Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Köszi a tesztet.

Nekem nagyon bejönnek a Ligitech egerek, minőségben nem tud velük versenyezni, csak az MS. Nekem is egy 180-as van 5 éve. Működik, pedig nem egyszer landolt a földön, hogy kiesett az elem belőle, napi 10 órát is megy, és nagyon jól bírja ma is.

Szeretem a Logitech egereket.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sokáig csak madzagos egereket használtam, majd vettem egy gigabyte egeret(fogásra első osztályú volt), ami kb fél év után megadta magát (görgő tengely törés). Csere ugyanilyenre, de az is beadta a kulcsot. Vetem egy logitech m185-öt. Annak a jobb gomb mokrokapcsolója térdelt le.:D Utána jött a tesztben szereplő jószág (akkor még pár ezressel drágább volt). Na, ez bírja a kiképzéstt, pedig párszor már lendületből földhöz is vágtam (nem szándékosan!) :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) fene_vad válasza Tutu7030 (#2) üzenetére


fene_vad
senior tag

en ugyanilyen szempontok alapjan inkabb egy A4Tech G10-660FL LaserPointer-t vettem.
Kb mindent tud amit a Logitech, profilok, makrok, plusz lezermutato, es feleannyiba kerul. Es sajnos a Logitech minoseg es support sem a regi mar...

(#4) Tutu7030 válasza fene_vad (#3) üzenetére


Tutu7030
veterán

Volt A4tech (vezetékes) egerem, ritka kényelmetlen jószág volt.:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) e-newsee válasza Tutu7030 (#4) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem most is van egy, én szeretem azt is. Kicsit mélyen vannak a görgői, de a WoT-hoz bőven megfelel. Abban az tetszik, hogy van rajta külön dupla-klikk gomb. Asszem X6-80D. Az m185-öt meg asszonyka használja a topihoz. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6) mirtex


mirtex
csendes tag

Jó kis írás lett.

Nekem is ilyen egerem van, és egy dolgot hiányolok a leírásból.
Az üzemidőt!
2 Db Duracell elemet adtak hozzá, és a Setpoint szerint vagy 1000 napig bírja az egér velük.
Ezt az ember nyílván szkeptikusan fogadja.
Nálam 2-3 hónap nyüstölés után 897 napot ír a SetPoint, szóval egész pontosan becsüli az elemek élettartamát.

Viszont az optika elhelyezkedése rettenetes. Azontúl, hogy szokást igényel, a rövid, gyors és pozícionálást igénylő helyzetekben rendszeresen cserben hagyhatja az embert (Pl Bejeweled Blitz).

Az alkalmazásváltó 5. gomb meg érdekes. Nekem teljes képernyős játéknál nyomódott meg először (addig nem is tudtam, hogy van ott gomb), kilépett a játékból, majd ki is nyírta az exloprert (nem a böngészőt, hanem a process-t). Azóta ki van kapcsolva a gomb.

Összességében egy jó egér, világbajnok üzemidővel, szokatlan fogással, és rossz precizitással.
Most már tudom, hogy a lézer pozíciójára is kell figyelni vásárlás előtt. Logitech-től kicsit többet várna az ember...

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#7) e-newsee válasza mirtex (#6) üzenetére


e-newsee
addikt

Köszi!
Valóban, az üzemidőre jobban nem tértem ki. Az igazság az, hogy a cikk akkor indult, amikor 3 hetes volt az egér. Aztán pihentettem az írást kicsit, és az üzemidőre már nem tértem vissza. De akkor most megteszem itt, aztán lehet, hogy a cikkben is frissítem.

Üzemidő update

Ha azt vesszük alapul, hogy az új elemekkel 1000 napot ír, akkor jelenleg így állunk:
Január 20-tól használom. Most azt írja, hogy 915 nap van még vissza. Az 85 napnyi használat bruttó 110 nap alatt. Azért bruttó, mert munkahelyen használom, ahol napi átlag 9 órát vagyok, mikor hazamegyek kikapcsolom, így a hétvégék és az éjszaka nem számít bele. Szóval a szkeptikusság indokolt, hiszen nettóra vetítve ez nagyjából a harmada használat, vagy még kevesebb. Tehát ~30 napnyit használtam 24 órás üzemre átszámítva. A szoftver szerint 85 napnyit. Ez alapján legjobb esetben is a felét bírja, ami még mindig másfél év. Persze ez 24 órás használatot jelent, de ha kikapcsolgatjuk, akkor még több is lehet, mint 1000 nap.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#8) scyllafren


scyllafren
senior tag

En egy HP x4000-est vettem kb egy eve, ez is 3 evet ir a 2 elem tartossagara... 10 honap utan cserelni kellett :) De en majdnem nonstop hasznalom, barmilyen wireless eger nalam harmadannyi ideig megy, mint amit iger :)

(#9) .OM.


