Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) amanoba


amanoba
őstag

szórakoztató volt ismét, ez cseresznyefás dolog kikészítene engem is az tuti.
és igen, egy érvem lenne mellette, a majdani pálinka, de ha nincs termése, fúazdeciki..

ezen meg rohadtul ki lennék borulva, hogy nem vágják, hogy hol vagyunk.
nem mintha akkora ország lennék, vagy olyan jelentős nemzet, hanem szerintem ez az alapműveltség része, (meg hát kutatók vagy mik, 'szal eszes emberek vagytok ott) hogy országokat, ha nem is pontosan, de saccra be kéne tudni lőni..vagy lehet ez csak nekem ilyen fontos? de ha tőlem megkérdeznék hol van Bhután, vagy Dzsibuti, nem jönnék zavarba.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

cseresznyefán nincs cseresznye? akkor ki kell vágni és a törzséből kell pálinkát főzni! :DDD

ja és köszi ismét. jo az ilyet olvasni :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hazánkban is ültetnek cseresznyefa-sorokat, nem láttál még? Csodásan virágoznak, de utána csak olyanok, mint egy sor terméketlen cseresznye. Ám megéri, tényleg nagyon szépek, de a faápolási munkái megegyeznek a cseresznyéével, tehát érzékeny a moníliára és a lombhullató betegségre. Összegezve a japán cseresznyefa díszfa, mint nálunk a vadgesztenye, de azért ott is terem rendes cseresznye is, ahogyan nálunk is szelíd gesztenye. :DDD [/Kertész OFF]

Asszem, jól kijönnék a helyiekkel. :D

A mongolokról azért csak tudsz pár dolgot, hiszen magyar vagy. Nem csak a tatárjárásra gondolok, hanem hogy a kultúrájuk egész sokáig nagyon hasonlított a magyar honfoglalókéra. Tehát nagyon nagy vonalakban ősmagyarok mínusz török hatás. Nem mintha ebbéli tudásoddal kérkedni tudnál egy csak mongolul beszélő valakinek... :D

[ Szerkesztve ]

(#4) mave13


mave13
őstag

amanoba: Szerintem, nem gáz. Ezek spec. orvosok voltak, egyébként, tudják. Európa. Köszönhető a drága uniónak, Európáról kb. ennyi információjuk van. Európai Unió, és pont. Bemutatkozáskor mondtam, hogy Magyarországból jöttem. Kérdés rögtön az volt, hogy a Unióból ugye? Mondtam, hogy nem, nem egészen ugyan az a kettő. Én európai vagyok, de magyar, és nem az európai unióból jöttem, hanem Magyarországról. Nekik az él a fejükben, hogy az unió olyan, mint az USA. Sok állam egyesült, és most már egy. Azért kérdezték, hogy angol-e a hivatalos nyelv, meg szomszédos-e a törökökkel. Mert, ugye Európa = angol nyelv, és a görög - török konfliktusról gondolom, hallottak. Tehát, ebből a szempontból teljesen jók a kérdések. Csak azt kellett a fejükbe vernem, hogy én nem európai unióból érkeztem, hanem Magyarországról. És a kettő nagyon nem ugyan az. Nagyon meglepődtek például, hogy nem minden ország tagja az uniónak Európában. Nem állt össze a fejükben, hogy Svájc hogyan lehet külön, mikor majdnem az egész közepén van.

Tanúsíthatom, a fákon nincs cseresznye. Lehullott mind. Mint otthon, amikor a fa ledobja a felesleges, hibás kis zöld termés kezdeményeket. Csak, itt mindegyik lehullik kivétel nélkül. Gondozni ugyan úgy kell őket, és ugyan úgy is néznek ki. Levél, törzs, alak, még kb. a virágok is. Azok kicsit nagyobbak, meg némelyik rózsaszín.
Ismerik a "rendes" cseresznyét is, azt cseresznyefa farmokon termesztik. Városban nem fordul elő termő fa.

