Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) novinyul


novinyul
veterán

Már csak 1 hónap :)) Mi készen állunk a kiállításra!

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2) jacis


jacis
nagyúr

Én is ott leszek mint minden évben.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) csako


csako
veterán

Kedves az Xprotector, sajnos a Honor 7-emre nem teljesen jártam jól velük még 1 éve, de ha lenne azóta újabb telefonom, elfogadnám tőlük. :) (az első tőlük vásárolt üveg feljött a bal felső sarokban 1-2 hónap után, szállítási költségen kaptam egy újat, de az meg nem passzolt volna rá tökéletesen, így hagytam az elsőt rajta, főleg mert egy darab porszem sincs alatta és nem a képernyőn van a hiba, így nem zavaró... erre jók a nagyobb kávák :D)

Jut eszembe, prémium tag kedvezmény idén nem is lesz? :))

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Megyünk.

Fórumtagok tehetnének kitűzőt magukra, könnyebb lenne beazonosítani a még nem ismert tagokat ;]

Tessék itt a sablon :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) jacis válasza Graphics (#4) üzenetére


jacis
nagyúr

Vagy összeverekedni ;]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ott a helyem és az ingyen üveget sem bánom.

(#4) Duliee: Remek kezdeményezés, remélem sokan be merik majd vállalni :D Rajtam tuti lesz egy ilyen!

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#7) novinyul válasza Graphics (#4) üzenetére


novinyul
veterán

Azt hiszem téged messziről megismerlek :D A szokásos helyen megtalálsz.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#8) Graphics válasza novinyul (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kolléga is hazaér , akkor megyünk, de én szerintem amúgy is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Millerchris válasza Graphics (#4) üzenetére


Millerchris
tag

Én is pont erre gondoltam. :D
Lesz valami nyereményjáték?

A holnap mèg messze van!

(#10) szupermacs válasza jacis (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

A politika topic nem lesz ott. :DDD

(#11) gerii


gerii
addikt

Xiaomi-t ki képviseli? Mix2S lesz-e, az érdekelne.

(#12) energy4ever


energy4ever
addikt

Modding verseny mar megint nem lesz? :( :O

(#13) zolee5016 válasza energy4ever (#12) üzenetére


zolee5016
őstag

Ha figyelmesen átnézted, a programok leginkább a telókról szólnak..pc szinte semmi.vagyis semmi....... :(

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#14) Sgr_A


Sgr_A
addikt

már vasárnap megvettem e jegyet :D

a tavalyi az tényleg szerényebb volt

(#16) energy4ever válasza zolee5016 (#13) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, elozo evben is mar csak ez maradt, ebbol az egeszbol... :((

(#17) Graphics válasza gerii (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akik eddig is, a hivatalos forgalmazója: WayteQ gondolom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) #98880768


#98880768
törölt tag

Akkor ott tali! :)

(#19) Pötyi


Pötyi
őstag

A retro-apple kiállítás részt ki szervezei? (Lehet, csatlakoznék.) Kit kell keresni? Ki a kontakt?

QNX is cool!

(#20) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ott parkolni majd hogy lehet autóval? Külön kell parkoló jegyet venni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) vilmose33


vilmose33
őstag

Tavaly voltam először, idén is megyek.

A jövő most van

(#22) kelzsoca válasza gerii (#11) üzenetére


kelzsoca
félisten

Évek óta az EU Stock képviseli, idén sem lesz másképp, Mi Mix 2s is kint lehet. :)

https://vertigostore.eu

(#24) Graphics válasza kelzsoca (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tényleg, jól elírtam :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) jacis válasza kelzsoca (#22) üzenetére


jacis
nagyúr

Mix 2s engem is érdekel. :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#26) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Blackberry?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#27) Bog válasza Polarstar (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

:DDD

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) Polarstar válasza Bog (#27) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem értem, hogy a Berrybolt miért nem tolja a hátsóját....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#29) Rothmanakos


Rothmanakos
tag

Ezaz, jön a NOCCS dömping kis hazánkba:D

Viccen kívül várom már, a Xiaomi-nak örülök, ha a MIX 2S meggyőz, az lesz a következő telefonom majdnem 5 és Sony-zás után.
Örülök annak is, hogy Play IT-tel egybe lesz megint, így mégtöbb az újdonság

Köszönjük, hogy elhozzátok Nekünk ezeket a dolgokat, nagyon szeretem ezt a kezdeményezést.

