Azért a cikk egy mondatához annyit, hogy ha halott is a kátya, ne kukában végezze, mert veszélyes hulladék :N

(#65) #27483136


#27483136
törölt tag

Múltkor v.melyik fórumtémához linkeltem be egy (le)írást, ami arról szólt, hogy szendvics sütőből csináltak smd forrasztó állomást. Ez alapján ez nem is olyan hülyeség.

(#66) lezso6 válasza SWiNEBoY (#61) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jóból is megárt a sok. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#67) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Ha kuktában, gőzzel párolom a vga-t az nem jobb ??? :DD

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#68) Gergő_


Gergő_
őstag

várom a sütögetések eredményeit és a rövidre zárt alaplapokét is :D

(#69) Noddy válasza Robi BALBOA (#62) üzenetére


Noddy
senior tag

Azért ha van egy kártyára gari, akkor a gari az első :)
Ez szerintem amolyan mentsvár azoknak, akiknek már nincs garijuk, de nem szeretnék elveszíteni a kártyájukat.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#70) malwy válasza zoo8800 (#55) üzenetére


malwy
senior tag

Am nem tudom honnan ered, de nekem egy p3 Celeron 850mhz-sen segített a fagyasztás.
Vagy jó kedve volt az alaplapnak---> elfogadta. Ki tudja? Felmerülhet, hogy a fagyasztott csirke énekelt a procinak. Vagy vmi...

(#71) Robi BALBOA válasza Noddy (#69) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Tudom csak vicceltem!
Isten mencs, hogy az új karimnak valami baja legyen vagy 1,5-2 évig.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#72) Killing


Killing
addikt

Ez mehet a kocka szakácskönyvbe. :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#73) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Egy ilyen írást nem bacsis publikál??? ;] ;] Hová változik a világ :D:D

(#74) MasterDeeJay válasza CsodaPOK (#73) üzenetére

Valószínű hogy ő működés közben csinálná meg.

Vagy rosszabb esetben rakna rá sajtot meg ketchupot. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#75) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

van 1-2 rossz alkatrészem
megpróbálom őket megsütni hátha összejön
pci ata raid, sound blaster 5.1, 2 gef 2, tv tuner, hálókártya, alaplap

még a végén össze tudok rakni még 1 kis gépet :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#76) leviske


leviske
veterán

Asztali kártyával is ki lett próbálva? Hogy a francba nem olvadnak meg a csatlakozók? (pl: a DVI, vagy a HDMI) Vagy ahogy a nyák, ezek sem kezdenek el még ennyi idő alatt ekkora hőfokon olvadni és eltorzulni?

(#77) capulet75


capulet75
addikt

Elmebetegek.... :DD
A témáról annyit hogy vmikor kitalálták hogy "firkáld" össze a procit és jobb lesz.Aztán tényleg.Az sufni módszer sokszor bejön... :R
ATi vs Nvidia nagy sütésteszt.Már várom...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#78) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem hallottam még ilyen megoldásról, de még akár működhet is. Köszi a tippet!

(#79) Jarod1 válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem robbannnak fel a kondik mivel a gyártásnál is 200 300 fokos kemencében mennek át,

Mellesleg : nem hajszálrepedések keletkeznek a panelen hanem a BGA tokozású alkatrészek( amiknek alul vannak a lábai) az ólommentes forrasztásnál néha hidegforrasztás keletkezik 1 két lábon ami egy idő után oxidál, nem érintkezik rendesen, a megoldás amit használsz nem rossz, csaka nem elég hatékony, mi az ilyenek javítását 1 speckó géppel csináljuk ami a hőt pontosan a leforrasztatlan lábú BGA ra nyomja de, előtte folyékony folyasztószer tesznek alá hogy a oxidos láb megolvadjon és ne follyon össze a szomszédos lábbal.

(#80) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Bacsis kollégának újabb téma a logouton! :C

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#81) PHM válasza MasterDeeJay (#74) üzenetére


PHM
addikt

Vagy esetleg lekvárt... :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#82) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

RESPECT:D ilyen otletet... proci meghal azt is megsutom:)

Udv tacsek

(#83) Killing válasza tacsk0 (#82) üzenetére


Killing
addikt

Ha az meghal akkor az esetek többségében az már megsült. :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#84) finest válasza Speeedfire (#75) üzenetére


finest
őstag

Ha szerencséd van a régi vackokból összeforr egy 5870 / i7 920 a sütőben! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#85) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bakker! Van egy Ati 9600-asunk, tuti kipróbálom!