.OM.
aktív tag

Nekem is ilyen van a melóban és szerintem nincs rossz tulajdonsága. Tökéletesen megfelelő, kompromisszumok nélkül.
Otthon G500-as van 5-6 éve ugyanaz.

ex .Oldman.

(#10) miami123


miami123
tag

Én kb 1,5 éve használok ilyen egeret.
Elemet még nem cseréltem, viszont mikrokapcsolót igen.
Kb 4 hónapja megadta magát a bal oldali, rá 1 hónapra a jobb.

MX1000-ről váltottam anno.
Háát, azt hittem az első használat után, hogy kidobom az M705-öt.
Az érzékelő elhelyezése egy katasztrófa.

Érdekesség viszont, hogy nemrég alaplapot+procit cseréltem.
Ugyanúgy hátra dugtam a vevőt és akadozik az egér. (Win 8.1 sp1)
Átdugtam előre és minden ok. Az elemek tuti jók.

(#11) Ellia


Ellia
addikt

Én - ha emlékeim nem csalnak - 9 vagy 10 éve egy Logitech G5-ös (nem nem az 500-ast) csodát használok. Sajnos már érződik rajta a kora, bár az optika és a mechanikája a mai napig kiválóan működik, a kábel harisnyázása és a teflontalpak haldokolnak. Gondoltam már renoválásra (lefesteni a kopott részeket, újraharisnyázni...stb) de nem tudom megérné-e, lehet, hogy holnap megadja magát a mechanika (ilyen idős ketyerénél már nem lepődnék meg hiába írtam, hogy kiválóan müködik). Szóval gondolkoztam, illetve nézegetem előre már az új rágcsálómat, ez is köztük volt, köszi az írást! :)

[ Szerkesztve ]

(#12) b. válasza Ellia (#11) üzenetére


b.
félisten

Nekem is nagyon régóta van G5 meg G700 meg MX518, G500 , G400 szóval sok Logi egerem van. többet nyertem , vettem gyűjtöttem. jelenleg 14 darab.
Ha G5 ről váltasz újra és szereted a formáját, ajánlom a G400-t a régebbit, nem az S-t.
Még mindig sok helyen be lehet szerezni újan a boltok polcairól is.
Kiváló egér, de nem súlyozható mint a G5, viszont a remek ergonómia és a precíz optika megteszi a dolgát, valamint nagyon megbízható, strapabíró, jó áron.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Tazsam01


Tazsam01
tag

Ha már itt tartunk a téma mellé vágnék. Már a második Mx518-at nyüstölöm de ennyi év után már váltanék.
Komoly gondjaim nincsenek a mostanival de keresek valamit ami nagyobb, nincs nagy tenyerem de ennyi év használat után mégis kicsinek érzem. Viszont képtelenség méret alapján egérre keresni a legtöbb gyártó meg sem adja.
Szívem szerint maradnék a Loginál és továbbra is a vezetékes egerekhez ragaszkodnék, a gombok számát lefele nem adnám tehát 5 vagy több programozható továbbra is kellene.
Van valakinek valamilyen ötlete?

(#14) Ellia válasza b. (#12) üzenetére


Ellia
addikt

Köszi! Utána fogok nézni!

(#15) b. válasza Tazsam01 (#13) üzenetére


b.
félisten

Szerintem a G500 nagyobb érzetet kelt ha vezetékes egérben gondolkozol, ha vezeték nélküliben akkor a Performance mouse MX talán, bár lehet hogy az "érzetre" tűnik nagyobbnak, mert én is megszoktam az mx 518 formáját.(G5, G400)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) A Zéé


