Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) pusszycat válasza Hieronymus (#60) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Te mitől is félsz igazából? :U

Én a magasságtól, repüléstől, víztől (hajón), h elvesztem akit szeretek, hogy egyszer itt hagyok mindent, a betegségtől, skorpió, kígyó, pók, pitbull... :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#62) Luck Dragon válasza pusszycat (#61) üzenetére

Pedig az egyik legcsodálatosabb dolog a repülés . :)
Főleg amikor szép az idő , az alábbi képet most augusztusban készítettem mikor Dániából mentem Hollandiába . Nagyon szép idő volt .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63) pusszycat válasza Luck Dragon (#62) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ha leiszom magam, végig röhögöm az utat. :DDD :DDD

Amióta láttam a végső állomás 1-et :K nem szeretek repülni, szerencsére nem is kellett még.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#64) Luck Dragon válasza pusszycat (#63) üzenetére

Túlreagálod a dolgot , igazából ha belegondolsz még egy gép sem maradt fent , nem tudom mitől tartasz . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65) bkercso válasza pusszycat (#61) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak attól lehet félni, ami (még) nincs. A magasságtól és a póktól iszonyodni lehet, ez nem ugyan az. Ez fóbia.

Oh yeah!

(#66) pusszycat válasza bkercso (#65) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Azoktól úgy félek, mint mindenki más. Veszélyesek, ha nincs vakcina, végzetes. Ezt teljesen normálisnak tartom.

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#67) Hieronymus válasza pusszycat (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tisztázzunk valamit. A félelem önmagában hasznos dolog. A veszélyre figyelmeztet, megemeli a figyelmet, ...
A probléma akkor van, ha a kockázat mértékéhez képest aránytalanul magas a félelem. Akkor már nem félelem a neve, leginkább fóbiának hívjuk.

"Én a magasságtól, repüléstől, víztől (hajón), h elvesztem akit szeretek, hogy egyszer itt hagyok mindent, a betegségtől, skorpió, kígyó, pók, pitbull... "

Ezen félelmek többsége tanult félelem. A szülőktől, másoktól elsajátított viselkedés. Már attól, hogy ennek tudatában vagy, könnyebben tudod kezelni a helyzetet.

A betegségtől való félelem addig reális, amíg odafigyelsz magadra és igyekszel egészségesen élni. De ezt sem szabad túltolni. Van egy ritka szembetegségem. Anyagcsere zavar. Emiatt egy sárgás színű anyag ülepedik ki a szemeimben, ami elfedi a látóidegek elől a fényt. A perifériás látásnál kezdődik, Lassan, de biztosan teljesen be fog szűkülni a látótér. Nincs mit félni ez ügyben. Nincs gyógyszere/gyógymódja a betegségnek.

Mitől félek igazán?

Egyszer felültem egy gondolás körhintára. Olyanra amit ferdén emelnek meg és a gondola képes megfordulni a levegőben a tartókarja csapágyazása körül. Az előttem lévő gondola üres volt és az egyik körben beállt függőlegesbe, fejjel lefelé. Nem hosszú időre, de belém hasított a felismerés, velem is megtörténhet.
A felnyitható kar nem nyúlt védelmet a kizuhanás ellen.

Két lehetőségem volt. Bepánikolok, de az nem old meg semmit. Vagy elterelem a figyelmet a problémáról. Elkezdtem nézni az előttem ülőket hogyan lehetne levadászni őket. Mikor vannak a gondolák optimális helyzetben a dologhoz.

Azóta tudom. Egyetlen dologtól kell félnem. Attól, hogy egy helyzetben bepánikolok.

Van egy érdekes tesztkérdés ami a félelemmel és annak a kezelésével kapcsolatos.
Éjszaka van. A város egy nem túl jó hírű részén kell átmenned gyalog. A járdákon nem működik a közvilágítás. Az út viszont jól ki van világítva.
A jól kivilágított úton vagy a sötét járdán mennél át a területen?
Mire alapozod meg a választásodat?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#68) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Clickbait cim. A szemfaradtsag es a migrenes fejfajas nem betegseg. Degradalt allapot, de nem betegseg.

https://www.coreinfinity.tech

(#69) pusszycat válasza Hieronymus (#67) üzenetére


pusszycat
nagyúr

A sötét utat kell választani, mert ha a kivilágított úton mész, téged mindenki lát te senkit. :)

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#70) Luck Dragon válasza pusszycat (#69) üzenetére

Itt állok a járdán és be van borulva , ez számít ? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71) looser


looser
addikt

Egy régi ambilight-os Philips tv-t használok monitorként és kíváncsiságból ránéztem telefonnal. A kijelző stabil, de a fix háttérvilágításnak (meleg fehér) beállított ambilight úgy vibrál, mint a huzat... Mostantól zavarni kezdett :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#72) pusszycat válasza Luck Dragon (#70) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ha van nálad esernyő, akkor nem. :DDD

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#73) pusszycat válasza sh4d0w (#68) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Leginkább nőknek van migrénes fejfájásuk, még akkor is mikor nincs. :D

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#74) Füleske


Füleske
addikt

"Érdekesség, hogy a Xiaomi több készülékében már alkalmazza a "PWM-free" megoldást, amely magasabb PWM frekvenciával működik. Egy példa erre a Redmi Note 12 Pro, amely egy 1920 Hz-es tompítást használ. Ez a megoldás kiválóan működik a kényelmes és zavartalan használat érdekében."

Egy dolog a marketing, és egy másik dolog a valóság: [link]

"The display backlight flickers at 121 Hz (Likely utilizing PWM) .
The frequency of 121 Hz is very low, so the flickering may cause eyestrain and headaches after extended use."

Érdekes, hogy a sima Note 12 meg 343 Hz: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.