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#30) snake1977


snake1977
őstag

Huh kicsit sajnálom ezt a május 13ikai időpontot, de inkább a Bacsis féle retróra megyek azt ki nem hagynám, kár hogy átkerült májusra a veletech.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#31) jacis válasza snake1977 (#30) üzenetére


jacis
nagyúr

Pont, hogy jobb. Így legalább kint lesz a legtöbb újdonság.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#32) snake1977 válasza jacis (#31) üzenetére


snake1977
őstag

Az rendben, csak nehéz kétfelé szakadni. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#33) macilacus


macilacus
senior tag

Na végre megint :-D
Remélem idén is sikerül menni :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#34) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Akkor ez most együtt lesz a PlayIT-el?
Azonos jegy lesz mind két rendezvényre? vagy külön jeggyel megy?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#35) Bog válasza DraXoN (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A PlayIT-nek csak a "plus" része lesz itt (16+), a jegy azonos.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) DraXoN válasza Bog (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

értem, köszönöm :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#37) tonerz


tonerz
aktív tag

Mindenképp ott leszek, már alig várom :C

(#38) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ú nagyon el kéne már menni, minden évben csak lemondom de lehet most ott leszek.

(#39) axioma


axioma
veterán

Na en itt presszionaltam a csaladomat, mondjak mar meg hogy ki jon ki nem, hogy akkor egy admin. dijjal meguszom. Hat nem, jegyenkent van. Nyilvan nem azon mulik, csak ha ezt tudom egybol megveszem a kettot aztan a tobbiek meg talaljak ki...

(#40) macilaci78 válasza csako (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jut eszembe, prémium tag kedvezmény idén nem is lesz? - erre a kérdésre miért nem volt még válasz? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) Bog válasza macilaci78 (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mert nem vettük észre, sry. Nem, nincs kedvezmény, az elővételes jegy szerintünk így is elég baráti.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) macilaci78 válasza Bog (#41) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elővételes jegy valójában 1.300 Ft az adminisztrációs díjjal együtt. Amennyiben a helyszíni jegyet nem terhel extra sarc, akkor komoly 200 Ft a különbség. Ez egy dobozos kóla árát futja ki, elővételben, nem a helyszínen. :N Szerinted baráti, szerintem ennek szellemében a prémium tagság díja túl magas.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43) Bog válasza macilaci78 (#42) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pont azt gondolom, hogy jelen esetben pár száz forintokról beszélünk a komplett jegyár tekintetében is. A prémium tagság díját nem én határozom meg, de nem érzem úgy, hogy az évi 1db Veletech-kedvezménynek kéne érdemben befolyásolnia, az egészen másról szól.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#44) csako válasza Bog (#43) üzenetére


csako
veterán

Én sem hiányolom túlságosan, ez nem olyan tétel, csak gondoltam azért megkérdezem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45) Tidus válasza Graphics (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Te azért veszel részt a rendezvényen., hogy a fórumtársakat megnézd.
És még kitűzőt is terveztél.
Én a kiállításra, (ha lehet így nevezni) lennék kíváncsi, de nem leszek ott.

(#42) macilaci78: Az elővételnek olcsóbbnak, v. ugyan annyinak kéne lenni.
Jobb helyeken ez így van.

[ Szerkesztve ]

(#47) BÉCSÉ


BÉCSÉ
csendes tag

A neten keresztül vett elővételi jegy kinyomtatható, vagy mobilról beolvasható?