Crystalheart: bevallom, a történelem soha sem volt nagy kedvenc, csak úgy mint a magyar nyelv, és a matek. Mongóliáról nekem ez a három dolog ugrik be rögtön. Persze, ha kutatok az emlékeimben előjön még pár infó, mint pl. hunok, lovas nemzet ők is, kínai nagy-fal, tatárok, buddhizmus, kommunizmus-szerűség, Japánnal is kevertek párszor (jártak Kamakura környékén is), komoly bányáik vannak, és alapvetően gyönyörű, és hatalmas ország, csak elég hideg. De elég komoly hiányosságaim vannak ilyen téren.

Icewolf || kósza ||

(#5) Crystalheart válasza mave13 (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"és nem az európai unióból jöttem, hanem Magyarországról." - Jól összekavarod szegényeket - Ez EU-ból is, meg Magyarországról is jöttél egyszerre. :D

(#6) puttputt válasza Crystalheart (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Vigyázni kell a túlzott őszinteséggel. :DDD
Vagy egyszerűen profetikus? :D
...
Szóval, őszinteség külföldön... Nekem konkrétan voltak (azóta százszor bánt) elszólásaim.
Csehországban vettem részt szintén PhD-re "várakozók" és "posztdoktoristák" közegében egy kizárólag európaiaknak szóló "Konferencián".
Összebarátkoztam Dimával, egy üzbég sráccal, aki amolyan világfi... /7 nyelven beszél kifogástalanul. Most épp a Bécsi Egyetem padjait koptatja, de járt már Moszkvában, Jeruzsálemben, Cambridge-ben.../
Ő tanácsolta nekem, hogy feltétlen diktátornak kell lennem, ugyanis ilyen szakállal még nem festettek meg senkit... - épp akkor kezdtem szakállat növeszteni.
Kérdeztem, hogy lenne-e ő a nép. Egy adott szigeten. Aztán felvilágosított, hogy nem, az úgy nem jó, mert nekem a "hazámat kell szolgálnom". Hogy az Anyaföldemen legyek az.
Erre én; "De arra már túl sok jelölt van, az ország 5-10%-a..." Addig csak "lazázott" - szokása szerint -, de itt komolyba fordult az arca és elképedt, én meg roppantul szégyelltem magam, hogy megint nem sikerült továbblökni az "occágimámot". Bár, hogy finom legyek, egy CEU-s, Oxfordban ösztöndíjas "kollégám" - ő volt a másik magyar - nem "javított le", pedig hallotta. :(
Úgyhogy, vigyázz magadra meg a nyelvedre odakünn! ;] :P

Amúgy, régen olvastam ilyen élvezetes útibeszámolót! :) Stílusos, kellően ironikus, többnyire helyes magyarsággal, informativitással, mindenhogy a helyén van. Még-még!

Egerek gerincvelőjét sokkolták némi szolid erőhatás segítségével, és utána egy PACAP-nak nevezett anyag oldatát tartalmazó mini pumpát ültettek beléjük, és nézték a gyógyulást. Azaz, csak nézték volna, mert minden egér megpusztult. Talán majd legközelebb…
Ilyen volna Robin Cook, ha nekivágna a stand-upolni. :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#7) mave13 válasza puttputt (#6) üzenetére


mave13
őstag

Köszi a véleményt.
Nos, a magyarságtól félek a legjobban, az irdalom, és a nyelvtan sosem volt nagy kedvenc. Jó, hogy van már helyesírás ellenőrző a Word-ben, meg többször is átolvasok mindent, persze, mindig akad javítani való. Mivel eléggé káromkodós vagyok, ezt is figyelnem kell. :)

"Ilyen volna Robin Cook, ha nekivágna stand-upolni." Ezt felhasználnám, ha megengeded, nagyon tetszik.

Igen, tényleg vigyázni kell, hogy mit mondok Magyarországról, meg magyarokról. Mondjuk, a kollégák többsége képben van, mivel elég szoros az együttműködés az otthoni, meg az itteni anatómiai intézetek között. Legalább évente egyszer találkozik pár ember innen is, onnan is, meg Joe barátom is már minden lényeges infót megadott az országról. De az első találkozások mindig érdekesek.
Lehetne azért olyanokat mesélni, amin meglepődnének az biztos, főleg mostanság, de nem igazán akarok ilyesmibe belemenni. Diszkréten kerülöm a témát. Meg, úgy látom, megszűnt az újdonság varázsa, már alábbhagyott a kíváncsiság a többiek részéről.

