Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) mave13


mave13
őstag

amanoba: Szerintem, nem gáz. Ezek spec. orvosok voltak, egyébként, tudják. Európa. Köszönhető a drága uniónak, Európáról kb. ennyi információjuk van. Európai Unió, és pont. Bemutatkozáskor mondtam, hogy Magyarországból jöttem. Kérdés rögtön az volt, hogy a Unióból ugye? Mondtam, hogy nem, nem egészen ugyan az a kettő. Én európai vagyok, de magyar, és nem az európai unióból jöttem, hanem Magyarországról. Nekik az él a fejükben, hogy az unió olyan, mint az USA. Sok állam egyesült, és most már egy. Azért kérdezték, hogy angol-e a hivatalos nyelv, meg szomszédos-e a törökökkel. Mert, ugye Európa = angol nyelv, és a görög - török konfliktusról gondolom, hallottak. Tehát, ebből a szempontból teljesen jók a kérdések. Csak azt kellett a fejükbe vernem, hogy én nem európai unióból érkeztem, hanem Magyarországról. És a kettő nagyon nem ugyan az. Nagyon meglepődtek például, hogy nem minden ország tagja az uniónak Európában. Nem állt össze a fejükben, hogy Svájc hogyan lehet külön, mikor majdnem az egész közepén van.

Tanúsíthatom, a fákon nincs cseresznye. Lehullott mind. Mint otthon, amikor a fa ledobja a felesleges, hibás kis zöld termés kezdeményeket. Csak, itt mindegyik lehullik kivétel nélkül. Gondozni ugyan úgy kell őket, és ugyan úgy is néznek ki. Levél, törzs, alak, még kb. a virágok is. Azok kicsit nagyobbak, meg némelyik rózsaszín.
Ismerik a "rendes" cseresznyét is, azt cseresznyefa farmokon termesztik. Városban nem fordul elő termő fa.

Crystalheart: bevallom, a történelem soha sem volt nagy kedvenc, csak úgy mint a magyar nyelv, és a matek. Mongóliáról nekem ez a három dolog ugrik be rögtön. Persze, ha kutatok az emlékeimben előjön még pár infó, mint pl. hunok, lovas nemzet ők is, kínai nagy-fal, tatárok, buddhizmus, kommunizmus-szerűség, Japánnal is kevertek párszor (jártak Kamakura környékén is), komoly bányáik vannak, és alapvetően gyönyörű, és hatalmas ország, csak elég hideg. De elég komoly hiányosságaim vannak ilyen téren.

Icewolf || kósza ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.