(#48) Bog válasza BÉCSÉ (#47) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) jacis válasza Bog (#48) üzenetére


jacis
nagyúr

Bog bocs ha hülyeséget kédezek, de nem látom sehol hogy mikor nyitnak a kapuk.
Az LG esetleg kint lesz?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#50) Bog válasza jacis (#49) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

10-kor van kapunyitás, az LG nem jön, mert nem tudják elhozni (még) a G7-et :(

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#51) szupermacs


szupermacs
veterán

Idén végre ott leszünk wesder kollégával! :C

(#52) jacis válasza Bog (#50) üzenetére


jacis
nagyúr

Ok köszi. LG-ért kár. Megnéztem volna a G7-et.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#53) Bog válasza jacis (#52) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát mi is...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#54) janor válasza Bog (#53) üzenetére


janor
csendes tag

Bog, a szakmai előadások részletes időbeosztása mikorra várható? Köszi :R

(#55) Bog válasza janor (#54) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Még éjfél előtt, igazából elég franyek lett.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#56) janor válasza Bog (#55) üzenetére


janor
csendes tag

Bocsi, de nem igazán találom sem a veletech.hu-n, sem fbn, sem külön mobilarena hírként, sem a cikkben updateként. Tudnál segíteni kérlek? :)

(#57) Bog válasza janor (#56) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Most írom:-) Addig is, ömlesztve:

10.30-11.00
Ambrus Anna Zsuzsanna, Czuppon Patrícia, Kloknicer Tamás
RKK, Környezetvédelmi Intézet, Óbudai Egyetem
Terepi munka projektek az informatikában
Az Óbudai Egyetem környezetmérnök hallgatói tanulmányaik során régi katonai térképek és jelenkori térképek összehasonlításával és digitalizálásával is foglalkoznak. Előadásuk ebbe a folyamatba enged betekintést a rendezvény látogatóinak.

11.00-11.30
Szabados Levente AI Partners
Tényleg AI az, amit annak hívunk?
Mire alkalmas, mire nem alkalmas a mesterséges intelligencia? Mi a különbség a gépi tanulás és az AI között? Lehet, hogy nem is igazi AI az, amit a cégek annak próbálnak eladni?

11.30-12.00
Vér Bence Farkas BGK, Óbudai Egyetem
Játék az egyetemen!
Az érdeklődők az előadáson megismerhetik azokat a LEGO robotokat, melyekkel a sok elméleti tudás és magolás mllett a játék során megérthetjük a robotok működését. Szó lesz többek között egy úgynevezett válogatórobotról is, ami az ember helyett válogatja a színeket.

12.00-12.30 Horváth Gergő Nissan
Elektromobilitás és az új Nissan Leaf
Mi az autózás jövője? Meddig maradnak még hagyományos autók az utakon, lehet-e agyhullámokkal irányítani egy gépkocsit? És hogyan tudjuk optimalizálni az áramfogyasztást?

12.30-13.00
Károly Artúr NIK, Óbudai Egyetem
Robotika az Óbudai Egyetemen
Az előadás során szó lesz az Egyetem kutatólaborjáról, annak eszközparkjáról, felszereléséről, a kutatási területek konkrét példáiról, valamint a deep learning szerepéről a robotikában.

13.15-13.45
Vajdovich Ádám KVK, Óbudai Egyetem
Komplex okosház rendszer megvalósítási kényelmi és biztonságtechnikai igényekhez igazodva
Az intelligens otthonok és okos házak egyre felkapottabb témának számítanak az informatika világában, ráadásul jóval komplexebbek is, mint azt elsőre gondolnánk.

14.00-15.30
Pintér Gergő MateMorfózis
Végtelen távoli pontok egy kártyapakliban
A Dobble kártyapakliban minden kártyán 8 figura van, a lényege, hogy bármelyik két lapon pontosan egy közös figura szerepel. Ha nem ismered, próbáld ki: izgalmas villámpartikat lehet vele játszani! De hogyan lehet ilyen paklit tervezni? Hány lappal, hány figurával működik, és egy lapon hány figura lehet? Vajon bármennyi, vagy a 8 valamiért kitüntetett?