A Zéé
addikt

Hmm, majdnem vettem ilyen egeret, de ez a leírás, és a kommentek alapján lehet, hogy jó döntés volt, hogy még kínlódok egy ideig a régi MS vezetéknélkülimmel. Pedig fogásra meg kinézetre bejön az egér.
Ami eddig visszatartott a vásárlástól, hogy kicsit hangosak a Logitech kapcsolói, meg ezt a scroll wheelt furcsának tartottam mindig is, de ilyen apróságokra nem is gondoltam, hogy az oldalt levő érzékelő miatt ennyire szokni kell. A mostanimnak se középen van az érzékelője, de azzal nem volt ilyen nyűgöm. CAD-hez és mindennapi netezéshez (néha kicsi WOT) kell nekem az egér, és a középső gombot én elég sokat használom, az oldalsó gombok nélkül meg már nem nagyon tudok meglenni :)
Valahol olyant olvastam róla, hogy ha kikapcsolod a görgőn a racsnizást, akkor ha megmozdítod az egeret, akkor is elgördül. Te tapasztaltál ilyent?

Just a simple Lineman...

(#17) e-newsee válasza A Zéé (#16) üzenetére


e-newsee
addikt

Kipróbáltam, és valóban mozdul az oldal picit, de ehhez bolond módjára kellett rángatnom. Ami egyébként logikus, mert a görgő elég nehéz, tulajdonképpen egy lendkerék. Nyilván, ha olyan hatás ér egy szabadonfutó kereket, akkor elmozdul.
Amúgy ha tényleg sokat használod CAD-re, és a görgő billentése nélkül nem tudsz meglenni, akkor valóban kevésbé ajánlott. A szenzor helyzete viszont hamar megszokható, nekem már fel se tűnik. Az nem akkora hátrány, hacsak nem "heccsátot" akarsz osztani valami CS-ben. :) A WoT-hoz szerintem megfelel, bár ezzel még nem próbáltam.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#18) microtus válasza e-newsee (#17) üzenetére


microtus
csendes tag

Szia!

Nekem is ilyen egerem van. Én 1 db elemmel használom, a súlya miatt így kényelmesebb. Persze hamarabb lemerül, cserélnem kellett nemrég; kb. 7 hónapot bírt ki.

(#19) e-newsee válasza microtus (#18) üzenetére


e-newsee
addikt

Fel sem merült bennem az egy elemes megoldás, de ezek szerint nem sorba vannak kötve az elemek, hanem párhuzamosan. Érdekes. Úgy néz ki, tényleg így oldották meg a hosszabb élettartamot. Ez egyébként valóban segíthet a súlyproblémán. Tulajdonképpen egy "fícsör". Állítható súlyelosztás, behelyezhető plusz súly, stb. Ilyen csak a drága egereknél van! :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én a szabadonfutó görgőhöz annyit szólnék hozzá, hogy az M500-asomban 2011 év felétől máig semmi bajom nincs vele... pedig használom rendesen!
+

Az elemek párhuzamosan vannak bekötve? :F

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#21) nyunyu


nyunyu
félisten

A típus története a háttérben érdekes lehet. Ha rákeresünk a Logitech
weboldalán az M705-re, rögtön két találatot is kapunk. Az egyik a "Marathon Mouse M705", a másik pedig a "Wireless Mouse M705". Az érdekes az, hogy mindkettőnek a típuskódja ugyanaz

Eredetileg Marathon Mouse M705 neven jelent meg, majd 1-2 ev mulva atneveztek a mostani nevere.
Mivel egyikkel sem talalkoztam eloben, fogalmam sincs, mi valtozott a ket szeria kozott.

Ez allitolag egy Marathon.

Tied P/N-je ugyanez?

Pl. a kulonbozo szerias MX Revok P/N-je nem ugyanolyan formatumu.
810-xxxxxxxxx a 2007 utani MX Revokat idezi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) nyunyu válasza mirtex (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont az optika elhelyezkedése rettenetes. Azontúl, hogy szokást igényel, a rövid, gyors és pozícionálást igénylő helyzetekben rendszeresen cserben hagyhatja az embert (Pl Bejeweled Blitz).

Ez inkabb az aggressziv energiatakarekossag rovasara irhato.

Ha megmozditod az egeret, kb. 10 masodpercig dolgozik teljes sebesseggel a szenzor, majd egyre ritkabban pislog.
Igy ha sokaig tetlen az eger, akkor tizedmasodpercekbe is telhet, mire reagal a mozditasra.

Optika elhelyezkedese max addig zavar, amig meg nem tanulod, hogyan kell ugy mozgatni az egeret, hogy mindig ugyanabba az iranyba nezzen az orra.
Nem eleg a csuklot forgatni, ha vizszintesen akarod mozditani az egeret.