(#86) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Érdekes :)

Üdv, Gabesz

(#87) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Na majd bacsisnak mondom, hogy próbáljuk ki! :C :DD

sweetlou6.wordpress.com

(#88) Speeedfire válasza finest (#84) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nah akkor utána biztos mindenki rakná a home made sütőbe :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#89) Godeze


Godeze
csendes tag

Nos én a kiváncsiságtól vezérelve az ebéd mellé sütöttem egy KT4 Ultrát is.
Nagyjából a cikkben leírtak alapján csináltam bár a hőmérsékletet nem tudtam mérni.
Nyolc percig sütöttem egy régi gázos sütőben és semmilyen szemmel látható elváltozás nem történt az alaplapon. Kihülés után egy gyors teszt következett, BIOS beállítások majd bootolás floppyról. Fél órán át nyúztam de a működésben sem észleltem változást.
Amúgy ezzel a módszerrel nem sok esély van véleményem szerint a sikerre, egy jó Reflow kemencében talán több. RAM-okat javítottunk újraolvasztással, persze ipari körülmények között...

(#90) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ezt a sütögetés kipróbálni szerintem csak hőlégkeverős °C-ra kb. beállítható villanysütőben érdemes. De sok reményt fűzni hozzá már nem kell. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#91) Zolás


Zolás
addikt

Most elgondolkodtam: a sok marha túlhűti a procit-vgat minden szirszart a gépben hogy nagyobb legyen a teljesítmény. De itt a forradalmi sütötuning. Rakja sütöbe elhalálozott gépét és mire kiveszi már müködik is. Tulhúzást ezetnúl kizárólag sütöben csináljon. Ha elhal az alaktrész azon melegében meg is javul rögtön :DDD
Bacsist már látom ahogy vadul tépi le a falról a halott alaplapokat és rakja a sütöbe egymás hegyén-hátán :DDD
Ja és tessék mondani: magas minőségű vargáné és kodegány tápomból ezzel a módszerrel tudok belőlük corsair meg fsp tápot sütni?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#92) Dluinet válasza Zolás (#91) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Ja és tessék mondani: magas minőségű vargáné és kodegány tápomból ezzel a módszerrel tudok belőlük corsair meg fsp tápot sütni?"

A "magas minőségű vargáné és kodegány tápból" igen, az alacsony minőségű vargáné és kodegány tápoból nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#93) johniee válasza Zolás (#91) üzenetére


johniee
senior tag

Ha ezt Bacsis meglátja :DDD ;]

És akkor mi van, ha meg van hajolva a NYÁKja a félig halott 7950GT-mnek, és feltehetőleg a GPU-nál van valami kis izé elválva, és ha ezt fejjel lefelé berakom a sütőbe, akkor az marhára szétfelé fog esni :U :((

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#94) blueMerle


blueMerle
veterán

Baromság....nem is akármekkora. Eleve mindenféle fuszer nélkul naturban? Nemár. Milyen íze lesz így? Na pff... :U

[ Szerkesztve ]

(#95) aram01


aram01
nagyúr

Én már olvastam erről régen és tényleg bevált itt ott :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#96) mephi666 válasza zolikaDB (#85) üzenetére


mephi666
nagyúr

kenj rá spenótot is, hogy zöld legyen... hátha 9600gt lesz belőle :P

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#97) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Tényleg, bacsis mért nem írt még ide? ;]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#98) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Öööö. Az ilyen írásokból lesznek az urban legendek, hogy megsütöttem a VGA-m és 512MB-os lett! :DDD

when the sun shines, we'll shine together

(#99) Dluinet válasza mexicanraven (#98) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az 1024MB-osból :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100) Lacpac válasza Jarod1 (#79) üzenetére


Lacpac
őstag

Nem csak a BGA alkatrészekre igaz, bármelyik smd alkatrész lehet beültetés előtt oxidos, amit a pasztába kevert folyasztószer nem tud megtisztítani.

A gpu pedig azért nem esik le, mert van a felületi feszültségnek nevezett jelenség.

Gyártunk olyan smd alaplapot,(smt technikus lennék) hogy először azt az oldalt ültetik be, ahol több alkatrész van. Majdnem az egész pcb-t alkatrészek borítják (vegyesen BGA-k, shield-ek és kisebb alkatrészek) Ez beforrad a kemencében, majd a végéről ismét a gyártósor elejére kerül, ahol egy másik szitanyomtató (pasztázó) gép a másik oldalát pasztázza. Majd a kettes lane-en ismét végigmegy a beültetőgépekben, majd a kemencén (persze a sok alkatrész közben a panel alján van, "lógnak" a panelen). Nem esnek le az alkatrészek.
A pasztában maradt "flux" pedig elég ahhoz hogy az ismételt melegítés hatására az elengedett forrasztás, kötés ismét kialakuljon. Persze ennek minősége igen kétes.

A panelt borító szigetelőréteg nem éghet meg 196 fokon, a forrasztás 270°C-on is történhet, műanyag alkatrészek mellett is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.