15.30-17.00
AnonimInc, Tech2, Techvideo, Tekbetyár TechTalk
TechTalk A hazai tech youtuberek színpadi beszélgetése reményeink szerint sok látogatót érdekel majd, a srácok minden kérdésre örömmel válaszolnak majd, miközben megosztják a tapasztalataikat és véleményüket technológiai témákban.

17.00-17.25
Winkler Péter
Chicken Banana Szabadulós Szoba
Hogyan épül fel egy szabaduló szoba? Voltál már szabadulós szobában? Ha igen, gondolkodtál azon, hogy milyen technikai és technológiai megoldások kellenek ahhoz, hogy az a rengeteg zár, gomb, monitor és gép működjön? Ezekre a kérdésekre kaphatsz választ a Barcelonában nagy sikerű szobák üzemeltető Chicken Banana mérnökétől!

17.25-17.50
Záró sorsolás
Khell Bogdán Mobilarena A Samsung Galaxy S9 és más nyeremények kisorsolása

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#58) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok az lenne a kérdésem,most mennék először Veletechre gyerekkel és amint látom elfogyott az elővételes jegy,ez egyben azt jelenti,hogy teltház lesz és a helyszínen sem tudok már belépőt venni?

Illetve mennyien szoktak lenni,nagy tömeg szokott lenni?
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#59) Bog válasza gretzky77 (#58) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem elfogyott, hanem lezártuk. Lesz jegy a helyszínen, semmi para. És tök jó lesz.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#60) gretzky77 válasza Bog (#59) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm,nem parázok csak gyerekkel mennék és azért kérdeztem mennyien szoktak lenni,hogy odafér e a kütyükhöz

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#61) Bog válasza gretzky77 (#60) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oda ;) A hostessek külön szeretik a roppant fiatal és érdeklődő látogatókat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#62) eustock


eustock
tag

Sziastock!

A holnapi Veletech kiállításon a Xiaomi, és Tronsmart kiegészítők mellett, az alábbi telefonokkal találkozhattok standunknál:

- Xiaomi Redmi 5A (több színben)
- Xiaomi Redmi 5 (több színben)
- Xiaomi Redmi 5 Plus
- Xiaomi Redmi Note 5 (több színben)
- Xiaomi Mi Mix 2s (6/128 fekete)

- Meizu M6
- Meizu M6 Note (több színben)
- Meizu 15 lite (több színben)

- Vernee M5 (több színben)

Minden érdeklődőt szerettel várunk! :)

[ Szerkesztve ]

(#63) gretzky77 válasza Bog (#61) üzenetére


gretzky77
veterán

Rendben,ott leszünk
Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#64) maser


maser
tag

Aki tavaly nem volt, vagy már elfeledte, vagy csak szimplán szeretné felidézni, hogy milyen egy VELETECH, annak: https://youtu.be/GwzNUrtT8gE

Btw. Egy egészen picit elkéstem a videó felrakásával :DD

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#65) SidCorky


SidCorky
senior tag

Ez elég karcsú volt...
- Mikor beléptünk, el se hittük hogy ez a két pici "csarnok" az egész, kerestük a többit, de nem találtuk
- Samsungnál csak S9, semmi más
- Az Asusnál volt a legtöbb termék, az sem a telefonok, hanem a laptopok miatt
- Minden stand nevetségesen kicsi volt, alig hoztak valamit a gyártók, hely pedig lett volna bőven, már csak a látogatók alacsony száma miatt is
- A játék rész is egy vicc volt...lehetett cs-zni, de csak egymás ellen 1v1-ben egy üres négyzet alakú kicsi pályán néhány dobozzal, mikor többen akartunk játszani népszerűbb mapon, ránk szóltak hogy nem szabad. A kitett xboxokon olyan autós játék volt, amivel nem lehetett lokálisan multizni, pedig ki volt rakva a két kontroller, amivel lehetett volna (Forza7), nem indult el mert nem volt netre csatlakoztatva, így nem volt hajlandó elindulni a játék. A pubg részlegnél egész nap ott ült ugyanaz a kisgyerek az anyukájával, míg ott voltunk nem fértünk oda, és senki nem szólt rájuk a személyzettől.

