Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) puttputt válasza Crystalheart (#5) üzenetére


puttputt
őstag

Vigyázni kell a túlzott őszinteséggel. :DDD
Vagy egyszerűen profetikus? :D
...
Szóval, őszinteség külföldön... Nekem konkrétan voltak (azóta százszor bánt) elszólásaim.
Csehországban vettem részt szintén PhD-re "várakozók" és "posztdoktoristák" közegében egy kizárólag európaiaknak szóló "Konferencián".
Összebarátkoztam Dimával, egy üzbég sráccal, aki amolyan világfi... /7 nyelven beszél kifogástalanul. Most épp a Bécsi Egyetem padjait koptatja, de járt már Moszkvában, Jeruzsálemben, Cambridge-ben.../
Ő tanácsolta nekem, hogy feltétlen diktátornak kell lennem, ugyanis ilyen szakállal még nem festettek meg senkit... - épp akkor kezdtem szakállat növeszteni.
Kérdeztem, hogy lenne-e ő a nép. Egy adott szigeten. Aztán felvilágosított, hogy nem, az úgy nem jó, mert nekem a "hazámat kell szolgálnom". Hogy az Anyaföldemen legyek az.
Erre én; "De arra már túl sok jelölt van, az ország 5-10%-a..." Addig csak "lazázott" - szokása szerint -, de itt komolyba fordult az arca és elképedt, én meg roppantul szégyelltem magam, hogy megint nem sikerült továbblökni az "occágimámot". Bár, hogy finom legyek, egy CEU-s, Oxfordban ösztöndíjas "kollégám" - ő volt a másik magyar - nem "javított le", pedig hallotta. :(
Úgyhogy, vigyázz magadra meg a nyelvedre odakünn! ;] :P

Amúgy, régen olvastam ilyen élvezetes útibeszámolót! :) Stílusos, kellően ironikus, többnyire helyes magyarsággal, informativitással, mindenhogy a helyén van. Még-még!

Egerek gerincvelőjét sokkolták némi szolid erőhatás segítségével, és utána egy PACAP-nak nevezett anyag oldatát tartalmazó mini pumpát ültettek beléjük, és nézték a gyógyulást. Azaz, csak nézték volna, mert minden egér megpusztult. Talán majd legközelebb…
Ilyen volna Robin Cook, ha nekivágna a stand-upolni. :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.