Nekem pl. 3 evig nem tunt fel, hogy MX Revonak pont a masik oldalan van a szenzor, mint elotte az MX1000-nek volt.
Akkor is csak azert, mert egymas melle tettem a ket egeret.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) nyunyu válasza Tazsam01 (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Komoly gondjaim nincsenek a mostanival de keresek valamit ami nagyobb, nincs nagy tenyerem de ennyi év használat után mégis kicsinek érzem. Viszont képtelenség méret alapján egérre keresni a legtöbb gyártó meg sem adja.

Logitech adatait jol eldugtak a support oldalukra.
Ha itt a jobb felso sarokban levo keresomezobe beirod hogy egerneve specification akkor altalaban meg lehet talalni az adott eger adatait.

MS persze nem szokta ennyire eldugni, naluk az adott eger oldalan minden ott van, csak a support fulre kell kattintani, majd a technical datasheetet kivalasztani...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) Male válasza miami123 (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Elvileg nem szereti, ha USB3 csati mellé van dugva, amin USB3-on megy is valami... akadozásra én ilyen találatokat kaptam korábban. (Nálam is szaggatott, de csak ha hálózaton másoltam, és 90MB/s fölé ment az átvitel... aztán kiderült, hogy a tűzfal okozta az egész akadozást, azóta se értem ,hogyan, de áttértem másikra, és megszűnt a probléma.)

Kis kieg a cikkhez: Nemcsak billt, hanem plusz egeret is lehet csatlakoztatni a vevőhöz. ( nekem erre kellett, és nem sok megbízható infó volt erről a neten, de így használom most, és megy szépen -> egy Wireless Trackball M570 van az M705-ös mellett "rákötve" )

(#25) Pete55555 válasza fene_vad (#3) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem G10-770L van, már vagy 2 éve. Remekül működik, bár az elem az 2 havonta lemerül, bár használom is rendesen. De meg vagyok vele elégedve, kényelmes is. Amíg tönkre nem megy ez marad.
Ja, és 3700 Ft volt.

...Szeretem leracsniztatni...

(#26) mirtex válasza e-newsee (#19) üzenetére


mirtex
csendes tag

És tényleg működik!

Olvastam a logitech fórumát, és láttam is a képet, ahol 1 elem van az egérben, de azt hittem, hogy az valami mókolt elem.
De most én is kipróbáltam és tényleg müxik, és pont jó lett az egér súlya.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#27) nyunyu válasza mirtex (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

1 elem ~22gramm minuszt jelent.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) vittorio7


vittorio7
őstag

Korrekt jó teszt. Köszi.

(#29) Peethy


Peethy
őstag

Nekem is farnehéz volt, úgyhogy kettő helyett csak egy elemmel használom, azt pedig középre rakom. Így is 1-1,5 hónapot kibír, és sokkal kényelmesebb használni.

Szerk: látom már más is írta :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#30) Lauda


Lauda
félisten

Nekem is ilyen egerem van es szuperul mukodik. En csak 1 elemmel hasznalom, igy joval konnyebb, nekem kenyelmesebb. :)

(#31) e-newsee válasza Peethy (#29) üzenetére


e-newsee
addikt

Egy-másfél HÓNAPOT??? Az nem kevés egy kicsit? Még 1 elemmel is...

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#32) Peethy válasza e-newsee (#31) üzenetére


Peethy
őstag

Nem tudom, lehet hogy kettő is. Eneloopot használok, közben néha kiveszem, és másra is használom, szóval biztos több lenne.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#33) e-newsee válasza Peethy (#32) üzenetére


e-newsee
addikt

Úgy oké, ha másra is használod.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#34) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

Nagyon jó egér, én is ilyet kértem a cégemtől (ár nem volt gond) :)
Asztali géphez mást vennék, de laptophoz nekem ideális!

(#35) enterlaci válasza e-newsee (#7) üzenetére


enterlaci
senior tag

Thx a leírást, szép munka!