Ami pozitívum volt, az a 3d nyomtatós stand, nagy kedvet kaptam a dologhoz, felkészült emberek voltak ott, mindenre tudtak válaszolni, mindent megmutattak, valamint a Nissan Leaf és a VR. Nem tudom az előző években hogy nézett ki a dolog, de a 3-4 évvel ezelőtti verzióhoz képest ez nem volt nagy eresztés, én csalódott vagyok. Kevés kiállító, azoknál kevés termék, de legalább a lányok jól néztek ki.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#66) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Szerintem nem volt rossz.
A Huawei P20 Pro csalódás volt élőben. Nagyon gagyi sztem.
A Sony Xperia XZ2 viszont nagyon tetszett.
A legjobban a Xiaomi Mi Mix 2S tetszett. Az a telefon brutál jó, pedig mindenki tudja rólam hogy utálom a kínai termékeket.
A Samsung részéről inkább több telót vártam volna mint azt az idétlen verenyautó pályát.
Köszi a szervezőknek. Jó volt. Jövőre is megyek. 👍👌

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#67) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon jó volt, főleg a Regamex standja!
Eustock is jó cuccokkal volt tele, nagyon megtetszett a Mix és várom már a tesztet is róla.
Ezúton is szeretném megemlíteni, hogy öröm volt Alice-t is látni! Jó volt dumálni. :R
Remek élmény volt, remélem nem haragszik ránk senki, hogy 7-kor jöttünk el amikor már szinte kész volt a pakolás!

Képeket szeretnék majd megosztani, talán egy Logout cikkben megteszem ezt egy élménybeszámolóval.

(#68) trebrona


trebrona
nagyúr

Jó volt, külön köszi a kijelzővédőkért! Szerencsére a mi telefonjainkhoz pont voltak. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#69) ittakary


ittakary
nagyúr

van valakinek jó fotója a cosplayes csajsziról? :D

(#70) axioma


axioma
veterán

Kicsit en is kevesnek tartottam, de nem feltetlen szervezoi oldalrol - keves volt a kulonbozo kiallitott targy, tobb volt inkabb beloluk. Azert voltunk ott jo 4 orat, vezettunk leaf-et (e-pedal nekem tuti, ferjem ki nem allta), es tobb standon is lehetett ertelmeset beszelni (en pont az asusnal fogtam ki egy csajt, aki nem tudta, melyik ami meg passziv hutesu notebook, azert az i7-es procijun mint varhato volt meglett a kifuvonyilas...) Az meg kulon irritalo volt, hogy 13"-es notebook 14" kijelzovel, ki mond mar ilyet... Ertheto, hogy mit akartak mondani de ez a definiciok osszekuszalasa.
A 3D-nel mi is dumaltunk egy csomot, nokiaeknal is, a lanyom is tobbszor jutott jatekhoz mint korabbi evekben - a latogato volt feltunoen keves, legalabbis ha darabszamra nem is, de tulekedes nem volt. En mondjuk kituzot nem sikerult senkin eszrevegyek (igaz, en se a polomra hanem az ovemre raktam). Bog-Bocha parosra rakoszontem de szegenyek nyilvan nem tudtak ki vagyok...
Az eustock-nal orultem me'g a 20e-es always on okosoranak. Persze hulye voltam, par napja rendeltem be egy bentragadt pebble2-t me'g csak nem is olcsobban (most is az van, csak utolerte a gombkitoros hiba). Idovel lehet, hogy arra fogok valtani, bar a pebble me'g mindig jobban tetszik csak ugye vege, de most mar legalabb latni alternativat.