Icewolf || kósza ||

(#8) Crystalheart válasza mave13 (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magam "optimistán pesszimista patriotizmusát" azt hiszem, nyugodtan szabadjára engedhetném, nem tűnne különösnek egy külföldi szemében. :) Néhányszor már találkoztam külföldiekkel itthon, és többször ilyesmi lett a vége a beszélgetésnek, miután angolul pesszimistáskodtam egy kicsit a jelenen: "De változtatni akarok mindezen. Ez az én szeretett országom, a népem - ez az én küldetésem. Az egész életemet ennek szentelem. És ha halálomig nem is sikerül, akkor is boldog leszek, mert megtettem mindent, amit tudtam."

Nem röhögni :D Igazából ilyen és ehhez hasonló szövegeket régóta gyakorlok angolul (és magyarul), hogy ha alkalom adódik, legyen mit mondani és legyen mivel könnyekig hatni a külföldit. (Igen, hogy filmszerű legyen, hétköznapiság vagy túljátszás, modorosság nélkül, ahhoz nem árt a gyakorlás. Főleg angolul, ami nem az anyanyelvem, így színészkedni sem tudok olyan jól úgy.) Egy amerikai turista, amúgy idős házaspárnál elég látványosan sikerült, a Citadellánál :)

[ Szerkesztve ]

(#9) puttputt válasza mave13 (#7) üzenetére


puttputt
őstag

Ezt felhasználnám, ha megengeded, nagyon tetszik.
Enyém a megtiszteltetés. :)

Crystal: Ez az én szeretett országom, a népem - ez az én küldetésem. Az egész életemet ennek szentelem. És ha halálomig nem is sikerül, akkor is boldog leszek, mert megtettem mindent, amit tudtam.
Ha lefordítjuk angolra, akár a Hazafi szövegkönyvébe is beférne. :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#10) Crystalheart válasza puttputt (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Áh, szerep szerint félig melankolikus hangsúllyal mondtam. ;] Sajnos ha nem tervezek előre ilyen szövegeket, nem tudok hasonlót improvizálni, végül bénán sülne el, pl. szóismétléssel. A filmekben persze mindenki lazán nyom hasonlókat, de nem véletlen, hogy a való életben nemigen hallani. A retorika tudomány. :D

(#11) mave13 válasza Crystalheart (#8) üzenetére


mave13
őstag

Keményen nyomod.
Nekem ilyesmi nem fordult még meg a fejemben. Az rendben, hogy nem mindig lehet azt mondani, hogy itt minden szép, és jó, de azért igyekszem inkább a pozitív dolgokat hangsúlyozni, mint az ország, mint a munkahelyem tekintetében. Bennem ilyesmi életérzés sajnos, vagy nem, de nincs. :)

Icewolf || kósza ||

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Crystalheart válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mit vigyorogsz :DDD

mave13: A legtöbbeknek nem fordul meg a fejében ilyesmi. Én köztudottan elvetemült vagyok. :)

(#14) Mr.Csizmás válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem exportálnod kellene japánba termős cseresznyét, aztán kimenni megfőzni :D

habár az unicum 40% atom strong kategóriában nem játszik az 50-55 fokos ágyas, valszeg csak saját felelősségre fogyasztható lenne ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) deicide


deicide
veterán

Én ezt a Jet Lag jelenséget sosem értettem, pedig voltam Tajvanon, Kínában is és mindig akkor aludtam, amikor ott este volt, függetlenül a 6-7 óra eltolódástól... :F Valószínűleg emberfüggő lehet, mert itthon is akkor alszom, amikor jólesik, tökmindegy, hogy verőfényes napsütés van-e vagy éjszaka...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16) darál0w válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