Tesztek nélkül vettem én is ilyet pár hónapja és tulajdonképpen elég jó egér. Az üzemidőt szerintem úgy gondolták, hogy egy nap átlag x órát használja ami persze nem 24 és az x*1000 a valós várható üzemidő. :D Nekem nincs ezzel gondom, ha belegondolsz mennyibe kerül 2db elem/év vagy használsz tölthető akksit és kevésbé ártasz a környezetnek.
Nekem inkább negatív viszont a kb. 2,5m hatótáv, mert használnám 3-4m-ről például a TV-re küldött képen; illetve lehetne a mérete egy picit hosszabb, hogy jobban kézbe simuljon.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36) Benőke


Benőke
őstag

Nekem is volt/van egy 705 Logitech, Mikrokapcsolók éppen kibírták a 2 évet, a süllyesztett gomb fél év után végleg feladta a harcot, mindezt úgy hogy nem használtam, mármint ez az egy gombot. A mikrokapcsoló javítás után (+ ~0,5év ) most a görgő adta fel a harcot, azt hittem koszos és ez az oka, hát szétszedtem kitakarítottam, de változást nem hozott, akadozik a görgetés a képernyőn, hol megy hol meg nem.

Az árához képest messze nem tartós. Volt és van egy csomó féle egerem, de ez messze a leggyengébb konstrukció volt. Nem rossz egér, de nem bírja sokáig.
Volt olyan egerem amelyik ~10 év után lett lecserélve, mert már az egész alja kopott a csúszók helyett, és végre a mikrokapcsoló is megadta magát.

2,5 év alatt 1x cseréltem bennük elemet.

[ Szerkesztve ]

(#37) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én is már majdnem egy éve használok ilyet nagy megelégedéssel, kedvencem az egérgörgőt "kiakasztó" gomb, amit a visszalépés gombbal együtt már annyira megszoktam otthon, hogy szerintem lassan a munkahelyit is cserélem egy ilyenre, ha találok egyet jóárasítva.
Meg persze az ablakok kipakolása funkció is látványos, bár azt ritkán használom.
Nem is nagyon programoztam a gombokat a gyári beállításokon kívül.

Egyébként a súlyával nekem nincs gondom, előző vezetéknélküli egeremben is kettő volt (régi logi szett, botrányosan rossz üzemidővel), megszoktam ezt a súlyt, mondhatni direkt olyat kerestem, ami hasonló belsővel bír.

Előlapi usbvel néha akadozott, egy hosszabbítóval egy hátsó usb portra kötve teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38) kapka20


kapka20
csendes tag

Sziasztok,
Múlt héten vettem én is egy ilyen egeret, még szokatlan a mozgása, de ki fog alakulni. A kérdésem az lenne, hogy a szabadon futó visszakapcsolása sokszor nem megy egy gombnyomásra. Ezt más is tapasztalta, vagy az egerem hibás?

[ Szerkesztve ]

(#39) enterlaci válasza kapka20 (#38) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nekem mindig egyértelműen ki- bekapcsol az a gomb - amolyan kétállású nyomógomb - lehet, hogy az egered bug-os.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#40) e-newsee válasza kapka20 (#38) üzenetére


e-newsee
addikt

Fordult már elő nálam is, de én azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom a szabadonfutót, aztán a görgő mozdítása nélkül kapcsolom vissza, akkor néha valóban nem akad be a racsni. De ha a ki-be kapcsolás között megmozdítom a görgőt, akkor semmi gond nincs vele.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#41) Male válasza kapka20 (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Elég határozottan kell megnyomni, de ha normálisan nyomod, és nem működik, akkor gari...

(#42) kapka20 válasza e-newsee (#40) üzenetére


kapka20
csendes tag

Igen, ebben valóban igazad van, de ez a módszer sem működik, sajnos. A garit holnap megpróbálom, meglátjuk. Köszi srácok a vissza jelzéseket.

(#43) kapka20


kapka20
csendes tag

Nos, ma vissza vittem (még 3 napos gariba). A szervizesek azt mondták, hogy ez így működik, kicsit lejjebb van a nyomáspontja a szabadonfutó kapcsolónak. Felbontottuk egy másikat, az is így működött. Remélem valakinek hasznos infó lesz ez is. Ezt leszámítva én megvagyok elégedve az egérrel.