[ Szerkesztve ]

(#71) szupermacs válasza axioma (#70) üzenetére


szupermacs
veterán

Rajtunk pedig volt kitűző. A Nokia stand nagyon tetszett, sajnáltam, hogy a banánon nem lehetett kipróbálni a böngészőt a wifi hiánya miatt. De nagyon rendes volt a srác, mert sokmindent elmagyarázott nekünk és még azt is elmondta, hogy a banánban nem hajlított az aksi. :D Csodálkoztam én is, hogy senkivel nem futottunk össze akin kitűrő volt, pedig figyeltük végig.

(#72) Bog válasza szupermacs (#71) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Off, de minden standra adtunk wifit... (ha már került X pénzbe, akkor igyekeztünk megosztani a kiállítókkal, nyilván)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#73) szupermacs válasza Bog (#72) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor valamit benéztem, mert amik nem voltak levédve, azokkal nem tudtam a kiállított felefonokkal (amiket próbáltam) sehova felmenni (pedig nagyon szerettem volna a MA rendezvényén a kiállított darabokkal MA-zni). Na majd jövőre. :)

(#74) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Szerintem ide a fórumba írok egy összefoglalót, a törzsgárdának szól úgyis, nem az egyszeri betévedő olvasónak, tehát:

1. Szerintünk ez most össze lett rakva rendesen. Nem akart rohadt nagy lenni, nem akarta megváltani a világot, tartalmas, sok programmal felturbózott, korrekt rendezvényt akartunk csinálni, nem trombitáltuk oda a sajtót, alapvetően itt, illetve a közösségi médiában hirdettük, hogy lesz ez a dolog (Facebook, YouTube).
2. Tökre igyekeztünk a színpadi programokkal (Az AI előadás meg a Nissan előadása például elég frankó lett).
3. Nekünk is tök világos, hogy csak telefonokkal azért karcsú lenne. Ezért volt Leaf, elektromos roller, robogó, gördeszka, VR, AR, 3D nyomtatás, retro szekciók meg egy valag gaming is. Úgy gondoltuk, hogy igen, ha valaki alapos, érdeklődő, akkor 3-4 órát simán el tud tölteni a rendezvényen (ezt egyébként ott a helyszínen mások is mondták).
4. A Tekbetyár mint műsorvezető nekem a nap meglepetése volt. Bazi jól nyomta, innen is thx.
5. Alapvetően minden pont úgy működött, üzemelt és nagyjából úgy nézett ki, ahogyan terveztük.

Viszont tökre nem jöttek el sokan, ami nekünk elég szar. Anyagilag sem előnyös, de nem ez bánt igazán, hanem hogy le kell vonni pár konzekvenciát:
a. Az okostelefon nem szexi. Mindenkinek van, akinek nem túl régi, az már a falhoz sem akarja csapni, minek nézegessen eggyel újabbat, annyival nem jobb.
b. A szexi dolog ma a tech témakörében nem a tech. Okosóra? Ugyan. Tablet? Ne röhögtess. VR? Egyszer kipróbálod, ennyi. AR? Ugyanez. A szexi dolog az e-mobilitás. A Leaf egész nap ment körbe-körbe. Az Archos hozott elektromos rollert, gördeszkát, meg azt a hülye kétkerekű piskótát (amit én nagyon imádtam), azok is egész nap mentek, a Blinkee standjánál is bőven voltak érdeklődők. Autókat kirakni, főleg kipróbálható módon viszont nem olyan bazi egyszerű dolog, mint egy asztalra kiszórni 5 telefont, szóval itt vagy kitalálunk valamit, vagy tökre megette a fene az egészet.
c. Ez most egy kompakt, de sűrű Veletech volt. Ilyet is akartunk. Lehet, hogy jövőre nem kell ezzel szarakodnunk, mert nincs értelme. Kibérelünk egy kocsmát, bemegyünk pár céggel, táskából kipakoljuk a cuccokat az asztalra, aki odajön, az nyomkod, aki nem, az tökmindegy. Nincs belépő, majd kérünk részesedést a fogyasztásból, GG.
d. Veszünk egy nagy levegőt és kitalálunk valami tök mást. A tech YouTuberek tök jó fejek voltak (arról a beszélgetésről volt stream, már több mint 3k nézője volt), lehet, hogy azt kell csinálni, hogy velük együtt rakunk össze egy nagyra nőtt közönségtalálkozót, nyilván kiállítókkal, meg ilyesmi, de most csak csapongok, szóval franc tudja. Az nyilván látszik, hogy valami másképp kell csinálni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#75) szupermacs válasza Bog (#74) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem értem. Nagyon jól össze volt rakva, családias hangulat volt és nagyon jók voltak a standok. Segítőkész emberekkel, bárkivel lehetett beszélgetni.
Én és wesder is sokáig voltunk szinte kezdéstől (10:30-tól 19:00-ig, a pakolás is nagyban ment már). Nagyon örülnék ha jövőre is egy legalább ilyen színvonalú lenne a rendezvényt hoznátok össze.