Spitz Rum vagy Absinthe kell nekik...helyben összefosnák magukat. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17) deicide válasza darál0w (#16) üzenetére


deicide
veterán

Azt nem csodálnám, Kínában ittam szakét, azt hittem, valami kemény cucc, addig nem ittam, aztán semmi extra, 6-7 kupica után is csak jól éreztem magam. Ehhez képest Romániában szívtunk Absynthe-ot, na az 3 után betette az ajtót, mondjuk volt mellé 2 long island is szívószállal. És ezután akart az AMD egyik képviselője beszégetni velünk, hasonló állapotban egy GPU problémáról, vajon mi lett a dologból? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18) darál0w válasza deicide (#17) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a vicc az, hogy szerintem mindenki azt hiszi, mert a filmekben is ugy isszák, mintha marna...én is azt hittem, ameddig meg nem kostoltam...kisérőnek jo. :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#19) deicide válasza darál0w (#18) üzenetére


deicide
veterán

Teljesen félrevezettek a filmek... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Mr.Csizmás:
szerintem meginnák azt is. A 40%-os szeszhez képest az 55 az már nem sok különbség.

deicide:
Addig én sem értettem, amíg nem tapasztaltam. Baromi kellemetlen dolog. Mondjuk, közrejátszik benne az is, hogy nem tudok aludni mozgó járművön, tehát repülőn sem. Meg, nappal sem. Tehát, csak éjjel. Hiába is feküdnék le ebéd után, pihenni tudok, de annyira pörgök, hogy aludni nem. Úgyhogy nekem baromi erős a napi ritmus szabályzásom. Amit nem könnyű átállítani, normálisan 2-3 nap lenne, na nálam ez egy hét volt. Novemberben több, mint 53 órát voltam ébren egyhuzamban az utazás miatt, most 4x-et kb. Úgyhogy megvolt a megfelelő alap.

darál0w: érdekes módon, ismerik. Az egyik srác közölte, hogy neki az a kedvenc itala. Ezen mondjuk meglepődtem, azon meg még inkább, hogy hármat is be tud tolni a srác. Fura volt, ő az, akivel elmentem ebédelni, és cirka egy sörtől már vörösödött a feje. De rájöttem a dologra, mert sokáig égeti a szeszt, és így issza.

deicide: A szaké az semmi. 15% körül van. Itt nem úgy isszák, mint a filmekben, szépen, lassan kortyolva. Azt mondták itt Japánban ez amolyan borféle inkább. Van nekik valami töményük is rizsből, de olyat még nem ittam. Állítólag az erősebb valamivel, olyan 30 fok körül van. De az a legerősebb. Az Unicumnak az íze sem tetszett nekik, nem csak az ereje. Majd meglátjuk, hogy az ágyas mézes hogy ízlik nekik. Igaz, nem házi, hanem fütyülős, ami kb. likőr kategória.

Icewolf || kósza ||

(#21) amanoba válasza mave13 (#20) üzenetére


amanoba
őstag

a fütyi inkább imidzsrombolásra való, kivéve, ha rá van írva hogy pálinka (de azt még nem ittam), a sima csak aromás szeszes ital...brrrrr.. :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#22) Crystalheart válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bukta - én csak néhány kupak propoliszos-mézes szilvapáleszt szoktam legurítani a fájó torkomra, egyébként nem élek alkohollal. :DDD

(#23) Crystalheart válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#24) mave13 válasza amanoba (#21) üzenetére


mave13
őstag

Egyetértek.
Viszont, nem mertem megkockáztatni, hogy a bőröndömben feladok egy üveg igazi házi szeszt, zárjegy nélkül, nem gyárilag lezárt üvegben. Mivel, mindenki kb. sz@rt nagy ívben a cuccomra mind otthon, mind itt, a Naritán, most már simán megtenném. De attól azt hiszem kihalna az intézet. Néha 60+ az anyag, és ez nem a korára vonatkozik. :D

Icewolf || kósza ||

(#25) darál0w válasza mave13 (#20) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azt ugy is kell, de attol még üt. :)

sőt...a cukortol mégjobban.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#26) gaborbol


gaborbol
őstag

Nagyon szuper volt olvasni, elvezetes,erdekes, humoros :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.