(#44) e-newsee


e-newsee
addikt

Olyat észrevett még valaki, hogy néha egy "holtpontnyi" görgetésre nem pár sort ugrik, hanem nagyon-nagyon sokat? Az érdekes az, hogy ezt az aktuális ablak tálcára csukása, majd visszanyitása megoldja, tehát valami Windows API-val, vagy mivel akadhat össze néha, ami ha befrissíti az ablakot, akkor helyreáll. Nem tudom, driver gond-e, lehetséges. Win7 x64-en használom.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#45) enterlaci válasza e-newsee (#44) üzenetére


enterlaci
senior tag

Win7 x64 nálam ugyanez, de betudtam az egér hibájának. :) ..egyébként nagyon utálom és emiatt vannak alkalmazások ahol inkább a retro görgő funkciót használom.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#46) pvt.peter


pvt.peter
őstag

A mai napon én is beszereztem egy ilyen egeret.
Remélem nem fog csalódni benne :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#47) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Nálam is előjött ue az érdekes jelenség mint ami e-newsee -nél és enterlaci -nál.

Windows 10 x64 -et használok

Vki, vmi tartós megoldás rá?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#48) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Külföldi fórumok alapján a megoldás az, hogyha a "Smooth Scrolling" opció kikapcsolásra kerül a SetPoint beállításain keresztül.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#49) Nawheera


Nawheera
csendes tag

Sziasztok!

Egy új egeret szeretnék venni, a DPI igazából nem számít, wireless-t nem akarok a súlya miatt, de rá tudtok beszélni egy jó érveléssel.
Viszont ami fontos, hogy nagy és kényelmes legyen, meglehetősen nagy a tenyerem. Ha van ilyen tapasztalatotok, írjatok, az ára nem számít. köszipuszi!

(#50) pvt.peter válasza Nawheera (#49) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Sztem itt több sikerrel jársz:
Milyen egeret válasszak?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#51) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Lassan 2 hónapja nyúzok egy ilyet. Én picit többet vártam tőle, főleg katitntási érzettől:/ De ez már marad, viszont arra tudtok valamit, hogy görgetésnél miért csinálja azt hogy egyszerre sokat nagyít/kicsinyít? Ez pl sokszor előfordul egy google maps-nál ahol elég zavaró. Illetve milyen programokat telepítettetek a konfiguráláshoz? Ahol pl dpi-t tudok állítani, mert én eddig csak a SetPoint Settings nevű gombokat tudtam programozni. Szerintem többet is ki lehet hozni ebből mint amennyire én használom:)

(#52) pvt.peter válasza beholder00 (#51) üzenetére


pvt.peter
őstag

"egyszerre sokat nagyít/kicsinyít"

nálam is ue a helyzet...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#53) Studi


Studi
addikt

Felhozom egy kicsit a témát: van valakinek tippje, hol lehetne az egérhez teflon talpakat szerezni? Szét kellett szednem, és az elején lévő hosszabb talp olyannyira le volt ragadva, hogy deformálódott, ahogy leszedtem. Szeretném nem ugyanezt visszaragasztani, inkább vennék frisset helyette, de nem találok. :( Ebayen van, de félek, hogy az új mindent megvámoltatunk mentalitással el ne fogják.

(#54) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam leírom én is a tapasztalataimat - lassan egy hónapja vagyok egy ilyen típusú egér tulajdonosa. Sokat nézegettem, hogy mit lenne érdemes vennem hosszabb távra, és akkor akadt meg a szemem ezen az egeren. Eredetileg az M705 és az Anywhere MX volt a két lehetséges jelölt, de az Anywhere MX kiesett sajnos az ára miatt. A cikk sokat segített a választásban. :)

A mindennapos használat során semmiféle problémát nem tapasztaltam, nagyon kényelmes kezelni az egeret. Fogásra az egér nagyon egyben van, kellemes az anyaghasználata. Az egér mérete és súlya tökéletes nekem (nem szeretem a kicsi / könnyű egereket, adódóan a nagyobb méretű tenyerem miatt). A lézeres optika elhelyezkedése érezhető volt számomra is, szoknom kellett egy kicsit az egeret emiatt. A szoftvere (SetPoint) segítségével szinte teljesen személyre tudtam szabni az egeret a saját ízlésem szerint (sőt, nagyon részletes beállításra ad lehetőséget, ahogy a cikkben is olvasható). A szabadonfutó gomb funkciója nagyon, nagyon hasznos: sokat használom dokumentumok szerkesztésére, hatalmas előnyt jelent hogy kioldom a görgőt, és uccuneki - egy pillanat alatt ott vagyok ahol szeretném hogy legyek a több tíz oldalas doksikban. :)

Szerintem jó vásár volt, csak ajánlani tudom ezt az egeret mindenkinek. :)