Ugye cikk is lesz majd?

(#76) axioma válasza Bog (#74) üzenetére


axioma
veterán

Felreertes van, nekem tetszett, csak nem latszott sikeresnek. A kartyas eloadas is jo volt, de az szerintem csak nekem extra mert matek :), azert nem emeltem ki. Kar hogy a vegere pont sorrakerultunk a leaf-en, igy nem tudtam ottmaradni. (A tobbit sajna me'g reszben se neztem, a leaf-hez leultunk de 10 perc kesessel se indult, elmentem korbenezni aztan kimaradt hogy visszamenjek.)
Ami korabbi evekbol tetszett, bar nem tudom hogy anyagilag bevalt-e, amikor kint volt egy nagyobb mobilos bolt es lehetett kozvetlen is vasarolni. Sot, egyes telok csak naluk voltak megnezhetoek, olyan evre is emlekszem.

(#77) Pötyi válasza Bog (#74) üzenetére


Pötyi
őstag

Érdekes problémát vetsz fel, amin el lehetne filozofálgatni néhány sör mellett. Nekem a rendszerváltás _előtti_ Budapesti Nemzetközi Vásárok ugrottak be. Mert akkor még nem volt internet. Mert akkor még volt vasfüggöny. Akkor még volt COCOM-lista. Amit akkor és ott bemutattak, azt tágra nyílt szemmel nézte a polgár, mert totál újdonság volt. Mert semmi infó nem volt arról, hogy ilyen frappáns cucc egyáltalán létezik. Manapság meg mi van? Hááát, megnézed a neten a paramétereit, megnézed youtube-on a bemutatót, elolvasod a szakmai kiadványokban a részletes leírást. Vajon van igény arra, hogy ezek után fizikailag kézbefogd egy valós rendezvényen?

QNX is cool!

(#78) jacis válasza Bog (#74) üzenetére


jacis
nagyúr

Sajnos igazad van és tényleg úgy van ahogy írod, hogy a mobilos cégek annyira keveset fejlesztenek évről évre, hogy nincs igazán érdekes darab köztük (és falhoz vágni sincs kedve az embernek). A Samsung az egyik legnagyobb gyártó, de meg sem néztem az S9-et, mert már tavaly láttam az S8-at. Az összes kiállított teló jó volt meg gyors meg minden, de ezt már két évvel ezelőtt is el lehetett mondani. Egyedül a Xiaomi Mi Mix 2S az ami formabontó volt és emiatt népszerű is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#79) janor válasza Bog (#74) üzenetére


janor
csendes tag

Kedves Bog!
Kedves Szervezőgárda!

Köszönjük szépen ezt a színvonalas, remekül lebonyolított rendezvényt.

Látogatóként nekünk is az volt a véleményünk, hogy szervezői oldalról ez most nagyon össze lett rakva, beletettétek az időt és az energiát, ezért pedig köszönet és elismerés jár. Összességében élveztük a rendezvényt, jól éreztük magunkat abban a pár órában, amit ott töltöttünk. 1300 Ft-ért bőven megérte, messze tartalmasabb volt, mint az aktuális Marvel film. :)

Negatívumként az alábbiakat tudnám megemlíteni:
* A büfé kínálatot kicsit karcsúnak éreztük, meleg ételnek a hot dogon kívül elfért volna egy Digo Pizza/ vmilyen kézműves burgeres vagy egyéb streetfood. Vagy ha a minőségibb étkezés nem megoldható, legalább a fenti kantin kinyithatott volna pár órára. Az időjárásra való tekintettel kézműves fagylaltot vagy jégkrémet is szívesen fogyasztottunk volna, akár a bejárat környékére korlátozva.
* A rendezvény területén nem találtunk szemetest.
* A gyártók meríthettek volna mélyebben, nem hiszem hogy csak a legújabb flagshipre lenének kíváncsiak a kilátogatók. pl: Samsung hozhatott volna 360 kamerát, okosórát, Note-ot, esetleg középkategóriás készüléket is.

Pozitívumok:
* Helyszín: A Millenárisnál sokkal jobban megközelíthető, parkolás szempontjából is kényelmesebb.
* A nagy tér jót tett a rendezvénynek, örülök hogy nem kellett közelharcot vívni folyamatosan az ember személyes terébe gázolókkal.
* Előadások: Az AI előadás nagyon színvonalas volt, remek tartalommal igazán élvezhető formában. Külön poén, hogy mellénk ültél le az előadás előtt. :D Ha lesz a jövőben bármilyen formában Veletech, kérlek a szakmai előadásokat tartsátok meg, bővítsétek. Szívesen hallgattalak volna téged is valamilyen telefonokkal kapcsolatos átfogó témakörben, ahol a tények és tesztek helyett a szubjektív meglátásaidon lett volna a hangsúly.
* A színpadi programokat vezető srác valóban ügyes volt, bár régi PH!TV nézőként hiányzott Pheke.
* A kiállítók széleskörű válogatása jó ötlet volt, egy sima flagship nyomkodás valóban nem akkora vonzóerő. Jók voltak az elektromos közlekedő kütyük, a Nissan, a 3D nyomtató srácok profik voltak, a VR és az AR is megért egy próbát, a gaming sose rossz, az oldschool cuccok nézegetése pedig mindig poén. Jövőre talán megpróbálhatnátok több autógyártóval egyeztetni akár kiállítás, akár tesztvezetés szempontjából. Nyitottatok az autós infotainment rendszerek irányába, szerintem ez sokunk érdeklődését felkeltette. De jöhetnének más elektromos autók is, az is tech. :)

Egyéb tippek:
* A samsungos "kincskeresés" tetszett, esetleg jövőre lehetne bonyolultabbat kitalálni, több állomással és feladattal. Esetleg a végére fix Veletech/Mobilarena aprósággal: kulcstartó, bögre stb.
* Gaming szekciót is lehetne házibajnokságokkal, apró pvp elemekkel feldobni, ha nem is PlayIT minőségben és mennyiségben
* Okostelefonja ugyan mindenkinek van, de használni is tudják? Én kétlem. Esetleg lehetne magának a Mobilarenának/Tech2nek is standja, ahol trükköket, tanácsokat kaphatnának a kevésbé profi userek, hogy jobban ki tudják használni a már meglévő készüléküket, esetleg rájöjjenek az upgrade szükségességére. Szintén ezen a standon lehetne appokat ajánlani különböző problémakörökre, esetleg előre elkészített kiadványban megtenni ezt az adott évre vonatkozólag.
* Üzenődoboz feedback és közösségi igényfelmérés céljából. Esetleg az érdemben hozzászólók között mobilarenas polo/bögre stb nyereményjáték.

Összességében köszönjük a programokat, várjuk a Veletech2019-et :R

(#80) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok! Azt már esetleg lehet tudni, hogy az idén mikor és hol lesz a kiállítás?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.