(#55) Dolcevita27 válasza pvt.peter (#50) üzenetére


Dolcevita27
csendes tag

Én most vettem ilyen egeret és mérhetetlenül csalódott vagyok. A görgő szabadon futóban mindig visszafordul egy bizonyos pozícióba így amikor megállok magától visszagördül. Gyakorlatilag használhatatlan félelmetes hogy ilyet megenged magának a logitech egy 15000 Ft-os egérnél.
A tesztben is szerepelhetne mert nem egyedi a probléma 'scroll problem' címszóval rákeresve több tucat video és cikk található csak erre vásárlás előtt senki nem keres rá.
Szánalmas ez az egér.
Ti nem tapasztaltatok ilyet?
Továbbá hiányolom hogy nem lehet kattintásra program indítást beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#56) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Nekem kezd előjönni egy olyan hiba, hogy néha meg-megakad az egér. Korábban azt hittem ezt az elem merülése okozza. Ránéztem a programban, persze azt írja h még bőven jó az, mind1 gondoltam cserélem de csere után is előjön és bosszantó. Találkozott már vele valaki? Esetleg lehet azért mert az elemes rész fedő burkolat viszonylag laza, nem jár le de ha megfordítom enyhe hozzáérésre is látszik, hogy nem fix.

Korábban írtam a scroll hibáról:( az is elég bosszantó de még ez is...? 1 éves sincs az egér és ilyet csinál. Supportot ér vele b*szogatni? Megoldásban kételkedek:(
Én is az inkább a "nem ajánlott egér" felhasználó lennék. Nem ezt vártam a terméktől főleg ilyen pénzért:(

[ Szerkesztve ]

(#57) e-newsee válasza Dolcevita27 (#55) üzenetére


e-newsee
addikt

Én úgy használom a szabadonfutó funkciót, hogy ha sokat kell görgetni, bekapcsolom, aztán amikor már ott vagyok nagyjából, ahol kell, akkor vissza kikapcsolom, és onnantól normál módban hagyom. Mivel könnyen forog szabadon, így persze, hogy minden kis mozdulattól, rántástól, de akár magától is elfordul, ha van benne egy minimális excentricitás. Ki-be kell kapcsolgatni. Nem hiszem, hogy ez hiba lenne. Tény, hogy a görgő kap az interneten hideget-meleget, és biztosan sok van, ami nem működik jól, de összességében jónak ítélik.
Nálam például olyannyira jó a görgő, hogy ahol megállt magától, ott megállt. Nem fordul vissza semerre. És ha megpörgetem, annyira központos, hogy oldalról nem látszik, hogy forog, vagy áll. Te kifoghattál egy rosszat, de én azért nem kiáltanám ki az egész típust szánalmasnak.

Más:
Többen írtátok az év eleje felé, hogy sokat lapoz/zoom-ol, stb. Ezzel ugye én is találkoztam, és egyszer csak úgy megoldódott, hogy észre sem vettem, úgyhogy szinte biztos vagyok benne, hogy valami Windows frissítés tette helyre a dolgot.

Én továbbra is ajánlom. Nálam gyakorlatilag hibátlanul teljesít a vásárlás óta. Lehet, hogy a későbbi összeszerelések ócskábbak, de nálam nagyon egyben van, és masszív a jószág még mindig.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58) pvt.peter válasza e-newsee (#57) üzenetére


pvt.peter
őstag

Válaszolva a furcsa/sok görgetés problémára.
Nálam még mindig fennáll ue a probléma, de már Google Maps alatt egyáltalán nem tapasztalom, csak Google Calendar -nál.
És már itt sem konstans 3 -at görget, hanem 2 -t, 4 -et vagy 5 -öt, nem tudom mitől függ (3 -at sosem).
Egyébként sztem is vmilyen Windows -os frissítés oldhatta meg ezt a problémát...

Windows 10 Professional 1607 (14393.321) van fent, tehát a legfrissebb nyilvános Windows 10.
Illetve a legfrissebb stabil Google Chrome: v54.0.2840.71 m (64-bit).

Egy kis off: nekem személy szerint van még rá bő 1 év gari, tehát elképzelhető, hogy élni fogok a garanciáztatással. Ki milyen alternatívát ajánl az M705 -ös helyett?
Igazából mindenféle paraméter szempontjából ugyanilyen egér érdekelne, levonva a rejtett hibákat belőle, mint pl. ez a görgetés is.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.